Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Nikt tu przecież nie traktuje biokominka jako urządzenia do ogrzewania domu.

W tym wątku (poza nielicznymi napaleńcami) nikt nie traktuje KOMINKA jako urządzenia do komfortowego ogrzania domu.

 

Jedno i drugie daje poczucie obcowania z żywym ogniem, jedno spala czysto, drugie (jak u @niktspecjalny i wielu innych) sieje PMami wewnątrz pomieszczenia.

Jedno kosztuje kilkaset złotych, drugie kilka(naśc tysięcy.

Jedno można używać bez ograniczeń, inne zaczynają być "banowane" w gminach i miastach.

 

A biorąc pod uwagę to, że domy stają się coraz bardziej energooszczędne, to coraz większym kłopotem będzie ujarzmienie energii otrzymanej ze spalania drewna. Oczywiście - jest akumulacja, ale to już podnosi koszt instalacji.

Która najczęściej z biegiem lat jest coraz rzadziej wykorzystywana.

 

To są kolejne insynuacje i pomówienia.Nie zmierzył u mnie w czasie gdy spalam drewno sezonowane ,a bezpodstawnie zarzucam mi nieprawdę.Teraz to już kłamie nie mając argumentu. :mad::mad::mad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To są kolejne insynuacje i pomówienia.Nie zmierzył u mnie w czasie gdy spalam drewno sezonowane ,a bezpodstawnie zarzucam mi nieprawdę.Teraz to już kłamie nie mając argumentu. :mad::mad::mad:.

 

A te czarne ślady nad drzwiami kominka to Twój kot zostawił ?

To nie Ty pisałeś, że masz cofkę przy dokładaniu ?

Ze grillujesz sobie kiełbaski w kominku i aromaty się roznoszą po całym domu ?

Nie trzeba być Holmesem, by dojść do tego, że 2+2=4

 

Wypożycz sobie miernik, sprawdź poziom PM, pokaż rodzicom swoich wnucząt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te czarne ślady nad drzwiami kominka to Twój kot zostawił ?

To nie Ty pisałeś, że masz cofkę przy dokładaniu ?

Ze grillujesz sobie kiełbaski w kominku i aromaty się roznoszą po całym domu ?

Nie trzeba być Holmesem, by dojść do tego, że 2+2=4

 

Wypożycz sobie miernik, sprawdź poziom PM, pokaż rodzicom swoich wnucząt :)

 

Paulowi wolno mnie wysyłać do lekarza ,mam go zmieniać ,nie ma medycyny na to . To co z tobą? Zauważ ilu ludzi ma cie dosyć.Człowieku kilka cofnięć przez zapomnienie choć to opisywałem a ty nie rozumiesz tekstu pisanego.Jeśli zapomnisz otworzyć szybra ,a podrzucasz polano i otworzysz drzwiczki to.Cofka.Nie neguje tego ale u ciebie w tej twojej zgorzkniałej nieprawdzie jest to ogrom w skali kraju.Żenua. Obrażasz mnie na każdym kroku w podtekstach,piszesz jakieś powtórkowe niezwiązane z tematem powielające androny.:mad::mad::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze malo kumaty jestes, jesli chodzi o biokominki i WM, ale bede cierpliwy i wytłumacze.

Jak jest noc i kladziesz sie spac, to biokominek gasisz

Jak jest wieczor, nie ma pradu,a chcesz posiedziec przy biokominku, to uchylasz okno.

Nie wiem, co niebezpiecznego w uchylonym oknie ?

 

A jesli przeszkadza ci ciagnace zimne powietrze, to gasisz biokominek, a okno zostawiasz w mikrouchyle.

Zastanawiqm sie, jak mogles na to nie wpaśc :)

 

 

 

 

 

Tyle, albo wiecej. Bo przeciez nikt nie wylacza WM w nocy.

A w ciagu dnia z reguły wiecej.

Strasznie sie kompromitujesz ciagnac ten watek...

:lol:

Toż to szok.Ja już zgłupiałem noc to nie wieczór?Nie no porażka.Bardzo wyrazisty sposób na kumulację ciepła.Najpierw sobie nagrzałem ,a potem w pinechę ciepło wypuściłem drzwiami i oknami.-10 stC na dworze ale za radą "miszcza" trza otwierać okna.Ja to mam nieco inna praktykę.Rozpalam kominek,od góry (fotki prezentowałem) i sobie palę. Kładę się spać i jak wstrzelę się ,a się wstrzelam:P :) to żar mam jeszcze o 6 rano..Ostatni wsad np.24.00.KG nie ma podstaw do włączenia,podłogówka oddaje ciepełko,a ja śpię sobie .

