Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czekam na Twoje osiągnięcia. Pokaż tu co panuje u Ciebie na zewn.Co panuje w domu.Będzie można i Ciebie rozliczyć.Nawet nie wiesz zarzucając innym kłamstwo jak Ty mijasz się z prawdą.

To jakaś mania prześladowczo-rozliczeniowa? Jeśli chcesz kogoś rozliczać za coś, to chyba tylko siebie...

 

A co ma temperatura w chałupie do niskiej emisji? Czy będę miał 20C czy 28C niska emisja z mojej "chałupy" wynosi 0. Czytaj ZERO.

no właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,żyjesz!!!!. Jak widzisz jako użytkownik KZPŁW dobitnie chcę Ci pokazać w jakim dalekim błędzie jesteś obnażając swoje źródła pozyskiwania energii cieplnej nie akceptując tych które mają inni użytkownicy w/w energii.Przylgnęło do posiadaczy kominków - praktycznie usposobionych ,że robią kotłownie w salonie , wiec idąc tym tokiem rozumowania opisałem Ci co mam w salonie kotłowni i co ja w nim robię , bo pokazać czegoś innego nie mogę bo nie mam. Lektura dla wszystkich bardzo dydaktyczna.Dla Ciebie o tyle poważna ,że problem Twój urasta co najmniej do miana problemu 21 wieku . Świadomość ludzka jest tak frywolna ,że Twoje knowania względem jej graniczą z niczym.Źle się za to zabrałeś i źle tłumaczysz przy okazji bardzo się wybielając. czego zmienić nie możesz https://www.scienceinschool.org/pl/2011/issue20/co2

 

 

 

Odpowiedź jest bardzo prosta .Jest to tak oczywiste ,że nawet uczeń szkoły podstawowej wie iż bez tego gazu żyć się nie da.Niepotrzebnie dywagujesz nad istotą CO2. Czy im powiesz czy nie Ty zawsze i wszędzie na swoim podwórku będziesz miał cacy.Tak niestety nie jest.Co do pokazywania fotek z tymi elementami które są Ci solą w oku.Tak kolego będę pokazywał Tobie i potomnym ,że nie chcę źle traktować mojej praktyki w paleniu np. w KZPŁW. Około 15 na zewn . i wewn. panowały takie temp.Teoretycznie bezpodstawne było napalenie w kominku.Na zewn póki co ciepło na +, wewn temp. utrzymuje się z lekuchnej darowizny KG.Mimo wszystko rozpaliłem.Nic tym razem nie pitrasiłem ,a mogłem.Paliłem od 18.30 do godziny 23.00 ostatni wsad.Popatrz co sprawiła noc .Sterownik ustawiony jest na 22.5 stC więc KG milczy i milczeć będzie .Podłogówka ciepła i jeszcze zgromadzona w niej energia będzie długo promieniować.do chałupy. Co w takim razie emituje Twoja PC i panele fotowoltaiczne czy elektryka i gaz bo jak domniemam są to Twoje alternatywne źródła ciepła.

 

602b5f26363bd0c4.jpg

 

7dedc662906aadfe.jpg

 

Czekam na Twoje osiągnięcia. Pokaż tu co panuje u Ciebie na zewn.Co panuje w domu.Będzie można i Ciebie rozliczyć.Nawet nie wiesz zarzucając innym kłamstwo jak Ty mijasz się z prawdą.

Znowu stosy bredni nie na temat Po raz kolejny zupełna kompromistacja. Jaki gaz? Ja nawet komina nie mam. Ty masz chyba problemy z pamięcią krótkotrwałą.

Jakie osiągnięcia. Co to za osiągnięcie że w domu mam taką temperaturę jaką chcę przy pełni automatycznym systemie? Ja tam nawet nie zaglądam, żeby mu zdjęcia robić? Jak Ci pokaże moje "osiągnięci ze zdjęciem sterownika który pokazuje ileś tam stopni to co się stanie?Co to udowodni? Że pompa ciepła może nagrzać dom do 22C? A myślałeś że nie da rady?

