Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W tym wątku są świadomi użytkownicy palący /non stop/ tylko dębem i bukiem z Puszczy Białowieskiej i to z wyrębu dalej od elektrowni w Ostrołęce

 

No to co tutaj robisz:lol2:

Wy za to palicie zielonym odnawialnym paliwem. Do tego ruskim. Gratulacje. :rotfl: W twoim wątku czym palą? :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"• Na podstawie badań prowadzonych

w jednym z regionów północnych Włoch

stwierdzono, że kobiety mieszkające

na terenach zagrożonych zanieczyszczeniem

powietrza dwukrotnie częściej mogą

zachorować na nowotwory płuc.

Niedaleko badanego miejsca swoją

siedzibę miała elektrownia węglowa i inne

źródła przemysłowe27.

 

• Badania przeprowadzone w Hiszpanii

potwierdziły zwiększone ryzyko wystąpienia

nowotworów płuc, gardła oraz pęcherza

moczowego u osób mieszkających

w odległości 50 km od elektrowni

węglowych; stwierdzono również korelację

między zamieszkiwaniem w bliższej

odległości od takiego zakładu a wyższym

ryzykiem zachorowania28.

 

 

Na śląsku największe jest nagromadzenie elektrowni, a statystyki zachorowalności na raka płuc całkiem niezłe. Dużo czerwonych obszarów jest tam gdzie nie ma elektrowni.

 

 

 

600px-Elektrownie_w_Polsce.JPG

 

http://www.open.poznan.pl/files/mapy/lung-men.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dyskusji

 

Badaniami objęto popiół otrzymany w wyniku opalania przykładowego domu jednorodzinnego odpadami drzewnymi w palenisku kominkowym (rys. 2.1).

.....

Badany popiół charakteryzował się najwyższą zawartością cynku rzędu 12406 mg/kg. Ponadto odnotowano wysoką zawartość manganu rzędu 1780 mg/kg i ołowiu 1181 mg/kg. Najniższe wartości stwierdzono w przypadku niklu na poziomie 6,70 mg/kg, arsenu na poziomie 3,50 mg/kg i kadmu na poziomie 2,65 mg/kg. Oznaczona zawartość ołowiu nie spełnia kryterium przyjętego w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 czerwca 2008 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o nawozach i nawożeniu (Dz.U. nr 119 poz. 765) odnośnie dopuszczalnych wartości zanieczyszczeń dla nawozów

mineralnych. W związku z powyższym badany popiół nie może znaleźć zastosowania rolniczego.

 

Źródło http://yadda.icm.edu.pl/yadda/element/bwmeta1.element.baztech-0aab7a9a-505f-40a9-909f-f81623c16f9d

 

Pytanie. jeśli tyle zostaje w popiele, to ile idzie z dymem do atmosfery i jak te ilości w popiele kominka przełożyć na 30 TWh /20% energii elektrycznej w PL produkowanej przez Bełchatów/ co by było jakieś porównanie

:D

 

 

Ooo fajnie jakis materiał ( bardziej jakiś niż materiał) ale ustosunkuje się do niego po powrocie do domu bo nie mam jak wklejać screenów. Na początek poszukaj co oznacza ODPAD drzewny i jakie może zawierać związki - są limity( dodam że ma to niewiele wspólnego z surowym drewnem do kominka).

Takie odpady mogą zawierać PVC jak również metale ciężkie choć w samym nie obrabianym drewnie ich nie znajdziesz.

To trochę tak jakbys wziął drewno z Czarnobyla i wysnuł wniosek że palenie drewna powoduje wytwarzanie promieniowania.

 

Co do ostatniego zdania , właśnie po to się porównuje wartości energetyczne bo jak zsumujesz moce wszystkiich kominków i pieców na węgiel to liczba wyjdzie równie imponującą

 

I na koniec zastanów się co by się stało gdybyś wyłączył wszystkie kominki z szczególnie te piece węglowe. Nie sądzę aby nasz system energetyczny byłby w stanie wytrzymać

Ale jak napisałem wcześniej dotrę do domu i odniose się do linkowanego materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grab i buk z Puszczy Borzechowskiej w Dolinie Chodel-ki ,wyręb z Nadleśnictwa Świdnik daleko od elektrowni Kozienice.:)

 

cd8acdf414ad7a82.jpg

 

Kola spogląda i pyta czemu zatrzymałem parowozik w salonie

5afdd4fce3e48e94.jpg

 

https://echodnia.eu/radomskie/elektrownia-kozienice-otwiera-nowy-blok-energetyczny-o-mocy-1000-megawatow-wszystkie-proby-wypadly-pomyslnie-to-zastrzyk-mocy/ar/12777847

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ktoś testował pellety roznych producentów, trafiały siè takie produkty, ktore sie spiekaly, a pozostałości śmierdziały plastikiem.

