Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

"Aleksander Śniegocki, analityk think tanku Wise-Europa, szacuje, że po przyjęciu najszerszego kryterium wsparcie objęłoby ponad 95 proc. gospodarstw domowych. To dawałoby im po ok. 20 zł miesięcznie albo 240 zł rocznie."

 

ale 250zł rocznie dopłaty to 1000 w 4 lata a to około połowa bloku moich akumulatorów. Kurka podoba mi się.

Drogą taryfę amortyzuję off gridem a oni mi do aku dołożą. Pewnie "Onowcom" nie dadzą bo mało płacą.

To off będzie opłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wszyscy znajdą jakiś sposób na przetrwanie jak im braknie tego, czego nawet nie zauważali, bo było naturalną codziennością.

 

Adam M.

wiem to , kiedyś słyszałem rozmowę rodziców z dziećmi ,. Skąd biorą się warzywa i owoce ? Nooo , yyy , ze sklepu . Takie sztuki pewnie przepadną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w takie coś że są na świecie aż tacy debile

 

UWIERZ!!!

Mieszkam na wsi.

Nie ma tu ani jednej krowy, świnki, konia...

Pola ugorują, bo są łąkami koszonymi raz w roku (dopłata).

Dzieci tu wiedzą że mleko bierze się z kartonika a kartonik... ze sklepu!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieszka na wsi sypialnie Bydgoszczy. Konie parę jest co bardziej dziani mają, kur spor:)

Z polam to jest tak chcesz a nie możesz. Mam łąki w obszarze Natura 2000 i nic z tym nie zrobię tylko dopłaty. bo żaby i bociany....

Przynajmniej jak się wkur... to mogę przejść na KRUS zacząć produkować robale i inne cuda i sprzedawać na alegro jako bamber. A z żony konta handel gównem z chin do 1000zł aby działalności nie otwierać.

i chuj tak też się da

 

Ale w to że dziecior nie wie że marchewka jest z gleby a mleko z cyca to nie uwierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeję kiedy chcę . Dzieci są na diecie bezmlecznej itd gotujemy własne obiady na płycie indukcyjnej przed przedszkolem 6-7 lub wieczorem gdy już spią 21 -22 . Jedno jest wcześniakiem kilogramowym (zdrowym oprócz alergii , mimo zatrzymania przepływów w pępowinie i przejścia zapalenia opon mózgowych w szpitalu ) z 33 tygodnia . Obecnie ma 4 lata i waży 11,5 kg , tyle co roczne dziecko.

Od czasu gdy mam Pv wisi mi jaką mam taryfę , a z tego co czytam to dwutaryfowcy są robieni w bambuko przez ZE.

Gazu nie ciągnąłem by nie dać się doić drugimi opłatami stałymi...

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeję kiedy chcę . Dzieci są na diecie bezmlecznej itd gotujemy własne obiady na płycie indukcyjnej przed przedszkolem 6-7 lub wieczorem gdy już spią 21 -22 . Jedno jest wcześniakiem kilogramowym (zdrowym oprócz alergii , mimo zatrzymania przepływów w pępowinie i przejścia zapalenia opon mózgowych w szpitalu ) z 33 tygodnia .

Od czasu gdy mam Pv wisi mi jaką mam taryfę , a z tego co czytam to dwutaryfowcy są robieni w bambuko przez ZE.

Gazu nie ciągnąłem by nie dać się doić drugimi opłatami stałymi...

 

Przykro z powodu dziecka.

Jednak każdy liczy pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo w necie trąbi się o kryzysie więc pewnie nic z tego nie będzie ale gotowym trzeba być cale życie.

Trzeba tapianmbur w różnych dziurach w okolicy sadzić:)

 

A no mam. Nawet piece kaflowe jeszcze są, studnia, sracz na zewnątrz. Drewniany. Ciepły nawet :D. Rodzinny, ale już nie mój. Brat przymnie na pewno, jak coś. Dobrze sobie żyjemy. Taki autonomiczny dom. Jest git.

 

To jest nie EKO!!

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro z powodu dziecka.

pisałem , jest zdrowa , także jest ok, udo miała grubości kciuka (niezbyt grubego)

 

 

Chodzi do przedszkola z dziewczynką ważącą przy urodzeniu 560 gram... też zdrowa .

 

By wrócić do tematu , to nie uważam by to stało się to co się stało , przez smog czy same kominki , ale naprawdę moje podejście się zmienia .

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo w necie trąbi się o kryzysie więc pewnie nic z tego nie będzie ale gotowym trzeba być cale życie.

Trzeba tapianmbur w różnych dziurach w okolicy sadzić:)

 

 

 

To jest nie EKO!!

 

Topinambur.... po kątach....

Rozumiem!

A odpowiedni resor już masz czy nadal szukasz?

:lol:

Tak!

To całkiem niezła myśl!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długo by czekać...

 

Resor to taki bardzo sprężysty kawałek stali do autka.

W niektórych modelach kółka tym podpierają, aby nie trzęsło jak się jedzie.

Z malucha, zdaje się, jest odpowiedni, jak Ci kiełbasa na topinambur do płota podejdzie...

:lol: :lol: :lol:

 

Wędzarnię w ogródku już chyba masz?

:lol:

 

Połaź po sieci. OLX albo Allegro... Nic zagramanicznego!

Tam czasem mądrą książkę da się kupić.

"Chemia Domowa" (czy jakoś tak) w latach pięćdziesiątych była czterokrotnie wydana.

Jest tam wszystko.

Od farb, klejów, przez garbowanie skór, soki, przetwory do receptur (PEŁNYCH!!!) wszystkich wędlin.

Wszystkie sposoby konserwacji żarcia...

Wysładzanie (karmelizowanie), suszenie, zasolenie, kiszenie, peklowanie, wekowanie, zatapianie w tłuszczu.

Także wapnowanie jajek, żeby 100 lat wytrzymały zdatne do spożycia.

Krowy nie masz, to WSZELKIE przetwarzanie mleka Ci zbędne, ale też jest. Nie tylko sery...

Kompendium.

 

Trzeba Cię podciągnąć skoro pytasz co to resor i do czego...może służyć.

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...