 

Niczego nie obnażasz. Twój salonowy piec emituje wielokrotnie więcej syfu niż mój sposób pozyskiwania energii. Co więcej Ty go generujesz niską emisją pod nosem żyjących ludzi. Ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś mania prześladowczo-rozliczeniowa? Jeśli chcesz kogoś rozliczać za coś, to chyba tylko siebie...

 

 

no właśnie...

 

Ty tez masz coś nie halo? . Chciałbym go rozliczyć jak on rozlicza mnie.Jest EKO tak jak i Ty sądząc po czepialstwie do mnie także jesteś czysty ekologicznie nie emitując w atmosferę nic kuźwa null. 0.Chcesz być pragmatyczny ale niestety daleka droga. Jeden wpis który ma przesądzić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu stosy bredni nie na temat Po raz kolejny zupełna kompromistacja. Jaki gaz? Ja nawet komina nie mam. Ty masz chyba problemy z pamięcią krótkotrwałą.

Jakie osiągnięcia. Co to za osiągnięcie że w domu mam taką temperaturę jaką chcę przy pełni automatycznym systemie? Ja tam nawet nie zaglądam, żeby mu zdjęcia robić? Jak Ci pokaże moje "osiągnięci ze zdjęciem sterownika który pokazuje ileś tam stopni to co się stanie?Co to udowodni? Że pompa ciepła może nagrzać dom do 22C? A myślałeś że nie da rady?

 

Niczego nie obnażasz. Twój salonowy piec emituje wielokrotnie więcej syfu niż mój sposób pozyskiwania energii. Co więcej Ty go generujesz niską emisją pod nosem żyjących ludzi. Ja nie.

 

Znudziły mi się te Twoje epitety i inwektywa.Ustalmy przynajmniej to i niech mam to za sobą. Masz PC którą ogrzewasz cały sezon dom czyli CO i CWU. Jeśli coś pomyliłem to proszę popraw mnie.ani Gazu ,ani ciepła z prądy nie masz tylko oszczędzasz przy udziale fotowoltaicznych paneli .Tak?

Stawiasz ostre zarzuty tym co mają kominki i oskarżasz ,że emitują syf do Nieba w postaci CO2 i nie tylko.Powiedz więc jakiej odpowiedzi się spodziewasz bo przylezie zaraz Twój pobratymca jak ten wyżej i da Ci nadzieje ,że wygrywasz jak pisiory we władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tez masz coś nie halo? . Chciałbym go rozliczyć jak on rozlicza mnie.Jest EKO tak jak i Ty sądząc po czepialstwie do mnie także jesteś czysty ekologicznie nie emitując w atmosferę nic kuźwa null. 0.Chcesz być pragmatyczny ale niestety daleka droga. Jeden wpis który ma przesądzić wszystko.

Rozliczać z czego? Z niskiej emsji systemu grzewczego pokazując termometr za oknem a drugi w domu? Gdzieś Ty odleciał?

 

Po za tym ja nigdy nie twierdziłem, że nic nie emituje. Twierdziłem, że nie emituje niskiej emisji. Najgorszej z możliwych, bo bezpośrednio koło siedzib ludzkim co skutkuje wysokim stężeniem ergo wysoką szkodliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znudziły mi się te Twoje epitety i inwektywa.Ustalmy przynajmniej to i niech mam to za sobą. Masz PC którą ogrzewasz cały sezon dom czyli CO i CWU. Jeśli coś pomyliłem to proszę popraw mnie.ani Gazu ,ani ciepła z prądy nie masz tylko oszczędzasz przy udziale fotowoltaicznych paneli .Tak?

Stawiasz ostre zarzuty tym co mają kominki i oskarżasz ,że emitują syf do Nieba w postaci CO2 i nie tylko.Powiedz więc jakiej odpowiedzi się spodziewasz bo przylezie zaraz Twój pobratymca jak ten wyżej i da Ci nadzieje ,że wygrywasz jak pisiory we władzy.

