Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

:rotfl:

 

Adwersarz - mod się wkurzył.Na nie manie argumentów odpowiedział po swojemu jak typowy partykularysta ze swojej dziedziny.

Specjalnie dla ciebie by obalić mit tak niechlujnie prezentowanym w swych wypowiedziach przez adwersarza.Popatrz.

 

40569e6efd489a33.jpg

b91c728ef19e3316.jpg

d69f8d84f32d4235.jpg

Klimat mimo słoneczka i temp. zewn.

c1469976bf463b7b.jpg

Przepiękny widok palącego się brykietu

727742682c74ca47.jpg

991823c851322d90.jpg

78058294292529fc.jpg

 

Brawo ty no i brawo ja .;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dalej nie dotarło... gdybyś zrobił kominek świadomie to byś nie bruździł w temacie...

 

 

LOL, jestem zachwycony Twoja logiką :)

Kominkowy sceptyk "bruździ" w temacie "Nie róbcie kominkow w domu" :lol:

To co powiesz o sobie, NS, wg39070 ?

 

Oczywiscie, uleglem owczemu pedowi, nie raz o tym pisalem.

Podobnie, jak wiekszosc posiadaczy kominków, jakich znam.

I tak jestem zadowolony, ze wydalem tylko te 8 tyś, a nie 15-20 na piecokomimek, bo bym byl jescze bardziej zawiedziony. Gdyby to miala być świadoma decyzja, przy budowie drugiego domu to bym go nie robił.

 

Niech sobie te 10% milosnikow , czujacąych więż z ogniem, podobnie, jak setki pokolen połnagich malp, kominki sobie w pelni swiadomie stawia.

Dla pozostalych, budujacych mowy, energooszczedny dom, jest ten temat.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, uleglem owczemu pedowi, nie raz o tym pisalem.

Podobnie, jak wiekszosc jego posiadaczy, jakich znam.

I tak jestem zadowolony, ze wydalem tylko te 8 tyś, a nie 15-20 na piecokomimek, bo bym byl jescze bardziej zawiedziony. Gdyby to miala być świadoma decyzja, to bym go nie robił.

 

Niech sobie te 10% milosnikow , czujacąych więż z ogniem podobnie, jak setki pokolen połnagich malp, kominki sobie w pelnk swiadomie stawia.

Dla pozostalych, budujacych mowy, energooszczedny dom, jest ten temat.

Zacznij pisać po polsku. Nie bądź jak małpa, która nie czyta co nagrycholiła!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się wkurzacie tym podrabianym modem z przypadku.Gaz mu oczy przesłania stąd ta frustracja i żale które tu wylewa w temacie o kominkach..Wybieram zdecydowanie drewno sezonowane lub brykiet do potwierdzenia tezy ,że w wątku przeciwnym mimo wszystko warto jednak inwestować w kominek niźli w butle bombę.Popatrzcie na to czyli rozszczelnienie cygara na stacji.Zdecydowanie kominek.

c30580d2e6534863.jpg

78cf175f2fafeabb.jpg

583b84864308d9ed.jpg

4a63f93043471550.jpg

 

Pamiętajcie zawsze klimat z kominka ,kozy, itp jest lepsiejszy.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij pisać po polsku. Nie bądź jak małpa, która nie czyta co nagrycholiła!

 

Mozesz ten tekst zamieszczac tez pod kazdym postem uzytkownika niktspecjelny ?

:lol:

 

Dziwnie wybiorczo zwracasz uwage. Poza tym "nagrycholiła" to nie jest polskie slowo.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chociaż z grubsza co to takiego kultura osobista ?

 

A ten sie obudzil znowu :)

 

Przeciez o więzi z pokoleniami półnagich malp, wpatrzonych w ogien niedawno pisala użytkowniczka kominka enedue

Zacytowac, czy sam znajdziesz ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten sie obudzil znowu :)

 

Przeciez o więzi z pokoleniami półnagich malp, wpatrzonych w ogien niedawno pisala użytkowniczka kominka enedue

Zacytowac, czy sam znajdziesz ?

 

No niby masz rację, że autorstwo nie Twoje. Ale też nikt Cię nie zmusza do cytowania/powielania każdego idiotyzmu innych. A jeśli to robisz, to jest prawdopodobne, że się z nim identyfikujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie łazisz...Myślałem, że jako admin zmądrzałeś....żenada...

 

Redakcja nie odbiera moderatorowi prawa do aktywnego uczestnictwa w FM, tak jak sprzedawcy z wykupionym PP w promowaniu siebie i oferowanych produktów oraz zabierania głosu w tematach nie związanych z profesją.

Rozumiem też frustrację sprzedawcy gdy nie wszystko idzie po jego myśli. Gdy okazuje się, że inni mogą myśleć inaczej, a na dokładkę maja ku temu argumenty.

 

Jeszcze raz od początku.

Mam kominek. Bez płaszcza, DGP. Postawiony w celach "rekreacyjnych".

