Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

No cóz, widać do niektórych nie dociera prosta prawda, wzglednie dociera lub są zbyt głupi/skąpi/biedni/leniwi/krótkowzroczni żeby ją zaakaceptować :-(

Trzeba czekać, aż sytuacja stanie się tak zła, że chciał nie chciał jakiś rząd będzie musiał wprawadzić bana...

 

Wyjątkowo sie z Toba zgadzam...

 

http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/170119214-Norwegia-Oslo-tymczasowo-wprowadza-zakaz-pojazdow-z-silnikiem-Diesla.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wniosek z Waszej dyskusji jest więc taki, że trzeba bacznie sprawdzać sąsiedztwo szukając działki, żeby "miłośnik ognia" i "ekolog" nie wybudowali się obok siebie. I piszę to bez żadnego sarkazmu - to naprawdę ważny aspekt jak widać. Ja kupując działkę nie miałem takiego kryterium, ale na szczęście dobrze trafiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z Waszej dyskusji jest więc taki, że trzeba bacznie sprawdzać sąsiedztwo szukając działki, żeby "miłośnik ognia" i "ekolog" nie wybudowali się obok siebie. I piszę to bez żadnego sarkazmu - to naprawdę ważny aspekt jak widać. Ja kupując działkę nie miałem takiego kryterium, ale na szczęście dobrze trafiłem.

Niestety...

Budowałem jako drugi na ulicy. Zadymiarz zbudował po mnie. Na etapie budowy podawałem mu zalety bezdymnych, bezobsługowych urządzeń grzewczych i nawet człowieka, który potrafiłby wszystko spiąć do kupy...

 

Wybrał po swojemu. Drewno z lasu, cięcie, rąbanie, hałas, smród, pyły, popiół na drogę. Ale to ponoć 'miłośnik romantycznego nastroju w uzdrawiającym smrodzie palenia drewna z domkniętą przepustnicą', który pali tylko 'dla przyjemności'.

Myśli, że ma taniej. Nie dolicza własnej pracy i sumy za urządzenia grzewcze...

 

I - nie jestem ekologiem. Chcę tylko normalnie żyć.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z Waszej dyskusji jest więc taki, że trzeba bacznie sprawdzać sąsiedztwo szukając działki, żeby "miłośnik ognia" i "ekolog" nie wybudowali się obok siebie. I piszę to bez żadnego sarkazmu - to naprawdę ważny aspekt jak widać. Ja kupując działkę nie miałem takiego kryterium, ale na szczęście dobrze trafiłem.

Ja bym powiedział, żeby człowiek krótkowzroczny i dalekowzroczny nie wybudowali się koło siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ty wiesz to mu powiedz ,a nie laika pytasz. "

 

Stymuluję szarą komórkę.

Przeczyta i może zrozumie co wyczytał.

W efekcie, może przestanie androny pleść...

 

Adam M.

 

Przeczyta np. w Wiki,wujek Google go poprowadzi,wyrecytuje Ci i co będziesz ucha chany? Będziesz zabijał się za tym by mu udowadniać za każdym razem ,że :

.W efekcie, może przestanie androny pleść...

..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety...

Budowałem jako drugi na ulicy. Zadymiarz zbudował po mnie. Na etapie budowy podawałem mu zalety bezdymnych, bezobsługowych urządzeń grzewczych i nawet człowieka, który potrafiłby wszystko spiąć do kupy...

 

Wybrał po swojemu. Drewno z lasu, cięcie, rąbanie, hałas, smród, pyły, popiół na drogę. Ale to ponoć 'miłośnik romantycznego nastroju w uzdrawiającym smrodzie palenia drewna z domkniętą przepustnicą', który pali tylko 'dla przyjemności'.

 

I - nie jestem ekologiem. Chcę tylko normalnie żyć.

Ha! Ja dwóch sąsiadów przekonałem do PC, taki mały sukces. Trzeci niestety trafił się burak ze słomą z butów z filozofią "wszyscy smieci palom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to poczytaj!

