Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Idę spać ,Gosposia ma wymyć plamy nad szybą i ja nie siusiam ze śmiechu.Siusiam ,że kominek tak można się mylić z wiadereczkiem na spirt.;).Oni to chyba tak specjalnie.Wiesz co nie dorastamy im do pięt. Nie-kominki nazywają kominkami.Spirytus spalany jest EKO. Coś nie teges.Może to opary.Paul mnie do lekarzy wysyła ,a sam nie dba o swoje zdrówko.Kominki to ciężki temat.;););)

Zamówiłem do swego "wiadereczka" bimber lubelski (ponoć najlepszy i najmocniejszy na świecie, dodatkowo "bezwonny" ... "opary" nałapię w stosowne pojemniki i tobie prześlę) :)

Sny o gosposi ? :) ... może zaproponuj jej by przygotowywała posiłki dla twojej rodziny :)

...

Ja ciebie do żadnych lekarzy nie wysyłam :) ... w twoim przypadku medycyna jest już bezradna :)

 

ps1 - "laleczki woodu" jeszcze nie zakupiłeś :) ... nic mnie jakoś nie doskwiera ... może pomódl się bardziej żarliwie do swego wielkiego Mzimu by spuścił na mnie jakąś plagę :) ... a nóż cię wysłucha jak poprzednim razem :)

 

ps2 - w jednym masz rację, :) "nie dorastasz" nikomu :) nawet "wg" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kominek z foty jest nazwany kominkiem przez Paula.

Jest nazywany przez Ciebie.

Ty nie pamiętasz co sam piszesz?

Post #9719. Twój post. Zdania oznajmujące: "To jest kominek". Nie ma tam znaku zapytania. Nie ma nic o tym, że według Paula to jest kominek. Gubisz się w tym co piszesz.

 

 

to jest kominek.

attachment.php?attachmentid=429096&d=1554933221

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tym tym zniczem ogrzeje dom wrazi zimy tysiąclecia połączonej z zerwaniem lini, zniszczenia elekteowni EMP, narodzin dziecka Kaczyńskiego?

 

Mamy piątkę kaczorka

Będziemy drugą Wenezuelą czas wymieniać PC na trociniaki:)

Im bardziej brniecie w ekobzdety tym później będzie ciężej.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koto nie chce niech nie buduje , kto rozumie po co jest kominek pobuduje na pewno

Przepraszam, ale co tutaj jest do "rozumienia".

Każdy może mieć inne potrzeby i wymagania w stosunku do wszelkich rodzajów kominków

Tylko z tego jednego na tym forum tematu wynika, że:

- do celów grzewvzych,

- utylizacji śmieci,

- dla rekreacji

- i wreszcie tylko do stworzenia nastroju przy kolacji

- choć są i tacy zabezpieczający się na wypadek III wojny światowej :)

 

ps - mnie mój "znicz" wystarcza :) ... gdy nie mam czasami prądu po huraganie używam porządnego generatora :)

Tak więc každemu wg potrzeb :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dla ciebie jest kominek w takim razie? .

 

 

Pisalem juz o tym wczesniej, okazjonalnym miejscem ktory daje cieplo ciesząc oko. W przeciwienstwie do piecow weglowych ktore sluza li tylko do ogrzewania bo trudno znaleźć przyjemnosci zawieszenia oka czy wpicia lampki wina (wiem wiem zaraz znajda sie tacy co rozpracowuja flaszke w kotłowni)

Wiec całą dyskusja o paleniu w kominku ktory jak napisales NIE MOZE byc JEDYNYM zrodlem energii i obarczanie KOMINKOW opalanych drewnem (a nie ODPADEM drzewnym jak wczesnieuj sugerowany) jest chore. W szczególności ze to trucie (jak napisalem wielokrotnie ) jest mitem bo wiecej truje ogrzewanie pradem (vide metale ciezkie) przy tej samej wydajnosci energetycznej (naprawde polecam policzyc , dane podalem wczesniej dla tych co nie wierza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego spytałam gogusha czym jest dla niego kominek? Bo pisze o nim w kategoriach kotła jak w kotłowni a nie elementu dekoracyjnego/rekreacyjnego.

 

A to juz nadintepretacja, pomijajac fakt ze to palenie okazjonalne to bicie piany tutaj trwajace dotyczy wlasnie trucia przez kominki opalane na drewno. Wszystkie podane fakty temu przecza. O danych dot. liczby trujacych substancji na 1MWh juz pisalem , nie chce mi sie powtarzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchajcie Paula.Ichnia medycyna jest nachalna i nie do ogarnięcia ,a ten znicz którego nazwę bardzo trafnie wymyślił dolby, niczym nie przypomina kominka.Kojarzy mi się z czapką wiedźmy samuraja lub wikinga.

 

9f7c12442c7ad98e.jpg

 

Ludzie kominki ,a nie spirytusowy badziewi.Nie grzeje, płomyk jak z gromnicy,no bez przesady.Waha opary i wciąga jak szisze.Poległem.Polemika jest zbędna bo jastrząb myli fakty przeinacza i broni się bo popełnił głupstwo.Zgroza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apseudo-dyskusja przez zwolenników kominków odbywa się przy pomocy argumentów: Ty nic nie rozumiesz, wiem ale Ci nie powiem, mógłbym Ci napisać ale co to zmieni, nie chce mi się Ci podawać linków itd, itp.

 

Dane podałem , linków cala masa , policzyles ile wypuszcza kominek opalany drewnem a ile np. elektrownia Bełchatów (moja ulubiona) w przeliczeniu na 1MWh ?

Czekam na wyniki , moze ktos z oponentów ma ukonczone 3 klasy i potrafi to policzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane podałem , linków cala masa , policzyles ile wypuszcza kominek opalany drewnem a ile np. elektrownia Bełchatów (moja ulubiona) w przeliczeniu na 1MWh ?

Czekam na wyniki , moze ktos z oponentów ma ukonczone 3 klasy i potrafi to policzyc ?

 

Ja wiem czy warto czas chyba mu liczyć wpadki nie na temat kominków jak on to czyni.Takiego trolla na elektrodzie odstrzeliwują po pierwszym takim wpisie.Wpadka nr 5.

 

Wiesz, że jak ktoś CI pisze daj linka, wytłumacz coś, to z kontekstu i/lub cytowanych postó wynika że spodziewa się konkretnych linków i tłumaczenia konkretnych rzeczy.

A Ty jak ten klasyczny troll dajesz losowego linka od czapy zupełnie nie na temat, zapętlasz dyskusje itp. Czy jest na sali psycholog??

 

 

Apseudo-dyskusja przez zwolenników kominków odbywa się przy pomocy argumentów: Ty nic nie rozumiesz, wiem ale Ci nie powiem, mógłbym Ci napisać ale co to zmieni, nie chce mi się Ci podawać linków itd, itp.

 

Armagedon Panie.;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wogóle dyskusja jest zbędna. Nawet poprawne spalanie suchego drewna jest źródłem duzych i uciążliwych zanieczyszczeń..

 

 

Ło Matko ! to moze porownajmy zaniczyszczenia na 1MWh ? to naprawde nie wymaga wyzszej matematyki , zachecam do policzenia.

 

O tyle to jest ciekawe za nawet Elfir napisal ze to nie moze byc jedyne zrodlo ogrzewania wiec palac drewnem raz w tygodnii ciekawe ile zaniczyszczen wypusci dla porownania samym grzejac prundem z "czystej" eketrowni Bełchatów , nie wspominajac o kotłach zasypowych bo tam raczej okazjonalnie do lampki wina nikt nie pali ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...