Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

"Będąc upierdliwym to jeśli zwykła szmatka tak by wyglądała to f7 jeszcze gorzej. Tylko jedno mnie zastanawia skąd wiecie że ten syf jest z kominka a nie na przykład z kopciucha lub po prostu jakiś naturalny syf?? "

 

No chciałem porównać z tym pracującym taki sam czas ale na wywiewie.

Nie pokaże...

Nie rozumie?

Mataczy?

Laik kompletny?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nadal czekam aż powiesz prawdę i nie będziesz oszukiwał przyszłych inwestorów.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=402082&d=1485846902

Czekam cały czas na zdjęcie tabliczki znamionowej twojego zasyfionego filtra. Szmatkę każdy może wkleić by upokożyc innego.To chyba twoja metoda.Opis na filtrze wklej nam tutaj.

 

Jak już - to pisze się upokorzyć. Ty się sam upokarzasz - pisząc tutaj ;)

Twoje pytanie świadczy o kompletnej nieznajomości tematu...jaka tabliczka? Większość użytkowników WM kupuje włókninę filtracyjną np. taką jak tutaj https://allegro.pl/listing?string=w%C5%82%C3%B3knina%20filtracyjna&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-hou-1-3-1003

bo mając za sąsiadów takich nałogowych kopciuchów nie nadążaliby wymieniać te filtry gotowce - które są dużo droższe niż włóknina.

 

No chciałem porównać z tym pracującym taki sam czas ale na wywiewie.

 

Adam - z tego co kojarzę był nie raz pokazywany także ten z wywiewu. Zerknij do starszych postów w wątku o filtrach

np. tutaj

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?234410-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-filtrami-wentylacji-mechanicznej&p=6750824&viewfull=1#post6750824

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już - to pisze się upokorzyć. Ty się sam upokarzasz - pisząc tutaj ;)

Twoje pytanie świadczy o kompletnej nieznajomości tematu...jaka tabliczka? Większość użytkowników WM kupuje włókninę filtracyjną np. taką jak tutaj https://allegro.pl/listing?string=w%C5%82%C3%B3knina%20filtracyjna&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-hou-1-3-1003

bo mając za sąsiadów takich nałogowych kopciuchów nie nadążaliby wymieniać te filtry gotowce - które są dużo droższe niż włóknina.

 

Upokożę sie i wkleje o co mi chodzi.Popatrz i patrz tak długo aż zrozumiesz.

Istotną zaletą systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacji jest możliwość zastosowania filtrów F7 o podwyższonej klasie filtracji. Nawiewane powietrze jest wtedy oczyszczane z 90-95% drobnego pyłu zawieszonego PM10 (głównego składnika smogu), 80-85% zanieczyszczeń PM2,5 oraz 70-75% PM1.

 

http://www.hanza.gda.pl/wp-content/uploads/2017/04/filtry_g4_f7.png

 

To jest np .filtr7 .Kojarz inaczej. Cobyś powiedział - napisał gdybym ja wkleił fotkę takiej szmaty.Zabrudzonej byle czym i twierdząco oznajmił ,że to z jednego kominka z PW. Tylko z jednego .Domniemam ,że ma sąsiada zaraz za miedzą z w/w .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................bo mając za sąsiadów takich nałogowych kopciuchów nie nadążaliby wymieniać te filtry gotowce - które są dużo droższe niż włóknina.

 

Cena za komfort ???Znowu coś skutecznie mylisz.Skoro do końca gramy fair play to tak jak z moim kopciuchem starej generacji musi być konkretny atestowany filtr.Zarzucasz mi ,że mam syf w domu to ja na odrzucenie tej tezy bronie swoich racji ty i on i inni udowadniacie ,że białe jest czarne itd.:cool::cool::cool::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10% a bicie piany na 370 stron... Poza tym pisząc o niskiej emisji (w watku o kominkach)- wypadało by dopisać,skad sie bierze i w jakich proporcjach... inaczej to czysta manipulacja :yes:

 

W Polsce oczywiście za większość niskiej emisji odpowiada węgiel. Ale po ew. wprowadzeniu zakazu ludzie przerzuca się na drewno, które jeszcze gorzej gorzej będzie smrodzić.

