Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnie tego czym oddychamy no chyba ,że Gardias i TV kłamie.

 

bde4391f0f7272ec.jpg

277c3cec5d1c4048.jpg

 

Dzisiaj.

 

W TVN masz pokazany stan chwilowy. Lepszy wiatr bądź opady chwilowo problem rozwiązują.

 

Co nie zmienia faktu, iż od ponad miesiąca śmierdzi wieczorem niemiłosiernie (z nowym domów też niezłe kolory się wydobywają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz sobie swoje eko spaliny w samochodzie do nawiewu i będziesz miał podobnie :)

 

Tylko, ja nie sugeruję, że spaliny mojego samochodu są eko dlatego , iż ich nie widac.

A kolega NS posiadajacy prymitywny kocioł z szybką ,skonstruowany kilkanaście lat temu to robi...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ja nie sugeruję, że spaliny mojego samochodu są eko dlatego , iż ich nie widac.

A kolega NS posiadajacy prymitywny kocioł z szybką ,skonstruowany kilkanaście lat temu to robi...

 

Proszę zwrócić uwagę jaka prowokacja jest najtrafniejsza i gdzie należny szybko uderzyć gdy opinia publiczna w większym procencie wie z kim ma do czynienia i uzmysławia przeciwnikowi gdzie popełnia błędy. Nigdzie nie pisałem ,że mam prymitywny kocioł drzewny z szybą, nigdzie nie pisałem ,że jest skonstruowany kilkanaście lat temu, pisałem ,że palę w nim 10 sezon.Pogubił się nam Pan troll.Idąc jednak jego tokiem rozumowania.Gdy będę miał wkład :

1.z dwoma szybami

2.zamienię na model z grupy "5"

3.filtruje wszystkie ciągi kominowe itp

wtedy nie będzie prymitywny.Boże widzisz i nie grzmisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVN masz pokazany stan chwilowy. Lepszy wiatr bądź opady chwilowo problem rozwiązują.

 

Co nie zmienia faktu, iż od ponad miesiąca śmierdzi wieczorem niemiłosiernie (z nowym domów też niezłe kolory się wydobywają).

 

Cały czas powtarzam i będę to robił do znudzenia.U mnie nie śmierdzi.U mnie i moich sąsiadów wydobywa się coś ale mi to nie przeszkadza , jeszcze.Po drugie mam nie patrzeć na chwilowy stan czym oddychamy.To na co mam kuźwa patrzeć???. W swoim KZPŁW spalam 5 letnie drewno,Rozpalam od góry.Komin i cały ciąg mam czysty(kominiarz był przed sezonem jak co roku) .Instalacja serwisowana.Palę od piątku do poniedziałku i w Święta.Używam rozpałek EKO dostępnych na rynku.W czasie i po rozpaleniu z komina teoretycznie nic nie widać(fotki wklejałem) .Pozostaje tylko wymiana wkładu na ten super i będę super. tak???.Kontroluję spalanie drewna sezonowanego przez dostarczanie mu odpowiedniej ilości powietrza.Jest cały czas ogień. Trochę różni się od palenia brykietem - ołówkiem. Jeśli zrezygnuję z tego wspaniałego źródła pozyskiwania energii pozostanie mi tylko gaz.Mając gaz nie wyburzę komina ponieważ mija się to z celem jak sugeruje najmądrzejsza persona tego topiku.:cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zwrócić uwagę jaka prowokacja jest najtrafniejsza i gdzie należny szybko uderzyć gdy opinia publiczna w większym procencie wie z kim ma do czynienia i uzmysławia przeciwnikowi gdzie popełnia błędy. Nigdzie nie pisałem ,że mam prymitywny kocioł drzewny z szybą, nigdzie nie pisałem ,że jest skonstruowany kilkanaście lat temu, pisałem ,że palę w nim 10 sezon.Pogubił się nam Pan troll.Idąc jednak jego tokiem rozumowania.Gdy będę miał wkład :

1.z dwoma szybami

2.zamienię na model z grupy "5"

3.filtruje wszystkie ciągi kominowe itp

wtedy nie będzie prymitywny.Boże widzisz i nie grzmisz.

 

Jeżeli masz kociol 10-letni, to kiedy opracowano jego konstrukcję ? Ładnych pare lat wcześniej, czyli jest to konstrukcja kilkunastoletnia.

Moze nawet kilkudziesiecioletnia, jeśli kupiles coś, co bylo na rynku już dekadę.

Dlatego uwazam go za prymitwne urzadzenie do spalania drewna, z szybką.

 

Na pewno, jesli będziesz mial wklad spelniajace aktualne normy, dodatkowo z filtrem, to bedziesz mial bardziej zaawansowane urzadzenie grzewcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta.

Czy można w praktyce coś zrobić z sąsiadem, który w terenie gdzie MPZP zabrania stosowania paliw stałych do ogrzewania domu, dzień w dzień jara po pare godzin w kominku?

Ilość moktych brzozowych okrąglaków ułożona koło domu znika w tempie zastraszajacym.

Ja jestem w stanie zakupić prostą kamerę termowizyjna i codziennie wykonac zdjecie rozgrzanego komina. Ale jeśli co najwyżej straż gminna go ukarze mandatem 500PLN to szkoda mojego zachodu, bo z cała pewnościa procedure nie zaprzestanie po takim mandacie. Do rozsądku nie bede probował przemawiać, bo to ten ekolog który spalał resztki styropianu bo "przecież wszyscy tak robią".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie da się znaleźc momenty, ze mozna pooddychac

http://nochal.pl

 

Niestety:

https://map.airly.eu/pl/#latitude=50.10616&longitude=18.55445

 

Jesli zamiast tym danym, wolisz wierzyc pogodynce z TVN... Twoja sprawa ;)

 

Byl juz tu kiedys taki jeden co na śląsku się wybudował - i zdziwiony, ze czarny pyl na parapetach mu siadał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta.

Czy można w praktyce coś zrobić z sąsiadem, który w terenie gdzie MPZP zabrania stosowania paliw stałych do ogrzewania domu, dzień w dzień jara po pare godzin w kominku?

Nie sądzę. Przecież w papierach pewnie jak byk stoi, że podstawowe źródło ciepła to......(<-tutaj wstaw właściwe)

Kominek to dodatkowe źródło, no wiesz, przyjemność patrzenia w ogień, delektowanie się zapachem i tego rodzaju atrakcje o których tutaj wiele razy czytaliśmy. Sprawa sprowadza się (ale to tylko moje zdanie), do udowodnienia, że to kominek jest podstawowym źródłem ciepła. Czyli to o czym piszesz - dokumentacja fotograficzna itd. Tylko nie sądzę, żeby to był poziom straży gminnej, tylko raczej sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl juz tu kiedys taki jeden co na śląsku się wybudował - i zdziwiony, ze czarny pyl na parapetach mu siadał :D

 

Ja je jestem zdziwiony ,mieszkam tu od urodzenia.

Dziwi mnie tylko, jak mozna wierzyc takiej mapce, gdzie Krakow, Katowice i inne miasta mające problem ze smogiem sà oznaczone na zielono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Przecież w papierach pewnie jak byk stoi, że podstawowe źródło ciepła to......(<-tutaj wstaw właściwe)

Kominek to dodatkowe źródło, no wiesz, przyjemność patrzenia w ogień, delektowanie się zapachem i tego rodzaju atrakcje o których tutaj wiele razy czytaliśmy.

NIestety tym zapachem w domu (WM) delektuje się obecnie ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...