Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odpowiedni do jego domu... Wstawil parowóz do salonu i zdziwiony, że przegrzewa. Cos jak i fotohobby - zaskoczony, że kominek wpływa na temperaturę w domu:D

Chyba zgodzisz się ze stwierdzeniem, że 18 lat temu klient zbyt dużego wyboru to nie miał? Zwłaszcza jeśli chodzi o moc wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie tłumaczy to uszczypliwość kolegi.

 

 

Właśnie dlatego postanowiłem nigdy nie odpowiadać na twoje posty.

Jest to mój ostatnie raz....

Uszczypliwość nie wzięła się z powietrza.....

 

Towarzystwo utknęło na jakości sprzed 18 lat, a i tak statystycznie więcej jest za....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczypliwość nie wzięła się z powietrza.....

 

Towarzystwo utknęło na jakości sprzed 18 lat, a i tak statystycznie więcej jest za....

 

Ta statystyka zawiera tez głosy, co dopiero zaczynają, czy wręcz myślą o budowaniu.

O żywym ogniu, winie, bujanym fotelu, więzi z półnagimi małpami :), trzeszczących polanach, bla, bla, bla, blablablabla...

Otrzeźwienie przychodzi potem, ale Pan kominkarz już swoje skasował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisać, nie grzech. Swoją drogą - możesz podać ceny w PLN + VAT ?

Mój tez się zaczyna od 3 kW, ale palenie na "najmniejszy" gwizdek jest dość smutne i nie ma nic wspólnego ekologią, co widać po zabrudzonym, nierozgrzanym szamocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać, nie grzech. Swoją drogą - możesz podać ceny w PLN + VAT ?

Mój tez się zaczyna od 3 kW, ale palenie na "najmniejszy" gwizdek jest dość smutne i nie ma nic wspólnego ekologią, co widać po zabrudzonym, nierozgrzanym szamocie

masz jakość sprzed 18 lat i nie umiesz palić, bo nikt Cię nie nauczył....złośliwością tego nie nadgonisz.... :)

 

O ceny zapytaj przedstawiciela. 2 kW, a 3 kW to spora różnica w dzisiejszych czasach. Ciągle na to zwracasz uwagę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakość sprzed 18 lat i nie umiesz palić, bo nikt Cię nie nauczył....złośliwością tego nie nadgonisz.... :)

 

O ceny zapytaj przedstawiciela. 2 kW, a 3 kW to spora różnica w dzisiejszych czasach. Ciągle na to zwracasz uwagę....

 

Dlaczego mam jakość sprzed 18 lat ?

Wtedy były wkłady zaczynające się od 3kW ? Nie wiesz, o czym piszesz...

Kiedy 4 lata temu wybierałem wkład, to tych od 3kW było niewiele....

Od 2 chyba w ogóle, BEF dopiero pare miesięcy później wypuścił linię dla domów pasywnych

 

Może powiedz, jak palić z mocą 3kW, czysto i ekologicznie ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lat temu narzekałem na brak wspomagania w moim 1szym samochodzie... gdybym myślał tak jak Ty - nadal bym narzekał...

 

Tylko, za samochodu zużywa się na co dzień, po 15 latach jest wrakiem i tak, czy tak trzeba go wymienić.

A wymiana wkładu którego używa się od święta, a wiążąca się z pewną demolką w domu to jakby trochę inna rzecz.

 

Jakie Ty masz słabe te porównania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedni do jego domu... Wstawil parowóz do salonu i zdziwiony, że przegrzewa. Cos jak i fotohobby - zaskoczony, że kominek wpływa na temperaturę w domu :D

 

Dobrze. To potrzebuje porady.

