Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

A ja wyszedłem ze psem na spacer po zmroku. Znowu se paru sąsiadów klimat robiło. W oczy szczypało :-( Ze też przed zapadnięciem ciemności było OK. Mój 150m2 dom w okolicy najmniejszy, średnia to solidnie ponad 200m2, same biedaki których na gaz nie stać. Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sam widzisz, że normalny nie jesteś.

Statystyka Ci to pokazuje...

Tak jak ta twoja statystyka z palaczami co ich tytoń "ratuje" przed chorobą parkinsona wpędzając ich do grobu 10-20 lat wcześniej? Oj Adasiu, tobie coś się poważnie ostatnio pokiełbasiło pod kopułą. Ps. zdaje się pracowałeś nad jakimś cudownym kosmicznym wynalazkiem -- jak postępy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ta twoja statystyka z palaczami co ich tytoń "ratuje" przed chorobą parkinsona wpędzając ich do grobu 10-20 lat wcześniej? Oj Adasiu, tobie coś się poważnie ostatnio pokiełbasiło pod kopułą. Ps. zdaje się pracowałeś nad jakimś cudownym kosmicznym wynalazkiem -- jak postępy?

 

Powolutku do przodu.

Kolejne problemiki pokonane.

Nie narzekam.

 

W kosmos odlatujecie Wy żądając od biednych ludzi wydatków na swoje luksusy.

Zamieszkajcie wśród bogatych to macie je w gratisie.

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kosmos odlatujecie Wy żądając od biednych ludzi wydatków na swoje luksusy.

Biednych? Ja znam ludzi, którzy budują dom za "bańkę" (czytaj milion złotych) i w rozmowie pada od nich pytanie "ile mi grochu przez zimę idzie". Im do głowy nie przychodzi, że można dom ogrzewać czymś innym niż wungiel, bo byłoby 1000PLN rocznie drożej.

 

Uwierz mi, jakby obłożyć wungiel podatkiem, tak że ceny grzania gazem by się mocno zbliżyły do wungla/drewna, wszystkie te biedaki przestały płonąć miłością do żywego ognia i rzuciliby się na piece gazowe. Takcy są polacy. Będą, sorry za wyrażenie, "Srać pod siebie" aż im ktoś nie zabroni.

 

A nawet idąc Twoim i Kuliboba tokiem rozumowania: próbuje wycisnąć z życia ile się da czystego powietrza, zwisają mi inni. Biedni, bogaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biednych? Ja znam ludzi, którzy budują dom za "bańkę" (czytaj milion złotych) i w rozmowie pada od nich pytanie "ile mi grochu przez zimę idzie". Im do głowy nie przychodzi, że można dom ogrzewać czymś innym niż wungiel, bo byłoby 1000PLN rocznie drożej.

 

Uwierz mi, jakby obłożyć wungiel podatkiem, tak że ceny grzania gazem by się mocno zbliżyły do wungla/drewna, wszystkie te biedaki przestały płonąć miłością do żywego ognia i rzuciliby się na piece gazowe. Takcy są polacy. Będą, sorry za wyrażenie, "Srać pod siebie" aż im ktoś nie zabroni.

 

A nawet idąc Twoim i Kuliboba tokiem rozumowania: próbuje wycisnąć z życia ile się da czystego powietrza, zwisają mi inni. Biedni, bogaci.

 

Naprawdę jesteś tak skrajnym idiotą czy udajesz?

ILE RAZY trzeba Ci tłuc do łba, że TYLKO OBNIŻENIE CEN ENERGII może doprowadzić do poprawienia sytuacji?

Podwyżka cen węgla to podwyżka wszystkich cen każdej postaci energii.

Także VATu, więc rząd się ucieszy z nadwyżki budżetowej (zapisanej kwotowo).

To także palenie wszystkiego, co palne i niepalne, byle do paleniska wlazło.

W pierwszej kolejności - śmieci i odpadów!

Wiesz ile ciepła (energii) mieści się w kawałku plastiku?!!!

 

Coś Ty robił w szkole, że TAKIE pomysły zgłaszasz?

 

Wiesz co by było, gdyby Amerykanie za galon benzyny czy inną formę energii płacili drogo?!!! PREZYDENT W 5 MINUT PRZESTAŁBY BYĆ PREZYDENTEM !!!

Dlatego to tu czy tam wprowadza się "wolność i demokrację". Zwykle tam, gdzie jest ropa...

Ty tego nie widzisz?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość rzadko. Ale jak gdzieś ktoś napisał, trują i koniec.

Są odpowiedzialni. Brawo. Z umiarem używają swojej trującej fanaberii. Jakby tak wszyscy potrafili. Niestety podałeś wujątek potwierdzający regułe. Przeciwko takim ludziom i kominkom nie mam nic. Mnie niestety dwóch sąsiadów obecnie wędzi prawie codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jesteś tak skrajnym idiotą czy udajesz?

ILE RAZY trzeba Ci tłuc do łba, że TYLKO OBNIŻENIE CEN ENERGII może doprowadzić do poprawienia sytuacji?

Podwyżka cen węgla to podwyżka wszystkich cen każdej postaci energii.

Także VATu, więc rząd się ucieszy z nadwyżki budżetowej (zapisanej kwotowo).

To także palenie wszystkiego, co palne i niepalne, byle do paleniska wlazło.

