Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Nie dowiódł ani nie uprawdopodobnił tego, że szkodziło w żaden sposób. Wręcz przeciwnie - podniósł argument dowodzący, że im brudniejsze powietrze, tym dłużej żyjemy.

Ludzie siedzieli całymi zimami w tym dymie z ognisk palonych w pomieszczeniach. Bez kominów, bez filtrów. Nie wyginęli paląc wyłącznie drewnem na codzień. Każdy i regularnie, nie od święta i nieliczni.

No tyo chyba jednak nie zrozumiałeś tego co On napisał :-/

Widzę, że szkodliwość traktujesz binarnie: albo się od tego wyginie, albo nie, czyli jest OK. Róznych poziomów jakości życia i zdrowia gdzieś pomiędzy nie przewidujesz. Dla Ciebie wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przykłady moje obrazują jak Ty nic nie wiesz o emisji spalin do atmosfery paląc w kominkach.

Wiem wielokrotnie więcej od Ciebie. Siegam do profesjonalnych źródeł, pomiarów. Ty bezgranicznie wierzysz w zdjęcie swojej szopy na drewno i jakieś magiczne doświadczenie. Twoje doświadczenie nie zmiejszy tej emosji poniżej pewnego poziomu, który łatwo zmierzyć/określic.

Podaj jeden przykład, czego to ja nie wiem o emisji spalin z kominków. JEDEN!

 

Każdy z w/w pokazuje ,że dany szkodliwy syf-gaz-pył występuje i człowiek może w jago środowisku przebywać.Dopiero przekroczenie dopuszczalnej granicy skutkuje złym oddziaływaniem na środowisko zewnętrzne.Pojmij to bo możesz wkrótce urosnąć tu na FM do miana socjopatii.Tak to wygląda nic nie przyjmujesz do wiadomości.

Ale ja to doskonale rozumie, po co Ty mi to tłumacysz!! Pisałem wielokrotnie, znowu czytasz po łebkach? Powietrze z zawartością pyłów powyżej 50mikrogramów /m3 jest klasyfikowane jako złe. Tyle że paląc paliwe stałym dokładasz się do tych 50ug/m3 dobrą setkę razy bardziej, niż używajać gazu. Niestety robisz to na legalu. Gdyby wszyscy w PL uzywali gazu do grzania domów, problem smogu po za cenrtrami wielkich miast gdzie on głównie pochodzi z zagęszczonego transportu, nie istniałby wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wielokrotnie więcej od Ciebie. Siegam do profesjonalnych źródeł, pomiarów. Ty bezgranicznie wierzysz w zdjęcie swojej szopy na drewno i jakieś magiczne doświadczenie. Twoje doświadczenie nie zmiejszy tej emosji poniżej pewnego poziomu, który łatwo zmierzyć/określic.

Podaj jeden przykład, czego to ja nie wiem o emisji spalin z kominków. JEDEN!

 

 

Ale ja to doskonale rozumie, po co Ty mi to tłumacysz!! Pisałem wielokrotnie, znowu czytasz po łebkach? Powietrze z zawartością pyłów powyżej 50mikrogramów /m3 jest klasyfikowane jako złe. Tyle że paląc paliwe stałym dokładasz się do tych 50ug/m3 dobrą setkę razy bardziej, niż używajać gazu. Niestety robisz to na legalu. Gdyby wszyscy w PL uzywali gazu do grzania domów, problem smogu po za cenrtrami wielkich miast gdzie on głównie pochodzi z zagęszczonego transportu, nie istniałby wogóle.

 

Ty nie mierzysz i powiedzmy i ja nie mierzę.To skąd wiesz czy ja przekraczam dopuszczalną normę emisji.Czy Ty potrafisz interpretować przykłady ze zrozumieniem?.One wskazują ,że są pewne normy w których człowiek obcuje.Przekroczenia są be.Kuźwa prze...kro...cze...nią!!!.I jeszcze mi mówisz o sięganiu do profesjonalnych źródeł.No nic nie wiesz tylko z rękawa i sieci sypiesz przykładami jak nie powinno być przy tym układając swoją ideologie wciskasz wszystkim kominkowcom kit.To jest kit na miarę Twojej niewiedzy.

Twoje doświadczenie nie zmiejszy tej emosji poniżej pewnego poziomu, który łatwo zmierzyć/określic.

Czym to mierzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie mierzysz i powiedzmy i ja nie mierzę.To skąd wiesz czy ja przekraczam dopuszczalną normę emisji.
Proste pytanie: gdzie ja Ci napisałem, że przekraczasz normy emisji? Pokażesz mi taki post? To się robi delikatnie nudne, prostować każdą Twoja wypowiedź :-(

 

W tym kraju nie ma norm emisji. Możesz kisić pare kg drewna i nie ma na delikwenta paragrafu.

 

Nadal czekam, aż napiszesz, czego ja nie wiem o emisji z kominków.

