Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Witam. Być aż takim EKO jak ten P. wyżej toż to snobizmem wieje na odległość. Wkoło Wojtek.Teraz to wyłgał się z niejeżdżenia samochodem zresztą bardzooooooooo pokrętnie.Przykład z podłączeniem spalin do nawiewu wiele miał mu wytłumaczyć ale to także trzeba umieć zrozumieć.Ktoś wyżej pisał ,że stare kominki przepuszczają powietrze ,są dziurawe itp.Pytam gdzie???.Rurę łącząca wkład z ceramiką systemową wymieniłem ,szybę wymieniłem ,a uszczelki choć nie muszę wymieniam co sezon albo dwa.Staram się jak mogę by cała instalacja była w porządku.Powtarzam staram się.Nie pisze ,że jak mi coś zrobiono to jak koń z klapkami na oczach dorzucam do parowozu bezmyślnie by jak ten wyżej albo jechać samochodem albo iść na piechotę.Na sezon 2017/2018 skrupulatnie zbieram opał w postaci brykietu.Chcąc spróbować i sprawdzić efektywność tego paliwa.Wiem także ,że w końcu szkłem du....sobie nie można wycierać i dopadnie mnie wreszcie zakup nowego wkładu z "grupy 5".Wczoraj przejeżdżałem koło innych moich sąsiadów.Szkoda ,że nie zrobiłem fotki co wyłaziło mu z ceglanego, zmurszałego komina.Jakby nie średnica komina to już nie opony ale cały samochód wylazłby przez komin.Przykro mi jak ten przeciwnik stawia mnie w tej samej grupie.To jest właśnie obłuda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Być aż takim EKO jak ten P. wyżej toż to snobizmem wieje na odległość. Wkoło Wojtek.Teraz to wyłgał się z niejeżdżenia samochodem zresztą bardzooooooooo pokrętnie.Przykład z podłączeniem spalin do nawiewu wiele miał mu wytłumaczyć ale to także trzeba umieć zrozumieć.Ktoś wyżej pisał ,że stare kominki przepuszczają powietrze ,są dziurawe itp.Pytam gdzie???.Rurę łącząca wkład z ceramiką systemową wymieniłem ,szybę wymieniłem ,a uszczelki choć nie muszę wymieniam co sezon albo dwa.Staram się jak mogę by cała instalacja była w porządku.Powtarzam staram się.Nie pisze ,że jak mi coś zrobiono to jak koń z klapkami na oczach dorzucam do parowozu bezmyślnie by jak ten wyżej albo jechać samochodem albo iść na piechotę.Na sezon 2017/2018 skrupulatnie zbieram opał w postaci brykietu.Chcąc spróbować i sprawdzić efektywność tego paliwa.Wiem także ,że w końcu szkłem du....sobie nie można wycierać i dopadnie mnie wreszcie zakup nowego wkładu z "grupy 5".Wczoraj przejeżdżałem koło innych moich sąsiadów.Szkoda ,że nie zrobiłem fotki co wyłaziło mu z ceglanego, zmurszałego komina.Jakby nie średnica komina to już nie opony ale cały samochód wylazłby przez komin.Przykro mi jak ten przeciwnik stawia mnie w tej samej grupie.To jest właśnie obłuda.

 

I poszedłeś do tego sąsiada nieść kaganek oświaty?

 

Ty, jako wybitny kominkowiec jako pierwszy powinieneś w okolicy uświadomić każdego, który jak widać pewnej wiedzy nie posiada.

 

Zamiast bić pianę tutaj marsz do sąsiadów, to może nasze dyskusje przyniosą jakiś efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem juz fotohobby powtórze i Tobie - podłącz sobie rurkę z wydechu swojego eko-samochodu do nawiewu... a potem sprawdź w słowniku znacznie słowa 'obłuda' :)

 

W samochodzie mam katalizator, sondę lambda oraz recyrkulacje spalin. Połączenie tych urządzeń i sterowania przez elektronikę powoduje spadek emisji trujących substancji kilkadziesiąt razy niż gdyby ich nie było. Co roku przechodzę badanie spalin. Jak zamontujesz sobie to w kotle czy kominku to możemy w wrócić do rozmowy na równym poziomie.

 

Póki co to ty trujesz jak 100 czy 1000 lat temu, motoryzacja korzysta z najnowszych rozwiązań oczyszczania spalin, od niedawna obowiązuje filtr cząstek stałych również w silnikach benzynowych - przyrównując te dwa odmienne swaty wykazujesz jedynie swój prymitywizm w sposobie myślenia, że niby tu i tu występują spaliny, to stawiamy znak równości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przejeżdżałem koło innych moich sąsiadów.Szkoda ,że nie zrobiłem fotki co wyłaziło mu z ceglanego, zmurszałego komina.Jakby nie średnica komina to już nie opony ale cały samochód wylazłby przez komin.