W domu utrzymywana stała temp. 22,5 st. W piątek muszę wyłączyć ogrzewanie by temp. spadła o 1 st, /o tyle mniej więcej spada w ciągu 24h w moim durszlaku i podłogówce, przy 3-4 st. na zewnątrz/, po to by w sobotę po południu rozpalić kominek i nie przegrzać pomieszczeń. Patrz - podnieść ją z powrotem do 22,5 st. i uważać by nie przekroczyła 23,5 bo taka temperatura to już dyskomfort. Ale to nie koniec. Nie działa podłogówka w łazienkach, wiec muszę uruchomić na full grzałki w drabinkach, chociaż one i tak nie dadzą 24 st., o zimnej podłodze nie wspominając. Ale to dalej nie koniec. Po przekroczeniu 23.st w salonie, gdzie jest czujnik temp., z automatu wyłączają się grzejniki w pokojach, co powoduje, że muszę kombinować z kotłem by zmienić priorytety z podłogówki na grzejniki. Uff. To wszystko odwracam w niedzielę bo już nie jestem złakniony żaru z brykierów.

Oczywiście kupiłem kominek ze zbyt duża mocą, powinienem zrobić podłogówkę po całości i kominek z płaszczem, a najlepiej dołożyć jeszcze solary, PV i podpiąć do c.o. PC - najlepiej z odwiertami. Automatyka w kominku będzie dbała o nieprzegrzewanie chałupy. Pytanie tylko czy to ja będę patrzył na ognisko gdy chcę, czy wtedy gdy zdecyduje automat. Od razu zaznaczę, że kominek z szybką 30x30 cm mnie nie interesuje, tak jak widok płonącej jednej szczapki lub 2 brykietów.

Co radzicie? Pytam poważnie.

Uzupełnienie. Na 110 m2 mam 6-7 cm betonu nad podlogówką + gres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. To potrzebuje porady.

W domu utrzymywana stała temp. 22,5 st. W piątek muszę wyłączyć ogrzewanie by temp. spadła o 1 st, /o tyle mniej więcej spada w ciągu 24h w moim durszlaku i podłogówce, przy 3-4 st. na zewnątrz/, po to by w sobotę po południu rozpalić kominek i nie przegrzać pomieszczeń. Patrz - podnieść ją z powrotem do 22,5 st. i uważać by nie przekroczyła 23,5 bo taka temperatura to już dyskomfort. Ale to nie koniec. Nie działa podłogówka w łazienkach, wiec muszę uruchomić na full grzałki w drabinkach, chociaż one i tak nie dadzą 24 st., o zimnej podłodze nie wspominając. Ale to dalej nie koniec. Po przekroczeniu 23.st w salonie, gdzie jest czujnik temp., z automatu wyłączają się grzejniki w pokojach, co powoduje, że muszę kombinować z kotłem by zmienić priorytety z podłogówki na grzejniki. Uff. To wszystko odwracam w niedzielę bo już nie jestem złakniony żaru z brykierów.

Oczywiście kupiłem kominek ze zbyt duża mocą, powinienem zrobić podłogówkę po całości i kominek z płaszczem, a najlepiej dołożyć jeszcze solary, PV i podpiąć do c.o. PC - najlepiej z odwiertami. Automatyka w kominku będzie dbała o nieprzegrzewanie chałupy. Pytanie tylko czy to ja będę patrzył na ognisko gdy chcę, czy wtedy gdy zdecyduje automat. Od razu zaznaczę, że kominek z szybką 30x30 cm mnie nie interesuje, tak jak widok płonącej jednej szczapki lub 2 brykietów.

Co radzicie? Pytam poważnie.

Uzupełnienie. Na 110 m2 mam 6-7 cm betonu nad podlogówką + gres.

