Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Czyli płyty meblowe i PETy Ci się skończyły? Teraz eko oszołomy śmieci segregują. Jak się zakradniesz do którgoś w nocy to możesz mu zajumać worek plastików ze śmietnika. Będziesz tam za brykiet płacił.

 

Jaki Ty jesteś podatny na prowokacje. Gdybyś choć trochę czaił bazę wiedziałbyś, że mokry brykiet nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaki Ty jesteś podatny na prowokacje. Gdybyś choć trochę czaił bazę wiedziałbyś, że mokry brykiet nie istnieje.

Po Tobie to i moczenia brykietu bym się spodziewał.

Dla odmiany zamiast durnych prowokacji napisz coś konstruktywnego.

 

5 postów wcześniej wzywasz do zamknięcie nic nie wnoszącego wątku, a zaraz sam piszesz jakieś nic nie wnoszące prowokacje. Weź się zadeklaruj.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A gdzie Ty napisałeś coś konstruktywnego??

tylko bleble eko ble ble powietrze. Od takiego gadania problemu nie rozwiąrzesz jaełśi ktoś ma coś zmienić to musi mu się to opłącać a nie ebleble PM bleble NOX KOX Benzokupa.

 

Jak ludzie będą zdrowsi to obniżą podatki??

 

Vat 23% też miał być na chwilę. Juz ludzie nie pamiętaj że kiedyś był 22%

Zamiast 500+obniżyli by vat albo dali tańszy prąd.

Program czyste pwietrze żeby nieliczni się nachapali i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty napisałeś coś konstruktywnego??

tylko bleble eko ble ble powietrze. Od takiego gadania problemu nie rozwiąrzesz jaełśi ktoś ma coś zmienić to musi mu się to opłącać a nie ebleble PM bleble NOX KOX Benzokupa.

Ja nie tylko gadam. Mój dom niebawem nie będzie potrzebował energii. Wszystko sam wyprodukuje ze słońca. NIczego nie spalam na miejscu z niską emisją. A że to nie tylko ekobzdura to Ci W sekrecie powiem, że to się będzie opłacać. Nie zwróci się w rok jak maszynka do chleba ale w 10lat już tak. Niestety żałuję że kiedyś wtopiłem z 15k PLN w kominek i kominy. Byłby bardziej do przodu finansowo.

 

Samochód jeszcze pozostaje, ale na elektryka mnie póki co nie stać. A gadając może niektórch przekonam że problem jest, i da się go rozwiazac jedynie tak, że każdy coś do rozwiązania dołozy od siebie. NIestety co tu widać niektórzy z uprem godym epszej sprawy odmawiają przyjęcia do wiadomości żę problem jest a oni się do problemu dokładaja.

 

Opłaca się że w miejscach publicznych nie można palić papierosów? Opłaca się że samochody muszą spełniać coraz to bardziej wymyślne normy? Opłaca się, żę nawet te piece na wungiel z założenia mają spalać jak najbardzije poprawnie? Czy przy obecnych cenach energii opłaca się przykręcanie śruby dla izolacyjności nowych domów powyzje powiedzmy 10cm izolacji? To są wszystko rzeczy które z krótkoterminowego bezpośredniego punktu widzenia, do 1-go, się zupełnie nie opłacają. Bezpośrednio w swoim portfelu różnicy na plus nie zobaczysz. Niestety naród patrzy do pierwszego, stąd ustawodawcy narzucają ograniczenia. NIestety za piece na wungiel i kominki wziąść się nie chcą :-(

 

Jak ludzie będą zdrowsi to obniżą podatki??

Pewnie nie bo prawie nigdy nie obniżają. Ale opieka zdrowotna będzie kosztowała mniej. Według Twojego rozumowania - społeczeństwo "zarobi". Pieniądze będą mogły pójść na co innego. To są Twoe słowa, wydać mniej = zarobić. Jak porównasz kraje z czystym powietrzem (bez niskiej emisji) do kraju nad wisła + koszy medyczne, to się okaże ze inwestycja w czyste powietrze się zwraca. Choć może nie tak szybko jak Twoja maszynka do chleba.

 

Vat 23% też miał być na chwilę. Juz ludzie nie pamiętaj że kiedyś był 22%

Zamiast 500+obniżyli by vat albo dali tańszy prąd.

NIkt Ci żadnego tańszego prądu nie da. Żreszta nikt CI prądu nie daje. Ty go kupujesz. I akurat ceny prądu są sztucznie zaniżone. NIebawem muszą wystrzelić.

 

Program czyste pwietrze żeby nieliczni się nachapali i tyle

A tu się wyjątkowo z Tobą zgadzam. WIększość dotacji jest tak skonstruowana że wszelakie firmy zarabiają na tym samym zdecydowanie więcej niż na wolnym rynku. Nie swoje łatwo się wydaje. Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień nas napadła.

Ekooszołomy dostają histerii.

Wysyłać ich na leczenie do ciepłych krajów?

 

Adam M.

Ja proponuje miłośników ognia. Będzie im ciepło, to ochota na patrzenie w ogień im odejdzie. W kraju nie tylko czystość powietrza ale i średnie IQ wyraźnie podskoczy.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jetem egoistą i interesuje mnie moje anie społeczeństwo. Widzę tylko że podatki są marnowane. Przykłady z mojego otoczenia

 

Szwagierka prasuje w skarbówce i ma czas aby z moją żoną godiznę pierdolić przez telefon. Połowa użędasów do wyjebania.

Policja stoi taki radiowóz za znakiem stop i łapią aby kabzę nabić. Palę w łapę i niech chodzą po ulicach aby leni było wiać.

