Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

A ilu pali suchym sezonowany drewnem? Jeden na stu? To co tutaj przeczytałem, to kominki służą też do utylizacji "drewnianych materiałów budowlanych".

 

Skoro zauważyłeś to i wiesz ,że udzielający się tu Panowie kominkowcy Ci prawdziwi ,którzy nadzwyczaj prawidłowo podchodzą do procesu spalania drewna w kominku.Gdybyś poszperał znalazłbyś zapewne jak broni się brać kominkowa przed takimi adwersarzami jak kolo jastrząb.Były przyrządy do mierzenia wilgotności ,sposoby palenia ,układanie drewna w komorze paleniskowej,przeróżne doświadczenia z procesu spalanie drewna.Skoro czytasz o pajacach palących deskami z gwoździami to już Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ilu pali suchym sezonowany drewnem? Jeden na stu? To co tutaj przeczytałem, to kominki służą też do utylizacji "drewnianych materiałów budowlanych".

 

Chyba nie bardzo...

Do tego zwykle służy koza na etapie wykańczania budynku (i inwestora).

Zjada odpady budowlane jak leci i daje ciepło.

 

Potem juz ich brakuje i zdarza się, ze kominek pasiony jest mało sezonowanym drewnem, ale...

Co to za przyjemność wiecznie czyścić szybkę, to... raczej się czeka aż drewno się "dosezonuje"

Nie przesadzaj...

 

Adam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seks zakazać bo niedaj boże zrobią 500+ a za 80 lat wykituje.

 

:lol:

Statystyki poczytaj...

Sporo się robi, aby kitowali po 66 latach (bo pracują do 65 roku życia a potem są balastem dla społeczeństwa).

Poczytaj o szczepionkach na grypę dla seniorów (praktycznie - darmowych) i zobacz dynamikę zgonów od jej wprowadzenia.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać jest. W tej braci jeden na stu "kominkowców". Widzę jak to wygląda. Mam koło siebie samych "kominkowców" i węglarzy. Nie mam nic przeciwko, tak mam takie domy koło siebie. Jedno ale - ledwo przywiezione już "spalone". Gdyby tak nie było, kolega Jastrząb, by tak nie pisał.

Norwegia jest przykładem jak to powinno wyglądać.

 

Pomyliłeś jaranie z prawidłowym ,mądrym a zarazem przyjemnym paleniem.Jaranie,hajcowanie czyli intensywne palenie doprowadza do Twego stwierdzenia:

....Jedno ale - ledwo przywiezione już "spalone".....
Niech będzie jeden na stu ale jest.:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu palenia w kominkach drewnem "pobudowlanym". Ciekawe co Wy "ekolodzy" z tym drewnem zrobiliście :) ? mi się udało cały stos płyt OSB po szalowaniu nadproży i stropu (połamane, upier... betonem itp) oddać dekarzowi :) Prawie mu dziękowałem , że mnie pozbawił tego kłopotu, a wiem, że oddał wszystko teściowi który spali w piecu :) podobno chłopina ledwo wiąże koniec z końcem. Jastrząb już by pewno leciał na straż miejską :D z donosem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszą, że mają jeszcze coś po budowie i palą w kominku. Najlepsze te zaimpregnowane. Grzeją najlepiej. :yes: Nie OSB lepsze. :D

Niech se potem w lecie łeb wsadzą do komina to zobaczą co tam w środku zostało.

 

 

Rozpoznaje. A Ty? Wszystkiego zakazać. Chociaż niewiele brakuje. Kiedyś czytałem, że jakiś "inteligent" wpadł na pomysł, aby uprawy czosnku zakazać. Nie wiem czy to prawda, no ale ....

 

Kononowicza pamiętasz?

Ten miał program!

- NICZEGO NIE BĘDZIE!!!

 

No i chyba dobry, bo powoli go wdrażają...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mi się wydaje ze adam i arturo po dniu na forum i wrzuceniu polityki do każdego możliwego wątku spotykają się wieczorami i stykają pysiorkami jak normalni ludzie sobie żółwiki przybijają :D

 

Z tego co pamiętam to w niewielu kwestiach jesteśmy zgodni.

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś napisałem o jaraniu, hajcowaniu? Może tak Ci napisze. U nas jest brak kultury palenia w kominku. Niestety. To trzeba też umieć. Pojedź sobie od Norwegii i zobacz jak tam to wygląda. Zrozumiałeś teraz.

Nie dziw się potem, że kolega J.. potem pisze to co pisze.

 

Jaranie,hajcowanie - tak ludzie palą w kominku. A dlaczego? Rozglądnij się.

 

A co brać zrobiła, aby poprawić tą sytuacje i było lepiej?

