Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z innego wątku... ale sytuacja mi bliska:

Z perspektywy czasu zrobił bym WM; żałuję, że nie rozważałem tematu tak dogłębnie jak np. ogrzewanie podłogowe. Zobaczę po pierwszym sezonie w pełni zamieszkałym jakie będą koszty ogrzewania i rozważę montaż rekuperacji, wiedząc, że w wybudowanym domu jest to wprawdzie możliwe, ale wiąże się z pewnymi trudnościami choćby w dotarciu do wszystkich dolnych pomieszczeń ... Obecnie największym dyskomfortem jest niemożność komfortowego wietrzenia pomieszczeń. Bardziej niż potencjalne oszczędności w ogrzewaniu - bo o tych można mówić dopiero po latach. Wieczorem niektórzy sąsiedzi palą w kominkach i tak śmierdzi, że nie sposób przewietrzyć pomieszczeń !

 

Na szczescie ja mam WM i na jakis czas wentylacje moge wylączyć...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je jestem zdziwiony ,mieszkam tu od urodzenia.

Dziwi mnie tylko, jak mozna wierzyc takiej mapce, gdzie Krakow, Katowice i inne miasta mające problem ze smogiem sà oznaczone na zielono

 

A ile lat mieszkasz na Śląsku fotohobby, bo ja jak sięgam pamięcią (połowa lat siedemdziesiątych) to syf był i to jaki. Teraz jest czysto bo kolejne rządy likwidowały śląski przemysł. A szkoda, gdyż były wielkie fabryki konkretnego sprzętu, chociażby fabryka silników okrętowych "ZUT ZGODA" pamiętasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zwrócić uwagę jaka prowokacja jest najtrafniejsza i gdzie należny szybko uderzyć gdy opinia publiczna w większym procencie wie z kim ma do czynienia i uzmysławia przeciwnikowi gdzie popełnia błędy. Nigdzie nie pisałem ,że mam prymitywny kocioł drzewny z szybą, nigdzie nie pisałem ,że jest skonstruowany kilkanaście lat temu, pisałem ,że palę w nim 10 sezon.Pogubił się nam Pan troll.Idąc jednak jego tokiem rozumowania.Gdy będę miał wkład :

1.z dwoma szybami

2.zamienię na model z grupy "5"

3.filtruje wszystkie ciągi kominowe itp

wtedy nie będzie prymitywny.Boże widzisz i nie grzmisz.

 

Sie masz NS! Ja mam wkład z podwójną szybą, spełniający normę 5 a i tak eko oszołomy typu ... plują jadem. Dlaczego? Bo sami spieprzyli swoje systemy kominkowe i na siłę chcą udowodnić innym, że kominek jest "be". Zazdrość przez wielkie "Z". Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huta w samym centrum miasta była.

Przy głównej drodze.

Spust z pieca z autka było widać...

:lol:

Czarny śnieg cały rok padał.... :lol:

Teraz tego nie ma.

 

Adam M.

 

A ja bardzo mile wspominam tamte czasy. Ile radochy było kiedy, jadąc autobusem człowiek widział zrzut surówki w hucie Pokój w Nowym Bytomiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie masz NS! Ja mam wkład z podwójną szybą, spełniający normę 5 a i tak eko oszołomy typu ... plują jadem. Dlaczego? Bo sami spieprzyli swoje systemy kominkowe i na siłę chcą udowodnić innym, że kominek jest "be". Zazdrość przez wielkie "Z". Pzdr.

Ja nie mam kominka, dbam o czystość powietrza swojego i sąsiadów, a truciciele kominkowi swoje plucie jadem. Dlaczego? Bo spieprzyli swoje systemy grzewcze i chcą udowodnić innym że codzinne targanie opału jest przyjemne, a sąsiadów nie trują bo dymu nie widać. A to zwykła zazdrośc przez wielkie "Z", że ich na czyste ogrzewanie nie stać. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo mile wspominam tamte czasy. Ile radochy było kiedy, jadąc autobusem człowiek widział zrzut surówki w hucie Pokój w Nowym Bytomiu.
Ooo, to wiadomo, skund tyś taki miłośnik ognia i wdychania spalin! WIesz, że da się inaczej? Ja w sumie miło wspominam np wakacje u babci na wsi 40lat temu, gdy się chodziło s....ć za stodołę. A mimo to wszystko ubikację w domu zrobiłem! Parę sesji z dobrym psychologiem, i tą piromanię może dałoby się chociaż ograniczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile lat mieszkasz na Śląsku fotohobby, bo ja jak sięgam pamięcią (połowa lat siedemdziesiątych) to syf był i to jaki. Teraz jest czysto bo kolejne rządy likwidowały śląski przemysł. A szkoda, gdyż były wielkie fabryki konkretnego sprzętu, chociażby fabryka silników okrętowych "ZUT ZGODA" pamiętasz?

 

I co to wnosi do tematu niskiej emisj ktora od tego czasu wzrosła ?

Mieszkam tu długo i od zawsze pamietam, ze opalanie domow paleniskien zlokalizowanym w pokoju bylo uwazane za anchronizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to wiadomo, skund tyś taki miłośnik ognia i wdychania spalin! WIesz, że da się inaczej? Ja w sumie miło wspominam np wakacje u babci na wsi 40lat temu, gdy się chodziło s....ć za stodołę. A mimo to wszystko ubikację w domu zrobiłem! Parę sesji z dobrym psychologiem, i tą piromanię może dałoby się chociaż ograniczyć?

 

Czyli Jastrząb stary jesteś, szacun! W myśl zasady "ze wsi jesteś, na wieś wrócisz", można powiedzieć, że wróciłem na wieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...