Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

No proste - jeśli PM są przekroczone, to nie chce jeszcze tego stanu pogarszać.

 

A przy dodatnich temperaturach w weekendy, gotowanie sprzatanie, zabawa z psem generuje tyle energii, ze nawet kocioł gazowy się nie włącza, wiec gdzie tu sens odpalać te 4-5kW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czytajac to forum, a przede wszystkim obserwując znajomych wniosek jest jeden - owce SĄ w większości.
Czytałeś o przepisach wchodzących wkrótce w Holandii czy w Austrii? Wiesz że chodzi o zakaz instalowania urządzeń grzewczych na gaz w nowo budowanych budynkach? Słyszałeś o dopłatach w Niemczech za wymianę gazówek na urządzenia OZE, w tym "pędzone" drewnem i biomasą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visman za kilka lat nie będzie zajmował się gazem. O tym słyszeli szanowni pasterze owiec? Słyszeliście o tym, że Prezydent Majchrowski uzależnił Kraków od wycofywanej technologii? Wymieniając kilkanaście tysięcy pieców za ponad 100.000.000 umożliwił pozbyć się hurtowniom tysięcy sztuk złomu (piece gazowe), którego w Niemczech nikt by już nie kupił....Bujajcie dalej w obłokach. Wyspiański nawet coś na ten temat stworzył. "Taniec chochoła", "ostał mi się jeno sznur".....Ale owce nie czytają literatury.....A szkoda....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś o przepisach wchodzących wkrótce w Holandii czy w Austrii? Wiesz że chodzi o zakaz instalowania urządzeń grzewczych na gaz w nowo budowanych budynkach? Słyszałeś o dopłatach w Niemczech za wymianę gazówek na urządzenia OZE, w tym "pędzone" drewnem i biomasą?

 

Jasne, juz widze, jak Helmut demontuje kocioł gazowy, a potem codziennie zaiwania do salonu z naręczem polan :), by ogrzewać się piecokominkiem :lol:

Jesli już coś zainstaluje, to kocioł na pellet.

Ale to jakby nie Twoja działka, prawda ?

Podaj pare linków, chetnie poczytam o tych zakazach

 

Ja na przykład czytam, ze Niemcy na potęgę wymieniaja kotły gazowe, na kotły gazowe KONDENSACYJNE co ma dac spore oszczędnosci w spalaniu i emisji.

https://instalreporter.pl/ogolna/zmiany-na-rynku-urzadzen-grzewczych-w-ue-w-tym-szczegolnie-w-polsce/

 

Ty sobie przczytaj, na jaka skalę jest to robione:

Na początku 2013 roku, udział zainstalowanych kotłów kondensacyjnych w Niemczech wynosił 33% z wynikiem ok. 4,44 mln szt. W 2015 roku wynik ten powinien oscylować w granicy 51% przy 5,95 mln. szt. W roku 2020 udział kotłów kondensacyjnych powinien osiągnąć już 62% z 8,14 mln urządzeń .

 

A co do biomasy

Jeden ze scenariuszy rozwoju rynku instalacyjno-grzewczego w Niemczech przewiduje większe zastosowanie kotłów na biomasę w gospodarstwach domowych. W części instalacji, stare kotły gazowe i olejowe będą mogły być zastąpione przez kotły biomasowe opalane zrębkami drewna, peletem, czy zgazowywanymi kawałkami drewna. W porównaniu do scenariusza wynikającego z trendu, w wyniku programów wsparcia od roku 2014 do 2017 zostało zainstalowane dwukrotnie więcej kotłów na drewno. W trendzie w 2018 roku przewidziano ok. 928 000 zainstalowanych kotłów na drewno. Dzięki wzmocnionemu efektowi wymian, wynik ten może być podwyższony do prawie 1 mln urządzeń. Do 2030 roku liczba urządzeń grzewczych, które spalają drewno powinna wzrosnąć do ponad 1,3 mln.

 

Widzisz różnice ?

Z 4.5mln kondensatow do 8mln, wersus 1,3mln kotłów na drewno i to w roku 2030 ??

 

A Ty piszesz o marnych KILKUNASTU tysiacach, ktorych nikt w Niemczach by już nie kupił ??.

Ha, ha....śnij dalej...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, juz widze, jak Helmut codziennie zaiwania do salonu z naręczem polan :), by ogrzewać się piecokominkiem :lol:

Podaj pare linków, chetnie poczytam.

Im większy ciemnogród, tym śmiech bardziej gromki....Przyjdzie czas, że i do Ciebie dotrze świadomość. Niestety bez moich "linków"....Nie ta liga dyskusji. Z prasy się dowiesz w swoim czasie. Może za rok, może za dwa, może wcześniej?

 

Pa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość stawiających kominków to przedstawiciele owczego pędu do posiadania kominka [cut]

 

 

„To złodziej. I pijak. Bo każdy pijak to złodziej!" - z jakiego to filmu ?

