Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Powoli nadchodzi czas wyjazdu po brykiet do kominka. Nie mogę się doczekać.

 

Już też nie mogę się doczekać sezonu. Tylko sprawdzałem ceny w marketach u lokalnego dostawcy cholernie drogi brykiet się zrobił.

Na razie mam metr drewna i ok 200kg brykietu w weekend jadę do ojca wyciąć śliwkę więc zapasu mam na dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wystarczy montować nowoczesne wkłady kominkowe , spełniające normy czystości spali, spalać suche drewno i tyle.

 

Co mnie ostatnio pozytywnie zaskoczyło, oferta wkładów spełniających wymogi ekoprojektu, w których można będzie palić w mazowieckim po 2022 jest już całkiem bogata - można znaleźć wkład praktycznie z każdej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórzane obuwie kiepsko się pali, resztki po gazetach latają dookoła a pet-y walą.
Widzę, żę masz przebogate doświadczenie!

 

P.S. Każde spalanie "wali" jak to poetycko ująłeś. W szczególności walą paliwa stałe. Twój niedoczekany brykiet również. MIeszkasz w tak zasmrodzonym miejscu że nie widzisz ani nie czujesz różnicy jak swoj piec salonowy rozjarasz. Jakbyś mieszkał w czystym miejscu, to po rozpaleniu tego brykietu byś na zewnątrz nie wyszedł bo by Ci coś śmierdziało.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już też nie mogę się doczekać sezonu. Tylko sprawdzałem ceny w marketach u lokalnego dostawcy cholernie drogi brykiet się zrobił.

Na razie mam metr drewna i ok 200kg brykietu w weekend jadę do ojca wyciąć śliwkę więc zapasu mam na dwa lata.

 

Ja kupuję bezpośrednio od producenta. Cena Eko-max to 678 zł za 756 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie ostatnio pozytywnie zaskoczyło, oferta wkładów spełniających wymogi ekoprojektu, w których można będzie palić w mazowieckim po 2022 jest już całkiem bogata - można znaleźć wkład praktycznie z każdej półki cenowej.

Też jestem zaskoczony.

To jakby w XXI więku udoskonalać ręczne radło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb doskonale zachęcasz niezdecydowanych do zrobienia kominka w domu :) Takich fanatyków jak Ty ze świecą szukać.

A co ja poradzę że nie znoszę smordu spalenizny? Smrodu nie można troszkę nielubić.

 

Po za tym tylko Ci się wydaję że jestem fanatykiem. Wydaję Ci się też że kogoś zachęcam - piszesz z punktu widzenia kogoś kto już w to wdepną, ale nie ma odwagi przyznać że wtopił kilka-kilkanaście tys PLN i zrezygnować względnie musi przyznawać że lubi czyszczenie, noszenie i smród. Ja mam odwagę przyznać że to śmierdzi i że wtopiłem owczym pędem nascie tysięcy budując kominek.

 

Po za forum więcej niezdecywoanych przekonałem żeby tego syfu nie budowali niż żeby budowali. Nie da się przekonoać jeden typ ludzi. "Fanatyków" do których nie trafiająargumenty i uciążliwości Ci którzy budują z założeniem ze się to będzie opłacać, bo zamierzają dzień w dzień hajcowac mając swoje otoczenie w pompie. Ci którzy nawet jak będą tego noszenia mieli szczerze dosyć to i tak się przyznadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drewna na trzy zimy :) 170zl/mp + 20zl transport. Brykietu nie chce - slaby klimat :p

Powiedzcie czemu wszyscy tak wychwalający klimat kominka ZAWSZE podają po ile drewno/brykiet kupili, względnie że mają za darmo bo gruszkę wycieli.

Klimat nie ma ceny!! Nawet jakby palenie w kominku było 10x droższe od ogrzewania gazem, to przecieżby byście to robili. DLa klimatu i duszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełnia z zapasem wymagania Ekoprojektu ,

Hehe, bardzo fajne zdjęcie. Kominek spełniający najwyższe normy, a za oknem jakoś tak "mgliście". Czyżby smog?

 

można montować w Krakowie , Warszawie i całej UE
Można montować i można bez problemu w nim zapalić mokre drewno od dołu.... Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, bardzo fajne zdjęcie. Kominek spełniający najwyższe normy, a za oknem jakoś tak "mgliście". Czyżby smog?

 

Można montować i można bez problemu w nim zapalić mokre drewno od dołu....

 

Pisząc te Twoje eko wypociny też masz ...mokro od dołu, spowodowane eko podnieceniem oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czemu wszyscy tak wychwalający klimat kominka ZAWSZE podają po ile drewno/brykiet kupili, względnie że mają za darmo bo gruszkę wycieli.

Klimat nie ma ceny!! Nawet jakby palenie w kominku było 10x droższe od ogrzewania gazem, to przecieżby byście to robili. DLa klimatu i duszy.

 

No jak to, Ty taki retoryk w temacie i nie wie?

Przecież po to, żeby ganiący ten klimat i ci niezdecydowani wiedzieli ile on faktycznie kosztuje i, że nie jest to tak drogo jak im się zdaje czy jak nie raz piszą. Więc śmiało mogą dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy. :)

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...