 

Czym to mierze? Przeczytaj ze zrozumieniem artykuł który linikowałem. Jest tam precyzyjnie opisjane jak pomiary i czym wykonano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie: gdzie ja Ci napisałem, że przekraczasz normy emisji? Pokażesz mi taki post? To się robi delikatnie nudne, prostować każdą Twoja wypowiedź :-(

 

W tym kraju nie ma norm emisji. Możesz kisić pare kg drewna i nie ma na delikwenta paragrafu.

 

Nadal czekam, aż napiszesz, czego ja nie wiem o emisji z kominków.

 

Czym to mierze? Przeczytaj ze zrozumieniem artykuł który linikowałem. Jest tam precyzyjnie opisjane jak pomiary i czym wykonano.

 

Daj tego linka jak zmierzyłeś co wypuszczasz do atmosfery i finito.To takie trudne. Nie będę latał po postach by nic nie uzyskać.To Ty masz mi udowodnić ,że twoje emitery są przyjazne środowisku w którym mieszkasz..Skoro palę drewnem to zarzucasz wszystkim no i mi że przekraczam normę w/w prze Ciebie.To nie robi się nudne to Ty robisz się nudny ze swoimi wywodami niczym nie podpartymi.Ty jak tu odpisujesz to latasz do sklepu jak Ci zbraknie.Zlituj się i zacznij czytać ze zrozumieniem nie wciskaj ludziom kitu z podpartego wpisami z sieci.Kopać z koniem już nie ma jak bo koń:cool: spierniczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj tego linka jak zmierzyłeś co wypuszczasz do atmosfery i finito.To takie trudne. Nie będę latał po postach by nic nie uzyskać.To Ty masz mi udowodnić ,że twoje emitery są przyjazne środowisku w którym mieszkasz..Skoro palę drewnem to zarzucasz wszystkim no i mi że przekraczam normę w/w prze Ciebie.To nie robi się nudne to Ty robisz się nudny ze swoimi wywodami niczym nie podpartymi.Ty jak tu odpisujesz to latasz do sklepu jak Ci zbraknie.Zlituj się i zacznij czytać ze zrozumieniem nie wciskaj ludziom kitu z podpartego wpisami z sieci.Kopać z koniem już nie ma jak bo koń:cool: spierniczył.

Halllooo. Jest tam kto? Post w którym napisałem, że przekraczasz normę emisji poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudne to już ta twoja frustracja Jastrzębiu. Jednak nie jest tak źle skoro nie nosisz maseczki po ulicy.

Typowe. "To jest nudne", "nie chce mi się z Tobą gadać", :"rozmowa z Toba jest bezcelowa", "nie będę się kopał z koniem", "Nic nie rozumiesz". A w temacie dyskusji ZERO.

Niktspecjalny to potrafi co najwyzej coś zarzucić, ale nie potrafi wskazać miejsca gdzie to się stało. Mówią, że faceta się nie poznaje po tym jak zaczyna.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym dyskutować masz jakiś problem ze sobą i niewiem co tutaj chcesz osiągnąć. Pitolisz w kółko te same bzdety lepiej jakoś przekułbyś to w pieniądze.

 

Potwierdzasz moje słowa:

Typowe. "To jest nudne", "nie chce mi się z Tobą gadać", "rozmowa z Toba jest bezcelowa", "nie będę się kopał z koniem", "Nic nie rozumiesz". A w temacie dyskusji ZERO.

 

Piniądze to nie wszystko. Przynajmniej dla niektórych.

 

Bzdety jak to nazywasz, to są twarde fakty. A że w kółko je powtarzam. Widać trzeba w kółko żeby dotarło.Choć nadzieji wielkiej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halllooo. Jest tam kto? Post w którym napisałem, że przekraczasz normę emisji poproszę.

 

Przecież On postawił chiński przyrząd koło komina. Nic nie wyszło, jego kominek NIC nie emituje. śpi spokojnie, ekooszołomy znowu nie mają argumentów.

 

Z każdym m3 gazu wypadającego z TWojego kominka, wylatuje ~200mg pyłow.

 

Srednio około 200mg pyłów na normatywny 1m3 spalin (bodajrze 25C i 1atm). Spalin w kominie, a nie jakmś pukcie obok komina, bo to nie to samo, zwłąszcza żę ciepła zawartość komina to głównie do góry ucieka.

 

Czyli m3 spalin z Twojego bezdymowego kominka zawiera tyle pyłów że trzeba go rozcieńczyc 4000x żeby zejsc do 50 mikrogramów /m3 uznawane za bezpieczne.

No bezdymowy eko-hicior po prostu

 

Za ile procent emisji pyłów ( i to 200m n.p.t) odpowiada ta brudna energetyka. Niska emisja to w tym kraju 80% syfu :sad: A oni wciskaja że dymu nie widac.

 

No i co z tego żę nie widać/ Tam jest nadal ponad 1000g pyłow z tony desek. W idealnych warunkach. Przypominam normę powietrza. 50 mikrogramów w m3.

