Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

.........jak i reszta eko-hipokrytów udzielających się w tym wątku

 

Jedynym hipokrytą jesteś ty. A wiesz czemu? Ba jakby masarz czy piekarz nawalił ci chemii do kiełbasy czy bułki przekraczając wszelkie normy to byś podniósł raban, że truje ciebie i twoja rodzinę. Ale na przekraczanie w Polsce norm czystości powietrza przymykasz oko i ironizujesz, bo sam masz interes w tym dokładać cegiełkę do syfu w powietrzu. Obłuda aż kipi :).

 

Weź pod uwagę, że to drewno uchodzi powszechnie za paliwo 'eko', a nie gaz czy prąd z węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przeczytałeś co cytujesz ;-)??

 

"Jednak już na obrzeżach Warszawy zwiększa się udział właśnie kominków i pieców."

 

" Ludzie palący w kominkach dokładają się do tej ciężkiej sytuacji, jaką mamy często w zimie - tłumaczył ekspert."

 

"Jeśli chodzi o sektor energetyczny, nie emituje on dużej ilości pyłów. Stanowi on kilkanaście procent całkowitej emisji. Nadal największym problemem w Polsce są piece, kominki domowe i samochody."

 

"Zaznaczył, że dym z kominka w małych ilościach wraca do pomieszczenia, w którym palimy"

 

"Dużym problemem są także kominki. Jak podkreślił przedstawiciel Polskiego Alarmu Smogowego, dym z palenia drewna jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Jeśli zanieczyszczenie powietrza jest bardzo wysokie, należałoby ograniczyć palenie w kominku. Często w domach są dwa źródła ciepła, kominek i gaz, lub piec. Wtedy powinno się zrezygnować z palenia w kominku. Taki problem występuje np. w Krakowie"

 

P.S. Jak pojedziesz na zadupie w bieszczady i zoatawisz samochód na chodzi, to w tym miejscu/czasie 100% pyłów bedzie pochodzić z samochodów. Co to dowodzic? Dokłądnie nic.

A na prewnoe nie zmieni faktu że 80% wszystkich pyłów w kraju to emisja niska z domów. W jednym miejscu 50% w inny 95%

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najważniejsze!! Kominek na benzynę byłyby 50x bardziej czysty w porównaniu do kominka na drewno, nie ze wzgledu na sterowanie, filtry, sondy, tylko rodzaj paliwa. Paliwo stałe, wungiel, drewno, choćby skały srały, generuje ogromną ilość pyłów w porównaniu do paliwa płynnego/gazowego. Kropka.Tu jest pies pogrzebany. Nawet paląc "z klasą" i plasterkami drewna ciętymi od linijki, powyżej pewnego poziomu nie zejdziesz. Jak chcesz ograniczyć pyly musisz je ze spalin wyfiltrować. Czy wielkie elektrownie wunglowe, przemyslowe piece nie sterują najlapiej jak się da procesem spalania, temp., iloscią powietrza, sposobem podawania paliwa? Robią to a pyły nadal walą w komin i dopiero tam mogą być zatrzymane.

 

O Boże!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.:o:o:o:o. Ja tego już nie czytam .Nie ma metody na to co chcecie osiągnąć.Cała prawda.Obłuda na FM powinna być niszczona w zarodku.My tak..............Mamy drewno sezonowane 5 lat i nimi palimy .Stopień wilgotności poniżej 20 %,Wy nie......że mamy kuźwa raka w drewnie który ma miliony emiterów które zanieczyszczają naturalne środowisko.Walnij czymś z Nieba.:mad::mad::mad::cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.:o:o:o:o. Ja tego już nie czytam .Nie ma metody na to co chcecie osiągnąć.Cała prawda.Obłuda na FM powinna być niszczona w zarodku.My tak..............Mamy drewno sezonowane 5 lat i nimi palimy .Stopień wilgotności poniżej 20 %,Wy nie......że mamy kuźwa raka w drewnie który ma miliony emiterów które zanieczyszczają naturalne środowisko.Walnij czymś z Nieba.:mad::mad::mad::cool::cool::cool:

Twierdzisz może że spalenie 5lat suszonego drewna nie generuje pyłów i benzopirenów? Bo nie rozumiem, o co w tym cokolwiek chaotycznym słowotoku Ci chodzi. Nikt tu nigdy nie twierdził. że palisz mokrym drzewem. Wszyscy Ci tu wierzą na słowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że w końcu zrozumiałeś jak szkodliwe są kominki. Dzięki za link!

 

:lol:

 

Po tym wykresie widac co truje http://nochal.pl

Nikt chyba nie powie, ze w nocy z 26 na 27 to samochody tak daly do wiwatu :)

Natomiast 26 (niedziela) to był typowy dzien "kominkowy" w ktorym po obiedzie okoliczni mieszkancy, nie patrzac na stan jakosci powietrza, zaczynaja robić sobie "nastrój"

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

Po tym wykresie widac co truje http://nochal.pl

Nikt chyba nie powie, ze w nocy z 26 na 27 to samochody tak daly do wiwatu :)

Ile kosztuje sesnsownej jakości/dokładnosci czujnik pyłów? Chętnie bym nagrał film w podczerwieni komina mojego sąsiedniego miłośnika ognia z nałożonym poziomem zanieczyszczeń.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba miernik. Czujnik wyczuwa, miernik mierzy.
O matko. Żeby być jeszcze bardziej w temacie panie psychologu, znajdź mi jakiś błąd ortograficzny.

https://botland.com.pl/6-czujniki

 

https://botland.com.pl/czujniki-czystosci-powietrza/8554-looko2-v3-bezobslugowy-czujnik-pylu-czystosci-powietrza-pm25-pm10.html

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób foty z godziną i datą, nagrywaj filmy.