Było podejrzenie, że pali coś innego niż dozwolony opał? Śmieci, opony?

Zgłosiłeś fakt odpowiednim służbom? Straży miejskiej/gminnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poszedłeś do tego sąsiada nieść kaganek oświaty?

 

Ty, jako wybitny kominkowiec jako pierwszy powinieneś w okolicy uświadomić każdego, który jak widać pewnej wiedzy nie posiada.

 

Zamiast bić pianę tutaj marsz do sąsiadów, to może nasze dyskusje przyniosą jakiś efekt.

 

To nie można tak od razu.Musze jednak powiedzieć ,że społeczeństwo mojej miejscowości jest niestety delikatnie zacofane przepraszam za zacofane ale to stało się już faktem, nierozumiejące istoty ogrzewania się w domu.Powstało wiele domów.Nowych domów , w których niestety nic się nie ulatnia i przyczepić się nie można.Mimo to takich skrajnych przykładów jak ten wyżej jest mało.Nie jestem obojętny na skrajne działania w/w ludzi ,zacząłem jednak od własnego podwórka co wielokrotnie Wam powtarzam i powtarzał będę.Pytałem wicewójta jaka jest polityka w naszej Gminie odnośnie wypuszczanie nieekologicznych substancji. Odpowiedź krótka. cyt."nadużycia będą karane".To jednak nie wystarczy i sam nic nie zdziałam.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było podejrzenie, że pali coś innego niż dozwolony opał? Śmieci, opony?

Zgłosiłeś fakt odpowiednim służbom? Straży miejskiej/gminnej?

 

Wszak mieszka dalej ode mnie , to wiem z poczty pantoflowej ,że wielokrotnie zwracano mu uwagę.Wiem także ,że zwracali mu uwagę ludzie prowadzący w mojej miejscowości gospodarstwa agroturystyczne bo "Dolina Chodel-ki" , krajobrazowo ukryta w okolicach Lublina jest przepiękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie mam katalizator, sondę lambda oraz recyrkulacje spalin. Połączenie tych urządzeń i sterowania przez elektronikę powoduje spadek emisji trujących substancji kilkadziesiąt razy niż gdyby ich nie było. Co roku przechodzę badanie spalin. Jak zamontujesz sobie to w kotle czy kominku to możemy w wrócić do rozmowy na równym poziomie.

 

Póki co to ty trujesz jak 100 czy 1000 lat temu, motoryzacja korzysta z najnowszych rozwiązań oczyszczania spalin, od niedawna obowiązuje filtr cząstek stałych również w silnikach benzynowych - przyrównując te dwa odmienne swaty wykazujesz jedynie swój prymitywizm w sposobie myślenia, że niby tu i tu występują spaliny, to stawiamy znak równości.

 

Czy ty dokładnie wiesz o czym piszesz.Popatrz na to zgrabne porównanie do tego co i komu imputujesz.Wyjdzie ci farsa.

 

Kominek - wkład rocznik 2017 z t/z "grupy5",Filtry i doskonała instalacja,pełny serwis,ciągi kominowe itp.rejestrowane-serwisowane ,nieszczelność na poziomie prawie zero.Powstałe z procesu palenie w takim nazwę go super zestawie , emitery idą w komin i hipotetycznie zakładając wdycham to ja, moja rodzina i sąsiedzi.I teraz ty:

....W samochodzie mam katalizator, sondę lambda oraz recyrkulacje spalin. Połączenie tych urządzeń i sterowania przez elektronikę powoduje spadek emisji trujących substancji kilkadziesiąt razy niż gdyby ich nie było. Co roku przechodzę badanie spalin. Jak zamontujesz sobie to w kotle czy kominku to możemy w wrócić do rozmowy na równym poziomie.........

 

Ty nic nie wdychasz gdyby podłączyć cie do własnego nawiewu co sugeruje w/w przedmówca.:o:o:o.Przepraszam za głupota ale zaiste w niektórych przypadkach nie przynosi żądanego efektu.Padłem ze zdumienia jak można wznioślej pisać o swoim jeżdżącym trucicielu szos.Zamknij garaż i nie gaś silnika.Zapewne twoja WM poradzi sobie z tym.Masz wszystko super naj naj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wyjaśnisz dlaczego filtr F7 w rekuperatorze śmierdzi wędzonką (taką samą jaką czuję gdy dymi koleżka z kominka z PW)? To jest tylko jeden kominek.

