Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przelicz to na 400kg od panela... Z tych naj-eko

Nie od kWp.

 

Adam M.

Ok chociaż większość paneli ma standardową wydajność.

 

Czyli 1200kg CO2 od kilowata x te 159 które przytoczyłem jako przykład = 190 000 kg , . Te z Wągrowca już się odwdzięczyły z nawiązką w dwa lata pracy ! Bo dały 338 tyś kg oszczędności emisji.

 

 

Zatem powinieneś chyba przeprosić ekopojebów.i sam powinieneś się nim stać .

 

Jakich by nie brać pod uwagę (bo pewnie zaraz wyskoczysz , że za mało przyjąłem)i tak oszczędzą komuś zdrowia w tym i Tobie.

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chociaż większość paneli ma standardową wydajność.

 

Czyli 1200kg CO2 od kilowata x te 159 które przytoczyłem jako przykład = 190 000 kg , . Te z Wągrowca już się odwdzięczyły z nawiązką w dwa lata pracy ! Bo dały 338 tyś kg oszczędności emisji.

 

 

Zatem powinieneś chyba przeprosić ekopojebów.i sam powinieneś się nim stać .

 

Jakich by nie brać pod uwagę (bo pewnie zaraz wyskoczysz , że za mało przyjąłem)i tak oszczędzą komuś zdrowia w tym i Tobie.

 

Przepraszam z czym przyszedłeś tu do topiku? Chwaląc się ,że jesteś czysty ekologicznie?Dokopać tym co starają się palić w kominku uczciwie wysyłając w kosmos jak najmniej emiterów? Układając własną ideologię ,że prąd jest czysty , że PC jest super czysta PV najczystsze z najczystszych itp. ? Jak znam życie będąc w opozycji starym wygom nic nie do to Twoje i adwersarzy podobnych , czcze gadanie. Zrobią i tak swoje ponieważ cenią swoja wartość.Powtarzam prawdziwi , mądrzy palacze nie cofną się przed ta nagonką ,która wybiela tylko super "ekooszołomów".My nie palimy dla idei i po to by zaszkodzić innym w danym środowisku.Śmieszą mnie inwestorzy którzy przed laty zainwestowali w kominek po to by potem zrobić rozpierduchę z jego wypieprzeniem chwaląc się ze zyskali 4m2 miejsca po nim.Wychodzi na to ,że nie sprostali podstawowym zasadom w paleniu kominkiem ot i wsio. http://emoty.blox.pl/resource/blowup.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z czym przyszedłeś tu do topiku? Chwaląc się ,że jesteś czysty ekologicznie?Dokopać tym co starają się palić w kominku uczciwie wysyłając w kosmos jak najmniej emiterów? Układając własną ideologię ,że prąd jest czysty , że PC jest super czysta PV najczystsze z najczystszych itp. ? Jak znam życie będąc w opozycji starym wygom nic nie do to Twoje i adwersarzy podobnych , czcze gadanie. Zrobią i tak swoje ponieważ cenią swoja wartość.Powtarzam prawdziwi , mądrzy palacze nie cofną się przed ta nagonką ,która wybiela tylko super "ekooszołomów".My nie palimy dla idei i po to by zaszkodzić innym w danym środowisku.Śmieszą mnie inwestorzy którzy przed laty zainwestowali w kominek po to by potem zrobić rozpierduchę z jego wypieprzeniem chwaląc się ze zyskali 4m2 miejsca po nim.Wychodzi na to ,że nie sprostali podstawowym zasadom w paleniu kominkiem ot i wsio. http://emoty.blox.pl/resource/blowup.gif

 

Byłem tu już wcześniej...

Nie twierdzę, że jestem czysty , napisałem wyżej , że dałem tylko kontr argument Adamowi , który niepotrzebnie obraża (kopie ) innych rozsiewając nie do końca prawdziwe informacje. Nie przekonuję nikogo by nie palił w kominku (choć w ostatni weekend będąc w ogrodzie cały czas ktoś mnie katował szorstkim pyłem, aż drapało :sick: ) i wolałbym by tego nie było . Nie raz pisałem 'każdy orze jak może ' - czytaj pali dla oszczędności , dla przyjemnośc czy na złość sąsadowii itd

Ja przygotowałem sobie pion pod kominek gdy zaczynałem remont w 2010r, ale rok temu przerobiłem go na wentylacyjny(nigdy go nie zbudowałem , miejsce czekało i się nie doczekało 'popełnienia ' kominka )

Nie jestem ekooszołomem , ale mój punkt widzenia na to czym oddychają moje dzieci się zmienia.

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to chyba zmieni się jeszcze raz...

Po zastanowieniu się co i ile jedzą te dzieci.

https://energetyka.wnp.pl/ceny-energii-rosna-i-beda-rosly,332002_1_0_0.html

 

Zaczyna być tak, jak postulował np. Jastrząb.