 

Matko córko taką epistołę musiałeś napisać by czytający to prawdziwy użytkownik kominka zrozumiał jakie masz zaległości w zrozumieniu do czego nam służy kominek.Nie potrzebujesz rady nawet jak starasz się być poważny :D. Wymontuj go i będziesz miał po kłopocie.Nazywa się to wybraniem mniejszego zła.Facet na deptaku na "Krupówkach " sprzedawał gaz rozweselający.Jak pociągnąłem z trzech naraz to do konia gazdy mówiłem "ładnie teściowa - mama dzisiaj wygląda z tymi kokardami na głowie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko córko taką epistołę musiałeś napisać by czytający to prawdziwy użytkownik kominka zrozumiał jakie masz zaległości w zrozumieniu do czego nam służy kominek. .....

Pisząc 'epistołę" byłem świadomy, że dla niektórych przekroczę granice pojmowania. Nie mam na to wpływu, nie ja przepychałem z klasy do klasy.

 

Do czego służy kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rozwój i tak jest wolniejszy, niż spadające zapotrzebowanie domów na ciepło.

Za jakiś czas biokominek 1500W będzie przegrzewał salony

 

1,5kW przegrzeje Ci byle jaki salon(Mniej więcej taką średnią moc pokazuje mi teraz kocioł CO+CWU). Kominek ma ogrzewać w miarę możliwości cały dom a nie tylko jedno pomieszczenie Łatwiej to zrobić z PW trudniej na zwykłym kominku. Jak już pisałem u mnie miej więcej ogarnia całą chałupę.

Twoje 7kW to grzeje tylko salon czy coś więcej.

Dzisiaj palę Specjalnie dla Greengaza 4 kostki brykietu i nie możliwe nic się nie kisi a wajha na minimum. Tylko faktycznie przy 4 kostkach trochę za ciepło jednak ściany to wciagną wiec zjawisko "przegrzania" niejest negatywne. Nerozumim po co wyłączać CO przed paleniem w kominku samo to się reguluje. Jutro wrzucę wykresy.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc 'epistołę" byłem świadomy, że dla niektórych przekroczę granice pojmowania. Nie mam na to wpływu, nie ja przepychałem z klasy do klasy.

 

Do czego służy kominek?

 

Mnie pytasz czy tak ogólnie??? Jeśli mnie , to odpowiadając ci całym zdaniem

 

Kominek jest tanim źródłem ciepła, gdyż pali się w nim drewnem. Jeśli ma ogrzewać tylko pomieszczenie, w którym jest zamontowany, wystarczy model o małej mocy. Natomiast kominek o odpowiednio dużej mocy może ogrzać kilka pomieszczeń lub nawet cały dom. Możliwe jest uzyskanie nawet 50% oszczędności w kosztach zakupu paliwa w stosunku do równoważnej energetycznie ilości gazu.

Kominek może być wykorzystywany do ogrzewania okazjonalnego lub w okresach przejściowych, kiedy nie jest włączone centralne ogrzewanie. Może także stanowić podstawowe źródło ciepła. Wiąże się to jednak z koniecznością systematycznego dokładania drewna do paleniska, co może być utrudnione podczas tygodnia pracy. Dlatego lepiej, jeżeli kominek funkcjonuje tylko jako dodatkowe źródło ciepła. Jednak na tym możliwości wykorzystania kominka się nie kończą.

Już to pisałem.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do czego służy kominek? "

Kobietę masz?

Jej zapytaj...

Potem, jak Ci powie, ze ma być bo inaczej rozwód to...

Powiedz jej coś o półnagich małpach przed paleniskiem.

Np. tak...

 

"O żywym ogniu, winie, bujanym fotelu, więzi z półnagimi małpami , trzeszczących polanach, bla, bla, bla, blablablabla...

Otrzeźwienie przychodzi potem, ale Pan kominkarz już swoje skasował... "

 

Po tym co nastąpi otrzeźwienie też przychodzi potem...

No i... robisz ten kominek, albo rozwód!

:lol: :lol: :lol:

 

Jak komuś akurat kominek ma dać SZCZĘŚCIE, to czemu go nie robić?

Podyskutujemy o tym ILE KOSZTUJE SZCZĘŚCIE?

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...