Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A teraz odejmij od bilansu to, co drewno pochłania w czasie powstawania. I wszelkie paliwa kopalne są daleko w tyle.

 

Juz tyle razy ci to tlumaczylrm, ale wytlumacze raz jeszcze - ten CO, CO2 w takim stęzeniu nie pogorszy stanu mojego zdtrowia (chyba ze w tym groteskowym przykladzie z oddychaniem z komina, sle wówczas zdecydowanie szybciej zabiją spaliny z drewna).

 

Ale NOx, PMy, weglowodory atomatyczne wypuszczenne kilkanascie, kilkadziesiat metrow od mojego domostwa już takie zagrozenie niosa.

Kolega Pablocas ma swiete prawo twierdzic, ze biale jest czarne, a czarne jest biale, ale dane liczbowe są jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie wyobrażam sobie nie robienia przeglądów kotła, nawet po gwarancji. Po pierwsze to utrzymanie go w sprawności /zapobieganie awariom w sezonie grzewczym, po drugie mniejsze zużycie gazu przy czystym kotle. Serwisowanie jest w moim interesie.

 

Między wieloma innymi wadami gazu:) Drogi przegląd 10-20% kosztów ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie kominków w domu, nie róbcie.

Nie instalujcie kotłów, pomp ciepła, systemów nadmuchu elektrycznego, mat i przewodów grzejnych. Zaoszczędzicie na wszystkim.

Myjcie się często, w zimnej wodzie. To wzmoże hart ducha i doda energii. I pamiętajcie, w nieogrzewanym domu nie znajdziecie ani grama zanieczyszczeń i substancji trujących, poza waszymi osobistymi.

Bo najgorszą trucizną jest jak widać wasze trucie o wszystkim co związane jest z ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie to że to gdzieś dalej byle nie do czerpni

 

To fakt nie, nie wszyscy chcą żyć w smrodzie.

 

"Nie dla EKOOSZOŁOMSTWA i ANTYSZCZEPIONKOWCÓW - ratujmy swoje dzieci przed wariatami"

 

Hmm, naukowcy twierdzą, że spalanie paliw stałych powoduje wiele różnych chorób. W Polsce ponoć notujemy ponad 40 000 zgonów z tego powodu. Podobnie ze szczepionkami nauka potwierdza ich działanie i skuteczność w walce z groźnymi chorobami. W pięknej schizofrenii żyjesz - jedne fakty naukowe akceptujesz, a inne odrzucasz - co ci wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za "czystym" spalaniem a nie przeciw kominkom i węglu.

A co do kominka uważam że powinna to być rekracja a nie główne ogrzewanie. Ja palę od 2 do 6 razy w miesiącu w tym sezonie spalę ok 0,5mp i trochę brykietu. Planowałem więcej ale nie dam rady pozatym częściej mi się nie chce.

 

Pozatym chyba zauważyłeś że jestem egoistom i czyjeś zgony mnie nie interesują ale dostrzegam problem syfu. Pojechałem ostano ze swojej 4000 dziury do większego miasta a tam powietrze jak w sanatorium:) W porównaniu do tego u mnie czyściutkie. Interesuje mnie środowisko w którym żyje a nie syf pod elektrownią. A ummie niestety sporo kopciuchów które syfią niestety ale coraz bardziej jestem za zakazem aby wyeliminować kopciuchy a co do kominków tylko przestarzałe konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A ummie niestety sporo kopciuchów które syfią niestety ale coraz bardziej jestem za zakazem aby wyeliminować kopciuchy a co do kominków tylko przestarzałe konstrukcje.

 

syf jest dobry a najlepszy jest naturalny ze spalania nieprzetworzonych paliw...drewno węgiel, torf, to sama natura. Jak komu przeszkadza niech jedzie na Madagaskar i weźmie se sobą dmuchaną lalę, bo naturalne są ...wiadomo...syf, kiła i mogiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...