Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Chcesz publicznego wytłumaczenia to juz tłumaczę.

Poniewaz z racji zawodu rozmawiam z bardzo wieloma inwestorami, oni pytają mnie o wiele rzeczy, bardzo czesto twierdzą z forum nie da sie uzyskac pomocnych informacji albo jest bardzo ciezko, Powodem, głownym powodem są kłótnie, przepychanki i ogolnie bałagan powodowany w znakomitej wiekszosci przypadków własnie przez takich uzytkowników.

Ban nie pomaga bo albo po urlopie wracają do takiego samego stylu, albo w przypadku dłuzszego bana zakladaja nowe konta lub uaktywniają sie konta spiochy. Na ogol ci uzytkjownicy nie potrafia normalnie dyskutowac, czesto posuwają sie słownej agresji lub hejtu, czego doswiadczyłem nieraz tu na forum.

Dlatego tez uwazam ze tacy uzytkownicy powinni byc trwale eliminowani z forum, tak jak chociazby na forum elektrody. Skoro mozna tam mozna i tu tylko trzeba chciec.

 

Zna obywatel coś takiego? [h=3]Onion Browser - Secure & Anonymous Web with Tor 1.7.9 (iOS ...[/h]..............Będzie miał taką np. przeglądarkę i co nagwizdasz mu z IP.Jeśli będzie mało aktywny na FM ale jak wyżej piszesz treściwy w wypowiedziach tych soczystych-bananowych ,a ma dynamiczne IP to też mu się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Link o moim kominku

Nieustannie mnie zdziwiasz w swoim pojmowaniu słowa pisanego :-)

Wiesz, że jak ktoś CI pisze daj linka, wytłumacz coś, to z kontekstu i/lub cytowanych postó wynika że spodziewa się konkretnych linków i tłumaczenia konkretnych rzeczy.

A Ty jak ten klasyczny troll dajesz losowego linka od czapy zupełnie nie na temat, zapętlasz dyskusje itp. Czy jest na sali psycholog??

 

Pisałeś o Norwegii. Zacytowałeś na kolorowo.

Jeszcze raz proste pytanie: czego to ja nie rozumiem w stwierdzeniu że spalanie drewna i samochody stanowią główne źródło zanieczyszczeń (w norwegii) Zacytowałeś treść z tego linka pogrubioną i kolorwą czcionkę wieć chyba ważne. Chciałbym żebyś rozwinął myśl. CZEGO to ja nierozumiem. Jakieś nieskoordonywane słowotoki chwalące Twój kominek nie są odpowiedzią na pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna obywatel coś takiego? [h=3]Onion Browser - Secure & Anonymous Web with Tor 1.7.9 (iOS ...[/h]..............Będzie miał taką np. przeglądarkę i co nagwizdasz mu z IP.Jeśli będzie mało aktywny na FM ale jak wyżej piszesz treściwy w wypowiedziach tych soczystych-bananowych ,a ma dynamiczne IP to też mu się zmieni.

 

Zmienc IP mozna, ale mało który zmienia ton/styl swoich wypowiedzi, w elektrodzie sie nie bawią, pierwsze ostrzezenie, jesli nie pomaga to ban i po zawodach. Wiem ze to wymaga przez modów sledzenia dyskusji i trudno zeby od nich wymagac poswiecenia wiecej czasu, ale chyba nie ma innego sposobu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty już nic nie rozumiesz wkleiłeś w post swój post pisząc ,że jest przetłumaczony.Ja go przetłumaczyłem i wkleiłem przetłumaczony.Proszę moderatora by dał banana temu trollowi bo mnie szykanuje i obraża publicznie pisząc nieprawdę i zaogniając rozmowy.

 

Jeden krótki cytat przetłumaczony:

The use of wood for residential heating is increasing in Norway, as it is in the rest of Europe. But what most of us do not realize is that residential heating with fuelwood increases emissions of harmful pollutants and consequently the undesirable environmental effects, especially in urban areas characterized by high population density. Wood burning, along with traffic, is a main contributor to particulate matter in many European cities, and together they often cause high pollution episodes during winter.

