Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Wiem co to resor ale ne iem poco on do żarcia więc może jest resor o którym nie wiem:)

Wędzarnia w planach na przyszły rok razem z grillem. Pomału się uczymy i idziemy do przodu:) Kiszenie i zaprawianie mamy podstawy ogarnięte.

Liczę na suszarkę z kolektora powietrznego ponieważ chodzi za darmo

 

Dzisiaj stelaż założony jeden panel na dachu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za długo by czekać...

 

Resor to taki bardzo sprężysty kawałek stali do autka.

W niektórych modelach kółka tym podpierają, aby nie trzęsło jak się jedzie.

Z malucha, zdaje się, jest odpowiedni, jak Ci kiełbasa na topinambur do płota podejdzie...

:lol: :lol: :lol:

 

Wędzarnię w ogródku już chyba masz?

:lol:

 

Połaź po sieci. OLX albo Allegro... Nic zagramanicznego!

Tam czasem mądrą książkę da się kupić.

"Chemia Domowa" (czy jakoś tak) w latach pięćdziesiątych była czterokrotnie wydana.

Jest tam wszystko.

Od farb, klejów, przez garbowanie skór, soki, przetwory do receptur (PEŁNYCH!!!) wszystkich wędlin.

Wszystkie sposoby konserwacji żarcia...

Wysładzanie (karmelizowanie), suszenie, zasolenie, kiszenie, peklowanie, wekowanie, zatapianie w tłuszczu.

Także wapnowanie jajek, żeby 100 lat wytrzymały zdatne do spożycia.

Krowy nie masz, to WSZELKIE przetwarzanie mleka Ci zbędne, ale też jest. Nie tylko sery...

Kompendium.

 

Trzeba Cię podciągnąć skoro pytasz co to resor i do czego...może służyć.

:lol:

 

Adam M.

 

Przepraszam Wszystkich ale muszę.Panie Znachor powiedz Pan czy prezerwatywy pękają ,a jeżeli już to ,co powoduje ten proceder.Przestań Pan pieprzyć głupoty bo topik nie jest o Pana chałupie w której jest Sajgon , a o dylematach za i przeciw kominkom w domu.Rży Pan z czegoś co Pan sam ulepił to tak jak z tym do przysłowiowego sera.Państwu to nie przeszkadza ,że ten dziw natury rozsiał się z ideologią własna na całym FM.http://emoty.blox.pl/resource/ban.gif . choćby za szerzenie niepotrzebnego swojego defetyzmu przypominającego typowy u takiej osobowości partykularyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Wszystkich ale muszę.Panie Znachor powiedz Pan czy prezerwatywy pękają ,a jeżeli już to ,co powoduje ten proceder.Przestań Pan pieprzyć głupoty bo topik nie jest o Pana chałupie w której jest Sajgon , a o dylematach za i przeciw kominkom w domu.Rży Pan z czegoś co Pan sam ulepił to tak jak z tym do przysłowiowego sera.Państwu to nie przeszkadza ,że ten dziw natury rozsiał się z ideologią własna na całym FM.http://emoty.blox.pl/resource/ban.gif . choćby za szerzenie niepotrzebnego swojego defetyzmu przypominającego typowy u takiej osobowości partykularyzm.

 

Proponuję zbanowanie Ciebie.

Dużej straty nie będzie dla forum bo jakiejś specjalnej wartości nie przedstawiasz, co widać po wpisach.

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to resor ale ne iem poco on do żarcia więc może jest resor o którym nie wiem:)

 

Jak masz taki resor to możesz mieć i żarcie.

Jak nie masz - trzeba poszukać.

Niech leży w kącie i czeka na gorsze czasy...

:lol:

Tylko ten mikroskop do kompletu raczej - tak.

:lol: :lol: :lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpisywałem kulibobowi. To jest nadużycie leksykalne. NIe ma czystego i brudnego spalania paliw stałych w warukach domowych. Jest brudne i bardzo brudne.

