Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

A ja dostaję szału jak spotykam idiotę postulującego akcyzę i podwyżki 100% na cokolwiek.

 

Wprowadźmy podwyżki 100% albo 200% np. na leki!

Będzie mniej chorych!

Pójdźmy dalej i w temacie...

600% podwyżki na benzynę, ON i LPG...

PM spadnie z pewnością!

 

Adam M.

 

Używki, jako artykuły niekoniecznie zdrowe, ale mające sprawiać przyjemność są objęte akcyzą, a której wpływy są przeznaczane m.in. na leczenie chorób, jakie powodują. Choroby alkoholowej, nowotworów itp.

Sądziłem,że jako człowiek który na tym Forum dał świadectwo na posiadanie pewnej wiedzy i inteligencji zrozumiesz, że drewnu opałowemu, które daje przyjemność związaną z promieniowaniem i gapienia się w szybkę bliżej to tytoniu, niż lekarstw...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgadzam się z Tobą i filtry F7 nic nie pomogą jak palić będziemy byle czym.Filtry F7 to podstawa.:no::lol2:

 

Co ty masz do tych filtrów mam WM i skoro mam założenia sobie filtrów to dlaczego nie miałbym tego robić?

Wczoraj wymieniałem filtry i wszystkie trzy f3+f7+f9 wszystkie szare. I wole mieć to na filtrach niż w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą i filtry F7 nic nie pomogą jak palić będziemy byle czym.Filtry F7 to podstawa.:no::lol2:

 

Jak się uparłes na filtry to masz, filtr po 5 tyg. W reku na nawiewie f7, na czerpni g4. A i żebyś nie czepiał się jak jednego forumowicza. U mnie nie ma kaset gotowych są ramki i ta ramka jest obszyta filtrem. Po rozcięciu śmierdzi dymem.

 

HISZvHoVdatt3ytqGfYU_mZ8WftbRQU0_FIoXSMt0ugiPmaJk3sUHQqZ-Cx2x2qWOrND2EPyBTJ04fOYNc0s31cttTWJcbFJE9nvIx94NyNcT5FIZeuO9rAiqkBb9af0dHe1htfMOGZ2xNLFkTbeUKBEaFc5_EKTUZOrLaTnB3odPXIZsVPdS1APksOti6ynRJunBSqSGi_3XUlQrNLDT_I3c90Yy7Tu_eM95NhCQNiSZ8bAA5-Tri4cJcmK8v5GPWxmK6Xbe1JLtBRsUD8IOMWbfYdJ79hm5dRMD5bOee0hdb1Ag-EIivzsyL283zgXs3TRVQA-sI5RbRsDE-Zh-0ix1CCafrL0ww6rfd4NkrMQEjCzPuSXBweARLc16OVI_KIwHzoHIZ3MTpoNMHDN-JYiSek9CHKsAUZhTL5F4IRL6irjm7rp7l83cEe6WAGqAIZGgUK7gQHqoWdbHwhQ7hEbpYkD0zTv8ZtuF_362IpjJ7Hs4YUXDb6m6Cy6KShf3aFdszM2ql8fVebjttCvtmjLZa4rF-ih4DjlqpnYM8R-_Lr6UNKw--9xNk_L1tCc7vqMI-P7c5mKIC6Gqn53kEduFLyxoNrLvHZwE2XZ9Ppfe41p2hI4gxXo1yYPVR4MxKCtSYunV3m6yww6Lbc7vnDsf8WZU30v77M=w373-h663-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie!

Sugeruję załączenie myślenia i nie wyłączanie go !

Istnieją DWA przeciwstawne procesy.

Tworzenie PM i WWA w procesie spalania i usuwanie PM i WWA różnymi sposobami.

Niektóre są tanie i proste.

Banda ignorantów poza zakazywanie wszystkiego i wszystkim wyjść nie potrafi - co jest irytujące i smutne.

Tworzy się nawet jakoweś instytuty zakazywania (tym głównie się zajmują).

 

Niedawno ktoś opisywał prosty i tani filtr elektrostatyczny na domowy komin.

Takie rzeczy należało by upowszechniać i sponsorować ich opracowywanie (nie- stosowanie).

 

Kilka razy wklejałem linki do eliminacji zanieczyszczeń.

H2O2 czy TiO2 to tanie substancje.

Jakoś NIKT się tu do tego nie odniósł...

łatwiej wymyślać zakazywanie, jak się jest ignorantem bez wyobraźni...

Uważam, że należało by edukować zakazywaczy...