 

Linki wkleiłem jak chciał.Co trzeba co piszą inni co należy by spalanie drewna było przyjazne środowisko.Dalsza dyskusja jest zbędna. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienc IP mozna, ale mało który zmienia ton/styl swoich wypowiedzi, w elektrodzie sie nie bawią, pierwsze ostrzezenie, jesli nie pomaga to ban i po zawodach. Wiem ze to wymaga przez modów sledzenia dyskusji i trudno zeby od nich wymagac poswiecenia wiecej czasu, ale chyba nie ma innego sposobu

 

Jest. Nazywa się to obiektywizm i stronniczość.Jeśli eliminuje dyskutanta jak wyżej Elfir , który jakoś nie pod pasował modowi za wycieczki personalne to dyskusja się nie zmieni.Ci co doprowadzili go do takiej ,a nie inne mocnej w słowach interpretacji powinni ponieść taką samą karę.Według mnie jeśli jest przegięcie w topiku to zamyka topik i po ptokach.Już to praktykowali.Remiks doskonale to wypunktował.Zaraz wkleję by miało to ręce i nogi.

 

Elfir troszkę dziwi mnie że Ty tak pomocna w innym wątku zaczynasz wpisywać się w ponujący tutaj zwyczaj obśmiewania innych. Jedni chcą mieszkać w kotłowni, inni w stodole a jeszcze inni w bunkrze z żelbetu. A budowanie kominka do ozdoby, może lepiej zapuścić w tv film z obrazem ognia i porządek w salonie będzie. Co do sprzątania popiołu to chyba nie wszystko widziałaś.

Ps Jako mod możesz oczywiście uznać to za atak personalny;-)

Edytowane przez niktspecjalny
wklejka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty już nic nie rozumiesz wkleiłeś w post swój post pisząc ,że jest przetłumaczony.Ja go przetłumaczyłem i wkleiłem przetłumaczony.

O matko!! Tak z rana?

 

Linki wkleiłem jak chciał.Co trzeba co piszą inni co należy by spalanie drewna było przyjazne środowisko.Dalsza dyskusja jest zbędna. EOT.

Linki wkleiłeś NIE TE CO CHCIAł, NIE TE o KTÓRE PYTAŁ. Może czujesz róznice?

 

Wogóle dyskusja jest zbędna. Nawet poprawne spalanie suchego drewna jest źródłem duzych i uciążliwych zanieczyszczeń. Wiadomo od dawna, żę nigdy nie będzie przyzjazne środowsku. Co najwyżej portfelowi. Twój opis pokazuje tylko jak minimalizować szkody.

Niektórzy z powodów finansowych nie chcą/nie mogą używać czystego paliwa dorabiają do tego jakąś filozofie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Nazywa się to obiektywizm i stronniczość.Jeśli eliminuje dyskutanta jak wyżej Elfir , który jakoś nie pod pasował modowi za wycieczki personalne to dyskusja się nie zmieni.Ci co doprowadzili go do takiej ,a nie inne mocnej w słowach interpretacji powinni ponieść taką samą karę.Według mnie jeśli jest przegięcie w topiku to zamyka topik i po ptokach.Już to praktykowali.Remiks doskonale to wypunktował.Zaraz wkleję by miało to ręce i nogi.

 

Widze ze ta dyskusja nie ma sensu, Ty wiesz lepiej, jak zresztą w wielu innych wątkach. Tak sie nie da, tak jest zle, zadnych sensownych propozycji, tylko negacja. Dyskutuj z innymi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płomieniówki,instalację,zawory,pompy itp. W środowisku w którym mieszkam na nic by się zdały twoje pomiary bo zaręczam ci ,że byłyby w normie.On nie ty i mnie nie wyśmiewa i nie wyzywa jak ty w podtekstach i mod to toleruje.Praktykom mającym kominek ...........ty im to odbierasz.

 

Widze te "normy" po okopconej ścianie nad drzwiczkami.

No, ale moze Ty masz inne normy ;) ;)

 

 

A @vvvv nie potrafil udowodnic swojej tezy, wiec przebywa na zasłuzonym bananie. Oby moderacja dzialala tak częsciej.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze te "normy" po okopconej ścianie nad drzwiczkami.

No, ale moze Ty masz inne normy ;) ;)

 

 

A @vvvv nie potrafil udowodnic swojej tezy, wiec przebywa na zasłuzonym bananie. Oby moderacja dzialala tak częsciej.

 

Powiem krótko .Czepiasz się.Czy ty nie widzisz czegoś dobrego w KZPŁW. Jeśli w dyskusji osoba oskarżana nie potrafi udowodnić postawionej tezy mimo przykładów które wyraźnie wskazują na to ,że sama się broni , musi po prostu ignorować to i tylko przyglądać jak temat sam powoli się skończy bo nie będzie dyskutanta.Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ta dyskusja nie ma sensu, Ty wiesz lepiej, jak zresztą w wielu innych wątkach. Tak sie nie da, tak jest zle, zadnych sensownych propozycji, tylko negacja. Dyskutuj z innymi.

