Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Co do benzo(a)pirenu z drewna, oto opinia kominkarza:

 

Większość gatunków drewna nie odpowiednio wysuszonych nawet nie da się zapalić. Przekonają się o tym zapewne początkujący użytkownicy kominków. Z kolei Ci trochę bardziej doświadczeni niekiedy spalają niedostatecznie suchą brzozę – nie widząc w tym nic nieprzyzwoitego.Ostrzegamy, że mokra brzoza brudzi szybę, w domu jest także wyczuwalny zapach „wędzonki” a więc w powietrzu unoszą się benzopireny!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O benzo(a)pirenie z drewna ciąg dalszy:

 

http://www.paliwadrzewne.pl/index.php?dzid=99&did=48

 

zrobił się flame ale ok skoro tak to ciągniesz , pisales ze palisz gazem , jak każde urządzenie grzewcze ma swoje zagrożenia (o prądzie napisalem wyżej - troche zartobliwie) teraz skoro piszesz dalej o benzo(a)pirenie więc coś o gazie :

 

"W przypadku tzw. pełnego spalania, jego produktami są dwutlenek węgla oraz para wodna, czyli substancje raczej obojętne dla człowieka (dwutlenek węgla ma wpływ na nasze zdrowie dopiero w bardzo dużych stężeniach). Niestety, pełne spalanie jest bardzo trudne do osiągnięcia. Biorąc pod uwagę jakość i stan bardzo wielu kotłów, piekarników i kuchenek gazowych w naszych domach, spalanie takie praktycznie nie występuje i mamy do czynienia z niepełnym spalaniem. Zatem oprócz pary wodnej i dwutlenku węgla najważniejszym produktem niepełnego spalania jest tlenek węgla, potocznie nazywany czadem. Jest to gaz wyjątkowo niebezpieczny dla człowieka - już niewielka jego ilość może spowodować nieodwracalne zmiany w naszym organizmie bardzo często prowadzące do śmierci. A że jest bezbarwny i bezwonny, tym trudniej się przed nim ustrzec. Dodatkowo, tlenek węgla w połączeniu z powietrzem może wytworzyć atmosferę wybuchową."

 

Tam są jeszcze inne produkty spalania , tlenki Siarki , tlenki azotu , te liczby tez porownaj

Przy spalaniu gazu ziemnego tez wystepuja Benzo(a)pireny , niewiele ale jednak

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem ze jestem nieomylny , z pewnoscią mnie poprawisz

 

Po pierwsze, jak porownujesz pyły PM10, związki siarki, czy azotu,to warto jednak wziąć pod uwagę, że istniejace systemy filtrów maja sprawnośc dochodzaca do 99% (pyły) nieco mniej dla SOx, i systemy redukcji emisji zmniejszajace emisje NOx o okolo 40%

To robi róznicę.

Po drugie, zeby uzyskac w domu kablarza równowazną ilośc energii co w przypadku spalenia 1tony drewna, trzeba w elektrowni spalic 2tony wegla

Po trzecie - proces spalania drewna wydziela bezno(a)piren.

 

 

Myślisz ze odkryles Ameryke, piszac, ze spalanie gazu powoduje emisje CO ?

Przeciez to w kazdej instrukcji kotla gazowego jest napisane :)

Swoją droga, w kominku tego CO powstaje daleko wiecej...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzo(α)piren Brak

 

 

nawet jak założysz że 1 tona węglato energetycznie 2 tony drewna to liczba samych PYŁÓW po spaleniu będzie o 300% większa !

I ciekawe że najbardziej szkoldliwy Benzo(α)piren dla drewna ...... nie występuje.

Więc mozesz pójść z misją ewnagelizacyjną do kablarzy że bardziej trują niż okazjonalne palenie drewnem (sic!)

 

 

 

y4mFRmJnlbAZ-j9208KojVWXIF5r0cOR1XX0XZUs96npRLfe2bMrM8MpYnB0oa7uByqse35k3sDeyiYXnVY3KOJJd5ga8U5S-dphrrs4d4DwvlH3HtICBe1W0cJVfqsESrWGiL3GZNFv4_3KDQZmzqp2-nEhV-HKfUyy0DJP_dnxh90X3_ozR7BSwysxnIrfJtG7G9SAsxq6qE0944h-uypyA?width=929&height=230&cropmode=none

 

 

 

y4mZEJKbkHOb26O8vo0U-CgxyYyVdtfleieuK1mHcbJzZ6rMVytlLxRbHpc3LcMNJZ43Lxk0wFlM9nmMDvC41xRoxWN4AN6f6RYD44OPPsLeQ1d4IlO32VEwNH83vlUeJEohRbSKMKWqJlkRh1XpBW53ROley6zGAQQZ4FwFpXe9GidT78MRc4nTmRzqdp-5YfcP-81QPdxZQ-1W9a50LudiA?width=612&height=407&cropmode=none

 

 

 

y4mas7Oa6ljSIS8Fp-SEJdDpsQaiMKrZld9GgVk2v7YBJQtzj2e4yH7jQe3qNVp_GDhn4DZ7fACqTZe0Vh-McNVI66W53YO6y_wmYSbuZmLXuEN_7A7Tb-qcxOoFxAX6LDjyLLSRA9Jj2xy4YkD0mACztiW2hgCHJsJnRzXfKyAvl3EPDqGt5l4HRM1N_KIIJLCQZ4prVoO-_mWsNMRxeYleQ?width=850&height=509&cropmode=none