Ceny węgla w górę.

Spalanie syfu to CO2 wiec koszt CO2 w górę.

Ceny energii są powiązane to i wszystkie nośniki w górę.

Z kolei producenci koszt energii przerzucą na odbiorców to ceny wszystkiego w górę.

Co dale to wiadomo...

Za 500+ to niedługo tylko zapałki kupisz.

 

Fakt!

Będzie czyściej.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica w cenie miedzy ekologicznymi panelami i nieekologicznymi??

I znowu odpaliłem robienie chleba na offgridzie:) No jak ładzie pójdzie to w weekend 1,18kW wrzucę na dach altany i przestanę jechać na w połowie skręconej druciarni zacieniającej się od 12:00. Będzie razem 1,91kW

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka by nie była to zapowiadają wzrost cen prądu o 70% teraz i szybkie podwojenie cen później.

Samorządy już płaczą, bo im się budżet nie dopina.

A kandydaci obiecują ile to dla mieszkańców zrobią i wybudują..

Mnie ciekawi - za co....

Kasy mają tyle ile zedrą z mieszkańców.

 

Kiedy w końcu mieszkańcy wybiorą tych, co nic nie dadzą, nie zbudują tylko zabierać nie będą?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przy których wyprodukowaniu ( w EUROPIE!!!) wypuszczono nie więcej jak 400kg CO2 i tony innego syfu bardzo toksycznego, o czym się nie mówi i nie pisze,bo CO2 jakoś jest bardziej "zrozumiałe" dla plebsu.

Chinina w tym sensie nie jest eko, bo co najmniej brak danych na ten temat.

Więc preferowane są (celowo) te made in europ.

 

PV nie jest i nigdy nie było eko.

:lol:

 

Tu jest fajny kwiatek.

Poczytaj i kurek dokup.

https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-podwyzki-cen-za-paliwo-gaz-prad-i-maslo-jest-drogo-bedzie-dr,nId,2626587

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już szykuję podwyżkę jajków :) bo 8zł za 10szt to mało.

Ludzie zaczynają się pytać o kuraki na rosół nie wiem ile za takiego wołać. Bo jak zacznie im się pierzenie to połowa pod topór i wymiana na nowe. Za trupa za wołam chyba tyle żeby kupić nowego odchowanego.

Kurna mam tylko 2,5 ton węgla a to na sezon z hakiem. Mogłem latem kupić z 5 ton.

Trzeba będzie latem trawnik skopać i warzywniaka dorobić. Chcę kolektor powietrzny dostosować jako suszarkę do warzyw, owoców......

Z takich projekcików na kolejny rok to mam kolektor powietrzny do domu + mała drewutmie na 1-2m3

Coraz bardziej mi tak koza po głowie chodzi.

 

Sam system zmusza żeby się od niego coraz bardziej odcinać.

 

Mi chodziło ile jest w dupę kupując eko panel w stosunku do nie eko.

Porostu staram się udowodnić że eko jest tylko dla fanatyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu!...

Napisali ile za to zapłacę?

Bo nie doczytałem.

 

Znowu dają...

Wybory mają być - to dają.

 

Cudotwórcy, kurza ich paszczęka!

Zadotują małych, średnich i dużych, bo energia zdrożała!

 

Coraz drożej wypada nam ta dobra zmiana.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to chyba zmieni się jeszcze raz...

Po zastanowieniu się co i ile jedzą te dzieci.

 

 

Adam M.

 

Mam to szczęście , że moje dzieci to niejadki . Paliwo 20 lat wstecz było po 2 zyle i jakoś żyjemy... Mimo , że jest po 5 , to żyć będziemy jak będzie po 7 i drożej , świat się nie skończy.

Mam duży ogródek który mogę przerobić na grządki , a i na radlonkii miejsce jeszcze znajdę , budynek gospodarczy wroci do pierwotnej roli kurnika i chlewika ,przypomnę sobie szczenięce lata (gorzej żonka bo z bloku ), położę kilka kilowatów i gra gitara.

Na tę chwilę pochłaniam masło , cukier , także mam z czego rezygnować i zapewniam , że jakoś przeżyję inni również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już szykuję podwyżkę jajków :) bo 8zł za 10szt to mało.

Ludzie zaczynają się pytać o kuraki na rosół nie wiem ile za takiego wołać. Bo jak zacznie im się pierzenie to połowa pod topór i wymiana na nowe. Za trupa za wołam chyba tyle żeby kupić nowego odchowanego.

Kurna mam tylko 2,5 ton węgla a to na sezon z hakiem. Mogłem latem kupić z 5 ton.

Trzeba będzie latem trawnik skopać i warzywniaka dorobić. Chcę kolektor powietrzny dostosować jako suszarkę do warzyw, owoców......

