Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Ja nje wiedzialem ??

Czlowieku, przeciez to ja podalem ci link do tabelek, z ilością emisji danych nosnikow energii.

To ja Ciebie nakierowalem, jak przeliczyc te dane na, zeby dalo sie je porownac.

OK, nie dales rady pozmieniac jednostek, trudno.

 

 

Wszystkiego za Ciebie nie zrobie :)

 

Szybko popraw tą interpunkcję bo razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To mądre.Mam kominek póki co sprawny parowozik:lol2:.Paliłem w nim w tym sezonie prawie wszystkie weekendy czyli od piątku do poniedziałku.Dokupiłem drewna choć mam jeszcze chyba z 7 mp. ale co dokupiłem.W końcu zmienię wkład bo teraz podoba mi się narożny prawy.Nie słuchajcie głupot.Kupujcie odpowiednie kominki do potrzeb w Waszych domkach.Delektujcie się ich czarem.:yes:

 

Dla mnie kominek to praktyczna rzecz. Mam najprostszy, ale pełny odlew żeliwny, co by nie dymiło, bez bajerów, szyb bocznych podnoszonych do góry, płaszczów itp itd. Jak zona wraca z pracy przemarznięta, to się czasami przy nim grzeje i se ziemniaczki upiekę przy okazji. Lubię takie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nje wiedzialem ??

Czlowieku, przeciez to ja podalem ci link do tabelek, z ilością emisji danych nosnikow energii.

To ja Ciebie nakierowalem, jak przeliczyc te dane na, zeby dalo sie je porownac.

OK, nie dales rady pozmieniac jednostek, trudno.

 

 

Wszystkiego za Ciebie nie zrobie :)

 

To co wiedziałeś, że syfisz? Co kłamiesz na forum? Nie pewnie udajesz, że jesteś cacy, bo się nikt jeszcze nie obciąć. :D

No to przecież ja wiem, że syfię. Nie wypieram się tego w przeciwieństwie do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto, mam nieodparte wrażenie, że co by człowiek nie napisał, zawsze będzie nie po Twojemu. Jeśli jesteś takim przeciwnikiem kominków to zdemontuj swój i nie wykręcaj się bajzlem czy kosztami.

 

Spokojnie, nie przewracam sie o niego ;) a ostatnie, o cxym marzę, to kucie i rozpiernicz w domu w 3, czy 4 roku mieszkania

Kiedyś przyjdzie na niego czas, póki co sprawdza się jako podstawka na bibeloty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wiedziałeś, że syfisz? Co kłamiesz na forum? Nie pewnie udajesz, że jesteś cacy, bo się nikt jeszcze nie obciąć. :D

No to przecież ja wiem, że syfię. Nie wypieram się tego w przeciwieństwie do Ciebie.

 

Bede nudny, ale zacytuj moje slowa w ktorych pisalem, ze ja nie syfie.

 

Znowu sie wykrecisz ?

Taki jest Twoj styl dyskusji ? Miałka wiedza, ale za to wkladanie oponentowi slow, ktorych nigdy nie napisal ?

 

Ty figurujesz tu pod drugim nickiem, prawda ?

Za co dostales bana wczesniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kominek to praktyczna rzecz. Mam najprostszy, ale pełny odlew żeliwny, co by nie dymiło, bez bajerów, szyb bocznych podnoszonych do góry, płaszczów itp itd. Jak zona wraca z pracy przemarznięta, to się czasami przy nim grzeje i se ziemniaczki upiekę przy okazji. Lubię takie. :D

 

Widzisz jakie to cudowne.Jak pięknie to opisałeś w kilku zdaniach.Można? Można.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie przewracam sie o niego ;) a ostatnie, o cxym marzę, to kucie i rozpiernicz w domu w 3, czy 4 roku mieszkania

Kiedyś przyjdzie na niego czas, póki co sprawdza się jako podstawka na bibeloty ;)

 

To ty nie tylko kominek masz nie halo ale i coś nie ten tego w chałupie jak musisz kuć i robić "rozpiernicz" .:(.Ale z ciebie dziwny gość.Nawsadzałeś już wszystkim , a sam jesteś bardzo nie w porządku.:cool:.Zaczynasz kłamać ,a to już zakrawa na w/w ci hipokryzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede nudny, ale zacytuj moje slowa w ktorych pisalem, ze ja nie syfie.

 

Znowu sie wykrecisz ?

Taki jest Twoj styl dyskusji ? Miałka wiedza, ale za to wkladanie oponentowi slow, ktorych nigdy nie napisal ?

 

Ty figurujesz tu pod drugim nickiem, prawda ?

Za co dostales bana wczesniej ?

 

No dobre. Przypomnij sobie jak się czepiłeś Jaśka i jak pisałeś o oczyszczaniu spalin z elektrowni. Ty się motasz.

Pewnie, że to drugi nick. Nie ukrywam tego i wprost o tym napisałem. Przecież już to analizowałeś. Szok. Zawsze jak polegniesz to tak robisz? Widać tak. Nie dostałem bananem. Nie ma ochoty pisać pod starym nickiem z kilku powodów. Widzę zresztą tutaj, że nie tylko ja tak mam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty nie tylko kominek masz nie halo ale i coś nie ten tego w chałupie jak musisz kuć i robić "rozpiernicz" .:(.Ale z ciebie dziwny gość.Nawsadzałeś już wszystkim , a sam jesteś bardzo nie w porządku.:cool:

 

Ty serio nie ogarniasz slowa pisanego ? Zapisz sie z @vvvv do tego ssmego klubun:)

Przeciez pisze wyraźnie, ze kucie i rozpiernicz mialbym, jesli chcialbym zrezygnowwc z kominka i go usunąć.