 

Natomiast nie śmierdzi ten filtr spalinami samochodów jeżdżących ulicą. Czerpnię mam od ulicy.

 

Jak to możliwe?

Czy jednak w wartości bezwzględnej ten jeden kominek więcej truje niż dziesiątki aut jeżdżących po mojej ulicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem juz fotohobby powtórze i Tobie - podłącz sobie rurkę z wydechu swojego eko-samochodu do nawiewu... a potem sprawdź w słowniku znacznie słowa 'obłuda' :)

Ja juz pisałem innym, napisze i Tobie. Z rury wydechowej mojego eko-samochódu po przejechaniu 500.000km wyleci tyle pyłów co z Twojego kominka po sfajczeniu 1mp drewna. A potem sprawdź w słowniku znaczenia słowa 'skala' i 'głupota'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak mieszka dalej ode mnie , to wiem z poczty pantoflowej ,że wielokrotnie zwracano mu uwagę.
Zwrocic wage mozna 2 razy. Potem straż gminna, i jak znajdą kawalek butelki w palenisku lub inne slady dzialanosvci ekologicznej to gosc ma mandata. Widzisz czorny dym, dzwonisz. Jada w podskokach. Te straze gminne nie maja kasy, karaja z przyjemnoscia. Jak mi sasaid styropian pod nosem palił w ognisku to w 5minut przyjechali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wyjaśnisz dlaczego filtr F7 w rekuperatorze śmierdzi wędzonką (taką samą jaką czuję gdy dymi koleżka z kominka z PW)? To jest tylko jeden kominek.

 

Natomiast nie śmierdzi ten filtr spalinami samochodów jeżdżących ulicą. Czerpnię mam od ulicy.

 

Jak to możliwe?

Czy jednak w wartości bezwzględnej ten jeden kominek więcej truje niż dziesiątki aut jeżdżących po mojej ulicy?

Ty "Laicki" obłudniku, hipkryto!! Jak możesz imputować, że pare kg pyłów pochodzących ze sfajczenia metra drewna jest gorsze niż pare gram pochodzace z samochodu! Wstyd!! Hańba!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty "Laicki" obłudniku, hipkryto!! Jak możesz imputować, że pare kg pyłów pochodzących ze sfajczenia metra drewna jest gorsze niż pare gram pochodzace z samochodu! Wstyd!! Hańba!!

;)

No właśnie, co ja mogę wiedzieć na ten temat... Nie mam kominka, nick mam jaki mam - raczej nie powinienem tu nic pisać. Zapewne nie mam nawet takiego prawa. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Ty jak zwykle bredzisz porównując nowoczesny kominek do nowoczesnego samochodu.

 

Żeby dobrze i czysto spalić trzeba elektronicznie sterować ilością powietrza i paliwa - kominek tego nie robi.

 

W celu obniżenia NOx należy dodać trochę spalin do zasysanego powtarza - kominek tego nie robi.

 

Następnie trzeba oczyścić spaliny z tlenków azotu, węglowodorów i tlenku węgla na katalizatorze - kominek tego nie robi.

 

Następnie filtr cząstek stałych wyłapuje PeMy ze spalin - kominek tego nie robi.

 

Żeby porównywać spaliny samochodowe do syfiastych spalin z kominków i kotłów trzeba być moderowano

Edytowane przez Tomaszs131
Wyzwiska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...motoryzacja korzysta z najnowszych rozwiązań oczyszczania spalin, od niedawna obowiązuje filtr cząstek stałych również w silnikach benzynowych - przyrównując te dwa odmienne swaty wykazujesz jedynie swój prymitywizm w sposobie myślenia, że niby tu i tu występują spaliny, to stawiamy znak równości.

 

Taaaa i oczywista oczywistość 100% Kowalskich ma samochód spełniający powyższe kryteria... Pisałem już wcześniej - nie można być tylko trochę złym... truciciel jesteś i tyle... jak i reszta eko-hipokrytów udzielających się w tym wątku :yes:

 

 

Ja nie jeżdżę samochodem dla przyjemności wpatrywania się w szybę.

 

Ehh smutna ta Wasza eko-wegetacja... kup sobie motocykl może... frajda większa niż podniecanie się kolejnym rachunkiem za CO na fm :yes: i zgodnie z eko-przedmówcami całkowicie nie trująca... chłopaki podobno to wdychają i maja się wyśmienicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jak zwykle bredzisz porównując nowoczesny kominek do nowoczesnego samochodu.

