Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Taaaaa prędzej nastąpi kolejny krach i recesja, która tym razem Polski nie ominie i wartości posiadłości polecą na pysk... Na zachodzie wielu kredytowych "optymistow" się o tym przekonało... i mimo upływu czasu nadal borykają się z 'negative equity'...

 

Pisalem o hiperinflacji, o ktorej wspomnial kulibob.

Rececja to inny temat i ona jest pewna, widząc rozbuchane rozdawnictwo rzadu.

No, ale to juz inny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ten sam temat jaki by "kryzys" niebył przygotowując się na jeden w jakiś sposób szykujesz się na drugi. Czyli warto mieć kominek.

Dlaczego skupiacie sie na jednym a nie patrzycie globalne? tak jak z gazem usraliście się jednego ze pisałem o wybuchu.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego skupiacie sie na jednym a nie patrzycie globalne?

 

Patrząc globalnie to w czasie ostatniego kryzysu cena ropy spadła ponad 3 razy. Jak wybuchnie kolejny, to też będzie można liczyć na przeceny surowców energetycznych więc nie ma co się o nie martwić - będzie nadpodaż wszystkiego, a martwić to się będą ruskie i araby, że im wpływy topnieją :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano szopa i rudera :) A tak na poważnie to mieszkam w małym szkieletowcu, dwa dni 16 i 12* C bez słońca, za to z silnym wiatrem wystarczyły żeby go wychłodzić. W dodatku mieszkam na klasycznym wygwizdowie, ma to swoje zalety, ma i wady.

I żebyśmy się dobrze zrozumieli, piecokominek nie jest stworzony do lekkiego grzania w lecie, na razie uzupełniający system grzewczy (właśnie na takie sytuacje) jest w budowie, więc radzę sobie z tym co mam. I nie narzekam :) Sąsiedzi też nie narzekają bo najbliższy mieszka 300 m ode mnie. Tylko na forum kilku gości w kółko narzeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano szopa i rudera :) A tak na poważnie to mieszkam w małym szkieletowcu, dwa dni 16 i 12* C bez słońca, za to z silnym wiatrem wystarczyły żeby go wychłodzić. W dodatku mieszkam na klasycznym wygwizdowie, ma to swoje zalety, ma i wady.

I żebyśmy się dobrze zrozumieli, piecokominek nie jest stworzony do lekkiego grzania w lecie, na razie uzupełniający system grzewczy (właśnie na takie sytuacje) jest w budowie, więc radzę sobie z tym co mam. I nie narzekam :) Sąsiedzi też nie narzekają bo najbliższy mieszka 300 m ode mnie. Tylko na forum kilku gości w kółko narzeka :)

 

Nie każdy ma sąsiadów 300m od siebie.

Ps. syf rozcieńczony pozostaje rozcieńczonym syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krakers70

To że to szkielet, to trochę tłumaczy. Trochę, bo nie zaakceptuję nigdy tłumaczenia typu - mieszkam na wygwizdowie - masz po prostu błedy wykonawcze i nie ma szczelności...ja w moim murowanym też mam z tym problem i większy spadek temperatury mam w domu jak mocno wieje, niż jak są mrozy...ale akumulacja robi swoje i temperatura po 5 chłodnych dniach najniższa temperatura to na parterze 23,25C

 

I nigdy też nie zgodzę się, że wszyscy syfimy. Można SYFIC i syfić, to jednak jest różnica. Ja też mam najbliższe budynki bardzo daleko od siebie (biorąc pod uwagę okolicę w jakiej mieszkam) ale nie syfię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surgi22 wszyscy syfimy. Samym swoim istnieniem. Nie trzeba palić w kominku, żeby syfić. Wystarczy jeść, wydalać, kupować produkty, konsumować, zużywać energię, jeździć, itp. Nie da się nie syfić, trzeba syfić jak najmniej.

 

Osoby palące rekreacyjnie w kominku są dla mnie równie wiarygodne w trosce o środowisko jak Al Gore latający prywatnym odrzutowcem na konferencje o szkodliwości i zapobieganiu dziurze ozonowej.

Ps. hipokryzja czystej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JTKirk

Co do mankamentów mojego domu to mam ich świadomość jak mało kto ;) I tak jest nieźle, biorąc pod uwagę, że mieszkam w czymś co prawie do końca budowy miało być domkiem letniskowym :) Gdybym ja budował tą chałupę i gdybym dysponował tą wiedzą co dzisiaj mnóóóóstwo rzeczy było by inaczej.

W kwestii syfienia - uwierz mi WSZYSCY syfimy. Najczęściej nieświadomie.

surgi22

Nie palę rekreacyjnie. Mój piecokominek to jedyny system grzewczy w domu. Co nie zmienia faktu, że palić uwielbiam.

Jak czas pozwoli to sfilmuję kiedyś wylot komina przy paleniu i wrzucę filmik.

Edytowane przez Krakers70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...