Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Kilka dni później a tu ciągle dyskusja rozwagi,instynktu samozachowawczego, estetyki i naturalnej potrzeby obcowania z ogniem z ekooszołomstwem.

Ja perzepalam teraz codziennie jeden pełny wsad przy temperaturze ok 10*C bez słońca wystarcza na ok 24h teraz jest 5-10*C to dziele na dwa mniejsze przepalenia sumarycznie trochę większe niż pełny wsad. Nie widzę jakichś makabrycznych przegrzań jak co niektórzy opisują. Wczoraj zamuliłem ze zmniejszenia powietrza i cała objętość się zapaliła ,to przegrzałem ale moja wina. Palenie jest fajne już trzeci sezon i mi się podoba kominek jest idealny na taką pogodę. Kociołek jedynie grzeje CWU i drabinki w łazienkach reszta tylko kozioł:) Drewnem fajniejsza zabawa niż brykietem

Na taką pogodę kominek jest najgorszy. Bo jak zauważyłeś potrzebujesz 1KW i palać pełny wkład dom pogrzewasz zauważalnie. Gazowe, elektryczne, pompowe ogrzewanie można włączyć/wyłączyć na żadanie, nie doprowadzając do przegrzania. Nie wiem co jest fajnego w przegrzewanii u czemu w tym okresie jest OK.

Ja tam +21.5C zawsze. Jak jest -15C jak jest +5C. Tak samo fajnie, zawsze i wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakby palił ognisko, to również bym ze starego paleniska nie wyciągnął niedopalonych butelek po poprzednikach. Przecież tak zdrowiej! I z klasa :-)

 

Edit: i tak się zastanaiam, co czyjeś EGO ma wspólnego z Twoim paleniem butelkami. Chyba jedna mylisz pojęcia.

 

Wychodzi na to , że kuźwa ty nawet nie masz swego EGO :rotfl:bo nie wiesz co to za zagadnienie. Jeśli byś miał to byś zapewne pajacował tym zagadnieniem. Komiczne. Fotowoltaniki nie masz , a rozprawiasz nad nią jak znafffca. Ty się gubisz w tych docinkach.Wulgaryzujesz niepotrzebnie bo wychodzi na to ,że yntelygentem żeś.:wiggle: Gdybyś nie wiedział SJP :

ego1. przenośnie: godność, duma, honor;

2. w psychoanalizie:

a) część psychiki człowieka (obok id i superego) decydująca o przystąpieniu do działania; świadomość;

b) mechanizmy wewnętrzne i cechy psychiczne regulujące zachowanie człowieka; jaźń, indywidualność, osobowość

 

Teraz dopiero możesz palić w kominku.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to , że kuźwa ty nawet nie masz swego EGO :rotfl:bo nie wiesz co to za zagadnienie. Jeśli byś miał to byś zapewne pajacował tym zagadnieniem. Komiczne. Fotowoltaniki nie masz , a rozprawiasz nad nią jak znafffca. Ty się gubisz w tych docinkach.Wulgaryzujesz niepotrzebnie bo wychodzi na to ,że yntelygentem żeś.:wiggle: Gdybyś nie wiedział SJP :

 

Teraz dopiero możesz palić w kominku.:p

Powiedz mi proszę co moja : "godność, duma, honor;" ma wspólnego z tym, że Ty jak ostatni ...... palisz butelki w ognisku? :-)

Jak TY jarając butelki możesz urazić moją "dume, godnośc, honor"? Moją?? Gdy, przypomnę tylko, Ty jesteś piewcą poprawnego palenia!!

Coś tu na głowie stoi.

Otwórz w tym słowniku hasło: "rozumowanie logiczne".

 

Po kolejne, co moja fotowoltaika (BTW, nie fotowoltanika) ma wspólnego z Twoim zachowaniem? Co ma piernik do wiatraka? Czy Ty w swoim przerośnietym EGO, potrafisz się trzymać tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi proszę co moja : "godność, duma, honor;" ma wspólnego z tym, że Ty jak ostatni ...... palisz butelki w ognisku? :-)

Jak TY jarając butelki możesz urazić moją "dume, godnośc, honor"? Moją?? Gdy, przypomnę tylko, Ty jesteś piewcą poprawnego palenia!!

Coś tu na głowie stoi.

Otwórz w tym słowniku hasło: "rozumowanie logiczne".

 

Po kolejne, co moja fotowoltaika (BTW, nie fotowoltanika) ma wspólnego z Twoim zachowaniem? Co ma piernik do wiatraka? Czy Ty w swoim przerośnietym EGO, potrafisz się trzymać tematu?