 

:-(((

100g. Słownie 100g pyłow zawieszonych (czytaj smogu) produkujesz wytwarzając 1GJ energii poprzez spalenie suchego drewna w wysokiej klasy kominku. Nawet jak dymu nie widac. Jak dym widać to jest zdecydowanie więcej. Najgorsze są kominki otwarte, tam jeast nawet pare razy więcej.

 

To jest znana psychologom i PRowcom sztuczka. Nie polemizować z liczbami tylko zohydzić tego który argumenty przytacza: nazwać go posranym, poje....nym itd. Prymitywne, ale niestety w tym świecie skuteczne :-(

 

A wiesz jaka jest wartość norm powietrza? Jakie powietrze uznaje się za bezpieczne? Do 50 mikro gramów pyłów w m3.

Teraz sobie policz ile m3 powietrza Twoje dzienne bezdymowe palenie "zepsuje". Ze masz awersje do liczenia podpowiem: obszar 220x220m i 10m wysokości. Taką ilość powiertrza zepsujesz od zerowej zawartości pyłow do normatywnej. Wygenereujsz smog wielkości 2 boisk piłkarskich.

 

Rzeczywiście bredze i problemu nie ma!!

 

Szacunku do spalaczy paliw stałych, którzy mogą z tego zrezygnować (finanse) a nie rezygnują mieć nie będę. Tak jak nie mam szacunku dla ludzi którzy wycinaają DPFa żeby pare groszy zaoszczędzić.

 

To ile osiądzie, ile poleci zależy od wielu apsektów, głównie wiatru, zabudowy, zadrzewienia. Bagatelizujesz problem bo Ci to na rękę. Ja nie widze ządnego dymu z komina w promieniu setek merów. A syf zimą wisi. Amerykanie zrzucli czy jak.

 

I śmierdoli tak samo jak od węgla. A w tym wątku co chwilę wszyscy pwiadaja że kominki nie stanowią problemu: bo mała skala, bo coś tam.

 

To Ty w swoim skrajnym egoizmie twierdzisz, że temat się wyczerpał. Nie wyczerpie się dopóki choćby z jednego komina dym niskiej emisji się będzie wydobywał.

 

A jak chcesz o truskawkach to proponuje forum ogrodnicze. To jest nadawl wątek o kominkach.

 

Szukam dalej.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dalej.

Ty serio? Ile TY masz lat? Czemu ma służyć ta dzieciniada? W żadnych z tych miejsc nie jest napisane: "Emisja z komina niktspecjalny przekracza normy". A to ponoć napisałem.

Co niezmienia faktu, że wszystko co tam napisane, jest prawdą.

 

Myślisz, że ilością cytatów przykryjesz fakt, że żaden nie jest tym co trzeba?

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty serio? Ile TY masz lat? W żadnych z tych miejsc nie jest napisane: "Emisja z komina niktspecjalny przekracza normy". A to ponoć napisałem.

Co niezmienia faktu, że wszystko co tam napisane, jest prawdą.

 

Myślisz, że ilością cytatów przykryjesz fakt, że żaden nie jest tym co trzeba?

 

A dla Ciebie specjalne tłumaczenie: W poprawnie spalonym paliwie stałym w warunkach domowych gdy nawet nie widać gęstego dymu nadal jest ze 2 rzędy wielkości więcej syfu niż po spaleniu gazu. 2 rzędy wielkości, czytaj 100 razy więcej.

 

Naucz się wreszcie ,że pisząc o ludziach mających kominki wszyscy podpadamy pod Twoje bezsensowne zaciągnięte z sieci przerobione na swoje , ideologie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty serio? Ile TY masz lat? Czemu ma służyć ta dzieciniada? W żadnych z tych miejsc nie jest napisane: "Emisja z komina niktspecjalny przekracza normy". A to ponoć napisałem.

Co niezmienia faktu, że wszystko co tam napisane, jest prawdą.

 

Myślisz, że ilością cytatów przykryjesz fakt, że żaden nie jest tym co trzeba?

 

Po raz kolejny udowadniam Ci ,że nie znasz w ogóle zagadnień z dopuszczalnych norm.Powiedziałem wyżej ,że koń spierniczył.Tak stało się.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się wreszcie ,że pisząc o ludziach mających kominki wszyscy podpadamy pod Twoje bezsensowne zaciągnięte z sieci przerobione na swoje , ideologie.

Oczywiście że wszyscy podpadacie. Każde nawet idealne spalenie drewna produkuje takie a nie inne ilości zanieczyszczeń. Chyba, że Ty twierdzisz co innego.

I nie są to żadne ideologie, tylko twarde, mierzalne pomiary, którym Ty przeciwstawiasz swoją głęboką wiarę że jest inaczej.

 

Ja jakoś ufam bardziej w danym opublikowanym przez instytucję badawczą, nim Twojemu przeświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...