Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Mo to przytocz nicki tych, co kominka nigdy nie mieli ?

 

Ty to kuźwa jak ostatni Mohikanin.Jak ktoś piszę o poważnym zagadnieniu i porusza ważne sprawy związane z być albo nie być to ty zaczynasz trollowanie i mataczenie.Zostało to powiedziane i zostaw to w spokoju nie jątrz.Zajmij się tym co byłoby najważniejsze w tym topiku.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty to kuźwa jak ostatni Mohikanin.Jak ktoś piszę o poważnym zagadnieniu i porusza ważne sprawy związane z być albo nie być to ty zaczynasz trollowanie i mataczenie.Zostało to powiedziane i zostaw to w spokoju nie jątrz.Zajmij się tym co byłoby najważniejsze w tym topiku.:cool:

 

Trollowanie i mataczenie rozpoczęło sie, jak wróciłeś z bana. Własnie dales popis wysuwając tezę i nie potrafiąc jej obronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "tylko" ale tez o komforcie, wygodzie, bezobsługowości.

I mijającej po paru latach od zamieszkania chęci palenia .

 

Chyba coś przeoczyłeś.

Nie przypominaj mi banów ponieważ przez takich bezdusznych prowokatorów je dostaje i.popatrz jak nakręcasz temat.Ja nic nie mówię by cie sprowokować ,a ty wręcz przeciwnie niemerytorycznie szukasz zaczepki.Tyle.Pamiętaj ,że inni także maja swoje racje.Ą nie tylko ślepo mają wierzyć w to co o kominkach i ich ewentualnym skreśleniu z listy urządzeń pozyskiwania energii cieplnej.Niech twoja wygoda będzie również wygodą prezentowaną przez tych co maja kominki.i nie odbieraj im chęci palenia skoro to urządzenie już maja. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "tylko" ale tez o komforcie, wygodzie, bezobsługowości.

I mijającej po paru latach od zamieszkania chęci palenia .

 

Chyba coś przeoczyłeś.

 

O ekobzdurach miało być do drugiegą wątku :)

Sprawa komfortu i bez obsługowości to sprawa wyboru inwestora. Demonizujesz to. Nie jest z tym wcale tak wiele roboty. O ekogrochu też ekonawiedzeni gadali że kupa roboty a gowno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili.WAŻNE !!!.

Miszmasz.

1.temp. zewn.

5e81238b60ee37cf.jpg

2.temp.wewn.ze sterownika bez bałwanka

370c8a9712d0b4ea.jpg

3.brykiet ołówek na pozostały żar.

08637a10c07223c4.jpg

4.ten brykiet.

8b0211db60270e84.jpg

5.zestaw z wymiennikiem płytowym i temp .w czasie rozpalania

e892f9a1f70216f0.jpg

6.temp. CWU po nocy

7521c5aad7585d73.jpg

7.dym z komina.

0ce484f5945b907e.jpg

8.ogien z ołówka

dbc3d1dfa12098dc.jpg

 

Co tu jest źle panie???

p.s

 

9.ogniowy żar z brykietu - ołówka.

b29bf6d5ebb91b32.jpg

10.temp.z obiegu kominka po dołożeniu porcji brykietu.

9da4881f61d1726c.jpg

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ocieplone rurki, nieocieplony wymiennik, pompa chyba nie energooszczędna. Nie jesteś ekologiczny :jawdrop:

 

A u mnie dokładnie tyle samo widać z komina jak palę czyli GU............

 

Jeśli o grundfosie 9 letnim masz taką wiedzę i taka opinię wtrącając w to wątek EKO .Brawo , biję czoła do stóp.Fakt stał się faktem.Ano nieocieplona miedź pomalowana nieco gumką ,która zastępuje otulinę piankowa szarą. Tłumaczyć nie będę bo jesteś mocny w te klocki.Tak palę w KZPŁW zgodnie z normami ale Kol. kulibob organoleptyczni e stwierdził ,ze jestem nie EKO. Czas Ci chyba nadać jakiś podpis pod nickiem.Zapomniałem spytać bo istotne.Jak ocieplić wymiennik płytowy w obieg pomp kominkowych i jaki to ma sens ???.Proszę o odp.