Goowno wiedzą na ten temat.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biel tytanowa jest tania i i mało efektywna - jeśli sądzisz, że pomalowanie krawężników spowoduje spadek PM, to gratuluję pokładów optymizmu :)

Czytałem opracowania,że nawet pokrycię nią elewacji miałoby znikomy efekt na zanieczyszczenia w miastach.

Lepiej buk, albo kilka brzóz przy domu posadzic - no, ale jakoś ostatnio jest moda na wycinanie.

 

Filtry na kominach spalaczy drewna i węgla - bardzo proszę, marzę o tym, tylko czy przeciętny Polak za możliwość gapienia się szybkę wyda 2k zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Używki, jako artykuły niekoniecznie zdrowe, ale mające sprawiać przyjemność są objęte akcyzą, a której wpływy są przeznaczane m.in. na leczenie chorób, jakie powodują. Choroby alkoholowej, nowotworów itp."

 

Było!

Ty chyba młodziak jesteś albo już masz demencję...

Od każdej sprzedanej butelki wódy odpisywano (i pewnie dalej tak jest) złotówkę na walkę z alkoholizmem.

CO MA ZROBIĆ ŚWIADOMY OBYWATEL, ABY SIĘ WŁĄCZYĆ DO RUCHU ANTYALKOHOLOWEGO?!!!

W dawnym, niesłusznym systemie śmialiśmy się z tego, a teraz to wraca...

Historia kołem się toczy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tylko czy przeciętny Polak za możliwość gapienia się szybkę wyda 2k zł? "

 

No, byłbym w stanie pogodzić się z tym, aby kotły czy kominki nie mogły być sprzedawane BEZ takiego filtra.

Nie zamieszkasz domu bez odbioru kominiarskiego.

Mógłby też zawierać protokół z montażu i uruchomienia takiego filtra - jeżeli w domu jest palenisko a nie np. PC.

Wpłynie to na szacowanie kosztu ogrzewania paliwem stałym w części inwestycyjnej.

Wiele nie koniecznych kotłów czy kominków nie powstanie.

Te które powstaną z konieczności będą u uświadomionych, doczytanych, użytkowników.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biel tytanowa nie działa na PM, ignorancie!

 

Adam M.

 

No to na inne zanieczyszenia. Działa tyle, co wcale, a jeśli jest inaczej, to dziwię się, że nie klepiesz na tym kasy.

UE ma fioła na puncie zanieczyszczeń.

 

No, byłbym w stanie pogodzić się z tym, aby kotły czy kominki nie mogły być sprzedawane BEZ takiego filtra.

No cóż, ja chciałem,żeby salonowych palaczy mniej bolało, więc optowałem za akcyzą na drewno, jeśli chcesz, aby zapłacili jeden raz, a solidnie - proszę bardzo.

To nakaz i to nakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś...

Kocioł czy kominek droższy to i namysł dłuższy i decyzja słuszniejsza.

Wprowadzisz akcyzę to podrożeje masło lub koperty czy zeszyty...

I tak jest drogo... za drogo się żyje.

 

Budżet byłby pełniejszy, więcej można by lemingom obiecać, a może nawet "dać"...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyło nam ostatnio sporo lasów.

Opału będzie do wścieku...

To co przed zimą i zimą zbiorą na konstrukcje czy meblarstwo będzie dobre.

To co wiosną i dalej - to już głównie opał...

Akcyza na drewno...

Strach się bać!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No cóż, ja chciałem,żeby salonowych palaczy mniej bolało, więc optowałem za akcyzą na drewno, jeśli chcesz, aby zapłacili jeden raz, a solidnie - proszę bardzo.

To nakaz i to nakaz.

 

