Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli jednak mozliwe jest, by CZAD wydostał się z komory Twijego kominka...

No, no....

 

No wytlumacz mi jak majac nadcisnienie w domu ? po drugie czad jest wtedy gdy jest niedobor tlenu , wiesz ?

 

Gotuje na indukcji - bo dla zony jest to najwygodniejsza forna przyrządzania potraw.

 

Czyli prad z elektrowni weglowej ..... ale co tam przeciez pod domem komina nie ma wiec nie trzeba sie przejmowac ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wytlumacz mi jak majac nadcisnienie w domu ? po drugie czad jest wtedy gdy jest niedobor tlenu , wiesz ? [/Quote]

 

Awaria went nawiewnego ?

Zabrudzony filtr ?

 

Ja tez mam nadcisnienie. Do tego tego 100% szczelną komorę spalania. To skąd niby miałby sie wziąć czad u mnie ??

 

Czyli prad z elektrowni weglowej ..... ale co tam przeciez pod domem komina nie ma wiec nie trzeba sie przejmowac ....

 

Od sierpnia bede mial nadwyzke wyprodukowanej energii.

Poza tym - i tak zuzywwm jej teraz mniej, niż Ty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , 98% , ale nawet w podanych przez Ciebie liczbach nie ma 98%, o pozostalych istniejacych ktore sie nie zmodernizowaly nie napisales (tam w najgorszym przypadku masz 40%)

 

Czyli lipa Panie , lipa

 

Nigdzie nie pisałem o 98% skuteczności odsiarczania.

 

Pisałem o skuteczności "99% dla pyłów, nieco niższej, dla SOX"

Czyli np 93-96%

 

A nawet, jeśli jest to 80-90%, to i tak finalnie do atmosfery trafia mniej SOx, niż w przypadku spalania drewna w kominku.

 

I znajdz mi elektrownie w Polsce bez mokrego odsiarczania.

 

Tu na przykład masz Opole:

Elektrownia Opole od początku swej eksploatacji wyposażona jest w automatyczny system ciągłych pomiarów emisji zanieczyszczeń do powietrza atmosferycznego.

 

Każdy z bloków energetycznych wyposażony jest w komplet urządzeń chroniących atmosferę.

 

W jego skład wchodzą:

 

instalacje odpylania spalin – elektrofiltry o skuteczności odpylania 99,8%

instalacje odsiarczania spalin metodą mokrą wapienno-gipsową. Instalacje osiągają gwarantowaną skuteczność odsiarczania 92%. Zastosowana technologia zapewnia również częściowe usunięcie ze spalin metali ciężkich oraz części chlorowodoru i fluorowodoru.

 

No, ale szukaj... Kto szuka, ten...

:lol:

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz to zacytawać, czy to tylko zwykłe kłamsteo ?

 

Tak tak. Kłamstewko, nie kłamsteo. Sam se poszukaj. Popamiętam dobrze jak ci wklejałem link. No ale cóż.

 

Poza tym - i tak zuzywwm jej teraz mniej, niż Ty....

To nie do mnie, ale Ty nadrabiasz syfskim gazem. Dalej nie możesz tego pojąc. Pisałeś mi, że palę biomasą, a ja Ci, że pelletem. Wróć kilka stron i tam masz wyjaśnione co to jest. Tak wybrałem to bo na to mnie było wtedy stać. Wyszyło najtaniej . Tylko ja za 2,3 tygodnie zakopuje sobie rurę PE do wymiennika pod PC/GW i pewnie za 2 lata sobie taką sprawie. Ty dalej zostajesz z ta swoją gazrurką, bo nic z nią nie możesz zrobić i dalej będziesz syfił. Tak jak Ci pisałem będę 1000% bardziej eko niż Ty, i zużywał dużo mniej energii niż Ty, a mój dom dużo gorszy od Twojego. Taki głupek jak ja. No patrz. Dlatego powtarzam Ci kolejny raz to co "wykopane" to nic dobrego. Gaz nie jest alternatywą dla węgla.

Aha kominek zostawiam w razie w, a Ty kiedy swój rozbierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. Kłamstewko, nie kłamsteo. Sam se poszukaj. Popamiętam dobrze jak ci wklejałem link. No ale cóż.

 

 

 

Pokaz cytat, kłamco..

Skoro dobrze pamietasz, to jaki w tym proberm ?

Czesto sam siebie określasz mianem "glupek", ale cytat powinienes chyba znależć ?

 

Znow muszę czegos Ciebie nauczyć - to, ze mam przyłącze gazu nie oznacza, że musze z niego dozywotnio korzystac.