 

Jeśli w MPZP jest zapis, że kominek może być DODATKOWYM źródłem ciepła, możesz udowodnić zdjęciami, że jednak u tego "miłośnika romantycznego nastroju w dobroczynnym zapachu wędzonego drewna", jest on GŁÓWNYM.

 

Nic nie zrobi, choć by pękł. Nie ma takiej opcji! Nie udowodni nic i nikomu. Ku uciesze posiadacza kominka, oczywiście. Ludzie palcie w kominkach. TO JEST EKO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o ortografię chodzi a o nazewnictwo.

 

Czym jest NOCHAL?

NOCHAL jest systemem lokalnego monitorowania pyłów zawieszonych. Składa się z czujników mierzących poziomy pyłów zawieszonych i strony internetowej prezentującej ich stężenie.

 

Czujnik mierzy stężenie pyłów zawieszonych PM10, PM2,5 a także temperaturę i wilgotność powietrza. Wyposażony jest w tablicę LED, prezentującą średnią wartość PM10. Komunikacja czujnika ze stroną nochal.pl możliwa jest za pomocą połączenia WiFi lub GSM.

 

Napisz do niego, niech poprawi :)

 

To teź czujnik:

http://sklep.vtech.pl/czujnikpm10-p-43.html

https://smarthome24.pl/jakosc-powietrza/28-laserowy-czujnik-pm25-5906874919163.html

 

Nie ma to, jak gość po psychologii poucza w kwestii nazewnictwa technicznego :lol:

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nazewnictwo jest poprawne, co Ci pare osób pokazuje, ale Ty się teraz uczelnią będziesz zasłaniał.

Swoją drogą, jakim prawem się wypowiadasz na temat czujnika, skoro żadnego nie posiadasz, "Twoja opinia jest warta mniej niż 0!!" ;-)

 

A po co mi jakiś czujnik? Wiem przecież czym smrodzę, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mi jakiś czujnik? Wiem przecież czym smrodzę, nie?

Potrafisz proste zdanie przeczytać ze zrozumieniem, i odpowiedzieć na nie?

Ja Ci nie każę niczego kupować, tylko zadaje proste bardzo proste pytanie jakim prawem się wypowiadasz skoro zadnego czujnika nie posiadasz. Mi prawa do wypoiwadania się o smrodzie kominkowym odmawiasz, bo kominka nie posiadam. Wiec przez analogię się pytam.... (wiem trudne słowo).

 

A zeby być w temacie. Sama kamre flir (jak do kamer termowizyjnych) w wesji deveoperskiej możena znaleźć za około 1000PL. Sporo tyle co ogrzewanie domu za całą zimę :-/. Sam "czujnik" pyłów za 150PLN. Jakąś malina w szufladzie się znajde. Byłby naprawdę ciekawy i pouczający film poklatkowy, zrobić zdjecia dookoła domu co minutę, policzyć rozgrzane kominy kominkowe i nanieść na to kierunek wiatru i stężenie pyłów.... Ech, żeby czasu wiecej było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym hipokrytą jesteś ty. A wiesz czemu? Ba jakby masarz czy piekarz nawalił ci chemii do kiełbasy czy bułki przekraczając wszelkie normy to byś podniósł raban, że truje ciebie i twoja rodzinę. Ale na przekraczanie w Polsce norm czystości powietrza przymykasz oko i ironizujesz, bo sam masz interes w tym dokładać cegiełkę do syfu w powietrzu. Obłuda aż kipi :)...

 

Ale przecież Ty robisz to samo - trujesz swoim eko-samochodzikiem innych...jednoczesnie "przymykasz oko i ironizujesz, bo sam masz interes w tym dokładać cegiełkę do syfu w powietrzu. Obłuda aż kipi :)"

 

 

Przeczytałeś co cytujesz ;-)??...

 

"...Kto i co truje najbardziej?...Jak tłumaczył Jędrak, centrum Warszawy ma rozbudowaną sieć ciepłowniczą, jest mało źródeł tak zwanej niskiej emisji, a także mało pieców i kominów. Z tego powodu samochody mają większy udział w zanieczyszczaniu powietrza niż w innych dużych miastach..."

 

Umkną Ci jeden niewygodny cytat :yes:

 

...A na prewnoe nie zmieni faktu że 80% wszystkich pyłów w kraju to emisja niska z domów. W jednym miejscu 50% w inny 95%

 

No i oczywiście pochodzą one tylko z kominków... szczegolnie z tych co to po sezonie...max dwóch idą w zapomnienie :D

 

 

Fajnie, że w końcu zrozumiałeś jak szkodliwe są kominki. Dzięki za link!

 

Mam ta świadomość i bez tego linku. Rożnica miedzy mną a Wami jest taka, ze ja nie jestem hipokryta i z siebie idioty nie robię twierdząc, ze nie truje...:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...