 

Ma i ja pale poprawnie zgodnie ze sztuką.Ty to wyśmiewasz , drwisz i przynudzasz swoja niepoprawna ideologią ,a gó...o wiesz i na dodatek zachowujesz się jak pajac.Przeprosiłem za tych co wrzucili w ognisko i palili butelkami.Tobie więcej tłumaczyć nie trzeba bo więcej nie "wlezie".Tak to mogłeś widzieć i niech ci tak będzie.PC i panelami fotowoltaicznymi , braci kominkowej nie zagłuszysz.W nich siła zresztą widzisz jak co poniektórzy prócz mnie cie traktują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma i ja pale poprawnie zgodnie ze sztuką.Ty to wyśmiewasz , drwisz i przynudzasz swoja niepoprawna ideologią ,a gó...o wiesz i na dodatek zachowujesz się jak pajac.Przeprosiłem za tych co wrzucili w ognisko i palili butelkami.Tobie więcej tłumaczyć nie trzeba bo więcej nie "wlezie".Tak to mogłeś widzieć i niech ci tak będzie.PC i panelami fotowoltaicznymi , braci kominkowej nie zagłuszysz.W nich siła zresztą widzisz jak co poniektórzy prócz mnie cie traktują.

I znowu o wszystkim tylko nie odpowiedź na pytanie. Ale przywykłem.

 

NIe palisz poprawnie co widać na załączonym obrazku. Palisz butelki w ognisku. To czy wrzuciłeś ja tam sam, czy na pół spalonej butelce zrobiłeś swoje ognisko nie ma znaczenia. Nie mogłeś jej tam niezuważyć. Tłumaczenie jest bardziej niż dziecinne. TO NIE JA. Przedszkolaki się tak tłumaczą złapane na gorącym uczynku.

Jakby wyrzucił śmiecia po ulicę, twierdząc że w tym miejscu już jeden śmieć leżał, więc ja jestem czysty to poprzedników wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu o wszystkim tylko nie odpowiedź na pytanie. Ale przywykłem.

 

NIe palisz poprawnie co widać na załączonym obrazku. Palisz butelki w ognisku. To czy wrzuciłeś ja tam sam, czy na pół spalonej butelce zrobiłeś swoje ognisko nie ma znaczenia. Nie mogłeś jej tam niezuważyć. Tłumaczenie jest bardziej niż dziecinne. TO NIE JA. Przedszkolaki się tak tłumaczą złapane na gorącym uczynku.

Jakby wyrzucił śmiecia po ulicę, twierdząc że w tym miejscu już jeden śmieć leżał, więc ja jestem czysty to poprzedników wina.

 

Kuźwa myślałem ,że się polepszyło.No to grajmy dalej. nie zauważyć pisze się rozdzielnie to tak dla równowagi.Kiedy ognisko zostawisz w spokoju za które pokutuje to zejdź na ziemie i zapamiętaj ,że o kominkach nie wiesz nic.Jesteś pompiarzem z niewątpliwie nietrafną inwestycją w panele fotowoltaiczne , bez znajomości zagadnień związanych z paleniem i posiadaniem takiego urządzenia jakim jest kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu: Nigdy nie spaliłem, żadnej plastikowej butelki. Może coś tam w dzieciństwie, różne rzeczy się pod blokiem robiło. Ale w dorosłym, świadomym życiu, nie.

 

Czyli rozumując po Twojemu - trułeś, nie ważne kiedy, gdzie i w jakim okresie życia. Trułeś i jesteś TRUCICIELEM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa myślałem ,że się polepszyło.No to grajmy dalej. nie zauważyć pisze się rozdzielnie to tak dla równowagi.Kiedy ognisko zostawisz w spokoju za które pokutuje to zejdź na ziemie i zapamiętaj ,że o kominkach nie wiesz nic.Jesteś pompiarzem z niewątpliwie nietrafną inwestycją w panele fotowoltaiczne , bez znajomości zagadnień związanych z paleniem i posiadaniem takiego urządzenia jakim jest kominek.

 

No nie polepszył się nic a nic :-(

Ja ciąglę w kółko zadaję Ci różne bardzo proste pytania.

A Ty ciąglę zamiast odpowiedzi piszesz bezpodstawnie, że nic nie wiem i nie mam moralnego prawa się wypowiadać, coś o jakichś nietrafionych inwestycjach oczywiście bez podania zadnych liczb. Argumentów zero. Tylko nic nie wiesz, nic nie rozumiesz, nie masz prawa.