Akcyza na drewno spowoduje tylko chęć poszukiwania "alternatywnego paliwa" w niższej cenie/darmowego (zapewne gorszego jakościowo), szczególnie do kotłujących drewnem - dla czystości powietrza efekt będzie pośredni i mały. Obowiązek montowania filtrów i cyklicznego (np corocznego) ich przeglądu - żeby zniechęcić do demontażu tych bardziej "pomysłowych- będzie bardziej efektywny.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak proponujecie rozwiązać sytuację gdy ludzi nie stać na grzanie gazem lub wymianę kotła na 5 klasy? Mają siedzieć w zimie bez ciepła w kożuchach? W moim domu rodzinnym stosuje się obecnie kocioł zasypowy który został kupiony jakieś 3-4 lata temu. Kosztował ok. 2tyś zł (Ogniwo Biecz). Nie wyobrażam sobie bulić 10tyś. za nowy, bo mnie i moich rodziców po prostu na to nie stać. Oni nie mają najwyższych emerytur, a ja tyle nie zarabiam. Na całej ulicy (wiejskie osiedle 21 domów jednorodzinnych) jest może 2-3 kotły z podajnikiem, reszta to zasypowe. Gdy jest niskie ciśnienie jak ostatnio dym idzie w dół i wieczorami nie da się wyjść na zewnatrz. Bo w dzień prawie nikt nie pali. Edytowane przez igor89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalski i Nowak na zadupiu powinien jak najbardziej moc mieć możliwość palenia drewnem czy węglem. Problem zatrutego zimą powietrza dotyczy głównie aglomeracji. Przepis powinien dopuszczać użycie paliw stałych np. 20kW na 2000 m^2 działki i dalej niż 50 metrów od sąsiada.

 

I tak, i nie.

 

Problem jest taki, że takie ograniczenie może mieć znaczący wpływ na sposób zabudowy, więc jeden sąsiad z winy drugiego mógłby się nie wybudować.

 

Generalnie gmina powinna być żywo zainteresowana wspieraniem stawiania nowych domów, które nie kopcą. Bardzo szybko taka okolica raz, że jest czysta, dwa, staje się bardziej popularna i przyciąga kolejnych zainteresowanych zrównoważonym budownictwem.

 

Brakuje też budowy z rozsądku, a nie pod zazdrość sąsiada. Skoro ktoś buduje dom 150 m2 lub większy na 3,4 osoby, czyli powiedzmy już duży i bardzo komfortowy to nie rozumiem, dlaczego w takim domu nie ma pompy ciepła tylko zaczyna się szukanie oszczędności. Jakoś o wiele łatwiej znaleźć tutaj osoby grzejące prądem, bez kominków w domach szytych na miarę niż osoby grzejące paliwem tańszym, ale na silę zbijające rachunek kominkiem, solarem i innymi dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak proponujecie rozwiązać sytuację gdy ludzi nie stać na grzanie gazem lub wymianę kotła na 5 klasy? Mają siedzieć w zimie bez ciepła w kożuchach? W moim domu rodzinnym stosuje się obecnie kocioł zasypowy który został kupiony jakieś 3-4 lata temu. Kosztował ok. 2tyś zł (Ogniwo Biecz). Nie wyobrażam sobie bulić 10tyś. za nowy, bo mnie i moich rodziców po prostu na to nie stać. Oni nie mają najwyższych emerytur, a ja tyle nie zarabiam. Na całej ulicy (wiejskie osiedle 21 domów jednorodzinnych) jest może 2-3 kotły z podajnikiem, reszta to zasypowe. Gdy jest niskie ciśnienie jak ostatnio dym idzie w dół i wieczorami nie da się wyjść na zewnatrz. Bo w dzień prawie nikt nie pali.

 

Kiedyś dom bez izolacji brał tyle samo energii co teraz, tylko ta energia podrożała. Teraz ten dom musiałby podążyć za relacją potrzeb energetycznych względem kosztu paliwa. Trzeba albo mocno termo-modernizować, zmniejszyć koszt kWh (w tym przypadku już się nie da) albo w ostateczności przenieść się tam, gdzie miejsca będzie wystarczająco, rachunki znośne i nikt się nie udusi na podwórku.

 

Inaczej więcej wyda się na leki i wieczne remontowani kotłowni, będzie niezdrowo i drogo w dłuższej perspektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, na Podlasiu jest przepięknie, pachnąco, czysto i super ekologicznie. Dlaczego żaden z przeciwników dymu tam się wybudował? Pytam, dlaczego i oczekuję odpowiedzi. Byłem wiele razy w okolicach jeziora (zalewu) Siemianowskiego. Zapewniam, tereny są super, hiper ekologiczne. Polecam na wypoczynek czynny i bierny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, na Podlasiu jest przepięknie, pachnąco, czysto i super ekologicznie. Dlaczego żaden z przeciwników dymu tam się wybudował? Pytam, dlaczego i oczekuję odpowiedzi. Byłem wiele razy w okolicach jeziora (zalewu) Siemianowskiego. Zapewniam, tereny są super, hiper ekologiczne. Polecam na wypoczynek czynny i bierny.

 

Polecasz na wypoczynek a pytasz czemu się tam ludzie nie budują?

 

Problemy są lokalne, w miastach i okolicach, a nie na terenach ze szczątkową zabudową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...