Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Zrobiliśmy kominek z wkładem i rozprowadzeniem powietrze grawitacyjnie do dwóch pokoi nad salonem. Proste, tanie i niezawodne. U nas zdarzają się wyłączenia prądu, nawet na 2 doby , więc musieliśmy zrobić niezależne od prądu źródło ciepła. Gdybym mieszkała bliżej cywilizacji i takie sytuacje zdarzałyby się rzadziej, pewnie zrezygnowałabym z kominka, choć lubię żywy ogień. Na razie palenie i przygotowywanie opału jest w granicach naszych możliwości fizycznych, ale nie wiadomo, jak będzie za lat 10-15. Poza tym nawet po uruchomieniu ogrzewania (parter cały - podłogówka, w większości pomieszczeń gres na podłodze), utrzymujemy w domu stosunkowo niską temperaturę, bo całymi dniami nas nie ma, wyjeżdżamy raniutko, wracamy późnym popołudniem. Czyli dogrzewamy się do miłego ciepełka właśnie kominkiem, bo jednak podłogówka nie reaguje wystarczająco sprawnie za nasze żądania. Wieczorkiem jak posiadujemy z herbatką jest ciepło i rano jak wstajemy też, bo ściana i komin oddaję ciepło. Budowaliśmy uwzględniając potrzeby i naszą sytuację. Syfu i smrodu nie ma specjalnego, robaków wychodzących z drewna się nie boję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No dobra, to pytanie wprost do Pana Batury.

Dla przypomnienia - bef flat 7.

Średnio wychodzi mi 7kg brykietu na dzień. Są dni, gdy idzie oczywiście więcej, czasem nawet 12 kg, ale baaardzo rzadko, zazwyczaj właśnie rozpalam pięć kostek brykietu i dorzucam potem dwie kolejne. A czasem nawet tylko te pięć zostaje i się pali.

W domu robi się ciepło błyskawicznie, a do czasu gdy idziemy spać, kominek wygasa, tylko się tli - nigdy nie przykręcam dopływu powietrza, chyba że się za bardzo rozpali, co ostatnio już mi się nie zdarza, zawsze jest pełen dopływ. Nie zależy mi na utrzymaniu ognia przez noc, aczkolwiek potrafię to zrobić, bo w nocy ma być chłodniej. Temperatura ma spaść.

Czy ja morduję ten kominek?

 

Dodam, że w instrukcji nie ma mowy o tym, aby palić co dwa dni na przykład.

Edytowane przez enedue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie dotarło... gdybyś zrobił kominek świadomie to byś nie bruździł w temacie...

 

Już to tłumaczyłem adwersarzom ,niestety bezskutecznie.Świadomość ,klimat,nastrój,to zupełnie obce słowa dla nich.Nie próbuj ich uszczęśliwiać na siłę.Mają swój wysublimowany świat.Tylko on się liczy.Napisz im ,że masz najlepszy kominek i najlepszą instalację ,najnowszej "5" generacji z filtrami o najmniejszej emisji emiterów do atmosfery to i tak cię zajadą głupotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiż to klimat i nastrój daje zduszone żarzenie się np. 4 kostek brykietu?

 

Masz jakie kolwiek pojęcie o paleniu brykietu w kozie małej mocy??? Spalanie wg DTR to max 1,2 kg/h drewna. 4 kostki to już bardzo dużo. Dziwne że ogień widzę i czystą szybę mam skoro tak dusze:)

Idź kity wciskać jaka to butla na podwórku jest tania. i gaz prawie free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Idź kity wciskać jaka to butla na podwórku jest tania. i gaz prawie free.

A jakie Ty masz pojecie o ogrzewaniu propanem?

PS. W odróżnieniu od Ciebie tym propanem zapewniam ciepło w domu, a kominek mam od 16 lat z czego od dobrych 10 praktycznie nie używany

Edytowane przez Greengaz
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj ,że to mod , a mod to..................mod jemu wszystko wolno.Zaraz bana dostaniemy od niego , ponieważ nie po jego myśli prawdę mu wytknąłeś.:D:yes: , a ja oboma ręcyma i nożyny-ma się podpisuję.:lol2:

 

Pisałem już kilka razy.

Nie moderuję wątków w których się udzielam. No może z wyjątkiem ewidentnego chamstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...