 

I dlatego, poki co, tego nie robię :)

Co tu sie za "specyficzne" towarzystwo zebralo to glowa mała :lol2: :lol2: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobre. Przypomnij sobie jak się czepiłeś Jaśka i jak pisałeś o oczyszczaniu spalin z elektrowni. Ty się motasz.

 

Jaskowi napisalem tylko, ze jego ogrzewanie kablami generuje do atmosfery 4-5x wiecej CO2 w przeliczeniu na 1kWh, niż moje ogrzewanie gazem.

I choc tego nie rozumiesz, to tego nie zmienisz :)

 

Przy okazji wiecej PM i NOx, ale tu już inna historia

 

Nie ma ochoty pisać pod starym nickiem z kilku powodów. Widzę zresztą tutaj, że nie tylko ja tak mam.

 

No tak, napisales pod starym tyle bzdur, że zrobilo ci sie wstyd...

Dletego ten nick tez pewnie wkrótce zmienisz ;)

 

EDIT. czekam, klamczuszku na cytat moich slow, ze ogrzewajac sie gazem nie truję.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaskowi napisalem tylko, ze jego ogrzewanie kablami generuje do atmosfery 4-5x wiecej CO2 w przeliczeniu na 1kWh, niż moje ogrzewanie gazem.

I choc tego nie rozumiesz, to tego nie zmienisz :)

 

Przy okazji wiecej PM i NOx, ale tu już inna historia

 

No ale do czego mu to napisałeś? Żeby pokazać, że jesteś lepszy? No nie mogę tego zrozumieć. Innych rzeczy też. Tak mam. Już pisałem.

Mimo wszystko pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale do czego mu to napisałeś? Żeby pokazać, że jesteś lepszy? No nie mogę tego zrozumieć. Innych rzeczy też. Tak mam. .

Dlatego, ze jasiek w dyskusji o PV i EV uzywał wielkich słów, jak to trzeba byc ekologicznym, dbac o nasza planete, pamietac o przyszłych pokoleniach.

Wiec zapytalem go, dlaczego ogrzewa najmniej produktywnym systemem ogrzewania, dlaczego kazda kWh, jaka zużyje puszcza w powietrze aż tyle CO2, dlaczego nie zainstalował pompy ciepla.

 

Jakby tak nie nadawał ciagle o tej ekologii,to bym pewnie tematu nie ruszyl, ale zdziwiła mnie ta sprzeczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty serio nie ogarniasz slowa pisanego ? Zapisz sie z @vvvv do tego ssmego klubun:)

Przeciez pisze wyraźnie, ze kucie i rozpiernicz mialbym, jesli chcialbym zrezygnowwc z kominka i go usunąć.

 

I dlatego, poki co, tego nie robię :)

Co tu sie za "specyficzne" towarzystwo zebralo to glowa mała :lol2: :lol2: :lol2:

 

Weź no się sprecyzuj. Ktoś tu z kogoś próbuje coś zrobić.Nawaliłeś już tyle postów ,że zaczynasz się gubić.Facet skoro nosisz się z rozpierduchą w chałupie to coś masz nie halo.Nie rozumiesz?No dobrze, to dziwnie wstrzymujesz się to masz powód.Popatrz jak to wygląda.Zamontowałeś kominek tak? Nagle coś spowodowało ,że ci się nie spodobało tak? Nie sprawdziłeś tego wcześniej jak działa jakie za sobą pociąga konsekwencje tak? Teraz jesteś wielkim oponentem i oznajmiasz ,że piszczysz do rozpierduchy by go wyeliminować jako jakieś tam źródło pozyskiwania energii tak? Kum kum tak czy nie? Ja pierdzi ale klient się trafił.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich pstryczkach:D reputacji zresztą bardzo nadszarpniętej ...
oj mocno , mocno , ja tylko tutaj to zostawię (post z tego wątku 8833)

 

To zdjęcie eliminuje z dalszej dyskusji jednego ze zwolenników 'ekologicznego' spalania paliw stałych.

 

3099d9ee22759b69.jpg

 

Wyraźnie widać niedopaloną butelkę PET. Jako w plenerze tako i w domu

Fotka zamieszczona w innym wątku. #831

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?246997-Wariacje-kulinarne-NS/page42&highlight=Wis%C5%82y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj mocno , mocno , ja tylko tutaj to zostawię (post z tego wątku 8833)

 

Nie róbcie kominków domu.Rzeczywiście załóż nowy temat nie róbcie takich ognisk nad Wisłą :lol2:

 

p.s

 

Jeżeli ktoś decyduje się na budowę domu nieważne czy za gotówkę czy kredyt , to widocznie ma kasę na to by coś włożyć do garnka . Jeśli nie ma kasy , albo ma tylko na budowę , a mimo wszystko decyduje się na to, jest po prostu idiotą .

 

Masz kominek jesteś idiotą takie to jest myślenie i podejście tego jegomościa.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...