Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Jak ide zimą ze psem na spacer po okolicy, to wędzonką dzień po dniu wali koło jednego rodzaju domów - tych prawie skończonych: bez zrobionej elewacji, bez kostki brukowej, z błotem zamiast ogródka itp. Dziwnym trafem wszyscy którzy się dorobili takiej wykończeniówki wokół domów, przestali odczuwać przyjemność z palenia!! Był ostatnio jeden z domem pod klucz. Jarał dzień w dzień przez cały listopad. Potem mu przeszło. Na szczęście szybko wziął kalkulator do ręki i stwierdził, że już mu przyjemności nie sprawia rąbanie, noszenie, czyszczenie i wąchanie smrodu :-) Są jeszcze normalni ludzie na tym świecie. Niestety jest jeden dom taki "prawie skonczony" od 10 lat. Według kuliboba powienien zrobić wypad do bloku, bo tam zawsze ciepło......

 

Ja tam idę zimą "ze" dziećmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jednak składanie literek to nie to samo co czytanie ze zrozumieniem, kolejny z reszta raz . Przeczytaj uwaznie kto napisał o bloku.

 

W miedzy czasie zagadka : ile weglowego dymu pojdzie w powietrze przy grzaniu kablami całego domu ?

Hint: Możesz do obliczeń przyjąć zużycie energii do ogrzewania w swoim domu

 

No tak ..... ale ten dym to nie w okolicy tylko daleko, nie ?

W przypadku mojego domu? 0 dymu węglowego.

Tak lepszy dym wysoko i rozcieńczony niż pod nosem mieszkających ludzi w wyzszym stężeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam idę zimą "ze" dziećmi.

Ja tam nie chodzem ze dziećmi. Siedzom w domu i się uczom, że lepiej merytorycznie odpowiedzieć w temacie, niż na trollowską modłę zmienić temat, czepiająć się czegoś zupełnie nieistotnego. Chciałbym żeby coś w życiu potrafiły, poza wariacją dowcipu: "zając Ty znowu bez czapki chodzisz". Zresztą od miłośników ognia syf wokół domu, więc szkoda dzieciaki narażać.

A Ty jak tam wolisz.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, zapewne wykształcony i dumny z siebie, napisał zdanie:

" ...już mu przyjemności nie sprawia rąbanie, noszenie, czyszczenie i wąchanie smrodu Są jeszcze normalni ludzie na tym świecie."

 

z którego wynika, że: na nic zdało się chodzenie do szkoły, na nic duma ze świadectwa jej ukończenia, skoro nie pamięta, iż jest dzieckiem ludzi nienormalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, zapewne wykształcony i dumny z siebie, napisał zdanie:

" ...już mu przyjemności nie sprawia rąbanie, noszenie, czyszczenie i wąchanie smrodu Są jeszcze normalni ludzie na tym świecie."

 

z którego wynika, że: na nic zdało się chodzenie do szkoły, na nic duma ze świadectwa jej ukończenia, skoro nie pamięta, iż jest dzieckiem ludzi nienormalnych.

Zdało się chodzenie do szkoły na to, żeby nie musiał usprawiedliwiać swojego hedonizmu koniecznością dziejową antenatów, ale dumnie potrafił dokonać innych wyborów.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdało się chodzenie do szkoły na to, żeby nie musiał usprawiedliwiać swojego hedonizmu koniecznością dziejową antenatów, ale dumnie potrafił dokonać innych wyborów.

 

No. jeśli tak proste zdanie musiał edytować, to znak, że niekoniecznie....ale możliwe, że wyparłeś się rodziców, skoro nie protestujesz, oczywiście wszystko to w myśl nowej i poprawnej programowo propagandy czystości i swobody oddychania.

Szkoda tylko, że nie myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. jeśli tak proste zdanie musiał edytować, to znak, że niekoniecznie....ale możliwe, że wyparłeś się rodziców, skoro nie protestujesz, oczywiście wszystko to w myśl nowej i poprawnej programowo propagandy czystości i swobody oddychania.

Szkoda tylko, że nie myślenia.

To już nawet nie czepiacie się literówek, tylko tego że ktoś literówkę poprawił. W pewnym sensie szacunek. W odracaniu kota ogonem next level. WG Ci może buty wiązać.

