Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Widzisz proszę bym nie był źle zrozumiany.Dużo mówisz ale fakty powinny być faktami. Jeśli ja powiem ,że wczoraj mierzyłem -dokonałem pomiaru to takim urządzeniem

https://decofire.pl/lifasmart-stacja-pomiarowa-lam05?gclid=EAIaIQobChMIyciljM_g3wIVmumaCh24Lwm2EAQYASABEgIb7vD_BwE

to mi uwierzysz? jak to zademonstrował Kaizen wygląda inaczej.

 

Prosze, oto czujnik i ilosc PM w moim pokoju

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?345269-Ile-py%C5%82u-PM-2-5-wdychamy-w-domu-z-rekuperacj%C4%85-mechaniczn%C4%85&p=7767169&viewfull=1#post7767169

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lechma z płaszczem, modelu nie znam.

Ja wiem, ze wklady sa rozne, ten zapewne szczelnoscia nie grzeszy, ale problem wystepuje głowjie podczas otwierania drzwiczek, dorzucania drewna, choc konwekcja tez pewnie nie poprawia sytuacji.

 

Moj wklad kominowy dla mojego typu kominka przy tej wysokosci powinien mieć niecale 140mm. Produceny przygotował czopuch 150mm. Mam komin stalowy 160mm

Problemow z cofka podczas rozpalania zadnych. Ale podczas zbyt szybkiego otwarcia drzwiczek, przy niezdlawionym dolocie bywa, ze cieple powietrze (nawet nie dym) o zapachu ogniska owieje twarz.

A wiele ludzi zapomina (albo wręcz nie wie) o tym, ze dokladajac, trzeba otworzyc szyber zamknac dolot, otwierać drzwiczki powoli.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ,że coś umknęło mojej uwadze.Czyli co według ciebie wskaże ów przyrząd gdy ktoś zrobi sobie w domu kominek z otwarta komorą spalania jaki wynik wyświetli Pm2.5 ?

 

Nie wiem, nie jestem tu od zgadywania.

Ale w weekend bylem w karczmie z otwartym kominkiem.

Caly czas wyczuwalny zapach spalania drewna. Było to na swój sposób klimatyczne, choc na krótką metę raczej.

A PMów zapewne w bród.

 

Jednak nie znam nikigo, kto mialby w domu kominek otwarty, wiec nie zweryfokuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co co znaczy palenie w kominku. Kominek 14kw palenisko ograniczone do 1/3 szerokosci kominka czyli szerokosc 25 30cm. Spalony jeden wklad podpalony od gory. Okolo 6kg desek. Palilo sie okolo 4 godziny. Kominek z obiegiem wymuszonym salon otwarty 50m2. Pomiar 4m od kominka.

 

Spalony wklad byl troche wiekszy od tego ze zdjecia ktore jest z innego dnia

Screenshot_20190113_134642.jpg

Screenshot_20190113-140258.jpg

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co co znaczy palenie w kominku. Kominek 14kw palenisko ograniczone do 1/3 szerokosci kominka czyli szerokosc 25 30cm. Spalony jeden wklad podpalony od gory. Okolo 6kg desek. Palilo sie okolo 4 godziny. Kominek z obiegiem wymuszonym salon otwarty 50m2. Pomiar 4m od kominka.

 

Spalony wklad byl troche wiekszy od tego ze zdjecia ktore jest z innego dnia

Matko jedyna. 27C w salonie i to na własne życzenie. Wyrazy współczucia :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz proszę bym nie był źle zrozumiany.Dużo mówisz ale fakty powinny być faktami. Jeśli ja powiem ,że wczoraj mierzyłem -dokonałem pomiaru to takim urządzeniem

https://decofire.pl/lifasmart-stacja-pomiarowa-lam05?gclid=EAIaIQobChMIyciljM_g3wIVmumaCh24Lwm2EAQYASABEgIb7vD_BwE

to mi uwierzysz? jak to zademonstrował Kaizen wygląda inaczej.

Jeśli powiesz że mierzyłeś drogim czujnikiem "to powiesz". Kiedyś też mówiłeś że nie palisz PETów. Ale jak sam zauważyłeś fakty pozostają faktami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kominek i już bym więcej nie zrobił. W domu, gdzie podłogówką ogrzewana jest piwnica, partek i poddasze kominek nie spełnia żadnej funkcji a zajmuje miejsce i pochłania z budżetu >10kPLN. W następnym domu kominka nie będzie. Może ewentualnie zdecyduję się na przewód kominowy pod kominek, ale tylko na wszelki wypadek, gdyby coś, to postawię wolnostojący. Nigdy więcej zabudowanego.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...