 

Choć nie, miałem jedną nietrafioną inwestycję. Kominek :-(

 

Ogniska nie zostawię nigdy w spokoju. Bo to ognisko jasno pokazuje, jak bardzo można wierzyć w Twoje zapewnienia o czystym paleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie polepszył się nic a nic :-(

Ja ciąglę w kółko zadaję Ci różne bardzo proste pytania.

A Ty ciąglę zamiast odpowiedzi piszesz bezpodstawnie, że nic nie wiem i nie mam moralnego prawa się wypowiadać, coś o jakichś nietrafionych inwestycjach oczywiście bez podania zadnych liczb. Argumentów zero. Tylko nic nie wiesz, nic nie rozumiesz, nie masz prawa.

 

Choć nie, miałem jedną nietrafioną inwestycję. Kominek :-(

 

Ogniska nie zostawię nigdy w spokoju. Bo to ognisko jasno pokazuje, jak bardzo można wierzyć w Twoje zapewnienia o czystym paleniu.

 

Jesteś mistrzem świata w robieniu z igły wideł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumując po Twojemu - trułeś, nie ważne kiedy, gdzie i w jakim okresie życia. Trułeś i jesteś TRUCICIELEM!

Oczywiście że "truje". Jeżdzę samochodem jak prawie każdy przykładowo.

Ale rozumiem, że dla Ciebie nie ma różnicy pomiędzy dziecięcym spaleniem kawałka śmiecia bo się dzieci dorwały do zapałek, a świadomym niepotrzebnym truciem w dorosłym życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie polepszył się nic a nic :-(

Ja ciąglę w kółko zadaję Ci różne bardzo proste pytania.

A Ty ciąglę zamiast odpowiedzi piszesz bezpodstawnie, że nic nie wiem i nie mam moralnego prawa się wypowiadać, coś o jakichś nietrafionych inwestycjach oczywiście bez podania zadnych liczb. Argumentów zero. Tylko nic nie wiesz, nic nie rozumiesz, nie masz prawa.

 

Choć nie, miałem jedną nietrafioną inwestycję. Kominek :-(

 

Ogniska nie zostawię nigdy w spokoju. Bo to ognisko jasno pokazuje, jak bardzo można wierzyć w Twoje zapewnienia o czystym paleniu.

 

Pokazałem ci dowody jak i czym rozpalam w kominku nie w ognisku. Paliłeś za młodu butelkami co sam oznajmiłeś.

....Nigdy nie spaliłem, żadnej plastikowej butelki. Może coś tam w dzieciństwie, .....

Sam dowody pokazałeś miej do siebie pretensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem ci dowody jak i czym rozpalam w kominku nie w ognisku. Paliłeś za młodu butelkami co sam oznajmiłeś.

Sam dowody pokazałeś miej do siebie pretensje.

Dowody to pokazałeś Ty jak rozpalasz w ognisku. Mi to wystarczy. Świadomie zrobione zdjęcie kominka już nie pomoże. Jesteś kim jesteś.

 

Kolejny raz przekręcasz słowa i wyrywasz pół zdania z kontekstu. Napisałem że będą dzieckiem, jak któryś z kolegów dorwał zapałki, to się je pzykładało do wszystkiego co się pali. Ot taka krzywa uczenia. Parę palców się od tego poparzyło.

Napisałem też że w dorosłym, śwaidomym życiu tego nie zrobiłem. Ale tego już nie zacytowałeś.

 

Ale rozumiem, że dla Ciebie jest to jednoznaczne, ze spalaniem śmieci bytowych z całego domu, w sposób planowy i świadomy, pod osłoną nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda znana od dawna. Dopływ powietrza na minimum i kisimy. Co się będzię przejmował eko oszołomstwem.

 

Ciekawe ja mam powietrze na na minimum i bez dymu a w kominku ogień tylko taki mniejszy.

Dochodzę do wniosku że kominek jest wmiarę komfortowy i wyjątkowo tani w okresie przejściowym w miarę równomiernie ogrzewa dom nawet powietrzny. Najważniejsze palić od góry i na małej mocy.

 

A co do tego dużego dymu z obrazka to pewnie kalosz był niesezonowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda ale pogrąża się nieświadomie w nieprawdzie.

zostało już napisane

To zdjęcie eliminuje z dalszej dyskusji jednego ze zwolenników 'ekologicznego' spalania paliw stałych.

 

 

 

Tutaj admin też powninien podjąć

 

decyzja o jego zamknięciu.

 

argumenty za i przeciw już dawno się wyczerpały .

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...