Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

No jak to, Ty taki retoryk w temacie i nie wie?

Przecież po to, żeby ganiący ten klimat i ci niezdecydowani wiedzieli ile on faktycznie kosztuje i, że nie jest to tak drogo jak im się zdaje czy jak nie raz piszą. Więc śmiało mogą dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy. :)

No ale ciąglę mi powtarzacie że tu nie o kase chodzi tylko o przyjemność z palenia, klimat i jakieś tam dla mnie abstrakcyjne rzeczy. A skoro nie o kase chodzi to cena opału NIE powinna mieć znaczenia, robisz kominek choćby niewiadomo ile kosztował.

To mi się nie zgadza.

 

Ktoś kto kupuje hummera do jeżdzenia po warszawie nie pyta o cenę benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No ale ciąglę mi powtarzacie że tu nie o kase chodzi tylko o przyjemność z palenia, klimat i jakieś tam dla mnie abstrakcyjne rzeczy. A skoro nie o kase chodzi to cena opału NIE powinna mieć znaczenia, robisz kominek choćby niewiadomo ile kosztował.

To mi się nie zgadza.

 

Ktoś kto kupuje hummera do jeżdzenia po warszawie nie pyta o cenę benzyny.

 

Bo sympatykom kominka nie chodzi o kasę. Kasa to jeden z argumentów przeciwników. Więc trzeba ich uspokoić i rozwiać obawy niezdecydowanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak widać z powtarzających się wpisów, ten ich spokój to bardziej pozorny jest - "musi"nieustannie się martwią o stan finansów drugiej strony, gdyż ciągle piszą ile to ci biedacy /sympatycy kominków wydali i ciągle wydają. :)

Porównujesz nieporównywalne - duży koszt budowy kominka z relatywnie małym kosztem zakupu okazyjnego paliwa dla klymatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś http://gramwzielone.pl/walka-ze-smogiem/32550/polacy-pala-toksycznymi-podkladami-kolejowymi-bez-konsekwencji dla tych za i przeciw kominkom i piecom na drewno . Na zdrowie .

 

Co tam wungiel , brykiet czy ścięte gruszki , czy taki mój pelecik .

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym od dawna piszę. Jak ludzię będą mieli piece, kominki czy cokolwiek innego gdzie mozna spalić coś innego niż producent i ustawa przewiduje, to problem nie zniknie. Ot żeby chociaż 1 PLN zaoszczędzić. NIE da się wyedukować ludzie, żeby tego nie robili. Ile daje edukacja (ba, karanie również!) żeby po pijaku samochodem nie jezdzić? Gufno daje i to przyz bezpośrenich i niekiedych spektakularnych efektach ubocznych.

 

Tak samo tutaj. Dopóki będą piece na paliwa stałe dopóty będą źle używane i będzie w nich palony syf. Choćby skały srały.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, Ty jednak jesteś w pewien sposób ograniczony. Skoro ja kupuję brykiet po 900/t i palenie nim jest droższe niż gazem, to jak zrozumieć Twoje obsesyjne wmawianie nam (kominkowcom) chorobliwej oszczędności? Pomyśl i wyciągnij wnioski, bo o zrozumienie tej kwestii nawet Cię nie posądzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, Ty jednak jesteś w pewien sposób ograniczony. Skoro ja kupuję brykiet po 900/t i palenie nim jest droższe niż gazem, to jak zrozumieć Twoje obsesyjne wmawianie nam (kominkowcom) chorobliwej oszczędności? Pomyśl i wyciągnij wnioski, bo o zrozumienie tej kwestii nawet Cię nie posądzam.

 

Wszyscy po za Tobą się chwalą jaki to tani opał kupują. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zresztą czym Ty tam faktycznie palisz, to diabeł wie: chwaliłeś się MDFem, butami, petami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...