 

p.s

 

KULIBOB SUPER EKO CHŁOP.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić babulok :) z wełny o średnicy 1m. Dlatego aby ciepło trafiło tam gdzie ma aby było zgodne z normami NF 3 i wtedy wyemitujesz 257,5 kg PM-ów mniej. :wiggle: Już rozumiesz?? Wtedy bedziesz bardziej eko od eko

 

Jak babulec zapiankujesz to spełnisz norme nf 2 i będziesz mógł dostać na to dofinansowanie z NFGFGWABC

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić babulok :) z wełny o średnicy 1m. Dlatego aby ciepło trafiło tam gdzie ma aby było zgodne z normami NF 3 i wtedy wyemitujesz 257,5 kg PM-ów mniej. :wiggle: Już rozumiesz?? Wtedy bedziesz bardziej eko od eko

 

Jak babulec zapiankujesz to spełnisz norme nf 2 i będziesz mógł dostać na to dofinansowanie z NFGFGWABC

 

Możesz się bardziej określić???.Chyba ,że bardziej spiąć się nie możesz.Nie spotkałem się z ocieplaniem wymiennika płytowego.Mam ciepłą kotłownię , a właściwie pomieszczenie z instalacją CO i CWU i kolektorów słonecznych.Nie kumam do czego pijesz.Izolacja która jest na mojej instalacji zupełnie wystarcza by ciepła nie wypuszczać poza dom.Pomieszczenie wentylowane ,zamknięte jak suszarnia ,z grzejnikiem dodatkowym daje radę.Pisałem o "gumce" wyżej .Ponowie pytanie .Jak izolować wymiennik płytowy w obiegu kominka i na czym i ile zaoszczędzę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się bardziej określić???.Chyba ,że bardziej spiąć się nie możesz.Nie spotkałem się z ocieplaniem wymiennika płytowego.Mam ciepłą kotłownię , a właściwie pomieszczenie z instalacją CO i CWU i kolektorów słonecznych.Nie kumam do czego pijesz.Izolacja która jest na mojej instalacji zupełnie wystarcza by ciepła nie wypuszczać poza dom.Pomieszczenie wentylowane ,zamknięte jak suszarnia ,z grzejnikiem dodatkowym daje radę.Pisałem o "gumce" wyżej .Ponowie pytanie .Jak izolować wymiennik płytowy w obiegu kominka i na czym i ile zaoszczędzę???

 

Wprawdzie nie mam wymiennika płytowego z uwagi na układ zamknięty, jednak widziałem obudowy izolujące do nich. Lecz jak piszesz, ciepło i tak w chałupie zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się bardziej określić???.Chyba ,że bardziej spiąć się nie możesz.Nie spotkałem się z ocieplaniem wymiennika płytowego.Mam ciepłą kotłownię , a właściwie pomieszczenie z instalacją CO i CWU i kolektorów słonecznych.Nie kumam do czego pijesz.Izolacja która jest na mojej instalacji zupełnie wystarcza by ciepła nie wypuszczać poza dom.Pomieszczenie wentylowane ,zamknięte jak suszarnia ,z grzejnikiem dodatkowym daje radę.Pisałem o "gumce" wyżej .Ponowie pytanie .Jak izolować wymiennik płytowy w obiegu kominka i na czym i ile zaoszczędzę???

 

Przecież jaja sobie robie. Jeśli wymiennik jest za strefą mieszkalną to psi grosz zaoszczędzisz ale zawsze a na wymienniki są fabryczne izolacje . Ja na przykład w kotłowni mam wszystko po ocieplane ile wlezie. Wychodzę z założenie że ciepło ma trafiać do domu anie do strefy buforowej jaką jest garaż i kotłownia.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie mam wymiennika płytowego z uwagi na układ zamknięty, jednak widziałem obudowy izolujące do nich. Lecz jak piszesz, ciepło i tak w chałupie zostanie.

 

Popatrz co przez kilka godz. zrobił brykiet w chałupie mej.

9eefe1c3aa7b470b.jpg

 

105ab47210246417.jpg

b09eddb771c520de.jpg

268a37f23f1e95c2.jpg

 

Mus poczekać na mrozy bo brykiet to zwaliste paliwa.Teraz grzeje się tylko CWU.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to akurat tutaj nikogo nie dziwi b;)

A oprócz tej dwuznaczności???.Czym zaskoczysz dzisiaj opinie publiczną w temacie o kominkach???. My także możemy się dziwić jakie głupstwo padnie z ust twoich.Uboga twa stopka by w polemikę z tobą wchodzić.Tylko tyle i nic.

 

NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!

Nie lubię kabli, zwłaszcza na a....

 

Wiesz zapewne ,że na polemikę trzeba zasłużyć.Ty jak i twój brach tego nie posiedliście jeszcze.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...