Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Zabawne a do czego takim jak ja ten filtr?? Skoro tacy jak Ty chcą abym ja go miał. Macie z tym problem to finasujcie te filtry. Jak nie chcecie to finansujcie swoje filtry na rekuperatorach.

Kominki nigdy nie były problemem. dzisiaj byłem na dworze u kur jak sąsid plił i wcale to jakoś wybitnie nie capi. Problemem to są zwykłe śmierdziuchy.

 

Zabawne jest, że niewiele rozumiesz. Filtr na kominie przy paleniu dowolnym paliwem stałym w tym drewnem ogranicza ilość syfu, którym obdarowujesz okolice.

 

Filtr w reku przed takimi właśnie jak Ty ratuje sąsiadów. Można by użyć w reku byle szmaty jakby powietrze było czystsze, a tak filtry muszą być droższe, wyższej klasy i częściej wymieniane lub czyszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Można by użyć w reku byle szmaty jakby powietrze było czystsze, a tak filtry muszą być droższe, wyższej klasy i częściej wymieniane lub czyszczone.

Te bez "tabliczki znamionowej" i tak nic nie warte :lol2:

Chociaż zużyte śmierdzą, są czarne i dają większy opór na wentylatorach, więc działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że prędzej piekło zamarznie :) niż ktoś mnie zmusi do tej deinwestycji

 

Pewnie to kwestia czasu (w mazowieckim od 2022 roku) kiedy będzie trzeba mieć filtr na kominie, lub kupić wkład spełniający normy Ekoprojektu. Na szczęście oferta takich wkładów na rynku jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominiarz udowodni.

 

Kominiarz to chce zarobić nie da kwitu to nie zarobi.

Lepiej będzie koze zminić na taką z papierem niż jakiś durny filtr zakładać.

 

@fotohobby

 

Latwiej to mi prerobić ogzewanie na elektryczne za 1000zł samemu niż kupować kocioł za 9000-10000 do tego remontować komin i dawać wkład. A zyskam metry w kotłowni i garażu.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominiarz to chce zarobić nie da kwitu to nie zarobi.

Lepiej będzie koze zminić na taką z papierem niż jakiś durny filtr zakładać.

 

@fotohobby

 

Latwiej to mi prerobić ogzewanie na elektryczne za 1000zł samemu niż kupować kocioł za 9000-10000 do tego remontować komin i dawać wkład. A zyskam metry w kotłowni i garażu.

 

Widze, ze prawo masz w du.ie... A to Polska właśnie :(

Ja jednak licze, ze kominiarz zrobi swoje, albo ktorys z sasiadów....

 

Jak popatrzysz na cene KWh z prądu, to zaplaczesz i ten pomysl porzucisz.

Jedli juz nawet to zrobisz, to zaczniesz sie rozpisywac, jak to 20C jest komfortowe dla zdrowia - bo dałeś juz przyklad na swoją chorobliwą oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w du... bo to prawo jest nieuczciwe. I pisane przez poj..... Sąsiad nie zrobi bo tu dymu nawet niema. Co do kosztów kwh. TO powiedzmy że CO wyjdzie nawet dwa razy tyle. Koszty eksploatacji dopiero po 7-8 latach(szacunkowo na pałe) zrównają się z kosztem inwestycji w kocioł. Odpada mi robota dochodzi kilka m2.Jednak trzeba by jakiegoś splita do salonu dorzucić. Może za te 8-10 lat to i PC dojdą do rozsądniejszych cen.

 

A co do tych 20*C to mam się tak rozpisywać tak jak twoje 22 jest komfortowe:)

 

A co do chorobliwej oszczednosci to im mniej wydaje tym mniej muszę pracować więc to nie oszczędność tylko lenistwo:)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w du... bo to prawo jest nieuczciwe. I pisane przez poj....

Znam takie przypadki. Prawo nieuczciwe, pisane przez poj..., zatem trzeba kombinować - ten lepszy, kto lepiej zakombinuje. W zamian na pewno jesteś wszechwiedzący w każdym temacie, masz wsio najlepsze (najtańsze), a inni się nie znają.

 

Życzę zdrowia psychicznego. Zawsze można być uczciwym, bez względu na to co się robi i gdzie mieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też znam.

Dochodzisz do pewnych prawd po iluś latach. Trzeba czytać i się radzić PRZED budową, a nie po.

 

Nie filozofuj. Jedyną rozsądną alternatywą dla węgla na chwile obecną jest PC.

Węgiel jest najlepszym z możliwych źródeł ogrzewania. Ale ustawodawcy spowodowali że ten sposób ogrzewania stał się nie stabilny i co zatym idzie ceny węgla rosną.

Uczciwość wytyczają granice moralne daniego osobnika anie prawo. Prawo jest złe jeśli stara się moim kosztem zaspokoić pozostałe jednostki jednocześnie nie dając mi nic w zamian. Uważam ze stawianie mnie ze zwykłym śmieciuchem palącym 5ton to jest nie porozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel jest najlepszym z możliwych źródeł ogrzewania.

Wg mnie, jednym z najgorszych. Najgorsze - kominek z PW.

 

Prawo jest złe jeśli stara się moim kosztem zaspokoić pozostałe jednostki jednocześnie nie dając mi nic w zamian. Uważam ze stawianie mnie ze zwykłym śmieciuchem palącym 5ton to jest nie porozumienie.

Prawo będzie starało się zmniejszyć stopień trucia przez takich kolesi jak Ty. To MOIM KOSZTEM (i to dużo większym niż pieniądz) Ty ogrzewasz dom.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lepiej będzie koze zminić na taką z papierem niż jakiś durny filtr zakładać."

 

Po co?

Papier na Allegro za grosze kupisz...

Niech Ci kto pokaże, ze niedobry....

:lol:

Jak ze świadectwami energetycznymi, co je za 40 zł można załatwić "na odległość".

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...