Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Słuchajta.

Czy można w praktyce coś zrobić z sąsiadem, który w terenie gdzie MPZP zabrania stosowania paliw stałych do ogrzewania domu, dzień w dzień jara po pare godzin w kominku?

Ilość moktych brzozowych okrąglaków ułożona koło domu znika w tempie zastraszajacym.

Ja jestem w stanie zakupić prostą kamerę termowizyjna i codziennie wykonac zdjecie rozgrzanego komina. Ale jeśli co najwyżej straż gminna go ukarze mandatem 500PLN to szkoda mojego zachodu, bo z cała pewnościa procedure nie zaprzestanie po takim mandacie. Do rozsądku nie bede probował przemawiać, bo to ten ekolog który spalał resztki styropianu bo "przecież wszyscy tak robią".

 

https://www.mazovia.pl/samorzad/sejmik/uchwaly-sejmiku/uchwala,3417,16217.html

 

Ciebie interesuje § 2, 3), § 4, 4) i niestety § 10, 1)

 

Jednorazowo 500zł sąsiada może nie zniechęci, ale regularny mandat może już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ooo, to wiadomo, skund tyś taki miłośnik ognia i wdychania spalin! WIesz, że da się inaczej?"

 

Wie.

Ja też wiem.

ELEKTRORAFINACJA ŻELAZA to się nazywa.

Ale wytop jest prostszy, wydajniejszy i tańszy!

:lol: :lol: :lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chajtnąłeś się, czy dalej rękodzieło?

Oj, jak zacnie! Ciekawe jak to się w psychologii nazywa - infantylna próba ośmieszenia dyskutanta celem umniejszenia jego argumentów.

 

Napisz dla odmiany coś w temacie :-( Np Twój pomysł jak zawalczyć z sąsiadem który codziennie gapi się na ogień z mokrego drewna w terenie gdzie paliw stałych zabrania MPZP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sąsiad nie pobudował się przed uchwaleniem MPZP? Mam takiego u siebie, ale na szczęście widzę, że drewno sezonuje i smrodu nie ma wcale.

Właśnie się wprowadził ze 3miesiące temu. Liczę jeszcze na to, że mu się znudzi codziene hajcowanie, tak jak wiekszości normalnych ludzi.się nudzi.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się wprowadził ze 3miesiące temu. Liczę jeszcze na to, że mu się znudzi codziene hajcowanie, tak jak wiekszości normalnych ludzi.się nudzi.

 

A ja mu życzę z całego serca, żeby wytrwał w postanowieniu palenia w kominku. Sąsiedzie trzymaj się i nie bierz pod uwagę głosu byka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie tego Ci życzę.
W sumie niczego innego sie po Tobie nie spodziewałem :-(

 

Ja mam to samo na mojej ulicy z tym, że mi to nie przeszkadza a wręcz pachnie.

O matko :-(

Jak nie o siebie się martwisz , to o własne dziecko byś chociaż dbał :-( Dobrze wiesz, ze jak czuć to problem jest duży i szkodliwy. A Tobie to "pachnie", czyli sprawia przyjemność. Dziecku nic nie bedzie bo pradzoiadek palił paierosy do 100lat.

 

I własnie z takich powodów jestem za całkowitym zakazem :-(Normlaności, samoograniczenia, nie da sie w tym kraju wyegzekwowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam kominka, dbam o czystość powietrza swojego i sąsiadów, a truciciele kominkowi swoje plucie jadem. Dlaczego? Bo spieprzyli swoje systemy grzewcze i chcą udowodnić innym że codzinne targanie opału jest przyjemne, a sąsiadów nie trują bo dymu nie widać. A to zwykła zazdrośc przez wielkie "Z", że ich na czyste ogrzewanie nie stać. Pzdr.

 

Ja Ciebie rozumiem... ja rowniez dbam o czystość powietrza swojego i sasiadow... dlatego nie jezdze G65 AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie masz NS! Ja mam wkład z podwójną szybą, spełniający normę 5 a i tak eko oszołomy typu ... plują jadem. Dlaczego? Bo sami spieprzyli swoje systemy kominkowe i na siłę chcą udowodnić innym, że kominek jest "be". Zazdrość przez wielkie "Z". Pzdr.

 

Jestem jestem i wracam by walczyć z ...............mi .Nie przejmuj się i powtarzaj za mną........."te bezduszne" istoty nie mający bladego pojęcia co znaczy zatruwanie naturalnego środowiska , prowadzą swoja walkę.Walkę z wiatrakami.Nic Cię nie zeżrą , ważne ,że jesteś sobą. Gdybyś nie był nie dostawałbyś banów tak jak i ja.;):D:hug:Oni żyją na krawędzi absurdu.Weź pod uwagę jakie tematy poruszają i jak pokrętnie wplatają coś bardzo odbiegającego od tematu wątku. Ty to widzisz i ja to widzę.Niestety nie widzi tego mod ,który nas zawsze che ukarać.Przyjmij to na klatę jak prawdziwy mężczyzna.Bo jesteś;) prawdziwy w swych wpisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie niczego innego sie po Tobie nie spodziewałem :-(

 

O matko :-(

Jak nie o siebie się martwisz , to o własne dziecko byś chociaż dbał :-( Dobrze wiesz, ze jak czuć to problem jest duży i szkodliwy. A Tobie to "pachnie", czyli sprawia przyjemność. Dziecku nic nie bedzie bo pradzoiadek palił paierosy do 100lat.

 

I własnie z takich powodów jestem za całkowitym zakazem :-(Normlaności, samoograniczenia, nie da sie w tym kraju wyegzekwowac.

 

Człowieku o czym ty piszesz.50 lat truli mnie spalinami z wungla. Teraz ta normalność przeszła na nienormalność tych co palą sezonowanym drewnem w kominku.O jakich ty dzieciach piszesz.Mu jesteśmy dziećmi syf...u ,który sprawił nam sąsiad zza granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oni" żyją na krawędzi absurdu.Weź pod uwagę jakie tematy poruszają i jak pokrętnie wplatają coś bardzo odbiegającego od tematu wątku

Znów się muszę z Tobą zgodzić, bardzo trafna diagnoza!

 

 

"A ile lat mieszkasz na Śląsku fotohobby, bo ja jak sięgam pamięcią (połowa lat siedemdziesiątych) to syf był i to jaki. Teraz jest czysto bo kolejne rządy likwidowały śląski przemysł. A szkoda, gdyż były wielkie fabryki konkretnego sprzętu, chociażby fabryka silników okrętowych "ZUT ZGODA" pamiętasz? "

 

"A ja bardzo mile wspominam tamte czasy. Ile radochy było kiedy, jadąc autobusem człowiek widział zrzut surówki w hucie Pokój w Nowym Bytomi"

 

"Wracając do niegdysiejszego tematu - chajtnąłeś się, czy dalej rękodzieło?"

 

.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...