 

To nie są żadne inwektywy. Inwektywa również. To są fakty. Próbuje do Ciebie dotrzeć z informacją jaką niską emisję powoduje spalanie paliw stałych, w tym także drewna. Jako kontrargument Ty zazwyczaj stosujesz opisy gastronomiczne, zdjęcia termometrów lub doznania fotograficzne z podziwnia zdjęć z wakacji. O nisiej emisji ze spalania drewna w kominku NIC. Nie przypominam sobie, żebyś się o tym raz zająknął. Zawsze coś dookoła i nie na temat.

 

Znowu nie czytasz ze zrozumieniem. Pare razy pisałem. CO2 twój kominek nie emituje, zakładając że spalone drzewo znowu wyrośnie. Ale cały pozostały syf to już tak i to w dużej ilości.

 

A teraz czekając na jakieś komentarze z Twojej strony na temat niskiej emisji dowiem się pewnie jaką rybkę ostatnio złowiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........Masz PC którą ogrzewasz cały sezon dom czyli CO i CWU. Jeśli coś pomyliłem to proszę popraw mnie.ani Gazu ,ani ciepła z prądy nie masz tylko oszczędzasz przy udziale fotowoltaicznych paneli .Tak?

.........

 

Tylko odpowiedz na to nie rzucaj się tak bo Ci żyłka pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odpowiedz na to nie rzucaj się tak bo Ci żyłka pęknie.

Dorosły człowiek a nie potraficzytać.

Ja to napisałem na ostatnich kilkunastu stronach w których aktywnie uczestniczyłeś w dyskusji, wielokrotnie.

Serio pytam o co Tobie chodzi?

 

Jeszcze raz specjalnie dla Ciebie, weź to sobie gdzieś zapisz może:

- nie mam żadnego komina, lokalnie nic nie emituje.

- PC dostarcza 100% ciepła, zużywając na CO poniżej 2000KWh na zimę. 2017/2018 było 1850KWh Dom ma 150m2

- temperatura w domu jest taka jak chce i zawsze taka sama +/- 0.25C, wróć czasami słońca podgrzeje więcej czy mi się to podoba czy nie.

- jest to w 100% bezobsługowe. Obsługa ogranicza się do włączenia i wyłączenia na początku i końcu sezonu

- PC nie wymaga regularnych przeglądów, czyszczenia, bieżących napraw. Tak, coś się może w niej zepsuć, jak w każdym urządzeniu. Nigdy się nie spotkałem z tym, żeby w PC coś się zepsuło. W końcu oczywiście wysiądzie kompresor, tak jak w lodówce, ale ich przewidywany średni czas życia to przynajmniej 25lat.

- panele się instalują , więc niebawem powinienm skończyć z kupowaniem prądu również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorosły człowiek a nie potraficzytać.

Ja to napisałem na ostatnich kilkunastu stronach w których aktywnie uczestniczyłeś w dyskusji, wielokrotnie.

Serio pytam o co Tobie chodzi?

 

Jeszcze raz specjalnie dla Ciebie, weź to sobie gdzieś zapisz może:

- nie mam żadnego komina, lokalnie nic nie emituje.

- PC dostarcza 100% ciepła, zużywając na CO poniżej 2000KWh na zimę. 2017/2018 było 1850KWh Dom ma 150m2

- temperatura w domu jest taka jak chce i zawsze taka sama +/- 0.25C, wróć czasami słońca podgrzeje więcej czy mi się to podoba czy nie.

- jest to w 100% bezobsługowe. Obsługa ogranicza się do włączenia i wyłączenia na początku i końcu sezonu

- PC nie wymaga regularnych przeglądów, czyszczenia, bieżących napraw. Tak, coś się może w niej zepsuć, jak w każdym urządzeniu. Nigdy się nie spotkałem z tym, żeby w PC coś się zepsuło. W końcu oczywiście wysiądzie kompresor, tak jak w lodówce, ale ich przewidywany średni czas życia to przynajmniej 25lat.

- panele się instalują , więc niebawem powinienm skończyć z kupowaniem prądu również.