Żeby dobrze i czysto spalić trzeba elektronicznie sterować ilością powietrza i paliwa - kominek tego nie robi.

W celu obniżenia NOx należy dodać trochę spalin do zasysanego powtarza - kominek tego nie robi.

Następnie trzeba oczyścić spaliny z tlenków azotu, węglowodorów i tlenku węgla na katalizatorze - kominek tego nie robi.

Następnie filtr cząstek stałych wyłapuje PeMy ze spalin - kominek tego nie robi.

Żeby porównywać spaliny samochodowe do syfiastych spalin z kominków i kotłów trzeba być moderowano

 

I najważniejsze!! Kominek na benzynę byłyby 50x bardziej czysty w porównaniu do kominka na drewno, nie ze wzgledu na sterowanie, filtry, sondy, tylko rodzaj paliwa. Paliwo stałe, wungiel, drewno, choćby skały srały, generuje ogromną ilość pyłów w porównaniu do paliwa płynnego/gazowego. Kropka.Tu jest pies pogrzebany. Nawet paląc "z klasą" i plasterkami drewna ciętymi od linijki, powyżej pewnego poziomu nie zejdziesz. Jak chcesz ograniczyć pyly musisz je ze spalin wyfiltrować. Czy wielkie elektrownie wunglowe, przemyslowe piece nie sterują najlapiej jak się da procesem spalania, temp., iloscią powietrza, sposobem podawania paliwa? Robią to a pyły nadal walą w komin i dopiero tam mogą być zatrzymane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh smutna ta Wasza eko-wegetacja... kup sobie motocykl może... frajda większa niż podniecanie się kolejnym rachunkiem za CO na fm :yes: i zgodnie z eko-przedmówcami całkowicie nie trująca... chłopaki podobno to wdychają i maja się wyśmienicie :D

 

A kim Ty jesteś, zeby moje życie określać, jako wegetacja ?

Dlaczego mam sie podniecac tak prozaiczną rzeczą, jak rachunek za CO ?

 

Widzę, ze to raczej Ciebie podnieca, jsk spadly rachunki za gaz po tym jsk zacząłes spalac wiecej drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa i oczywista oczywistość 100% Kowalskich ma samochód spełniający powyższe kryteria...

Nie ma. Ale nawet samochód nie spełniajacych tych kryteriów jest 10x lepszy od najlepszego kominka. A każdy nowy samochód musi te wygórowane kryteria spełniać. A w każdym nowym kominku można i da się palić mokrym drewnem od dołu, co robi i będzie robić (bo tak łatwiej) 50% polaków dumnie walczących z zakazami i złym systemem.

 

Pisałem już wcześniej - nie można być tylko trochę złym... truciciel jesteś i tyle... jak i reszta eko-hipokrytów udzielających się w tym wątku :yes:

Po głębokim namyśle, muszę Ci przyznać rację i przyznać się do czegoś. Kiedyś w miejscu publicznym pusciłem bąka co czyni mnie takim samym trucicielem co elektrownia bełchatów!! Nie wiem, jak ja to udzwignę!!

Tak samo, jak człowiek który wypije lampkę wina w sobote przed kominkiem, jest takim samym alkoholikiem, jak ten co wali litra wódki dziennie do lusterka!

Tak samo jak rodzić któremu puszczą nerwy i da niesfornemu dziecki klapsa, jest tak samo zły jak ten co "zakatuje gówniarza".

 

Co to też ludzie nie wymyślą, żeby sumienie uspokoić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa i oczywista oczywistość 100% Kowalskich ma samochód spełniający powyższe kryteria... Pisałem już wcześniej - nie można być tylko trochę złym... truciciel jesteś i tyle... jak i reszta eko-hipokrytów udzielających się w tym wątku :yes:

 

To jest forum budowlane, temat o kominkach.

Ale w Hyde Parku mozesz zalozyc motoryzacyjny.

Ja w kazdym badz razie nie jeżdżę sobie po dzielnicy samochodem dla przyjemnosci i to wtedy, kiedy zanieczyszczenie powietrza siega zenitu.

A gapiący sie w ogien przez szybke dla przyjemnosci i owszem - eówcxas też palą.

Jeden taki komin to moze nawet pare tys samochodów takich, jsk mój.

 

No i jeszcze - bez motoryzacji spoleczenstwo raczej nie daloby rady funkcjonowac poprawnie, bez kominkow i owszem.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...