Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Raczej to są incydentalne przypadki, z których na siłę robi się regułę. Mieszkam na 4 piętrze w ostatnim bloku w mieście, widok z balkonu mam na wieś (w zasadzie osiedle domów jednorodzinnych) i widzę że większość pali czysto. Na pewno z kominów nie wydobywa się taki dym jak na załączonym wczoraj przez kogoś zdjęciu.

Znaczy sugerujesz, że nawet jak się pali bezdymnie to też powstaje smog (patrz mapa z czujnikami). Tyle się tutaj kominkowcy nabronili teorii o czystym spalaniu, i w związku z tym zmniejszaniu smogu, a tu wszystko jak krew w piach. Bo smog, pomimo rzekomego czystego spalania, jak był, tak jest. CBDU zresztą, bo od dawna badania pokazują, że nawet najczystsze spalanie pod strzechami generuje mnóstwo zanieczyszczeń przyczyniających się do niskiej emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam jeszcze pyłomierz stary ale mierzy ,nie mówię o nim bo by mnie zjedli ,że przestarzały , więc o nim nie wspominam.Jak się wspomogę nowszym to się pochwalę.Czyli mam dwa czujniki to dobrze czy źle.Pytanie do pytka wyżej.Nie powiem a nie mówiłem jak ktoś z uporem maniaka nie chce zrozumieć co ludzie obserwują za oknami. Mówią prawdę, a on wie lepiej .To jawna manipulacja prawdą by odwrócić kota ogonem i całość złego przerzucić na innego.:yes::yes::yes:.Jak przeczytałem gdzie mam zamontowany to mi ręce z tej wiedzy opadły.Jak można mówić o czymś o czym nie ma się bladego pojęcia. Zostaje miast praktyki tylko prowokacja.To własnie należałoby moderować.Te zapędy niemerytoryczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też moderować gości, którzy opowiadają bajki o domach energooszczędnych z 10 cm styro na ścianach.

To jawne wprowadzanie inwestorów w błąd, za który ktoś może zapłacić rachunkami za CO, jeśli (w co wątpię na szczęście) posłucha takiego bajkopisarza.

 

Piszą też, że za drewienko zapłacili ok. 700 zł/rok, pomijając fakt, że ścięli do tego własny lasek do celów grzewczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb

 

Wiesz jaki jest poziom PM 2,5 w nadmorskim lesie po burzy?

TYSIĄCE RAZY normy przekracza!!!

 

Znasz definicję PM?

 

Adam M.

 

ten PM nie jest nośnikiem benzoalfapirenu z tego co mi wiadomo. ten z komina już tak. co do platyny i innych rzeczy, których nie mierzą - w bardziej cywilizowanych krajach mierzą to samo co u nas i mają stężenia kilka razy niższe, podobnie jak poziomy alarmowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się o taki zestawienia już dawno temu kusiłem, ale miłosnicy ognia mają krótką pamięć i czytaj wybiórczo.

Biorąc pod uwage, ile procent smogu generuje transport, ile niska emisja, i że 10% całego ogrzenictwa jednorodzinnego to drewno....

 

10% a bicie piany na 370 stron... Poza tym pisząc o niskiej emisji (w watku o kominkach)- wypadało by dopisać,skad sie bierze i w jakich proporcjach... inaczej to czysta manipulacja :yes:

 

Dla zainteresowanych :)

 

http://biznesalert.pl/palenie-drewnem-najbardziej-ekologiczne/

Edytowane przez m&m0123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też moderować gości, którzy opowiadają bajki o domach energooszczędnych z 10 cm styro na ścianach.

To jawne wprowadzanie inwestorów w błąd, za który ktoś może zapłacić rachunkami za CO, jeśli (w co wątpię na szczęście) posłucha takiego bajkopisarza.

 

Piszą też, że za drewienko zapłacili ok. 700 zł/rok, pomijając fakt, że ścięli do tego własny lasek do celów grzewczych.

 

Póki co nie sprowokujesz mnie.Trudno w to uwierzyć to co mam i wiem także ,że to bardzo boli.Musi boleć jak się nie ma emitera w salonie :wave:.Ludzie nie wierzcie tym bajarzom ,niepraktykującym.Miejcie kominki w domach ,cieszcie się żywym ogniem,miejcie alternatywne źródło pozyskiwania energii cieplnej. Róbcie to z głową,Kupujcie dobre sprawdzone wkłady z "grupy 5".Palcie sezonowanym drewnem,brykietem.Używajcie sobie ,a tych kpiarzy omijajcie szerokim łukiem.Kominek daje wolność gdy obsługuje go odpowiedzialna persona.Im się nie podoba już nic.Zaprzęgli swoją elektrykę i PC i uważają się za najsilniejszych na świecie.To nie prawda.Życie jest krótkie nie pozbawiajcie się takich przyjemności jakie niesie za sobą kominek. Czarnobyl okaleczył mnie na całe życie ,a im KZPŁW i nie tylko przeszkadza.Smogu im za dużo.Laboratorium sobie budujcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ten PM nie jest nośnikiem benzoalfapirenu z tego co mi wiadomo."