Jest cos takiego, jak zawór :)

Wtedy placi się tylio abomament w taryfie W1 - pareczlotych miesięcznie. Taka opłata za rezerwowe źródlo energii.

I mogę sobie instalowac powietrzna pompe ciepla . Mam pod nia pomyslaną podlogowkę z dość niską Tz

 

Pisałeś mi, że palę biomasą, a ja Ci, że pelletem

LOOL, a pellet to nie biomasa ?

 

Biomasa ma teoretycznie korzystniejszy bilans dwutlenku węgla od paliw kopalnych ze względu na to, że rosnąc pochłania jego część w procesie fotosyntezy. Chęć ograniczenia emisji CO2 skutkowała wprowadzeniem subsydiów dla uprawy roślin energetycznych, a następnie wprowadzeniem obowiązku współspalania biomasy wraz z paliwami kopalnymi w elektrowniach. W praktyce bilans CO2 jest znacznie mniej korzystny niż wynika to z obliczeń teoretycznych, ze względu na emisje w trakcie produkcji (np. przeróbki na pelety) oraz transportu biomasy. Według badań Princeton University wykorzystanie biomasy do celów energetycznych dopiero po ok. 100 latach bilansuje emisję CO2 do zera

 

Rozmowe z Toba można skwitować slowami mojego elektryka, Ślazaka z dziada pradziada, ktory u siasiada ogladając instalację spartaczona przez "fachoffca" rzekł tylko "Kaj rence wraża, tam śmierdzi"

Jakiegokolwiek tematu sie z Toba nie poruszy, tam wychodzi na wierzch Twoja indolencja...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vvvv

Wyjaśnij proszę dlaczego zmieniasz ogrzewanie z najbardziej ekologicznego /pellet = drewno/ na PC zasilanej prądem produkowanym z paliw kopalnych /syf/.

Ciekaw też jestem kalkulacji ekonomicznej przejścia z pelletu na PC.

 

Kominek zostawiasz na godzinę W, czyli w domyśle nie będzie używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz cytat, kłamco..

Skoro dobrze pamietasz, to jaki w tym proberm ?

Czesto sam siebie określasz mianem "glupek", ale cytat powinienes chyba znależć ?

 

Znow muszę czegos Ciebie nauczyć - to, ze mam przyłącze gazu nie oznacza, że musze z niego dozywotnio korzystac.

Jest cos takiego, jak zawór :)

Wtedy placi się tylio abomament w taryfie W1 - pareczlotych miesięcznie. Taka opłata za rezerwowe źródlo energii.

I mogę sobie instalowac powietrzna pompe ciepla . Mam pod nia pomyslaną podlogowkę z dość niską Tz

 

Za dużo postów produkujesz i się motasz. Poszukaj se. Ja nie muszę nic udowadniać. Mam to gdzieś. Nie muszę być bogiem na tym forum.

No to fakt dobrze wybrałeś. :lol2: Gaz a potem zamienisz na prąd. Szok. Brawo "mistrzu".

Pozdrawiam serdecznie. Poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vvvv

Wyjaśnij proszę dlaczego zmieniasz ogrzewanie z najbardziej ekologicznego /pellet = drewno/ na PC zasilanej prądem produkowanym z paliw kopalnych /syf/.

Ciekaw też jestem kalkulacji ekonomicznej przejścia z pelletu na PC.

 

Kominek zostawiasz na godzinę W, czyli w domyśle nie będzie używany.

 

Za jakieś 2 może 3 lata i tak coś muszę kupić do grzania chałupki. Nic nie jest wieczne. Nawet te PC, które się nie psuja. :D

Kominek jest i będzie np. dla klimatu. Lubie sobie zapalić. Mam fajną drewutnie, dużo suchego opału. Do tego boje się że jak nie będzie prądu to mi dupsko zamarznie. Zresztą np. w Norwegii jest obowiązek montowania kominków, pomimo, że instalują w domach tylko prąd.

Ty jaki masz kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo postów produkujesz i się motasz. Poszukaj se. Ja nie muszę nic udowadniać. Mam to gdzieś. Nie muszę być bogiem na tym forum.

No to fakt dobrze wybrałeś. :lol2: Gaz a potem zamienisz na prąd. Szok. Brawo "mistrzu".

Pozdrawiam serdecznie. Poważnie.

 

A ty babrasz sie od kilku (nastu ?) lat z biomasą, syfisz wieksza iloscia PM, NOx, niz ja i syfic jeszcze kilka lat bedziesz.

 

Nie potrafisz zacytowac moich slow z jednego prostego powodu - ubzdurales je sobie.