 

Reszty nie skomentuje, nie mój poziom. Zmykam. Dziecko ma gorączkę, musze je zaaplikować do pieca na 2 zdrowaśki, żeby się (być może) nie wyprzeć rodziców i myślenia. Potem poproszę sąsiada, żeby mi pozwolił łeb wsadzić do swojego kominka i się trochę powentyluje wbrew skandalicznie poprawnej programowo propagandzie czystego oddychania. Albo mu drewno poleje wodą żeby na dłużej starczyło. Jeszcze nie zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałeś tego pisać, ale jeśli to zrobiłęś, znaczy że miałeś taką potrzebę... z której nie wynikło cokolwiek dającego nadzieję.

Ze w powyższym nie widać żadnej nadziei, to się akurat niestety zgodzę :-/ Długo jeszcze będziemy w tym kraju oddychać syfem. A winni nasi rodzice, wraża propaganda i poprawianie literówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile jeszcze razy można napisać że coś się lubi albo nie lubi.....wielbiciele bicia piany

 

 

a mój kominek pięknie pracuje, trzecia zima prawie za mną, na tym nowym wkładzie, sufity nadal śnieżnobiałe, popiół od października wybrany był 5 razy !!! :), szyba niemyta ani razu tej zimy, bo nie ma takiej potrzeby - GRZEJĘ DOM JUŻ 16 LAT TYLKO KOMINKIEM

 

polecam, ale tylko dobry sprzęt i właściwy opał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile jeszcze razy można napisać że coś się lubi albo nie lubi.....wielbiciele bicia piany

 

 

a mój kominek pięknie pracuje, trzecia zima prawie za mną, na tym nowym wkładzie, sufity nadal śnieżnobiałe, popiół od października wybrany był 5 razy !!! :), szyba niemyta ani razu tej zimy, bo nie ma takiej potrzeby - GRZEJĘ DOM JUŻ 16 LAT TYLKO KOMINKIEM

 

polecam, ale tylko dobry sprzęt i właściwy opał

 

Ja mam bezrusztowy, więc popiół wybieram stosunkowo często. Trzeci sezon i ...nie znudziło się palenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile jeszcze razy można napisać że coś się lubi albo nie lubi.....wielbiciele bicia piany

 

 

a mój kominek pięknie pracuje, trzecia zima prawie za mną, na tym nowym wkładzie, sufity nadal śnieżnobiałe, popiół od października wybrany był 5 razy !!! :), szyba niemyta ani razu tej zimy, bo nie ma takiej potrzeby - GRZEJĘ DOM JUŻ 16 LAT TYLKO KOMINKIEM

 

polecam, ale tylko dobry sprzęt i właściwy opał

 

Ja mam bezrusztowy, więc popiół wybieram stosunkowo często. Trzeci sezon i ...nie znudziło się palenie.

 

Trzeba być wyrozumiałym. Przecież są wśród nas i tacy, którym nawet kobieta krzywo leży. Nie należy oczekiwać od wszystkich jednakowego poziomu zrozumienia ani umiejętności poprawnego palenia, tym bardziej nie należy oczekiwać, że im, zapach dymu z palonego drewna, zacznie pachnieć bardziej od tego co sprawiają siedząc na kibelku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile jeszcze razy można napisać że coś się lubi albo nie lubi.....wielbiciele bicia piany

 

 

a mój kominek pięknie pracuje, trzecia zima prawie za mną, na tym nowym wkładzie, sufity nadal śnieżnobiałe, popiół od października wybrany był 5 razy !!! :), szyba niemyta ani razu tej zimy, bo nie ma takiej potrzeby - GRZEJĘ DOM JUŻ 16 LAT TYLKO KOMINKIEM

 

polecam, ale tylko dobry sprzęt i właściwy opał

 

Rodzinka i sąsiedzi biją pokłony i proszą o jeszcze?

Szyba od lat niemyta, sufity snieżnobiałe... Malarz płacze jak to słyszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bezrusztowy, więc popiół wybieram stosunkowo często. Trzeci sezon i ...nie znudziło się palenie.

 

dlaczego często?

 

też mam bezrusztowy, fajnie się to wszystko dopala, ilośc popiołu w stosunku do mojego poprzedniego wkładu, w którym miąłem popielnik, znikoma

 

wyłożenie paleniska szamotem robi świetną robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego domu? 0 dymu węglowego.

 

Przeczytaj jeszcze raz pytanie, grzanie kablami prądem ile wygeneruje dymu (możesz tez przeliczyć na popioły to praktycznie to samo) i wyrazić w kg.