 

Patrząc z perspektywy europejskiej to trucie rakotwórczym benzopirenem (PaB - pierwszy słupek na wykresie) rozkłada się prawie po połowie - weglarze i syfiarze drewnem + niewielki udział transportu i przemysłu:

 

y4mGX7fm2tBKD9MF3CDfpnFHgBii9hPxSGmLHOIZGbS7q5oXobVaAqY7FvlO9fKGtIs_7xFYwyYMnTXrIOrcC80pC_SYED0GP7roWkGvj5cFiJV5ri5gAnNcw8jZJQ4hFOs91AoA0Clsv1o_94ZhXSs0WNBQVXIblr7dJuOxa0slFXMLxRJItOmvygvH6tNXKBkPNXSCE7LlZR0nYFYGT42Kw?width=850&height=509&cropmode=none

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce oczywiście za większość niskiej emisji odpowiada węgiel. Ale po ew. wprowadzeniu zakazu ludzie przerzuca się na drewno, które jeszcze gorzej gorzej będzie smrodzić.

 

Patrząc z perspektywy europejskiej to trucie rakotwórczym benzopirenem (PaB - pierwszy słupek na wykresie) rozkłada się prawie po połowie - weglarze i syfiarze drewnem + niewielki udział transportu i przemysłu:

 

y4mGX7fm2tBKD9MF3CDfpnFHgBii9hPxSGmLHOIZGbS7q5oXobVaAqY7FvlO9fKGtIs_7xFYwyYMnTXrIOrcC80pC_SYED0GP7roWkGvj5cFiJV5ri5gAnNcw8jZJQ4hFOs91AoA0Clsv1o_94ZhXSs0WNBQVXIblr7dJuOxa0slFXMLxRJItOmvygvH6tNXKBkPNXSCE7LlZR0nYFYGT42Kw?width=850&height=509&cropmode=none

 

Ty już to stwierdziłeś i pokazałeś ,że zresztą nie tłumaczona twa wklejka pokazuje bzdury dla Kowalskiego.Przepraszam Kowalskich.Nie nazywaj mnie syfiarzem bo to bardzo nieeleganckie

.syfiarze drewnem........
.Tak dokładnie mogę powiedzieć o tobie i proszę moda by temperował wycieczki słowne w stronę obrażania.Poziom dyskusji bez tej wtórnej ideologi jest niesmaczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc upierdliwym to jeśli zwykła szmatka tak by wyglądała to f7 jeszcze gorzej. Tylko jedno mnie zastanawia skąd wiecie że ten syf jest z kominka a nie na przykład z kopciucha lub po prostu jakiś naturalny syf??

 

No jak to skąd??? Laik jako "świadomy" inwestor wybudował sobie domek na bezludnej wyspie... a potem jakiś Polaczyna miał czelność zrobić to samo...

 

Ps. Wczoraj milem gościa...buduje dom za bańkę (mniej więcej)... zgadnijcie jaki mebel będzie miał w salonie... sknera jeden :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne otwarty Ludwik XIV.Z filtrami super F7 , z kominem bez komina i opalanym paliwem super EKO nowej generacji.To to już wiemy nie musisz pokazywać.;););)

 

No jak to skąd??? Laik jako "świadomy" inwestor wybudował sobie domek na bezludnej wyspie... a potem jakiś Polaczyna miał czelność zrobić to samo...