 

Tak działają uogólnienia

 

Palą, żeby oszczędzić, ale przyjemność z tego utracili już dawno.

 

Jak sie pali z musu to tak się kończy, a jak do tego palić się nie umie to trzeba mieszkac w bloku tam zawsze grzeją a kominy daleko od domu

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość stawiających kominków to przedstawiciele owczego pędu do posiadania kominka - bo był w projekcie, bo znajomi w każdym nowym domu mają, bo tak miło posiedziec przy żywym ogniu....

A poźniej mijaja dwa, trzy lata i nikomu nie chce się palić.

 

Jedyni znajomi, ktorzy palą w kominku, to posiadacze duzego, przecietne ocieplonego domu ogrzewanego gazem.

Palą, żeby oszczędzić, ale przyjemność z tego utracili już dawno.

 

Nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią, nie mierz wszystkich swoją miarą. Mi palenie w kominku nie znudziło się. A to, że wychodzi mnie drożej od gazu powinno Ci dać do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią, nie mierz wszystkich swoją miarą. Mi palenie w kominku nie znudziło się. A to, że wychodzi mnie drożej od gazu powinno Ci dać do myślenia.

 

Jakbyś choć przeczytał moją wypowiedź ze ZROZUMIENIEM, najprawdopodobniej doczytałbyś, że nie mierzę WSZYSTKICH swoją miarą.

 

NIektorzy powinni miec wyłącznie pozwolenie na takie kominki :

 

;)

 

Od kiedy na kominki wydaje się pozwolenia ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą - jeden z salonów kominkowych w moim mieście, od kilku lat funkcjonujący pod dużym szyldem "Kominki. Piece na pellet" od jakiegoś czasu funkcjonuje pod szyldem "Rekuperacja. Wentylacja. Kominki. Piece na pellet"

Warto przemyśleć przebranżowienie, bo to właśnie w przypadku kominkarza fraza "ostał mi się jeno sznur" może okazać się prorocza.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś o przepisach wchodzących wkrótce w Holandii czy w Austrii? Wiesz że chodzi o zakaz instalowania urządzeń grzewczych na gaz w nowo budowanych budynkach? Słyszałeś o dopłatach w Niemczech za wymianę gazówek na urządzenia OZE, w tym "pędzone" drewnem i biomasą?
:-) Fantasta ;-) Ja nie słyszełem, rozmiem, że źródła nie umiesz pdać, oops, nie chcesz podać :-) Poplułem klawiaturę normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość stawiających kominków to przedstawiciele owczego pędu do posiadania kominka - bo był w projekcie, bo znajomi w każdym nowym domu mają, bo tak miło posiedziec przy żywym ogniu....

A poźniej mijaja dwa, trzy lata i nikomu nie chce się palić.

 

Jedyni znajomi, ktorzy palą w kominku, to posiadacze duzego, przecietne ocieplonego domu ogrzewanego gazem.

Palą, żeby oszczędzić, ale przyjemność z tego utracili już dawno.

Jak ide zimą ze psem na spacer po okolicy, to wędzonką dzień po dniu wali koło jednego rodzaju domów - tych prawie skończonych: bez zrobionej elewacji, bez kostki brukowej, z błotem zamiast ogródka itp. Dziwnym trafem wszyscy którzy się dorobili takiej wykończeniówki wokół domów, przestali odczuwać przyjemność z palenia!! Był ostatnio jeden z domem pod klucz. Jarał dzień w dzień przez cały listopad. Potem mu przeszło. Na szczęście szybko wziął kalkulator do ręki i stwierdził, że już mu przyjemności nie sprawia rąbanie, noszenie, czyszczenie i wąchanie smrodu :-) Są jeszcze normalni ludzie na tym świecie. Niestety jest jeden dom taki "prawie skonczony" od 10 lat. Według kuliboba powienien zrobić wypad do bloku, bo tam zawsze ciepło......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według kuliboba powienien zrobić wypad do bloku, bo tam zawsze ciepło......

 

Jednak składanie literek to nie to samo co czytanie ze zrozumieniem, kolejny z reszta raz . Przeczytaj uwaznie kto napisał o bloku.

 

W miedzy czasie zagadka : ile weglowego dymu pojdzie w powietrze przy grzaniu kablami całego domu ?

Hint: Możesz do obliczeń przyjąć zużycie energii do ogrzewania w swoim domu

 

No tak ..... ale ten dym to nie w okolicy tylko daleko, nie ?

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem...

Czy naprawdę nie dostrzegasz różnicy pomiędzy "większość", a "każdy" ?

 

Co wg. Ciebie oznacza większość ? najlepiej podaj na liczbach bo takie lubię, a wogóle by było super gdybyś to podał w oparciu o swoje badania "owiec" palących w kominkach - wtedy bedzie chapeau bas!

 

P.S.

 

ja tez naprawde potrafie "argumentum ad personam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...