W pierwszej kolejności - śmieci i odpadów!

Wiesz ile ciepła (energii) mieści się w kawałku plastiku?!!!

 

Coś Ty robił w szkole, że TAKIE pomysły zgłaszasz?

 

Wiesz co by było, gdyby Amerykanie za galon benzyny czy inną formę energii płacili drogo?!!! PREZYDENT W 5 MINUT PRZESTAŁBY BYĆ PREZYDENTEM !!!

Dlatego to tu czy tam wprowadza się "wolność i demokrację". Zwykle tam, gdzie jest ropa...

Ty tego nie widzisz?

 

Adam M.

A jakiś pomysł, (po za socjalistycznymi bredniami) skąd mają pochodzić fundusze na obniżenie cen energii?.

 

Co robiłem w szkole? Uczyłem się Historii, logiki, wyciągania wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jesteś tak skrajnym idiotą czy udajesz?

ILE RAZY trzeba Ci tłuc do łba, że TYLKO OBNIŻENIE CEN ENERGII może doprowadzić do poprawienia sytuacji?

Podwyżka cen węgla to podwyżka wszystkich cen każdej postaci energii.

Także VATu, więc rząd się ucieszy z nadwyżki budżetowej (zapisanej kwotowo).

To także palenie wszystkiego, co palne i niepalne, byle do paleniska wlazło.

W pierwszej kolejności - śmieci i odpadów!

Wiesz ile ciepła (energii) mieści się w kawałku plastiku?!!!

 

Coś Ty robił w szkole, że TAKIE pomysły zgłaszasz?

 

Wiesz co by było, gdyby Amerykanie za galon benzyny czy inną formę energii płacili drogo?!!! PREZYDENT W 5 MINUT PRZESTAŁBY BYĆ PREZYDENTEM !!!

Dlatego to tu czy tam wprowadza się "wolność i demokrację". Zwykle tam, gdzie jest ropa...

Ty tego nie widzisz?

 

Adam M.

 

Nic dodać, nic ująć. Wygranie bitwy ze smogiem jest dziecinnie proste, wystarczy cenę prądu i gazu podzielić przez dwa. Gdyby prąd był o połowę tańszy, sam pewnie nie robiłbym przyłącza gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pomysł, kto ma dołożyć drugą połowe?

 

Co Ty z tą drugą połową. Wystarczy zmniejszyć wszelkie składowe faktury (prócz samej energii, bo ta niewiele kosztuje) i gitara. Najeść można się i małą łyżeczką. Ale gdzie tam, przecież prezesi i inne darmozjady z rad nadzorczych muszą zarabiać w setkach tysięcy miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty z tą drugą połową. Wystarczy zmniejszyć wszelkie składowe faktury (prócz samej energii, bo ta niewiele kosztuje) i gitara. Najeść można się i małą łyżeczką. Ale gdzie tam, przecież prezesi i inne darmozjady z rad nadzorczych muszą zarabiać w setkach tysięcy miesięcznie.

Ty serio uważasz, że połowa składnika z faktury gazu/prądu idzie na wypłaty prezesów i rad nadzorczych?

I to podobno ja jestem oderwany od rzeczywistości ;-)

Ciągle czekam na sensowaną propozycję, jakim cudem obniżyć można cenę gazu/prądu o połowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty serio uważasz, że połowa składnika z faktury gazu/prądu idzie na wypłaty prezesów i rad nadzorczych?

I to podobno ja jestem oderwany od rzeczywistości ;-)

Ciągle czekam na sensowaną propozycję, jakim cudem obniżyć można cenę gazu/prądu o połowe.

 

Nadal mnie nie rozumiesz. Pewnie, że można obniżyć składowe finalnej ceny. Należało by jednak (o czym nie napisałem) wziąć za ryj polskie holdingi węglowe i skończyć z ta mafią. Spadnie cena węgla to i prąd się obniży, tak czy nie? Z gazem jest dokładnie tak samo, monopol rządzi i niestety ...rządził będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mnie nie rozumiesz. Pewnie, że można obniżyć składowe finalnej ceny. Należało by jednak (o czym nie napisałem) wziąć za ryj polskie holdingi węglowe i skończyć z ta mafią. Spadnie cena węgla to i prąd się obniży, tak czy nie? Z gazem jest dokładnie tak samo, monopol rządzi i niestety ...rządził będzie.

No weź się zdecyduj. To premie prezesów i rad nadzorczych czy jakieś tajemnicze holdingi windują cenę wungla. Bo na moją wiedzę, to górnictwo węglowe jest średnio dochodowe. Jakieś bardziej konkretne przykłady gdzie te dziesiątki miliardów (bo o takich kwotach mówimy) przez te holdingi przeciekają, gdzie są marnowane. Jak się je weźmie za ryj jak to poetycko ująłeś, jakie patologie i nieprawidłowości w owych holdinach zniknął i spowodują spadek ceny prądu o połowe!!

 

Czy potrafisz tylko rzucić oklepanym na pewno prawdziwym hasłem, ponarzekać na holdingi i prezesów.

 

P.S.

Nawet jakby węgiel elektrownie miały za darmo, to nadal cena prądu nie spadnie o połowe. Około połowy rachunku to dystrybucja. No kombinuj dalej, jak obiżyć cenę prądu o połowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...