 

Popatrz czasami na siebie zanim ocenisz innych.Wszedłeś w wątek z roszczeniami w watek który jest coby nie było o kominkach.Mimo to odpowiedziałem ci na postawione pytania.Dałem ci propozycje.Takie jak w w/w elektrodzie ,a nawet celniejsze.Jeśli masz na to dowody zgłoś to do Redakcji i powiedz ,że bardzo ci to przeszkadza ,że ten wielonickowiec panoszy się na FM,ubliża ci ,obraża cię ,przeszkadza w dyskusji. Uogólnianiem niczego nie wskórasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz czasami na siebie zanim ocenisz innych.Wszedłeś w wątek z roszczeniami w watek który jest coby nie było o kominkach.Mimo to odpowiedziałem ci na postawione pytania.Dałem ci propozycje.Takie jak w w/w elektrodzie ,a nawet celniejsze.Jeśli masz na to dowody zgłoś to do Redakcji i powiedz ,że bardzo ci to przeszkadza ,że ten wielonickowiec panoszy się na FM,ubliża ci ,obraża cię ,przeszkadza w dyskusji. Uogólnianiem niczego nie wskórasz.

 

Temat watku nie ma nic do tego, ci ktorzy kulture dyskusji mają daleko gdzies są we wiekszosci wątków. Nie badz szeryfem i nie mów czy mogę wejsc do tego wątku czy tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat watku nie ma nic do tego, ci ktorzy kulture dyskusji mają daleko gdzies są we wiekszosci wątków. Nie badz szeryfem i nie mów czy mogę wejsc do tego wątku czy tez nie.

 

Właśnie ma i to nie wiesz jak dużo.Widzisz teraz sobie troll-ujemy , zaśmiecamy niepotrzebnie wątek i wprowadzamy w błąd wszystkich czytających.Masz "uwagi o naszym forum" dlaczego roszczeń względem tej osoby nie przeniesiesz właśnie tam.Nie jestem żadnym szeryfem ale za to mam kominek.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale za to mam kominek.:rolleyes:

Również mam :) ... wraz ze strażnikami "świętego płomienia" :) ;)

... jadę na spirytusie (ciekawym jak sprawdził by się "bimber lubelski"*) :) ... moje paliwo kominkowe jest absolutnie neutralne dla środowiska :)

FB_IMG_1554932891637.jpg

 

ps - *bimber może być z dowolnego miejsca, choć ponoć lubelski jest najmocniejszy :)

Edytowane przez Chef Paul
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest KZPŁW?

 

http://www.centrumkomina.pl/wp-content/uploads/2015/03/2989947400_1364547111_POP.jpg

Kominek – nakryte palenisko, zbudowane z wnęki umieszczonej w ścianie niewiele wyżej niż poziom podłogi, wystającego z lica ściany obramowania, na którym opiera się okap odprowadzający spaliny do przewodu dymowego.

 

Najstarsze kominki były znacznie większe, budowane na planie półkola z okapem podobnej wielkości. Umieszczano je najczęściej przy ścianach szczytowych, co ułatwiało prawidłowe wyprowadzenie komina. Budowane były z ciosów kamiennych, powierzchnia paleniska wykładana była najczęściej cegłą. Z czasem wymiary kominków uległy pomniejszeniu. Było to możliwe po udoskonaleniu wydajności kominków, przez pochylenie ścian bocznych pod kątem 45° i zmniejszeniu głębokości wlotu do kanału dymowego. Oprawy zaczęto wykonywać z marmuru lub brązu. Najwspanialsze oprawy kominków pochodzą z okresu renesansu.

Do typowego wyposażenia kominków należał: ekran osłaniający palenisko, żelazne uchwyty na łuczywo, pogrzebacz oraz wilki (stojaki na drewno do opału). Kominki o nowoczesnej konstrukcji stosowane są coraz częściej w domach jednorodzinnych, zajazdach i podobnych budynkach.

 

Wikipedia.

 

Jak takie ustrojstwo można nazwać kominkiem.Chęć wyśmiewania w podtekstach sprowadza oponenta do takiego własnie partykularyzmu.Jaki bimber lubelski? Pochodzę z Lubelszczyzny i takie wycieczki personalne są naprawdę nie na miejscu.:mad::mad::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest KZPŁW?

 

Jak takie ustrojstwo można nazwać kominkiem.

Sam nazywasz to kominkeim. "K" w KZPŁW to przecież od "kominek"? Musisz seksowny skrócik zmienić.

