Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

...Tego roku robię eksperyment - pale częściej niż potrzebuje aby porównać zużycie gazu... z ciekawości (tak dla jasności nie ze sknerstwa :p) i 1szy wynik 10/10/16-10/11/16 - 117m3, 10/10/17-11/11/17 - 61m3... hmm ciekawe...

 

Wynik nr2 - 11/11/17 - 10/12/17 - 98m3. W poprzednim sezonie 141m3 ... Kominek odpalam tylko wieczorami, głównie w weekendy do piwka :) W tygodniu też sie zdarza jak mi się chce... Jak narazie oszczędność raczej marna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to sprawa rozwiązała się sama , czyli rypła. :).Czas na demontaże i oczekiwanie na to co zaproponują Pisiorki. Smogu już hipotetycznie nie ma :D Tu jak widać w tym wątku jest ich od groma .Jeden to aż zapomniał ,że nim jest. Zapewne zaraz po moim wpisie się ujawni ,Pan super EKO. Gaz Panowie i Panie tylko gaz ziemny i pełna elektryka (od poniedziałku 40% taniej). Czas na zmiany :p.Trza wydeptać ścieżki do instytucji podległych i pytać i pytać i pytać co w mojej miejscowości z innymi zanieczyszczeniami jak smogu już nie ma.:D . Oj wzięły się Pisiorki za trucicieli , oj wzięły.Jak tu jeden napisał tu nie chodzi o klasę 5 tu chodzi zupełnie o coś innego.Wpisy do analizy wyżej.Jakby co , jestem pod monopolowym by opić poprawę bytu kominkowego i nie tylko.;).Boże jak to wszystko teraz się szybko pozmienia.Co Branża zrobi jak wszystko tanieje??? .aż się boję .Czas - time.:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa rozwiązała się sama , czyli rypła. :).Czas na demontaże i oczekiwanie na to co zaproponują Pisiorki. Smogu już hipotetycznie nie ma :D Tu jak widać w tym wątku jest ich od groma .Jeden to aż zapomniał ,że nim jest. Zapewne zaraz po moim wpisie się ujawni ,Pan super EKO. Gaz Panowie i Panie tylko gaz ziemny i pełna elektryka (od poniedziałku 40% taniej). Czas na zmiany :p.Trza wydeptać ścieżki do instytucji podległych i pytać i pytać i pytać co w mojej miejscowości z innymi zanieczyszczeniami jak smogu już nie ma.:D . Oj wzięły się Pisiorki za trucicieli , oj wzięły.Jak tu jeden napisał tu nie chodzi o klasę 5 tu chodzi zupełnie o coś innego.Wpisy do analizy wyżej.Jakby co , jestem pod monopolowym by opić poprawę bytu kominkowego i nie tylko.;).Boże jak to wszystko teraz się szybko pozmienia.Co Branża zrobi jak wszystko tanieje??? .aż się boję .Czas - time.:bash:

 

 

Nikt, weź napisz jasniej.....bo nic nie zrozumiałem z Twojego wywodu :p

 

a mam wrażenie, że chcesz przekazać jakieś dobre wieści dla nas fanów kominków :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt, weź napisz jasniej.....bo nic nie zrozumiałem z Twojego wywodu :p

 

a mam wrażenie, że chcesz przekazać jakieś dobre wieści dla nas fanów kominków :bye:

 

Nie o Ciebie mi chodziło , niestety.Jeśli pozostajesz fanem kominków choć nie widziałem Twej sposobności to jak chcesz to nim pozostań.Przekaz jest jasny jeśli oglądałeś exspose nowego Premiera powinieneś zrozumieć.:p.Jak widać nie zrozumiałeś skoro pytasz.:p:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie oglądał.

Ja też nie oglądałem...

Daj kawę na ławę.

 

Adam M.