Z takich projekcików na kolejny rok to mam kolektor powietrzny do domu + mała drewutmie na 1-2m3

Coraz bardziej mi tak koza po głowie chodzi.

 

Sam system zmusza żeby się od niego coraz bardziej odcinać.

 

Mi chodziło ile jest w dupę kupując eko panel w stosunku do nie eko.

Porostu staram się udowodnić że eko jest tylko dla fanatyków.

 

Ten nie eko nie jest droższy, a bywa znacznie tańszy bo banki popierają Europę dołując Chininę.

Chińskie w Europie i tak NIE MOGĄ BYĆ sprzedawane taniej niż xxx zł/Wp.

Antydumping wpierany tym ekobełkotem ostatnio.

 

Rakietowca postaw i plastik do palenia zbieraj.

Energia w nim jest bardziej skondensowana jak w węglu.czy gazie.

Rakietka sobie poradzi z nim.

No, na bazie podkładu złomu drzewnego.

 

Jastrząb w orgaźmie!

Ceny węgla w górę! Nareszcie!

Przy okazji wszystkie ceny, ale to drobiazg.

Tylko nie przewidział tego CO TERAZ w kociołkach wyląduje.Czysto będzie na ulicach jak nigdy!

Wszystko co metalowe - do skupu złotnicy zbiorą a co palne - do kotła.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tu już wcześniej...

Nie twierdzę, że jestem czysty , napisałem wyżej , że dałem tylko kontr argument Adamowi , który niepotrzebnie obraża (kopie ) innych rozsiewając nie do końca prawdziwe informacje. Nie przekonuję nikogo by nie palił w kominku (choć w ostatni weekend będąc w ogrodzie cały czas ktoś mnie katował szorstkim pyłem, aż drapało :sick: ) i wolałbym by tego nie było . Nie raz pisałem 'każdy orze jak może ' - czytaj pali dla oszczędności , dla przyjemnośc czy na złość sąsadowii itd

Ja przygotowałem sobie pion pod kominek gdy zaczynałem remont w 2010r, ale rok temu przerobiłem go na wentylacyjny(nigdy go nie zbudowałem , miejsce czekało i się nie doczekało 'popełnienia ' kominka )

Nie jestem ekooszołomem , ale mój punkt widzenia na to czym oddychają moje dzieci się zmienia.

 

Jak zauważyłeś nie jest moim partnerem do prowadzenia dialogu.Nie tylko ja to zauważam.Jego wyimaginowany świat i pogląd na życie w społeczeństwie jest narcystyczne i jest to niezaprzeczalny fakt.Żyje swoją domyślną wiedzą ,którą sam wymyślił i chce sprzedać jak to sądzi prymitywnemu ludowi sam będąc nieujarzmionym troglodytą.Nie rozumiem jego postępowania w każdej wypowiedzi jest jad.http://emoty.blox.pl/resource/klotnia.gif .Świadomość ludzka , a właściwie by było w temacie , świadomość Polaka palącego w kominku zaiste musi współgrać z otoczeniem , ale na litość Boską nie wrzucaj mnie do jednego wora ze śmieciuchami i ekooszołomami. Każdego roku serwisuje wszystko począwszy od komina skończywszy na instalacji i samej komorze paleniskowej .Czyszczę płomieniówki,kominiarz co sezon,serwisant do pomp w obiegu kominka i czyszczenie filtrów na rurociągu.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrzymujesz gwarancje wzywając serwisy do wszystkiego, terminowo płacisz raty kredytu...

Wzorowy obywatel.

Dojny tak jak było w planach.

:lol:

 

Ja wiem, że nie potrafisz zobaczyć niektórych aspektów życia.

Przecież właśnie o to chodzi.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to szczęście , że moje dzieci to niejadki . Paliwo 20 lat wstecz było po 2 zyle i jakoś żyjemy... Mimo , że jest po 5 , to żyć będziemy jak będzie po 7 i drożej , świat się nie skończy.

Mam duży ogródek który mogę przerobić na grządki , a i na radlonkii miejsce jeszcze znajdę , budynek gospodarczy wroci do pierwotnej roli kurnika i chlewika ,przypomnę sobie szczenięce lata (gorzej żonka bo z bloku ), położę kilka kilowatów i gra gitara.

Na tę chwilę pochłaniam masło , cukier , także mam z czego rezygnować i zapewniam , że jakoś przeżyję inni również.

 

:lol:

Popracują na świeżym powietrzu to apetyt im wróci.

Zauważ, że na razie czarnowidze widzą ciemność przed nami.

Jak piszesz - masz pomysła na tę ciemność dla siebie.

Mamy XXI wiek.

Nie wszyscy znajdą jakiś sposób na przetrwanie jak im braknie tego, czego nawet nie zauważali, bo było naturalną codziennością.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...