 

 

 

_ _ _ _ Drewno truje benzopirenem i powoduje raka _ _ _

 

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zaprzeczas bo piszesz :

 

 

i systemy redukcji emisji zmniejszajace emisje NOx o okolo 40%

 

a chwile potem :

 

Po drugie, zeby uzyskac w domu kablarza równowazną ilośc energii co w przypadku spalenia 1tony drewna, trzeba w elektrowni spalic 2tony wegla

 

Czyli de facto i tak wiecej się produkuje substancji podczas spalania węgla nawet jak masz filtrowanie - Drewno : 1,05 kg NOx , węgiel : 2,10 kg NOx (oba z tony)

Czyli tak jak napisałem spalanie węgla do uzycia jako prąd do grzania nie truje wyjątkowo mniej jak kominek o który wyruszyłes na krucjatę przeciwko kominkom

 

Po trzecie - proces spalania drewna wydziela bezno(a)piren.

 

Tylko wtedy gdy jest :a) mokre b) nieprawidłowo spalane i w sumie to opinia "kominkarza" a nie badania (wyniki podałem wczesniej) . Prawidłowe spalanie nie generuje Benzo(a)pirenu.

 

Dodam ze gaz tez produkuje sladowe ilosci o czym starasz sie przemilczec, ale glownym zagrozeniem dla gazu jest CZAD.

Wiec tak zaciekle krytykujac kominki zapominasz o swoim (mysle ze wiekszym) zagrozeniu : zagrozeniu ŻYCIA.

Ja tam wole te Benzo(a)pireny ze swojego kominka ktorych ja nie czuje (wędzonka o ktorej piszesz) niż CZAD

 

Wiec zanim zaczniesz rzucac kalumnie na kominki że trują zajrzyj do swojego kotła jak efektywne masz spalanie tego gazu i jakie to ryzyko (zakaldam ze jestes dobrze wyposazony w czujniki CZADU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palisz syfskim gazem. Nawet w lecie emitujesz syf. Do tego pod nosem. Dalej tego nie możesz zrozumieć. Chłopie rozbierz ten kominek i po sprawie.

 

Loool, opanowales już "zagadkę" wilgotności wzglednej ? :) :)

@muchenz akurat pod Twim postem wkleił odpowiednie wykresy, więc nawet nie bede kontynuowal tematu z Toba.

Palisz biomasą, prawda ?

No coż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ _ _ _ Drewno truje benzopirenem i powoduje raka _ _ _ [/size]

 

 

Figure 2 : BIOMASS

 

Biomasa – oznacza ulegającą biodegradacji frakcję produktów, odpadów i pozostałości z produkcji rolnej (w tym substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego), leśnej i powiązanych gałęzi przemysłu, w tym rybołówstwa i akwakultury, a także biogazy i ulegającą biodegradacji frakcję odpadów przemysłowych i komunalnych

 

Czyli prawie dobrze :)

 

to napiszmy teraz coś o CZADZIE

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zaprzeczas bo piszesz :

 

 

Nie zaprzeczam sobie, tylko RZETELNIE przedstawiwm fakty - te wplywajace na korzyśc, jak na niekorzyść.

To jest chyba podstawa wiarygodnych obliczen, prawda ?

Najwyrażniej Ty wolisz je pomijać...

 

Poza tym - POJMIJ TO WRESZCIE:

NIE UWAZAM OGRZEWANIA,Z COP1 ZA EKOLOGICZNE

 

Jest jeszcze PM10, jest SOx i tu palenie drewnem jest kilkadziesiat razy bardziej szkodliwe.

Bardziej szkodliwa jest tez emisja sasiada prosto w czerpnie mojej wentylacji, niż emisja z komina elektrowni.

Bo, jak sam zauważyłeś - stężenie ma znaczenie.

Co do czadu - dziekuje za zainteresowanie, kocioł serwisowany co roku.

Mozesz podac, ile osób zatrulo sie CO z pochodzacym z kotła kondensacyjnego ?

Kominki nie emituja czadu ?

A moze spytaj kominkarzy, czy nie slyszeli o przypadkach zatruc...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loool, opanowales już "zagadkę" wilgotności wzglednej ? :) :)

@muchenz akurat pod Twim postem wkleił odpowiednie wykresy, więc nawet nie bede kontynuowal tematu z Toba.

Palisz biomasą, prawda ?

No coż....

 

Opanowałem.Spoko nie martw się o mnie. Nie ściemniam tak jak ty, że mam w domu w morzy super wilgotność przy 3-4 krotnej wymianie powietrza w domu na dobę. Ile razy dzisiaj mopowałeś podłogę. Pewnie między przerwami na pisanie na forum. :p Zresztą odpowiedź na pytanie, które tam postawiłem. Wiesz od tamtego roku od wiosny mam z gminy PV i solary i duży bufor. Jestem 1000% bardziej eko niż ty. Wbij sobie do główki, że żadne paliwo kopalne nie jest "dobre". :wiggle:

Aha. Przepalam czystym pelletem. Nie wie czy to biomasa, czy nie, ale kupuje czysty drzewny.

Edytowane przez vvvv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...