 

Jak jest rano to dokładam na żar i popalam sobie znowu

Jak jest poranek i nie ma prądu to już nie dokładam.Matko i córko.:rotfl:

To się chyba nie dzieje naprawdę.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki niespecjalny bukiecik z kilku kwiatków :)

 

... Dla mnie kominek bo takie pytanie zadajesz ,nie wiedząc dlaczego, jest urządzeniem z którym mogę rozmawiać,mogę się do niego zbliżyć bo to jest przyjemne, mogę do niego włożyć polana i zrobić przy jego pomocy bezpieczny płomień,mogę przez jego szybę obserwować proces spalania drewna choćby po toby delektować się tym cudem natury...

...

...W Boga nie wierzysz ,a ja wiem ,że coś tam jest i to coś poprosiłem by cie trochę przystopowało i wiesz co.Wysłuchał mnie z czego bardzo jestem rad ...

...

...Chęć wyśmiewania w podtekstach sprowadza oponenta do takiego własnie partykularyzmu.Jaki bimber lubelski? Pochodzę z Lubelszczyzny i takie wycieczki personalne są naprawdę nie na miejscu.:mad::mad::mad:

Idę spać ,Gosposia ma wymyć plamy nad szybą i ja nie siusiam ze śmiechu.Siusiam ,że kominek tak można się mylić z wiadereczkiem na spirt.;).Oni to chyba tak specjalnie.Wiesz co nie dorastamy im do pięt. Nie-kominki nazywają kominkami.Spirytus spalany jest EKO. Coś nie teges.Może to opary.Paul mnie do lekarzy wysyła ,a sam nie dba o swoje zdrówko.Kominki to ciężki temat.;););)

Nie słuchajcie Paula.Ichnia medycyna jest nachalna i nie do ogarnięcia ,a ten znicz którego nazwę bardzo trafnie wymyślił dolby, niczym nie przypomina kominka.Kojarzy mi się z czapką wiedźmy samuraja lub wikinga.

...

Ludzie kominki ,a nie spirytusowy badziewi.Nie grzeje, płomyk jak z gromnicy,no bez przesady.Waha opary i wciąga jak szisze.Poległem.Polemika jest zbędna bo jastrząb myli fakty przeinacza i broni się bo popełnił głupstwo.Zgroza.

Teraz idź pogadaj z kominkiem (nie zapominając pogłaskać pieszczotliwie) :)

Zaraz później niech gosposia zaśpiewa tobie jakąś kołysankę a następnie poproś to swoje "coś" by zesłało na mnie jakąś plagę :)

Czekam na bimber lubelski by go spalić ku rozpaczy smakoszy :)

 

ps - "... Waha opary i wciąga jak szisze ...", byłbyś uprzejmy przetłumaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym poprzestałem czytanie tej twórczości :)

 

Jeżeli w styczniu o 19 ktoś nas odwiedza, to wchodzi i mówi "dobry wieczór"

Rozumiem, że dla Ciebie jest to już noc ?

 

wieczór

część doby poprzedzająca noc; czas między zachodem słońca a nocą

noc

czas od zachodu do wschodu słońca

 

Ty to już możesz nawet mówić night evening i nic mnie nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej odpisałem na post Zduna Darka B

- i wreszcie tylko do stworzenia nastroju przy kolacji

...

 

ps - mnie mój "znicz" wystarcza :) ... gdy nie mam czasami prądu po huraganie używam porządnego generatora :)

Tak więc každemu wg potrzeb :) ;)

Kilka postów dalej czytamy:

Ile masz takich aby ogrzac dom ? bo sie przymierzam bo podobno truje sąsiadów i chcialbym policzyc ile potrzebuje na 240m2 + garaz. No i ile tego bimbru musze miec na sezon , wiesz chcialbym sie przygotowac ...

Boshhh ... znicz w domu ? moze jeszcze do ogrzewania :bash::bash::bash:

w łazience powinno być wiecej bo temperatura powinna być wyzsza, trzeba tylko uwazac aby nie zachlapac bo zgasna i sie zimno zrobi :lol:

O braku prundu zapomniałeś ..... no ale majac taaaaki "piec" niczego sie nie boisz :D

 

Zawsze jak sie zrobi zimno mozesz wypic "paliwo" z kominka , ....

Czy tak trudno zrozumieć te kilka zdań które napisałem wcześniej :)

Mnie do celów ogrzewania nie jest potrzebny kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul rozgoryczony iż nie ma kominka tylko znicz musi cytować wyrwane z kontekstu moje spostrzeżenia ,wkleił całą prawdę o sobie i nie tylko. W tym wieku tak moszna. Moszna .Szacun. Ciekawe jak tam uroczy znicz do grzania stołu.:)

FB_IMG_1555103938755.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loooolll... czlowieku :)

Jak brakuje pradu to sie otwiera okno.

Chcesz powiedziec, ze 60m3/h (wymiana obnizona na noc) to za malo tlenu dla biokominka ??

 

Ha, ha, ha , ha...