Jak ktos, aby obnizyc koszt dodaje do produktu odpadki z plyt MDF, meblowych to później nie widomo, co sie spala.

 

Dlatego tez nie vadzo mozna ufac danym o tym, co emituje die do atmosfery spalajac pellet.

Podobnie jest z brykietem RUF

No niestety pewnie tak jest. To jest po prostu skur...wo. Niestety jako naród tak mamy, że mamy gdzieś reguły i prawo. Zresztą co tu daleko szukać, masz przykład z tego podwórka. Głupota. Mam kolegę, który pracuje w przemyśle drzewnym, robią palety, balty drewniane itp. itd. Jeździ czasami do biogazwonni i zawozi resztki z produkcji. Jak rozmawiał tam z ludźmi i mu powiedzieli co tam palą to się za głowę złapał. Na ale trzeba się jak najszybciej wzbogacić. Tak samo dodają azot lub powietrze do gazu aby był mniej kaloryczny. Nie mówiąc jak pewnie oszukują na jak dostarczają gaz do butli domowych. Wszędzie oszukują. ;)

Dobranoc.

Byłem tu wcześniej od ciebie

 

No ale widać nic się nie nauczyłeś. Nic to nie daje, że tutaj jesteś. Widzisz ja taki głupek wyśmiewany tutaj na forum idę w kierunku prawdziwego OZE. Staram się. Ty i inni zostaniecie dalej z tym "zielonym odnawialny" paliwem. No i ja nawet spalając "odpadki" w kominku może 20 razy w roku, i tak będę mniej syfił niż Ty i inni tutaj.

BTW wolę kominek w domu niż taką ozdobę przed domem.

gf-RMus-R5fy-ijFr_gaz-plynny-320x400-nocrop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym ,ze mam zakaz cytowania tego u góry to tylko powiem ,ze osmolone widoczne pole nad szybą kominka jest od częstego otwierania jak np. coś tam sobie w zimie pitrasimy traktując kominek jako inne źródło -urządzenie. Wiedziałem ,że to ten u góry to zauważy bo swojego wstydziłby się pokazać.To się nazywa snobizm.A ten przykład jest utrzymany w sednie sprawy brawo.

 

No ale widać nic się nie nauczyłeś. Nic to nie daje, że tutaj jesteś. Widzisz ja taki głupek wyśmiewany tutaj na forum idę w kierunku prawdziwego OZE. Staram się. Ty i inni zostaniecie dalej z tym "zielonym odnawialny" paliwem. No i ja nawet spalając "odpadki" w kominku może 20 razy w roku, i tak będę mniej syfił niż Ty i inni tutaj.

BTW wolę kominek w domu niż taką ozdobę przed domem.

attachment.php?attachmentid=428753&d=1554278622&thumb=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... bo swojego wstydziłby się pokazać.To się nazywa snobizm.......

W odróżnieniu od ciebie zbyt sobie cenię prywatność by chwalić się i publicznie pokazywać żonę, dzieci, wnuki, znajomych i jak mieszkam.

Nawiasem mówiąc rodzina wie o tym?

 

Lubisz za słownikami cytować znaczenia używanych przez siebie słów.

Sprawdź 'snobizm'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snobizm sjp.

postawa charakterystyczna dla snoba (udawanie kogoś lepszego, bardziej wykształconego, wrażliwego artystycznie)

 

W osmolonej ściance na karton gipsie ,przy cofaniu, jak się w porę szybra nie otworzy tak się robi.W deszczowe dni ,zimne dni gdy cug jest delikatnie ujmując zagrożony takie sytuacje zdarzały się czego nie kryłem i pisałem w innych postach o czym mój przedmówce wklejając moją fotkę doskonale wie , a ja się z tym nie kryję.Co do prywatności.Jeśli ktoś kiedyś wymyślił np.Facebooka to ten co mówi o prywatności inaczej znaczy ,że nie kuma cha cha albo nie ma co wklejać.To chyba jasne.Fotka była wklejona w wiadomym celu nie po toby Pan mod robił sobie z tego wycieczki personalne. Proszę zwrócić uwagę w jakim wątku fotki zostały wklejone.Przypomnę ,że zastraszanie jest mobbingiem czego tu na FM praktykować się nie powinno.Ściankę odświeżę przed sezonem grzewczym by mogła znowu swobodnie się odymiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...