 

Ps. Wczoraj milem gościa...buduje dom za bańkę (mniej więcej)... zgadnijcie jaki mebel będzie miał w salonie... sknera jeden :D

 

Przepraszam za ironię ale posłużę się taką frazeologia jak Ty."Wczoraj miałem gościa................zgadnij jaki wkład sobie wstawia sknera jeden"

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.Batura i P.Zdun Darek , może raczylibyście się wypowiedzieć bo to Was dotyczy. Pochowaliście się w gawrach kominkowych z PP i olaliście tych co bronią Waszych interesów.Bardzo brzydko z Waszej strony.:p .Ten u góry Pan ma mebel w salonie zrobiony z kominka.Ręce opadają na takie wpisy.Samolot niech se wstawi będzie bardziej ekologicznie bo fruwa w przestworzach.Matko córko i Ojcze nasz. Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Kowalskich.Nie nazywaj mnie bo to bardzo nieeleganckie .

 

Cóż. Prawda bywa bolesna. Dym śmierdzi i szczypie w oczy. Zawiera mnóstwo toksycznych, rakotwórczych związków, a ty walczysz o to, żeby każdy mógł to robić bezkarnie.

 

Tak dokładnie mogę powiedzieć o tobie

Owszem, tez palę ale przynajmniej potrafię nazwać sprawy po imieniu, bo wiem z czym to się wiąże - po prostu znam temat z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Wczoraj milem gościa...buduje dom za bańkę (mniej więcej)... zgadnijcie jaki mebel będzie miał w salonie... sknera jeden :D

 

Salon ma pewnie duży i chce go czymś zapełnić, a kominki mogą być estetyczne. Ale nie bój żaby, grzać będzie penie na guziki, a nie na taczki kursujące po salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Będąc upierdliwym to jeśli zwykła szmatka tak by wyglądała to f7 jeszcze gorzej. Tylko jedno mnie zastanawia skąd wiecie że ten syf jest z kominka a nie na przykład z kopciucha lub po prostu jakiś naturalny syf?? "

 

No chciałem porównać z tym pracującym taki sam czas ale na wywiewie.

Nie pokaże...

Nie rozumie?

Mataczy?

Laik kompletny?

 

Adam M.

 

Jak będę wymieniał za 2 tygodnie, to wkleje.

Jeden jest ciemnoszary i wali sadza/wędzonką, drugi jasnobezowy i bez zapachu.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Prawda bywa bolesna. Dym śmierdzi i szczypie w oczy. Zawiera mnóstwo toksycznych, rakotwórczych związków, a ty walczysz o to, żeby każdy mógł to robić bezkarnie.

 

 

Owszem, tez palę ale przynajmniej potrafię nazwać sprawy po imieniu, bo wiem z czym to się wiąże - po prostu znam temat z pierwszej ręki.

 

Wyrywasz z kontekstu to co chcesz .........nieładnie.Tak brzmi obrażanie mnie i innych użytkowników kominków.

.Ty już to stwierdziłeś i pokazałeś ,że zresztą nie tłumaczona twa wklejka pokazuje bzdury dla Kowalskiego.Przepraszam Kowalskich.Nie nazywaj mnie syfiarzem bo to bardzo nieeleganckie.......

 

Mam czujki staram się dobrze korzystać z tego wspomagającego źródła pozyskiwania energii.Wiem ,że nie jestem super EKO ale staram sie i w mojej miejscowości smog praktycznie nie istnieje.Tak trudno to zrozumieć.Ile Wam można jeszcze pisać ,że poprawiamy chcemy, naprawiać ten zwany przez Was syf do atmosfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłużę się przykładem.Czy wiesz co to za filtry ??? Stosuje je w swoim domu.

73b994bf08978a7e.jpg

3ba748cb4a2e1ecb.jpg

 

Jak nie wiesz podpytaj znajomych.Gdybyś mataczył to skórki ,polerka i piłowanie pazurków uskuteczniłem.

 

Fily tłuszczowy z okapu Ale co to ma do rzeczy ?

Gdzie tabliczka znamionowa tego filtra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...