 

Adam M.

 

Widzisz kilka postów wyżej prosiłem by się określono jak zmierzyć by satysfakcjonowało.Popatrz jak inteligent odpisał.A Ty mu tu by czytał i czytał.Co z tego ,że przeczyta jak jego poglądy się nigdy nie zmienią .To pozorant z niewątpliwa domieszką człowieka z partykularyzmem za pan brat.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, żeby człowiek krótkowzroczny i dalekowzroczny nie wybudowali się koło siebie.

Ja bym to ujął inaczej. Ten krótkowzroczny to raczej 'myślący inaczej / mający wsio w d... / biedak, co to musiał zbudować, bo szwagier przecież postawił chałupę / wymądrzający się, choć guzik wie / leniwy (nie chce się czytać FM, literatury)'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kilka postów wyżej prosiłem by się określono jak zmierzyć by satysfakcjonowało.Popatrz jak inteligent odpisał.A Ty mu tu by czytał i czytał.Co z tego ,że przeczyta jak jego poglądy się nigdy nie zmienią .To pozorant z niewątpliwa domieszką człowieka z partykularyzmem za pan brat.;)

Uważaj, bo za niektóre słowa z tego wpisu, możesz zbliżyć się do ulubionej BANanalandii... Staraj się o merytoryczne wpisy, nie ubliżaj innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, tutaj jakby trochę inaczej wygląda...

https://map.airly.eu/pl

Żeby było ciekawiej to wskazanie obejmuje nasze normy, a nie europejskie, gdzie jak u nas jest stan "dopuszczalny" to w bardziej cywilizowanych krajach jest już stan "alarmowy" i wtedy zabraniają samochodom jeździć czy właśnie kotłować w kominkach dla "przyjemności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kilka postów wyżej prosiłem by się określono jak zmierzyć by satysfakcjonowało.Popatrz jak inteligent odpisał.A Ty mu tu by czytał i czytał.Co z tego ,że przeczyta jak jego poglądy się nigdy nie zmienią .To pozorant z niewątpliwa domieszką człowieka z partykularyzmem za pan brat.;)

A po co masz mierzyc dym ze swojego komina?. To zmierzono wielokrotnie, w wielu miejscach nie świecie. Twój producent wkładu to pewnie też zmierzył. Jakbyś nie zaklinał rzeczywistości, z każda spaloną tona drewna leci przynajmniej 2kg pyłów do atmosfery.

 

Chyba nie powiesz mi, że spalenie drewna emituje mniej pyłów niż producent wpisał w specyfikacji Twojego prymitywnego piecyka salonowego :-) Bo to byłby pierwszy przypadek w historii ze producent oszukuje na swoja niekorzyść ;-)

 

Oczywiście Ty się teraz zasłonisz przed tym niewygodnym faktem tym, że Ci nie napisałem jak masz fizycznie to zmierzyc u siebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było ciekawiej to wskazanie obejmuje nasze normy, a nie europejskie, gdzie jak u nas jest stan "dopuszczalny" to w bardziej cywilizowanych krajach jest już stan "alarmowy" i wtedy zabraniają samochodom jeździć czy właśnie kotłować w kominkach dla "przyjemności".

No ale niktspecjalny czepi się mapki pokolorwanej tak, żeby pokazać że niet problema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo za niektóre słowa z tego wpisu, możesz zbliżyć się do ulubionej BANanalandii... Staraj się o merytoryczne wpisy, nie ubliżaj innym.

 

.pozorant - człowiek, który udaje, symuluje; symulant, udawacz, pozer

.....partykularyzm

postawa cechująca się preferowaniem spraw własnych, dotyczących wybranej grupy społecznej lub regionu z pominięciem spraw ogółu

 

Może to nie dotyczy stricte kominków za co przepraszam ale niektórych cechuje taka marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...