Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Tchórzewski twierdzi, że „nie powinien”. Jeżeli będzie więcej to dofinansują. .
I czym to się będzie różnić po za nazwą. Zamiast na rachunku za prąd kowalski i tak zapłaci za ten prąd tylko, że wyższym podatkiem, przy kasie w supermarkecie, okienku w banku czy na stacji benzynowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I czym to się będzie różnić po za nazwą. Zamiast na rachunku za prąd kowalski i tak zapłaci za ten prąd tylko, że wyższym podatkiem, przy kasie w supermarkecie, okienku w banku czy na stacji benzynowej.

 

Ale ja to wiem. Mam znajomego w pewnej firmie to jak dostali ceny następny kwartał to się za głowę złapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko nie trzeba szukać. Nasz forumowy guru @asolt jest tego przykładem. Poniżej dyskusja na temat podwyżek prądu.

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-z-COP-1-WYST%C4%84P-!!!&p=7723081&viewfull=1#post7723081

Mnie to lotto. Będę sam produkował tyle co potrzebuje. Bez podwyżek mi się fabryka zamortyzuje przez lat 10-12. Przy podwyżkacz, szybciej. Opcji, że będzie taniej rozmyślnie nie biorę pod uwagę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w UE pracują ekonawiedzeni jak Kaizen i spółka - emitować CO2 nie wolno, ale truć sąsiadów niską emisją już tak :).

Kłamiesz. Ich dymu nie widać przy wylocie z komina więc nie trują. Ile można tłumaczyć, że to "inni" trują.

 

Swoją drogą, zastanawiam się czy im powiedzieć, że CO2 nie widać....

 

Ino lekam się, że niktspecjalny uraczy mnie wtedy kolejną porcją opowieści z życia wziętych o wędkowaniu, diecie, oglądaniu zdjęć, wakacjach i paru innych rzeczach ponad wszelką wątpliwość dowodzących, że się mylę. Autentycznie boję się być zmiażdżonym opisem boczku z kartofelkami z ognia. Nie wiem, czy bym się po tym podniósł :-( A jakby jeszcze pokazał po raz kolejny zdjęcie komina lub sterownika jakiegoś od ogrzewania, to chyba bym się targnął na swe marne życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąglę marzę, że kiedyś napiszesz coś ze znakami przystankowi, tak żeby można było zrozumieć przekaz. Bo powyższe to zwyczajowy Twój nieskoordynowany słowotok, o wszystkim tylko nie o temacie wątku.

 

P.S. Ja nie mam kotłowni.

 

Kolega mój nie używa w stosunku do Ciebie złośliwości bo każdy ma prawo do błędu.Przeprosi i poprawi.Do rzeczy. Zauważ ,że Twój bełkot sprowadza się do opinii których sam słuchasz bo sam je wystawiłeś publicznie.Skoro nadużywasz tych swoich oszczędności i cyferek to niestety inni od Ciebie tak reagują.To teraz żeby było w temacie ciut ciut.Popatrz.Nie zrobiłem zdjęcia komina bo padał deszcz i się ściemniło.

 

83ca64050c342bea.jpg

 

383c768307bc8b86.jpg

 

a79543e7c5279308.jpg

 

1777e4287b3503e1.jpg

 

Może Ty zaprezentuj temp. w chałupie.Tylko będziesz nie w temacie.Właściwie nie powinieneś zabierać głosu ponieważ kominka nie masz.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą, zastanawiam się czy im powiedzieć, że CO2 nie widać....

 

 

Jeden wielki wulkan swego czasu w ciągu jednego dnia wyemitował tyle CO2 co cała ludzkość przez 10 lat i co? I nic.

Polecam dla ekooszołomów i intelektualnych eunuchów trochę wiedzy:

https://zdrowiewnaturze.wordpress.com/2017/09/17/potrzebujemy-wiecej-dwutlenku-wegla/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamiesz. Ich dymu nie widać przy wylocie z komina więc nie trują. Ile można tłumaczyć, że to "inni" trują.