Ale ja Ciebie rozumiem - na merytoryczne argumenty Cie nie stac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu ,przepraszam za Ja ale sie chłopina nakręcił.Normalnie jest go tu w tym idiotycznym topiku jak drzazgów w..........Tłumaczę ,żeby rozebrał,tłumaczycie i Wy ,a on widać tylko te bzdurne niepotrzebne przepychanki.Kominek trza mieć ,trza w nim palić,jak palić to tylko sezonowanym,jeśli wkład jest jeszcze dopuszczalny z normami to palić i się napawać ciepełkiem z niego płynącym.Facet urządził sobie tu prywatę której się poddaliście.Tak było w wątkach politycznych.Skasowali to znalazł se używkę w tym kontrowersyjnym topiku.Popatrzcie jak reaguje jak ktoś mu wtóruje.:D.Wyżej wkleił mu koleżka tabelki i wykresiki w murzyńskim języku to go prawie do świętych posadził.Zgroza.Ileż to można tak w kółko?.Napisaliście mu już jako posiadacze w/w urządzenia tyle argumentów za , ale on nie naklepał już od 2011 roku 14000 postów w tym połowa to chyba z tego topiku.

 

p.s myślę ,że do mania kominka trzeba poważnie dorosnąć.Ciekawe co kierowało nim jak kupował,Entuzjazm? Czy ktoś mu go dał w prezencie.Zgroza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mądre.Mam kominek póki co sprawny parowozik:lol2:.Paliłem w nim w tym sezonie prawie wszystkie weekendy czyli od piątku do poniedziałku.Dokupiłem drewna choć mam jeszcze chyba z 7 mp. ale co dokupiłem.W końcu zmienię wkład bo teraz podoba mi się narożny prawy.Nie słuchajcie głupot.Kupujcie odpowiednie kominki do potrzeb w Waszych domkach.Delektujcie się ich czarem.:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty babrasz sie od kilku (nastu ?) lat z biomasą, syfisz wieksza iloscia PM, NOx, niz ja i syfic jeszcze kilka lat bedziesz.

 

Nie potrafisz zacytowac moich slow z jednego prostego powodu - ubzdurales je sobie.

Ale ja Ciebie rozumiem - na merytoryczne argumenty Cie nie stac...

No babram się, chociaż mogłem wybrać gorzej. Na to mnie było stać wtedy. Miałem do wyboru jeszcze wungiel. Przecież ja nie napisałem, nigdzie, że nie syfię. Ty nie wiedziałeś, że robisz takie rzeczy. No, ale spoko nie ma za co. .

Jeszcze raz pozdrawiam.

PS. Pisałem Ci co mam już w moim kiepskim domku teraz zainstalowane.

Prześledź wątek.

Mam kominek. W tym sezonie 3 razy rozpalane i nie planuję więcej.

Inwestycja w narożnego Spartherma bez sensu. Jakiegokolwiek sensu, klimatycznego również.

 

Nie dziękuję. Ja sobie chwalę kominek i jestem zadowolony. Jak za klika lat dupnie w zimie elektryka, będziesz się przepraszał z tym kominkiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleglem :lol: :lol:

Uwazam, ze do pisania na Forum trzeba dorosnąć, tyle, ze nie wszystkim się to udaje...

Przykład powyżej...

 

Foto, mam nieodparte wrażenie, że co by człowiek nie napisał, zawsze będzie nie po Twojemu. Jeśli jesteś takim przeciwnikiem kominków to zdemontuj swój i nie wykręcaj się bajzlem czy kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleglem :lol: :lol:

Uwazam, ze do pisania na Forum trzeba dorosnąć, tyle, ze nie wszystkim się to udaje...

Przykład powyżej...

 

Na moich pstryczkach:D reputacji zresztą bardzo nadszarpniętej sobie nie poprawisz , a i wybrnąć ci z tego co tu wypisujesz będzie bardzo bardzo trudno.Człowieku Wiki to przy twoich wpisach to pikuś.Dlaczego nie możesz zrozumieć ,że tych co maja kominki jest większość i ty jesteś w tej przeważającej większości , no nie zaprzeczysz?:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No babram się, chociaż mogłem wybrać gorzej. Na to mnie było stać wtedy. Miałem do wyboru jeszcze wungiel. Przecież ja nie napisałem, nigdzie, że nie syfię. Ty nie wiedziałeś, że robisz takie rzeczy.

 

 

.

 

Ja nie wiedzialem ??

Czlowieku, przeciez to ja podalem ci link do tabelek, z ilością emisji danych nosnikow energii.

To ja Ciebie nakierowalem, jak przeliczyc te dane na, zeby dalo sie je porownac.

OK, nie dales rady pozmieniac jednostek, trudno.

 

 

Wszystkiego za Ciebie nie zrobie :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...