 

DOKŁADNIE - TAK!

Ale jest to PM2,5 i wszelkie normy znacznie przekracza!

I bardzo dobrze, że tak jest.

 

Jeden PM drugiemu nie jest równy!

Nie bada się udziału procentowego "dobrego" PM w całości.

Podaje się łącznie i DLATEGO głupoty wychodzą.

Polska to kraj lasów - w odróżnieniu od zachodu.

Zawieje od Kampinosu i w Warszawie PM w górę idzie...

A kretyni od razu na alarm biją...

 

Smog i PM to skok na kasę taki sam jak walka z ociepleniem klimatu.

Pożyteczni idioci toczą heroiczne boje a jest grupa, która kasę kroi.

Rzeczywistych, prostych działań jakoś się nie wprowadza.

Bo?

Bo to się nie opłaci. Kasy w tym nie ma. Ino powietrze czystsze a zysku ZERO.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ten PM nie jest nośnikiem benzoalfapirenu z tego co mi wiadomo."

 

DOKŁADNIE - TAK!

Ale jest to PM2,5 i wszelkie normy znacznie przekracza!

I bardzo dobrze, że tak jest.

 

Jeden PM drugiemu nie jest równy!

Nie bada się udziału procentowego "dobrego" PM w całości.

Podaje się łącznie i DLATEGO głupoty wychodzą.

Polska to kraj lasów - w odróżnieniu od zachodu.

Zawieje od Kampinosu i w Warszawie PM w górę idzie...

A kretyni od razu na alarm biją...

 

Smog i PM to skok na kasę taki sam jak walka z ociepleniem klimatu.

Pożyteczni idioci toczą heroiczne boje a jest grupa, która kasę kroi.

Rzeczywistych, prostych działań jakoś się nie wprowadza.

Bo?

Bo to się nie opłaci. Kasy w tym nie ma. Ino powietrze czystsze a zysku ZERO.

 

Adam M.

 

Czy są dane mówiące o tym, że zapylenie w Warszawie latem jest wysokie jak zawieje mocniej od lasu?

Zimą z lasu niewiele leci pyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądał filterek z reku z 'przyjemności jakie niesie za sobą kominek':

 

[ATTACH=CONFIG]402081[/ATTACH]

 

No to zmieniłem na nowy. Po 18 dniach ten nowy wyglądał tak:

[ATTACH=CONFIG]402082[/ATTACH]

 

Kolorytu nadaje jeden kominek z PW.

 

Ty chcesz być merytoryczny chwaląc się tymi syfiastymi niezgodnymi z norma szmatkami już tu prezentowanymi niegdyś .??? Czy chcesz być niemerytoryczny jako typowy prowokator i wciskać ludziom kit jaki syf zbierasz w obrębie swojego domu.Zapytam ponownie.Czy leci z nami mod.??? Ile można wam pobłażać, gdy nieustannie w podtekstach posiadacze kominków są obrażani.Prawdziwi posiadacze kominków.:cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chcesz być merytoryczny chwaląc się tymi syfiastymi niezgodnymi z norma szmatkami już tu prezentowanymi niegdyś .??? Czy chcesz być niemerytoryczny jako typowy prowokator i wciskać ludziom kit jaki syf zbierasz w obrębie swojego domu.Zapytam ponownie.Czy leci z nami mod.??? Ile można wam pobłażać, gdy nieustannie w podtekstach posiadacze kominków są obrażani.Prawdziwi posiadacze kominków.:cool::cool::cool:

Prosiłbym MODa o utemperowanie zapędów pana niktspecjalny (wytłuszczone).

 

'Szmatki' to jest filtr F7.

Nie jestem prowokatorem i nie wciskam kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażesz nam też ten drugi filterek?

 

Adam M.

 

ja pokażę swój F7 z zeszłego sezonu. czasem taki mógł być po jednym dniu (okolice Rybnika) - kompletnie zatkany, jedzie na dym papierosowy i niespalony węgiel. przed nim oczywiście filtr wstępny G4. instalowałem F7, bo często śmierdziało w domu. w tym roku jakby lepiej, więc jeszcze nie użyliśmy F7. w pobliżu nie ma żadnej ruchliwej drogi. no i u mnie to raczej nie z kominków, bo nie ma gazu w pobliżu, więc nikt nie udaje że grzeje gazem kotłując przy tym w salonie. to tylko węgiel i to w przewadze tzw. dobry. tyle że spalony byle jak.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=402083&d=1512050429

IMG_20161028_164831 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smog i PM to skok na kasę taki sam jak walka z ociepleniem klimatu.

Zgoda!! Skok na kase któa obecnie dajemy firmom farmaceutycznym produkującym np leki na astme.

No i czyja teoria spiskowa lepsza?

 

Pożyteczni idioci toczą heroiczne boje a jest grupa, która kasę kroi.

Rzeczywistych, prostych działań jakoś się nie wprowadza.

Bo?

Bo się wyborcy wkurzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...