 

No to jesteś niemerytoryczny i Twój dział to PC.Nie możesz tu się wypowiadać.Wybacz moje męczarnie spełzły na niczym, a z pompiarzem nijak się nikt nie dogada.dziękuje ,że mi pokazałeś czym dysponujesz .Chwała Ci za to .Nie masz kominka gó...o wiesz w nogach spisz :);).Czyli jak ja chcę sobie podnieść temp., a za oknem jest -20 stC odpalam kominek i patrze kiedy słonko będzie coraz wyżej , wyżej aż do wiosny czyli końca sezonu grzewczego.KG zawsze na straży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś niemerytoryczny i Twój dział to PC.Nie możesz tu się wypowiadać.Wybacz moje męczarnie spełzły na niczym, a z pompiarzem nijak się nikt nie dogada.dziękuje ,że mi pokazałeś czym dysponujesz .Chwała Ci za to .Nie masz kominka gó...o wiesz w nogach spisz :);).Czyli jak ja chcę sobie podnieść temp., a za oknem jest -20 stC odpalam kominek i patrze kiedy słonko będzie coraz wyżej , wyżej aż do wiosny czyli końca sezonu grzewczego.KG zawsze na straży.

Rozumiem, że mimo kolejnej prośby nie powiesz mi w czym dokładnie nie jestem merytoryczny i czego nie wiem.

 

A tak wogóle, to jak jest -20C to ja w domu mam tyle samo C jak gdy jest +5C na zewnatrz. Tak samo bezobsługowo, bez smrodzenia, noszenia i kopcenia, bez czekania na wiosnę.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie eliminuje z dalszej dyskusji jednego ze zwolenników 'ekologicznego' spalania paliw stałych.

 

3099d9ee22759b69.jpg

 

Wyraźnie widać niedopaloną butelkę PET. Jako w plenerze tako i w domu

Fotka zamieszczona w innym wątku. #831

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?246997-Wariacje-kulinarne-NS/page42&highlight=Wis%C5%82y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie eliminuje z dalszej dyskusji jednego ze zwolenników 'ekologicznego' spalania paliw stałych.

 

3099d9ee22759b69.jpg

 

Wyraźnie widać niedopaloną butelkę PET. Jako w plenerze tako i w domu

Fotka zamieszczona w innym wątku. #831

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?246997-Wariacje-kulinarne-NS/page42&highlight=Wis%C5%82y

W punkt.

Ale myślisz, że to coś da? Zaraz tokiem (nie)rozumowania kolegi nikspecjalny się dowiesz, że to nie Ty paliłeś to ognisko z PETem, więc jesteś w tym temacie niemerytoryczny, nie jest to Twój wątek i nie masz się prawa wypowiadać. Głową muru nie rozbijesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie eliminuje z dalszej dyskusji jednego ze zwolenników 'ekologicznego' spalania paliw stałych.

 

3099d9ee22759b69.jpg

 

Wyraźnie widać niedopaloną butelkę PET. Jako w plenerze tako i w domu

Fotka zamieszczona w innym wątku. #831

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?246997-Wariacje-kulinarne-NS/page42&highlight=Wis%C5%82y

Szach i mat.

 

:jawdrop: ale masz oko , normalnie w wątku o żarciu nikt by nie zwrócił uwagi na byle ognisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli narcyz w najczystszym wydaniu.

Nie, trolowanie w najczystszym wydaniu: zamiast pół słowa krytyki czy dezaprobaty, dziecinnego tłumaczenia choćby, mamy dogłębną analizę psychologiczna człowieka który "ekologa" palcem pokazał. Ot żeby odwrócić kota ogonem i zejść z niewygodnego tmeatu. Macie ze swoim kolegą taką cechę wspólną. Zaraz się pewnie coś o donosicielach usłyszymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie eliminuje z dalszej dyskusji jednego ze zwolenników 'ekologicznego' spalania paliw stałych.

 

3099d9ee22759b69.jpg

 

Wyraźnie widać niedopaloną butelkę PET. Jako w plenerze tako i w domu

Fotka zamieszczona w innym wątku. #831

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?246997-Wariacje-kulinarne-NS/page42&highlight=Wis%C5%82y

 

Kużwa, ale numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...