Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Święta prawda ale pogrąża się nieświadomie w nieprawdzie.

Przynajmniej nie rozpalam ognisk od butelek plastikowych ;-)

A sumarycznie generuje wielokrotnie mniej syfu od miłośników ognia, którzy jak nie widzą dymu to problemu nie ma.

 

Mogę po raz kolejy raz napisać, ile syfu produkuje elektrownia węglowa od której kupuje prąd, a ile syfu generuje kominek żeby wyprodukować taką samą ilość ciepła. Tylko, że to nie ma sensu. Dzisiaj w mojej wsi stężenie pyłów koło 300ug. Znowu znad elektrowni przyleciało no bo przecież nie z niskiej emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo świadomy, Wielokrotnie przytaczałem tutaj ilość pyłów i innych zanieczyszczeń które generują elektrownie węglowe i kominki. I tego nie pamiętacie.

Pamiętacie tylko to co Wam wygdnie, najczęściej wyrwane z kontekstu, z permanentną igorancją różnicy pomiędzy filtrowaną wysoką emisją, i niefiltrowaną emisją niską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grecy i Włosi też mało trują.

Tak mają we łbach poprzewracane, że węglem w ogrzewaniu nie palą!

Nawet ogrzewania, idioci, nie budują...

 

Adam M.

 

O czym ty bredzisz? Średnia temperatura np. styczni i lutego w Rumuni to 0 i 2*C. W Polsce ze 3 stopnie mniej. Faktycznie upał u nich.

 

Bośnia i Hercegowina też kopci na całego. Zgodnie z twoją logiką nie powinni, bo po co grzać skoro są bardziej na południe.

 

Wstyd, że Polacy dusza się w smogu bardziej niż Rumuni, Bułgarzy czy nawet Mołdawianie dużo biedniejsi od nas (pkb ppp per capita 6000$, a my 30 000$, niemcy 50 000$).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość grend

Jestem "namietnym" palaczem już drugi sezon. Moja namietnośc zaczyna się na słowo k....gdy musze kolejny raz powtarzac ta czynność. Zawsze jest przy tym SYF i nic tego nie zmieni - przy kominku syf i jak się wyjdzie na zewnatrz to syf w powietrzu, nawet gdy z komina pozornie nic nie leci. Juz zupełnie inna ciekawa rzeczą jest kompatybilność WM z kominkiem. Niestety nie mam nawiewu 20 metrów od domu w postaci rury wystajacej na 50 cm z ziemi ale na bezczelnego 7 metrów od komina - chociaz przypuszczam ze w wersji ziemnej tez problem jest ale w mniejszym stopniu.

 

No coz jakoś funkcjonuję spalę drewno - spale szope i wywale kominek - żadnego smrodu na zewnatrz i jeszcze momentami w środku domu, czestymi momentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...