Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Człowieku o czym ty piszesz.50 lat truli mnie spalinami z wungla. Teraz ta normalność przeszła na nienormalność tych co palą sezonowanym drewnem w kominku.O jakich ty dzieciach piszesz.Mu jesteśmy dziećmi syf...u ,który sprawił nam sąsiad zza granicy.
Przeca WG napisał że u niego na ulicy śmierdzi spalenizną ale On to lubi. I pisze o dziecku WG. przeczytaj raz ze zrozumieniem dla odmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciebie trzeba izolować z wątków o kominkach bo się zacząłeś panoszyć i obrażać porządnych użytkowników ,którzy czarno na białym piszą ci jaki mają stan faktyczny urządzeń w domach.

Opisujac czarno na białym stan urzadzen, nie zmienia tego co wylatuje z kominów (choć nie musi wylatywac!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca WG napisał że u niego na ulicy śmierdzi spalenizną ale On to lubi. I pisze o dziecku WG. przeczytaj raz ze zrozumieniem dla odmiany.

 

Czy ty sam siebie nie czytasz??? Ja to kuźwa napisałem,a może WG???.

............Jak nie o siebie się martwisz , to o własne dziecko byś chociaż dbał :-( Dobrze wiesz, ze jak czuć to problem jest duży i szkodliwy. A Tobie to "pachnie", czyli sprawia przyjemność. Dziecku nic nie bedzie bo pradzoiadek palił paierosy do 100lat.............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie w kominkach powinno być zakazane szybciej niż w kotłach zasypowych na węgiel. Chodzi o paliwo - drewno - którego nie da się czysto spalić kiedy jest ograniczana moc, a większość kominkowców nie mając bufora czy akumulacji tak robi.

 

Uszeregowanie paliw pod kątem czystości w warunkach ograniczonej mocy:

 

- czysto: koks, węgiel drzewny

- średnio brudno: węgiel kamienny

- toksyczny syf: drewno i śmieci

 

Rożnica miedzy drewnem, a śmieciami jest jedynie taka, że śmieci kopca na czarno bo spaliny zawierają więcej sadzy.

 

Jak silnik spalinowy spala olej albo za dużo benzyny, to tez kopci na jasne kolory (szary wpadający w niebieski) jedynie diesel na czarno. Jasny kolor dymu wcale nie oznacza, że jest mniej toksyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie w kominkach powinno być zakazane szybciej niż w kotłach zasypowych na węgiel. Chodzi o paliwo - drewno - którego nie da się czysto spalić kiedy jest ograniczana moc, a większość kominkowców nie mając bufora czy akumulacji tak robi.

 

Uszeregowanie paliw pod kątem czystości w warunkach ograniczonej mocy:

 

- czysto: koks, węgiel drzewny

- średnio brudno: węgiel kamienny

- toksyczny syf: drewno i śmieci

 

Rożnica miedzy drewnem, a śmieciami jest jedynie taka, że śmieci kopca na czarno bo spaliny zawierają więcej sadzy.

 

Jak silnik spalinowy spala olej albo za dużo benzyny, to tez kopci na jasne kolory (szary wpadający w niebieski) jedynie diesel na czarno. Jasny kolor dymu wcale nie oznacza, że jest mniej toksyczny.

 

To jest oczywista oczywistość, bo jak wszyscy wiedzą w Polsce głównym i podstawowym paliwem stalym do ogrzewania domów jest...drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie w kominkach powinno być zakazane szybciej niż w kotłach zasypowych na węgiel. Chodzi o paliwo - drewno - którego nie da się czysto spalić kiedy jest ograniczana moc, a większość kominkowców nie mając bufora czy akumulacji tak robi.

 

Uszeregowanie paliw pod kątem czystości w warunkach ograniczonej mocy:

 

- czysto: koks, węgiel drzewny

- średnio brudno: węgiel kamienny

- toksyczny syf: drewno i śmieci

 

Rożnica miedzy drewnem, a śmieciami jest jedynie taka, że śmieci kopca na czarno bo spaliny zawierają więcej sadzy.

 

Jak silnik spalinowy spala olej albo za dużo benzyny, to tez kopci na jasne kolory (szary wpadający w niebieski) jedynie diesel na czarno. Jasny kolor dymu wcale nie oznacza, że jest mniej toksyczny.

 

Bzdura. Nie mam bufora i palę w kominku na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak inni wylewają szambo na pola, to ty możesz toksyczny, chemiczny syf, bo i tak zginie w morzu smrodu? Ciekawa logika.

 

Na temat logicznego myslenia juz rozmawialismy... pozwol, ze Ci przypomne :)

 

Link TUTAJ

 

Pisałem już wcześniej - trzeba mieć kręgosłup moralny aby brać się za umoralnianie innych :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Nie mam bufora i palę w kominku na maxa.

Ale Ty nie jesteś normalny/reprezentatwny, co już zostało ustalone ponad wszelką wątpliwość: miło wspominasz otwarty dla gawiedzi spust surówki na ślasku, uwielbiasz zapach spalin, masz w pompie czym oddycha Twoje dziecko, oraz kto wdycha Twoje spaliny. Do tego przestajesz marznąć jak w domu jest 28C. Wiec Twój przykłąd niczego nie udowadnia. Zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich bzdur dawno nie czytałem węgiel drzewny może jest bardziej ekologiczny jak się go spala ale chyba kolega nie ma zielonego pojęcia jak się go wytwarza. Druga bzdura większość kominków które są w domach ludzi to kominki nieszczelne które zasysają powietrze, rożnymi szczelinami a tym samym drewno wypala się w nich szybciej niż to samo drewno palone w szczelnym kotle na węgiel. Najbardziej zanieczyszczają powietrze ludzie kotłami zasypowymi, przymkniecie powietrza powoduje ze drewno czy węgiel się w nich kisi. Na szczęście jest coraz większa świadomość ludzi i miejmy nadzieje ze niebawem dym z komina będzie przeszłością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie jesteś normalny/reprezentatwny, co już zostało ustalone ponad wszelką wątpliwość: miło wspominasz otwarty dla gawiedzi spust surówki na ślasku, uwielbiasz zapach spalin, masz w pompie czym oddycha Twoje dziecko, oraz kto wdycha Twoje spaliny. Do tego przestajesz marznąć jak w domu jest 28C. Wiec Twój przykłąd niczego nie udowadnia. Zupełnie.

 

Akurat na Twoje zdanie nikt tu nie czeka, gdyż nie posiadając kominka, jest warte mniej niż zero!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich bzdur dawno nie czytałem węgiel drzewny może jest bardziej ekologiczny jak się go spala ale chyba kolega nie ma zielonego pojęcia jak się go wytwarza. Druga bzdura większość kominków które są w domach ludzi to kominki nieszczelne które zasysają powietrze, rożnymi szczelinami a tym samym drewno wypala się w nich szybciej niż to samo drewno palone w szczelnym kotle na węgiel. Najbardziej zanieczyszczają powietrze ludzie kotłami zasypowymi, przymkniecie powietrza powoduje ze drewno czy węgiel się w nich kisi. Na szczęście jest coraz większa świadomość ludzi i miejmy nadzieje ze niebawem dym z komina będzie przeszłością.

 

To fakt. Byłem w Bieszczadach i widziałem jak wytwarza się węgiel drzewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...