Fajnie, ze wrociles, takich bzdurnych tez dawno nikt,turaj nie wysuwał...

:lol:

 

Fajny plan ztym oknemm jak na zewnątr z będzie -30 lub jak już w komnkach z braku czegokolwiek pójdą w ruch meble, Lub przy jakim kolwiek scenariuszu bez prądu a powiedzmy w Niemczech Atomówka wybuchnie a wiać będzie z zachodu.

 

Po kij obniżać na noc?

 

@złota patelnia

 

CZy do tego bio kominka masz w jakiejś szopce bimbrownie? i ilo tygodniowy zapas masz paliwa?

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech wy nie jesteście na czasie , trendy!!!!

Za naszą zachodnią granicą ubogacacze kultury europejskiej zapoczątkowali modny trend powrotu do źródeł

Proponuję się dostosować i zwyczajnie na podłodze palić ogniska. Czyli starczy palenisko : tanio ,

- czyni niesamowity klimat i wystrój pomieszczenia -darmo.

No wypada mieć gaśnice polecam mgłową drogo, ale trendy, i ten podziw w oczach strażaków bo często będziecie ich gościć. przynajmniej z początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego to tolerujecie.Znowu memy w wątku o kominkach.Jemu wolno?Jakież on ma pozwoleństwo? Gdybym ja to wkleił to Elfir-greengaz itp. dałaby mi od razu banana.Merytoryczne nie jest ale za to obraźliwe i owszem.Powtórzę mamy rozmawiać o kominkach ,a nie o zniczach.Prawdę mu napisał bo nie rozumie zagadnień tu poruszanych.Mieszka na Florydzie w klimacie wiadomo i gada głupoty ,że mu kominek niepotrzebny.Powiem tak.Z medycznego punku widzenie przypadek jeszcze niezdiagnozowany.Z technicznego w ogóle.Z zagadnień stricte kominkowych czarna pu..end pa. Obśmiewanie, cytowanie i powielanie niepotrzebnych zaśmiecających postów by starać się obronić przed błędami technicznymi jakie popełnił porażka..Węszy i szuka zadymy.Zróbcie coś z tym.To kółko przeciwników kominków strasznie się panoszy w dziale kominkowym bez żadnych konsekwencji.Im wolno!!!!!!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny

Taki zwyczaj ludzkich i zwierzęcych stadnych zgromadzeń. Po dosyć krótkim czasie ... .

Musi być etat kozła ofiarnego co to każdy może zgnoić dla poprawy stanu swego ego.

No i ten drugi w monarchiach nawet prawdziwy.... błazna. Ten najczęściej jest dobrowolny ten pierwszy to raczej wybór samca alfa, a reszta akceptuje.

 

A ja atawistycznie optuję za kominkiem otwartym !! No dopuszczam opcje szczelności , a to zawęża wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny

Taki zwyczaj ludzkich i zwierzęcych stadnych zgromadzeń. Po dosyć krótkim czasie ... .

Musi być etat kozła ofiarnego co to każdy może zgnoić dla poprawy stanu swego ego.

No i ten drugi w monarchiach nawet prawdziwy.... błazna. Ten najczęściej jest dobrowolny ten pierwszy to raczej wybór samca alfa, a reszta akceptuje.

 

A ja atawistycznie optuję za kominkiem otwartym !! No dopuszczam opcje szczelności , a to zawęża wybór

 

Wklejałem zdjęcia tarasu z komikiem z otwartą komora paleniskową.Ten klimat jest niepodważenia.No aż się chce patrzeć i patrzeć.Jak Włoch w piecu chlebowym piecze pizze to wkłada drewno.Jak Okrasa rozpala drewniane ognisko ;) z płytą żeliwną to aż mi kubki smakowe intensywnie pracują wkłada drewno.Wiem ,że węgiel drzewny niezdrowy jak opary z gazu,wiem ale odmawiać sobie wszystkiego.No cudo.popatrz.Jak przeciwnicy tego nie czują to zrozumieją tych co mają kominki.

 

189551_dom-taras-fotele-kominek.jpg

 

https://www.tapetus.pl/189551,dom-taras-fotele-kominek.php

 

203945_dom-taras-kominek.jpg

 

260170_fotele_kominek_stol_podloga_taras.jpg

 

218639_taras_kominek.jpg

 

orig

 

no cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprzekonanych do kominków tym nie przekonasz , a do wylewania swego uwielbienia tych 'cudów' jest inny temat https://forum.muratordom.pl/showthread.php?319163-Róbcie-kominki-w-domu-!&p=7808000&highlight=robcie+kominki#post7808000

 

To w takim razie gdzie tobyś zakwalifikował?

 

attachment.php?attachmentid=429158&d=1555108013

 

Może tu wyleją nieuwielbienie do kominków. :

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?353650-R%C3%B3%C5%BCnice-w-poziomie-%C5%BCycia/page12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...