 

Kolego ja Norwegię mam w Polsce i to mi wystarczy , wybacz beznadziejny przykład. Brać kominkowa nazwana umownie przeze mnie ową bracią nie ma wpływu na Kowalskiego ,który jara czym popadnie , nie stosując się do wskazówek , które ma w wątkach o prawidłowym paleniu w kominku. Wszak zawsze zaczynasz od swojego podwórka.Nie dogodzisz jastrzębiowi ,którego roszczenia sięgają Tatr. Ma fotowoltanikę ,która nie do końca jest cacy. Artykuł w/w.Uważasz to za pytanie roku?

.....tak ludzie palą w kominku. A dlaczego?.....

Wyobrażasz sobie ile trafnych odpowiedzi jest na to Twoje chytre pytanie? Full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bez kitu i pierdolenia to nie mogli go w polityki wziąć...

Tam nie lubią takich co prosto z mostu i kawę na ławę.

Był Lepper, ale dopadł go seryjny samobójca.

Też kawę na ławę wykładał.

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najekologiczniejsze z ekologicznych wymuszają wyemitowania 400kg CO2 zanim na dach trafią.

Najwydajniejsze to pewnie ze 4 razy tyle od sztuki.

A na dachu jest ich kilkanaście do kilkudziesięciu.

 

Banda ekopopierdolców (nie mylić z tymi, dla których ekologia jest ważna) szczyci się tym - jak to oni nie smrodzą...

To CO2 przy produkcji to zupełnie bez smrodku się wydziela?

To tylko CO2, bo o reszcie syfu się nawet nie wspomina!

Ale...

Smród został tam gdzieś daleko...

ONI nie smrodzą!

Obłuda tak ohydna, że zęby cierpną!

DLA NICH NASMRODZONO!!!!

ZLECILI ten smród kupując te PV.

 

Porównajcie ilość syfu i CO2 z kominka z polem solarnym średniej klasy śladu.

 

Powinno się ZAKAZAĆ zakładania PV.

Ze względów eko!!!

 

Adam M.

 

ok 400 kilo na kilowat ...

 

Jako przykład ile pozwoliło "te trochę" zaoszczędzić w ciągu dwóch lat podam gmine Wągrowiec

 

W 2016r wystartowało tam 159 kWp (w mniejszych instalacjach) poniekąd poleciało dzięki nim do atmosfery według danych , które podajesz 63 600 kg CO2,do dzis zaoszczędziły

55b210a23c550741med.png

 

 

A Ty używając prądu z węgla dajesz i będziesz dawał popalić płucom kogoś kto mieszka w okolicach Bełchatowa , czy Ostrołęki czy innej ... masz to w d... ,że to gdzieś daleko przy ogródku kogoś kogo nie znasz ...aż zęby cierpną .

 

Może mieszkasz gdzieś w okolicy i nawdychałś się tej rtęci z Bełchatowa bo często ostatnio po

prostu pieprzysz piąte przez dziesiąte .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi daje 63 tony CO2 gdzieś w czarnej dupie??

No Co?

Kur.... nie założyłbyś tych paneli gdyby nie niższy rachunek z elektrowni. Więc nie pierziel o CO2

 

Znasz lepiej moje przesłanki do montażu Pv , brawo Ty.

Owszem rachunek będzie niższy , ale kierowałem się czym innym https://forum.muratordom.pl/showthread.php?164927-Ma-kto%C5%9B-panele-fotowoltaiczne-Prosz%C4%99-o-opinie&p=7714089&viewfull=1#post7714089 , a może jestem "ekop...em"

 

O CO2 napisałem jako kontr argument na wywody Adasia i bezsensowne wyzwiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 400 kilo na kilowat ...

 

Jako przykład ile pozwoliło "te trochę" zaoszczędzić w ciągu dwóch lat podam gmine Wągrowiec

 

W 2016r wystartowało tam 159 kWp (w mniejszych instalacjach) poniekąd poleciało dzięki nim do atmosfery według danych , które podajesz 63 600 kg CO2,do dzis zaoszczędziły

55b210a23c550741med.png

 

 

A Ty używając prądu z węgla dajesz i będziesz dawał popalić płucom kogoś kto mieszka w okolicach Bełchatowa , czy Ostrołęki czy innej ... masz to w d... ,że to gdzieś daleko przy ogródku kogoś kogo nie znasz ...aż zęby cierpną .

 

Może mieszkasz gdzieś w okolicy i nawdychałś się tej rtęci z Bełchatowa bo często ostatnio po

prostu pieprzysz piąte przez dziesiąte .

 

Przelicz to na 400kg od panela... Z tych naj-eko

Nie od kWp.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...