 

Swoją drogą, zastanawiam się czy im powiedzieć, że CO2 nie widać....

 

Ino lekam się, że niktspecjalny uraczy mnie wtedy kolejną porcją opowieści z życia wziętych o wędkowaniu, diecie, oglądaniu zdjęć, wakacjach i paru innych rzeczach ponad wszelką wątpliwość dowodzących, że się mylę. Autentycznie boję się być zmiażdżonym opisem boczku z kartofelkami z ognia. Nie wiem, czy bym się po tym podniósł :-( A jakby jeszcze pokazał po raz kolejny zdjęcie komina lub sterownika jakiegoś od ogrzewania, to chyba bym się targnął na swe marne życie.

 

Przepraszam ,żyjesz!!!!. Jak widzisz jako użytkownik KZPŁW dobitnie chcę Ci pokazać w jakim dalekim błędzie jesteś obnażając swoje źródła pozyskiwania energii cieplnej nie akceptując tych które mają inni użytkownicy w/w energii.Przylgnęło do posiadaczy kominków - praktycznie usposobionych ,że robią kotłownie w salonie , wiec idąc tym tokiem rozumowania opisałem Ci co mam w salonie kotłowni i co ja w nim robię , bo pokazać czegoś innego nie mogę bo nie mam. Lektura dla wszystkich bardzo dydaktyczna.Dla Ciebie o tyle poważna ,że problem Twój urasta co najmniej do miana problemu 21 wieku . Świadomość ludzka jest tak frywolna ,że Twoje knowania względem jej graniczą z niczym.Źle się za to zabrałeś i źle tłumaczysz przy okazji bardzo się wybielając. czego zmienić nie możesz https://www.scienceinschool.org/pl/2011/issue20/co2

 

Swoją drogą, zastanawiam się czy im powiedzieć, że CO2 nie widać....

 

Odpowiedź jest bardzo prosta .Jest to tak oczywiste ,że nawet uczeń szkoły podstawowej wie iż bez tego gazu żyć się nie da.Niepotrzebnie dywagujesz nad istotą CO2. Czy im powiesz czy nie Ty zawsze i wszędzie na swoim podwórku będziesz miał cacy.Tak niestety nie jest.Co do pokazywania fotek z tymi elementami które są Ci solą w oku.Tak kolego będę pokazywał Tobie i potomnym ,że nie chcę źle traktować mojej praktyki w paleniu np. w KZPŁW. Około 15 na zewn . i wewn. panowały takie temp.Teoretycznie bezpodstawne było napalenie w kominku.Na zewn póki co ciepło na +, wewn temp. utrzymuje się z lekuchnej darowizny KG.Mimo wszystko rozpaliłem.Nic tym razem nie pitrasiłem ,a mogłem.Paliłem od 18.30 do godziny 23.00 ostatni wsad.Popatrz co sprawiła noc .Sterownik ustawiony jest na 22.5 stC więc KG milczy i milczeć będzie .Podłogówka ciepła i jeszcze zgromadzona w niej energia będzie długo promieniować.do chałupy. Co w takim razie emituje Twoja PC i panele fotowoltaiczne czy elektryka i gaz bo jak domniemam są to Twoje alternatywne źródła ciepła.

 

602b5f26363bd0c4.jpg

 

7dedc662906aadfe.jpg

 

Czekam na Twoje osiągnięcia. Pokaż tu co panuje u Ciebie na zewn.Co panuje w domu.Będzie można i Ciebie rozliczyć.Nawet nie wiesz zarzucając innym kłamstwo jak Ty mijasz się z prawdą.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie, o zatruwaniu, że potrzeba wzrostu cen żeby ograniczyć CO, droższy prąd (dzięki pier do lonym normoom narzuconym z Unii) napewno spowoduje że powietrze sie poprawi. Weźcie się obudzcie bo gadanie że płacimi wicej za prąd aby powietrze było bardziej czyste jest z du py. To jakbym miał zapłacic za nowa oponę nie 300 zł a 500 żeby asfalt był przyjemniejszy w jeżdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...