 

Wiesz ,że i nie o Ciebie mi chodziło.:no:

 

Odpowiem póki co tak.Jak dopasować się do elity adwersarzy? . Im można w każdym z wątków o kominkach pisać i pisać.Ale chcąc się czyli ja NS , niejako spełnić kominkowo ............... to Pisiorki udogadniając mi przyszłość EKO - kominkową , za sprawą nowego P.Premiera , wygenerowali co już myślami zrobili.Pozbyli się smogu, ograniczyli palenie syfem (śmieci,niewłaściwe drewno,syfiasty węgiel) . Jakie np. KZPŁW będą musiały stać za pewien czas.Wszystko im tanieje to i wkłady także i wiele ,wiele innych takich tam dolegliwości.:D:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ,że i nie o Ciebie mi chodziło.:no:

 

Odpowiem póki co tak.Jak dopasować się do elity adwersarzy? . Im można w każdym z wątków o kominkach pisać i pisać.Ale chcąc się czyli ja NS , niejako spełnić kominkowo ............... to Pisiorki udogadniając mi przyszłość EKO - kominkową , za sprawą nowego P.Premiera , wygenerowali co już myślami zrobili.Pozbyli się smogu, ograniczyli palenie syfem (śmieci,niewłaściwe drewno,syfiasty węgiel) . Jakie np. KZPŁW będą musiały stać za pewien czas.Wszystko im tanieje to i wkłady także i wiele ,wiele innych takich tam dolegliwości.:D:yes:

 

 

 

nadal czeski film

 

a tego bankiera oszusta nie widziałem i nie zamierzam oglądać- jestem anty POPIS, PSL, SLD.......ale to już było..i cholera ciągle wraca.....a wyborcy to zwykli idioci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal czeski film

 

a tego bankiera oszusta nie widziałem i nie zamierzam oglądać- jestem anty POPIS, PSL, SLD.......ale to już było..i cholera ciągle wraca.....a wyborcy to zwykli idioci..

 

Wyborca to także Ty. Nie ma póki co dowolności w prawach wyborczych. Każdy, kto nie głosuje, pozwala wygrywać większym populistom, nie masz na kogo? Oddajesz głos nieważny, wtedy są inne proporcje, z reguły kilka partii musi się dogadać i przynajmniej w kilku kwestiach powstają rozwiązania kompromisowe.

 

To co mamy teraz to skutek silnego populizmu wraz z ignorowaniem wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyborca to także Ty. Nie ma póki co dowolności w prawach wyborczych. Każdy, kto nie głosuje, pozwala wygrywać większym populistom, nie masz na kogo? Oddajesz głos nieważny, wtedy są inne proporcje, z reguły kilka partii musi się dogadać i przynajmniej w kilku kwestiach powstają rozwiązania kompromisowe.

 

To co mamy teraz to skutek silnego populizmu wraz z ignorowaniem wyborów.

 

 

dokładnie tak, od około 10 lat oddaję głos nieważny.....a chadzam na wszystkie wybory

 

 

ale odchodzimy od tematu.....zatem: róbmy kominki w domu, choćby, żeby uniezależnić się od bydła politycznego jakie nami rządzi...ale inwestujmy w dobre wkłady i palmy w nich zgodnie ze sztuką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal czeski film

 

a tego bankiera oszusta nie widziałem i nie zamierzam oglądać- jestem anty POPIS, PSL, SLD.......ale to już było..i cholera ciągle wraca.....a wyborcy to zwykli idioci..

 

Jaki ci wyświetlić???.:) a ty jaka rolę tu i teraz odgrywasz i jak ciebie nazywać bo mnie nazwałeś idiotą???.Wątek o kominkach.Odpowiem ci tylko raz.Święta idą.Ale i tu chyba anty jesteś.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie są regulacje prawne aby montować kominki z lepszej półki technicznej . Szkoda tylko że każde , na razie nieliczne , województwo robi to po swojemu a przecież norma powinna być jedna dla całego kraju . Edytowane przez Tomaszs131
Reklama wykraczająca po za ramy PP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że każde , na razie nieliczne , województwo robi to po swojemu a przecież norma powinna być jedna dla całego kraju .

 

Bez sensu. Każdy powiat, każda gmina powinny mieć własne regulacje w zależności od stopnia skażenia powietrza i gęstości zabudowy. Jeżeli gmina jest mało ludna na zadupiu, to trudno wymagać od nich tego samego co w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Wspominałem, że moi rodzice wymienili kominek na klimatyzatory... Ostatnie dwa miesiące, właśnie przyszedł rachunek dzięki któremu można było spokojnie ekstrapolować koszty, listopad/grudzień ogrzali za 200 zł brutto. Wychodzi połowa kosztów które ponosili grzejąc kominkiem (przy cenie 160-200/m), jednocześnie mając znacznie lepsze warunki cieplne w domu, brak pracy związanej z dyganiem po paliwo, i mniej sprzątania. To tak w odniesieniu do sprawności tych utylizatorów paliwa -- jakby jeszcze komuś się nadal wydawało, że to tanie ogrzewanie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...