 

 

Tak lepszy dym wysoko i rozcieńczony niż pod nosem mieszkających ludzi w wyzszym stężeniu.

 

Co oznacza "rozcienczony dym" ? zeby niby mniej cząstek stałych ?

Znaczy że niby jak daleko od Ciebie to już inni się martwią ?

 

 

A teraz edukacyjnie , czy wiesz że :

 

"W Polsce aż 85% energii elektrycznej produkowanej jest z węgla. Elektrownie węglowe są także jednym z głównych źródeł emisji zanieczyszczeń. Według raportu Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBIZE) elektrownie zlokalizowane na terenie naszego kraju odpowiadają za: 11% emisji pyłu pierwotnego PM 2,5, 51% emisji dwutlenku siarki oraz 31% emisji tlenków azotu. "

 

i poniewaz rozmawialiśmy o CO2:

 

"Drewno jest zasobem odnawialnym – jeżeli jego zużycie jest rekompensowane poprzez nasadzenia, to jest zachowana równowaga. W dodatku z racji zamkniętego cyklu CO2 – drzewo pochłania tyle samo tego gazu, ile go emituje przy spaleniu. Z tych powodów drewno zakwalifikowano jako paliwo odnawialne i w dodatku nie zwiększające emisji CO2 do atmosfery, a więc neutralne jeśli chodzi o zmiany klimatu."

 

 

BTW czym grzejesz dom ?

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podałem. Oczywiście liczba moich znajomych, posiadaczy kominków z nowych domach, nie jest trzycyfrowa, ale dwu już tak.

.

 

Załóżmy ze jest ich 99 (tak ekstremalnie dwucyforwa jak sie da) , weźmy TYLKO JEDNEGO producenta : Kratki.pl . Kratki sprzedaje ok 60 tys. urządzeń grzewczych rocznie (też aby było łatwiej TYLKO jeden rok bo w ciagu ostatnich 10 trzeba by pomnozyc razy 10 :) ) . To ta Twoja "większość" jest poza nieistotnym błędem statystycznym.

Stąd stwierdzenie "Bo każdy pijak to złodziej!" lepiej brzmi bo w końcu ilu znasz pijaków ? 99? :)

Tak działają uogólnienia .....

 

P.S.

 

cytat z filmu jak pamietam "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" :)

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy ze jest ich 99 (tak ekstremalnie dwucyforwa jak sie da) , weźmy TYLKO JEDNEGO producenta : Kratki.pl . Kratki sprzedaje ok 60 tys. urządzeń grzewczych rocznie (też aby było łatwiej TYLKO jeden rok bo w ciagu ostatnich 10 trzeba by pomnozyc razy 10 :) ) . To ta Twoja "większość" jest poza nieistotnym błędem statystycznym.

Stąd stwierdzenie "Bo każdy pijak to złodziej!" lepiej brzmi bo w końcu ilu znasz pijaków ? 99? :)

Tak działają uogólnienia .....

 

P.S.

 

cytat z filmu jak pamietam "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" :)

 

Widzisz, w Polsce jest jakieś 30mln wyborców, a badania preferencji wyborczych robią na 1100 osobach. I z grubsza się sprawdzaja

 

Wiec nie wiesz, czy to "nieistotny błąd statystyczny" czy moze proporcja dośc dobrze odzwierciedlajaca rzeczywistość.

Ja wiedze taka, a nie inną proporcje i jestem z tego b. zadowolony.

Tok temu mòj kuzyn budował dom, miał być kominak, ale doradziłem mu, żeby sobie porozmawiał ze swoimi znajomymi na ten temet.

Porozmawiał, zmienił preferencje na jakąs tanią koze, finalnie zaślepił dolot, komin i nic nie postawił.

O ile wiem, specjalnie mu tego nie brak.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, w Polsce jest jakieś 30mln wyborców, a badania preferencji wyborczych robią na 1100 osobach. I z grubsza się sprawdzaja

.

 

Tiaaa , w ostatnich wyborach miał wygrać Komorowski wygrał Duda, miała wygrać Clinton wygrał Trump. To z "grubsza" to takie samo jak ta "większość"

Ja wśród swoich znajomych posiadających kominek (a mam ich dwucyfrową liczbę) widzę że większość używa kominka do dzisiaj i znam 1 (słownie JEDEN) przypadek gdzie przestali uzywac bo "śmierdzi" Ale tutaj kominiarz pokpił sprawę podczas budowy popełnił wszystkie możłiwe błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...