Moja propozycja: PDZPTO - Pędzony Drewnem Zaspokajacz Piromaniacki Trujący Okolice. Choć jeśli o mnie chodzi to nawet imie mu możesz nadać.. Zośka, Kryśka, Maryśka.

 

No ale po głębokim zastanowieniu, mysłe że fakt posiadania PŁW powodują ze nie spalasz tam drewna, że nie zajmuje miejsca w salonie, że drewna nie trzeba suszyć, rąbać, nosić, wynosić, wkładać, rozpalać, czyścić i wąchąc. Itd, Itp.

 

Po za tym, jak zwykle, cytujesz co Ci wygodniej.

Bo tam dalej w źródle któe cytujesz stoi:

 

sposób rozprowadzenia ciepła:

kominki oddające ciepło tylko do pomieszczenia, w którym stoją

kominki z wymiennikiem ciepła:

z rozprowadzaniem grawitacyjnym ciepłego powietrza

z mechanicznym rozprowadzeniem ciepłego powietrza

z płaszczem wodnym wpiętym do instalacji C.O. lub C.W.U.

 

No wieć jak to. Mówisz że to nie kominek, co popierarasz wikipedią gdzie jest napisane, że to jednak rodzaj kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejna prowokacja osoby która powinna pójść na zasłużony urlop.Ten osobnik nic nie rozumie.Wkleja bzdury.Bo KZPŁW to kominek z płaszczem wodnym który mam. Obrażanie tych co mają takie kominki jest bardzo niestosowne i nie na miejscu.

 

Moja propozycja: PDZPTO - Pędzony Drewnem Zaspokajacz Piromaniacki Trujący Okolice. Choć jeśli o mnie chodzi to nawet imie mu możesz nadać.. Zośka, Kryśka, Maryśka.

 

Nie chce używać nieodpowiednich słów bo greengaz da mi znowu banana.Prowokacja kolejna.zupełnie niepotrzebna.Zamknijcie ten temat.:offtopic:

 

p.s

 

to jest kominek.

 

attachment.php?attachmentid=429096&d=1554933221

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejna prowokacja osoby która powinna pójść na zasłużony urlop.

Za słownikeim PWN: "prowokacja - podstępne działanie mające na celu nakłonienie kogoś do określonego postępowania, zwykle szkodliwego dla niego i osób z nim związanych»

 

Powiedz mi proszę, czemu wytknięcie rażącego braku konsekwencji w Twojej wypodziedzi, jest prowokacją, lub inaczje do czego to ja Cię niby "podstępnie nakłaniam", wytykająć Ci ów brak konsekwencji?

 

Zgodnie z zacytowaną definicją, to Twoja skrajnie niekonsekwentna wypowiedź prowokuje mnie(!), to wytknięcia tych niekonsekwencji, jako że pewnie zdajesz sobie sprawę, na nieścisłości, przekręcanie faktów, wybiórcze cytowanie czy wyrywanie z kontekstu jestem dosyć uczulony!

 

 

Ten osobnik nic nie rozumie.Wkleja bzdury.Bo KZPŁW to kominek z płaszczem wodnym który mam.

"Ten osobnik" wyłącznie zacytował Twoje stwierdzenie, "jak takie ustrojstwo można nazwać kominkiem". Do niczego nie prowokuje, nikogo nie obrażam, nie nazywam nawet "tym osobnikiem". W jednym wpisie nazywasz to co masz kominkiem, potem się dziwisz jak to można nazywać kominkiem. Jedynie próbuje ustalić fakty! i definicje. Trudno się dyskutuje, gdy niewiadomo na dobrą sprawę o czym się dyskutuje. Więc jak to: KZPŁW można nazywać kominkiem czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest kominek.

 

attachment.php?attachmentid=429096&d=1554933221

 

Znowu jesteś niekonsekwentny, czym mnie prowokujesz do prostowania:

Sam zacytowałeś definicję z wikipedi, że kominek to:

 

- nakryte palenisko,

- zbudowane z wnęki umieszczonej w ścianie niewiele wyżej niż poziom podłogi,

- wystającego z lica ściany obramowania,

- na którym opiera się okap odprowadzający spaliny do przewodu dymowego.

 

Z całym szacunkiem, ale to na zdjęciu nie spełnia żadnego z 4 punktów cytowanej przez Ciebie definicji kominka.

 

Ja się zaczynam gubić. Kreujesz się tutaj na wielkiego specjalistę od kominków, innym odmawiasz wręcz prawa do wypowiadania się o nich, a sam nie potrafisz się zdecydować co tak naprawdę kominkiem jest a co nie jest.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...