Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Zeby tylko jeszcze chcialo sie palic..i zeby bylo po co. Chyba w tym roku juz nic nie spale. A myslalem ze pozbede sie tych desek w koncu. Zaraz skonczy sie 4ty rok odkad mieszkam i nie spalilem jeszcze 1m3 desek z budowy. W sumie mam jeszcze paczki brykietu z zeszlego roku. Chyba zostana mi na kilka lat. Wpisuje sie w std uzytkownika kominka. Kazdy kolejny rok to mniej palenia. W tym roku zapalilem okolo 5x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby tylko jeszcze chcialo sie palic..i zeby bylo po co. Chyba w tym roku juz nic nie spale. A myslalem ze pozbede sie tych desek w koncu. Zaraz skonczy sie 4ty rok odkad mieszkam i nie spalilem jeszcze 1m3 desek z budowy. W sumie mam jeszcze paczki brykietu z zeszlego roku. Chyba zostana mi na kilka lat. Wpisuje sie w std uzytkownika kominka. Kazdy kolejny rok to mniej palenia. W tym roku zapalilem okolo 5x
To bardzo dobra wiadomość! Są ludzie którzy nie powinni nawet budować sobie kominków! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobra wiadomość! Są ludzie którzy nie powinni nawet budować sobie kominków! :)

 

Jakies 80% stawiających nowe domy. Niestety, ulegaja owczemu pędowi, niepisanej zależnosci, że w domu musi byc miejsce do spalania drewna i niepotrzebnie wydają na nie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 80% stawiających nowe domy. Niestety, ulegaja owczemu pędowi, niepisanej zależnosci, że w domu musi byc miejsce do spalania drewna i niepotrzebnie wydają na nie pieniądze.
Owce zwykle próbują sobie poprawić humor, twierdząc że są w większości....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owce zwykle próbują sobie poprawić humor, twierdząc że są w większości....

A mi się wydaję że humor to bardziej sobie muszą poprawiac przedstawiciele znikajacych zawodów, budowniczowie niepotrzebnych kloców, niż coraz bardziej świadomi ludzie coraz częściej rezygnujący z tej wątpliwej ozdoby i przereklamowanej przyjemności, o szkodliwości nie wspominając.

 

Pamiętam ,że jak pacholęciem byłem pan Zdzisio wozem kuniem ciągnionym wungiel rozwoził. Twierdził, że to najlepszy transport ever, a świat cały zwyczajnie się nie zna, przyjemności z powożenia nie rozumie. Swój KZTrW (koński zaprzęgowy transport wungla) prowadził z taką klasą, że nawet końskie odchody wszystkim pachaniały. Wieść gminna niesie że po zrobieniu gazociągu, pan Zdzisiu się był na śmierć zapił, przez owce zapomniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego owce? kominek jest kwestią wyboru, budżetu, chęci i potrzeby posiadania gorzej jak ktoś gówno wie a chce to wtedy owca.

 

Wiekszość stawiających kominków to przedstawiciele owczego pędu do posiadania kominka - bo był w projekcie, bo znajomi w każdym nowym domu mają, bo tak miło posiedziec przy żywym ogniu....

A poźniej mijaja dwa, trzy lata i nikomu nie chce się palić.

 

Jedyni znajomi, ktorzy palą w kominku, to posiadacze duzego, przecietne ocieplonego domu ogrzewanego gazem.

Palą, żeby oszczędzić, ale przyjemność z tego utracili już dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam uważasz siebie za owce?

Bo ja siebie nie. Fakt z węglem frajer jestem ale z kozą nie.

 

Palę bo lubię przy okzaj oszczędność bo większość drewna ma za swoją robotę i tyle.

 

No widzisz, a ja ani z tego oszczednosci wielkich, a checi coraz mniej.

Dostałem niedawno pol m3 pociętego drewna z jablonki i wiśni, od sąsiada moich rodzicow, który rozpoczyna budowę.

Trzy sezony będe z tymtym walczył , na przyszły mam jeszcze drewno, zakupione w 2015 :)

 

Zebym zapalił w kominku muszą nałożyć sie trzy rzeczy:

- musi mi się chcieć

- musi być co najmniej -10C, no... -5C

- poziom PM 10 za oknem musi być mniejszy od 50 ug/m3

 

To nie zdaza się często

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...