 

Czysty jest gaz. Lokalnie czysty jest prąd, ale jak Kaizen zawuzył lokalna czystość jest okupiona większą emisją CO2. Ale tylko w elektrowni wunglowej. Jakbyśmy zbudowali atomową, sprawa diametralnie inna.

 

A ta skala, gw której mierzysz czystość spalania to jak się nazywa? SSJ (Subiektywna Skala Jastrzębia)? ;)

Sugerujesz, że nie ma różnicy (albo jest niewielka) między czystym spalaniem DREWNA, a jego kiszeniem? Dobre! :) I pomyśleć to mnie oskarżasz o nadużycie leksykalne :)

Dobrze, że palę w piecokominku najczyściej jak się da dla własnej satysfakcji, bo gdybym miałbym się sugerować takimi opiniami jak Twoje, to już dawno machnął bym ręką na jakość spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że nie ma różnicy (albo jest niewielka) między czystym spalaniem DREWNA, a jego kiszeniem? Dobre! :)

 

Jest różnica. Ale jak się reguluje moc w kominku? Przez przykręcenie powietrza dlatego większość truje kominkami. To już kotły z podajnikiem przy tym to czyścioszki.

 

To po pierwsze, a po drugie spalanie paliw stałych jest brudne i produkuje mnóstwo toksycznego syfu.

 

Nawet spalanie oparów benzyny nie jest czyste, dlatego w samochodach od lat montowane są katalizatory, a od niedawna filtry cząstek stałych.

 

W kotłach i kominkach spalanie jest tak syfiaste, że najprawdopodobniej dołożony katalizator miałby duuużo krótszą żywotność niż w samochodzie.

 

Jednym słowem paliwa stałe to syf, kiła i mogiła jeżeli są spalane w domowych warunkach, dlatego powinny zostać zakazane :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zbanowanie Ciebie.

Dużej straty nie będzie dla forum bo jakiejś specjalnej wartości nie przedstawiasz, co widać po wpisach.

:lol:

 

Adam M.

 

A co mam pisać jak zawojowałeś swa ideologio najważniejsze wątki FM.Nie dopuszczasz nikogo do głosu siejąc jad i zakłamanie.Po Tobie za te kulawe wpisy płakał nikt nie będzie.Zauważam ,że FM idzie ku dobremu ale bez wstawiennictwa Twojego.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! to forum jest fantastyczne - temat przewodni nie robienie kominków ale offtop taki jaki lubię :D

Ostatni motyw dotyczył naszego smogu, a mamy z tym najgorzej w EU i azji bliższej.

Co to mniej więcej dla nas znaczy? ano mniej więcej to że o 4 lata skróci się nam przeciętnie życie.

Dlaczego? nie chodzi tutaj o palenie drewnem suchym w kozie. Co drugi nasz sąsiad pali śmieci, do tego najgorsza rzecz która nas dotknęła - CZARNE ZŁOTO.

Nasz węgiel jest stosunkowo nieczysty. Dużo mówi się o różnych frakcjach pyłu, ale jeszcze nie doszliśmy wmediach do etapu rozmów o rtęci, kadmie, niklu.

Pewnie większość z Was zgadła - tego też mamy najwięcej w EU, bo nośnikiem jest pył.

Fuckup powietrzny jest dużo większy niż się nam wydaje, a program piec plus na który w dziesięciolatce wyda się 100 mld nic nie pomoże.

Jak do tego się ma koza opalana drewnem? w cieniu kozy węglowej i śmieciowej brzmi jak wybawienie.

Acha, żeby nie było że kolejny exspert - trochę się z tematem obstukałem pracując dla UNDP przy modelach jakości powietrza i...dla naszego ministerstwa środowiska.

Dbajmy o powietrze, jedno je mamy ;)

a piecyk w swoim domku też chcę zainstalować :).