Moim zamysłem nie było ścibolenie kasy przy wyborze kominka i późniejszej eksploatacji. Przeważyło myślenie. DOM BEZ KOMINKA??? Niemożliwe

Po początkowej fascynacji /2-3 lata/ zainteresowanie "żywym ogniem" w salonie słabło. Od kilku lat rozpalam 1 -2 razy w sezonie. Nie chce mi się, nie muszę ze względów finansowych, a także pragnienie widoku ognia w salonie gwałtownie osłabło.

Co ciekawe dotyczy do 100% moich znajomych posiadających nawet rozbudowane systemy. Nikt, powtórzę wyraźnie nikt, nie używa kominka w każdy weekend, nie mówiąc o paleniu codziennie. Co najwyżej przy większych okazjach, co sprowadza się do kilku razy w roku.

Może mam nietypowych znajomych, Wracających do domu o 18 - 19 i wstających o 6, często też w soboty, nie imprezujących codziennie, nie muszących udowadniać statusu materialnego, nie zmuszonych do oszczędności 200 - 500 zł/rok. Po prostu mających tysiące innych zajęć i problemów niż podrzucanie do kominka i patrzenie w skupieniu na żar z brykietu.

Z perspektywy czasu kominek okazał się zbędnym wydatkiem. Tyle, że daje komfort psychiczny - jeśli będę chciał to zawsze mogę w 3 minuty rozpalić.

Celowo nie podnoszę argumentów ekologicznych, przegrzewania domu, destabilizacji systemu grzewczego przy podłogówce, syfu - cokolwiek by nie mówić jest to kocioł/piec na paliwo stałe umieszczony w salonie, inwestycją bez sensu w domach z WT 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - to nie bądź zaskoczony ripostą tych, którym się nie spodobało. :)

 

Jestem zaskoczony tym, że ktoś mógł sądzić, że to ja wymyśliłem i posądził mnie o brak kultury.

Dlaczego szanowny Zdun nie zrugał enedue ??

Coś ci Zduni cierpią na problem wybiórczego czytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło posłuchać tego co wypisuje użytkownik Greengaz. Zapomina o jednej z najważniejszych cech związanych z tym tematem.On oprócz nie palenia w kominku ma prawo do innych zajęć inni ci co mają kominki i w nich palą już nie.Siedzą i warują jak psy pluto i wpatrują w szybę kominka jak sroka w kość.Nietypowych znajomych i ich zachowania względem palenia w kominku , przekłada na :
Z perspektywy czasu kominek okazał się zbędnym wydatkiem.
tak mówi ten co się szarogęsi i widzi swój czubek nosa.Żenua.:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło posłuchać tego co wypisuje użytkownik Greengaz. Zapomina o jednej z najważniejszych cech związanych z tym tematem.On oprócz nie palenia w kominku ma prawo do innych zajęć inni ci co mają kominki i w nich palą już nie.Siedzą i warują jak psy pluto i wpatrują w szybę kominka jak sroka w kość.Nietypowych znajomych i ich zachowania względem palenia w kominku , przekłada na : tak mówi ten co się szarogęsi i widzi swój czubek nosa.Żenua.:cool:

 

Naprawdę szukasz guza, czy spróbujesz odnieść się merytorycznie do tego co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło posłuchać tego co wypisuje użytkownik Greengaz. Zapomina o jednej z najważniejszych cech związanych z tym tematem.On oprócz nie palenia w kominku ma prawo do innych zajęć inni ci co mają kominki i w nich palą już nie.Siedzą i warują jak psy pluto i wpatrują w szybę kominka jak sroka w kość.Nietypowych znajomych i ich zachowania względem palenia w kominku , przekłada na : tak mówi ten co się szarogęsi i widzi swój czubek nosa.Żenua.:cool:

 

Ale w czym problem, człowiek przyznaje się do tego, że kominek nie spełnia już swojej początkowej funkcji i zafascynowania ogniem.

Potwierdza wiele faktów, jakie i ja pisałem wcześniej.

 

Ten temat ma zmusić inwestora do głębokiego zastanowienia się nad tematem kominka, i tym co go czeka w przyszłości.

 

niktspecjalny Próbujesz na wszystkie możliwe sposoby jak i inni miłośnicy ognia przeciągnąć na swoją stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem, człowiek przyznaje się do tego, że kominek nie spełnia już swojej początkowej funkcji i zafascynowania ogniem.

Potwierdza wiele faktów, jakie i ja pisałem wcześniej.

 

Ten temat ma zmusić inwestora do głębokiego zastanowienia się nad tematem kominka, i tym co go czeka w przyszłości.

 

niktspecjalny Próbujesz na wszystkie możliwe sposoby jak i inni miłośnicy ognia przeciągnąć na swoją stronę.

 

Podobnie, jak czynią to przeciwnicy. Do głębokiego zastanowienia się potrzebna jest znajomość możliwych "za" i "przeciw".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zastanowienia tak. Bo każdy stawia dom dla siebie. Jednak negatywne rzeczy o których piszecie nie muszą mieć miejsca to kwestia tego co kto potrzebuje. tego co lubi i tego co uważa za wadę. Nieważne czego byście nie pisali kominek ma wiele zalet i kilka mało istotnych wad(jak dlamnie)

Pisanie że kominek ma same zalety lub same wady nie przedstawia rzeczywistego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...