Polska zbrojeniówka produkujemy gówna kupujemy gówna. W zasaddzie brak przeszkolonych rezerw.

Górnictwo po co to utrzymywać jak się nie opłaca a polski węgiel się nie opłaca kupuję od ruskich czego w sumie się wstydzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokój się to mniej wydasz na leki!

 

Bajki opowiadasz. Marzenia snujesz...

Ludzie palą to, co mają.

Jak nie mają - pozyskują, a najłatwiej pozyskać drzewny złom czy inne palne odpady.

Możesz coś zrobić, aby stać ich było na lepsze paliwa?

Podatki im obniżysz?

Spowodujesz, ze ceny spadną?

Czy może poprawi im się od Twojego wybrzydzania?

 

Układ polityczno - społeczny jest jaki jest.

Bez jego zmiany nie oczekuj jakiejkolwiek poprawy w jakiejkolwiek dziedzinie dla szarego zjadacza chleba.

Taki nie ma mocy sprawczej.

Musi to co musi wyciskany jak cytryna...

Historia uczy, ze prawdziwe zmiany (na jakiś czas) zachodzą wtedy, gdy ludziom puszczą nerwy. Wszystkim i naraz.

Na początku jest gorzej a potem się poprawia.

Jeszcze widać nie jesteśmy na tym etapie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jetem egoistą i interesuje mnie moje anie społeczeństwo. Widzę tylko że podatki są marnowane. Przykłady z mojego otoczenia

 

Szwagierka prasuje w skarbówce i ma czas aby z moją żoną godiznę pierdolić przez telefon. Połowa użędasów do wyjebania.

Policja stoi taki radiowóz za znakiem stop i łapią aby kabzę nabić. Palę w łapę i niech chodzą po ulicach aby leni było wiać.

Polska zbrojeniówka produkujemy gówna kupujemy gówna. W zasaddzie brak przeszkolonych rezerw.

Górnictwo po co to utrzymywać jak się nie opłaca a polski węgiel się nie opłaca kupuję od ruskich czego w sumie się wstydzę..

Brawo, potrafisz to przynajmniej przyznać że jesteś egoistą.

 

O ironi! Nie interesują Cię społeczeńśtwo, ale chciałbyś żeby to społeczeńśtwo poprawnie fukncjonowało. Czyli inni za CIebie mają nie być egoistami zeby wszysto się sprawnie kręciło.

 

WIesz dlaczgo tak jest, te przypadki które opisałes? Bo ludzie w więszkości tak jak Ty są egoistami. Też ich nie interesuje nic po za sobą i swoim. Jak od takich ludzi chcesz żeby uczciwie i rzetelnie wykonywali prace, obowiązki? Kto jest egoistą na swoim podwórku będzie egoistą i leniem w urzędzie czy kopalni. Jakby społeczeństwo każdy z osobna zaczał od siebie, bo na paplająca urzędniczke spijrzałby takim krzywym okiem, to ta urzędniczka by nie wisiała przez godzinę na telefonie. Ty bys powiedział urzędniczce przez ten telefon że żona nie chce jej przeszkadzać w wykonywaniu obowiązków za nasze podatki i byś ją rozłączył. Nie zrobiłeś tego. A za 12PLN za pieczywo ją objechałeś z góry na dól. Nie widzisz związku i układanki? Nie wyplenisz tego ze społeczeństwa, nie zbudujesz społeczeńśtwa obywatelskiego, jeśli nie zmienisz podejścia u każdego osobno. Z 40mln egoistów nie zrobisz sprawnie funkcjonującego społeczeństwa. Do pewnych rzeczy ludzi możesz przymusić przepisami ale jak ludzka mentalności się nie zmieni to będzie jak było, na co sam, o ironio, narzekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałem ją rozłączyć ja nie płace szwagerce w urzędzie to nie mój pracownik.

 

Widzę tylko że podatki są marnowane

 

Weź się zdecyduj.

Urzędnicy pracują za nasze podatki. są naszymi pracownikami. A że od twojego konta to urzędnika konta bakowego jest parę przelewów.

 

Zgadzam się że częśc przepisów jest źle egzekwowana. Np u mnie w terenie gdzie plan zagospodarowania mówi bez paliwa stałych, ktoś tym paliwem stałym, drewnem, dzień w dzień hajcuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zdecyduj? Podatki nie są odemnie zależne i to z nich płacą urzędniczce. Ja sam jej nie płace z mojego konta. Nie pojmujesz tego??

Państwo zabrało mi pieniądze i to nie są już moje pieniądze nie decyduję o tym co z nimi zrobi.

Po raz koleiny się czepiasz w taki sposób byle prowokować dalej dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo uważał w szkole...

Propaguje 'pracę u podstaw".

To był pozytywizm.

Naczytał się Orzeszkowej i Prusa?

I na dodatek - bezrefleksyjnie...

 

Adam M.

Wole pracę u podstaw niż rewolucję która proponujesz.

 

A refleksja mnie teraz i tu nachodzi. Prostactwo w tym kraju jest takie same jak za Prusa i Orzeszkowej :-( Nic się nie zmieniło.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczy mnie bredzenie o wstawaniu z kolan po zdobyciu niepodległości.

Tyle razy już było...

Katowali nas tą literaturą do zrozumienia.

:lol:

Ciebie nie - co da się wyczytać.

:lol:

 

Ja nie proponuję tej rewolucji.

Ja wiem, ze będzie. To naturalna konsekwencja "demokracji" jaką teraz mamy.

Nie wiem tylko ile jeszcze ludziska wytrzymają...

Wygląda mi na to, że dość długo, skoro jak barany oddają bez oporu wszystko.

Trochę jeszcze do zabrania jest, wiec musi potrwać.

Szkoda.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...