Edytowane przez barolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam pisać jak zawojowałeś swa ideologio najważniejsze wątki FM.Nie dopuszczasz nikogo do głosu siejąc jad i zakłamanie.Po Tobie za te kulawe wpisy płakał nikt nie będzie.Zauważam ,że FM idzie ku dobremu ale bez wstawiennictwa Twojego.:mad:

 

Może mi to ktoś przetłumaczyć?

Bo...

Odnoszę wrażenie (pewnie mylne) że się skarży, ze będąc przeciętniakiem, miernotą, nie może się "przebić"...

Cholera...

A to moja wina ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi to ktoś przetłumaczyć?

Bo...

Odnoszę wrażenie (pewnie mylne) że się skarży, ze będąc przeciętniakiem, miernotą, nie może się "przebić"...

Cholera...

A to moja wina ?

 

Adam M.

 

Teraz to mi Cie żal. , Czcze gadanie i nieustanna walka o poklask. Ależ oczywiście ,że nie mogę się przebić jak monstrum FM , w wyimaginowanym świecie znanym tylko Tobie majaczy.Usiłujesz w tym swoim słownictwie coś sprzedać -ugrać.Nie przeszkadza mi Twa płytkość ,którą chcesz serwować innym by się zarazili od Ciebie?:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogarsza mu się?

Cholera...

Nawroty...

Już tak kiedyś miał, jak pamiętam...

 

Adam M.

 

Popatrz na siebie.Otaczający Cię świat to chorzy ludzie nie wiedzący co się tak naprawdę dzieje.Ty jesteś zdrowy na umyśle i wiesz wszystko.Zauważasz tu jakiś paradoks? Ja widzę.Gubisz się powoli w swych osądach i źle zaczynasz traktować:mad: ludzi.Nie wróży to dobrze ,a tu tylko chodzi o manie lub niemanie kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bosz...

Nie przypuszczałem, że nie pokojarzysz...

Wkleić Ci coś o pogłowiu i pogromie dzików?

Huczało w sieci i mediach.

A mikroskop to wiesz do czego czy łopatą?

:lol:

 

Adam M.

 

Przy dzikach szczyciłem włośnica

 

Wrazie W i tak do lasu bym się neipchał lasy wszystkich nie wyżywią a sporo debili o tym pomyśli. No może zależy jakie to W

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na siebie.Otaczający Cię świat to chorzy ludzie nie wiedzący co się tak naprawdę dzieje.Ty jesteś zdrowy na umyśle i wiesz wszystko.Zauważasz tu jakiś paradoks? Ja widzę.Gubisz się powoli w swych osądach i źle zaczynasz traktować:mad: ludzi.Nie wróży to dobrze ,a tu tylko chodzi o manie lub niemanie kominka.

 

Właściwie - prawda.

Jedzą paskudne, niezdrowe żarcie z chemią, szczepią się bez potrzeby i sensu, nie uczą, nie pamiętają czego ich uczono.

Nie widzą i nie wiedzą co się dzieje wokół.

Szkodzi im byle dymek.

Nie posiadanie (niemanie, jak piszesz) kominka uważają za zaletę...

Fakt!

Nie wróży to dobrze...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzikach szczyciłem włośnica

 

Wrazie W i tak do lasu bym się neipchał lasy wszystkich nie wyżywią a sporo debili o tym pomyśli. No może zależy jakie to W

 

Połącz topinambur przy płocie, resor i mikroskop...

:lol:

Nie trzeba latać po lasach.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z krzaków mam na kundle i koty polować??

 

Gówniany artykuły w gównianym portalu ale wybuchnie coś mniejszego i mamy rok bez lat.

https://turystyka.wp.pl/superwulkan-to-prawdziwa-bomba-zegarowa-jesli-wybuchnie-pograzy-caly-swiat-6304478067849345a

 

Warto mieć kominek i "słoiki", puszki, ryż kasze w garażu.

 

Znowu piekę chelbek na prądzie ze śłońca:)

Trzeba iść dzisiaj jeszcze dwa panele wtaszczyć i 1,91 kW gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...