Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Ja ci podałem dane, że koncentracja wysokich kominów nie ma w Polsce żadnej korelacji z występowaniem raka i z ilością samobójstw - co ty usilnie forsowałeś. Mam ci przypomnieć?

.

 

Może z kominami nie ma, ale np. z fazami Księżyca już tak; wg. danych statystycznych policyjnych, najwięcej samobójstw oraz kradzieży ma miejsce podczas pełni Księżyca.

Ponoć wtedy też najwięcej wilkołaków nie śpi, ale to pewnie już bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki już wcześniej dawałem poszukaj se.

 

 

 

Na twoim przykładzie widać, że wyziewy z kominka są szkodliwe.

 

Nie kolego bo zaczynasz się bawić w bałwochwalca.Nie tedy droga dawaj statystyk z Montrealu przełom 2018/2019 o w/w zakazie.Po swojemu pruknij.Znawca od kominka nie powinien mieć z tym problemu.No dawaj.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie naleze" ale ale sie wypowiem czyli nie znam sie ale sie wypowiem , to taka narodowa cecha ) . Gdybys choc chwile pomyslal ze jak ktos ma 7-10 kW kominek to po to aby podziwiac płomien przy otwartych oknach ?

 

Ja bym ich postawił pewnie z 50 tylko musialbym wieszac na scianach aby sie nie potykac , bo jak sie rozleje ten bimber to jeszcze chałupa z dymem moze pojsc :)

"Oczywiście! Masz rację" :)

 

 

...

...,przedstawiając jakieś nieprawdziwe fakty. ....

ewenement na skalę światową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspert kominkowy ,ewenement w poznawaniu prawdy o kominkach wkomponował sarkazm.Zapomniał.My pamiętamy jak kominek z pełnym oprzyrządowaniem myli się z czymś takim.Uwagi nie odwrócimy.Czas przyznać się do kolejnego błędu.

 

samuraj-kapelusz_318-30381.jpg

Postaram poszukać się coś na kształt kota połączonego z Gosposią i kotletem cielencym :) ;)

 

ps - oczywiście bimber lubelski jako paliwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir pisała żeby bez Bełchatowa i li tylko o kominkach.Ten jak zwykle ukłuty cierpiący, bo się sromotnie pomylił chwaląc swoje rzeźby i znicz. Są wzloty i porażki.,czas przywyknąć.;).Nadchodzi nowa era kominkowa.Będzie dobrze.;):)

"Oczywiście ! Masz rację" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postraszył.

 

.............WNIOSKI:

W tym prospektywnym badaniu używanie co najmniej raz w tygodniu wewnętrznego pieca opalanego drewnem / kominkiem w najdłuższej dorosłej rezydencji i spalanie drewna lub gazu ziemnego / propanu wiązało się z nieznacznie wyższym ryzykiem raka piersi. ................

 

:eek::eek::eek::eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się po raz drugi więc spróbuje odpowiedzieć że znicz przedstawiony przez Paula nie jest kominkiem i fakt okazał się nieprawdziwy.Uznał to wyżej ,ze ma kominek , a to tylko atrapa czyli znicza alkohol- spirytus.

 

Nieprawdziwe "fakty", które wszyscy powtarzamy jak prawdy objawione

 

 

To zadziwiające jak bardzo przywiązani jesteśmy do pewnych „faktów”, które przytaczamy zawsze kiedy nadarzy się ku temu okazja. Z jakiegoś powodu całkiem błędne lub źle zrozumiane informacje krążą sobie po świecie od lat i nawet ta próba ich skorygowania nic właściwie nie zmieni.

 

Ot i kolejna porażka.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się po raz drugi więc spróbuje odpowiedzieć że znicz przedstawiony przez Paula nie jest kominkiem i fakt okazał się nieprawdziwy.Uznał to wyżej ,ze ma kominek , a to tylko atrapa czyli znicza alkohol- spirytus.

 

 

 

Ot i kolejna porażka.:)

 

 

A kto zatwierdza co jest kominkiem, a co nie jest?

 

Przynajmniej nie wpuszcza do środowiska substancji odpowiedzialnych za raka, astmę.

 

https://pdfs.semanticscholar.org/0a12/e57c4856142ef6f56a24a1f2478599e2ede5.pdf

 

A mówienie, że spalanie drewna jest nieszkodliwe, a tylko spalanie węgla tak, bo emituje metale ciężkie jest zaprzeczeniem wyników wielu badań.

 

Przypominam :

 

y4mEfT0WXh1yfd6_uS1T9Rz-hoZBq_2xxFg8Fpq3wWf10rYNh_7LIcLnE6IbA3hjTPrT23nxVx2GkMCDU6J-jtV12sQ2xPwOSNuOl_WckHdIMg6nQu_Kaqs71ZxpnDFEVswDnqRnJI1u35weY1SKODUIh_zO8VY8Ug1QfziP5SRy9OXBr6cBN9tlhY-ZyCW4NRz697NAVt2emP_5jjGi3a42w?width=657&height=338&cropmode=none

 

Wszystkiego nie spalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się po raz drugi więc spróbuje odpowiedzieć że znicz przedstawiony przez Paula nie jest kominkiem i fakt okazał się nieprawdziwy.Uznał to wyżej ,ze ma kominek , a to tylko atrapa czyli znicza alkohol- spirytus.

 

 

 

Ot i kolejna porażka.:)

"Oczywiście ! Masz rację" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oczywiście ! Masz rację" :)

 

Nieprawdziwe "fakty", które wszyscy powtarzamy jak prawdy objawione

 

To zadziwiające jak bardzo przywiązani jesteśmy do pewnych „faktów”, które przytaczamy zawsze kiedy nadarzy się ku temu okazja. Z jakiegoś powodu całkiem błędne lub źle zrozumiane informacje krążą sobie po świecie od lat i nawet ta próba ich skorygowania nic właściwie nie zmieni.

..................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oczywiście! Masz rację" :)

 

 

czyli jednak "nie znam sie ale sie wypowiem"? nie mam takiego kominka "bimbrowego " wiec jeśli on ma tak ~200W to 50x~200W daje jakieś ~10kW (pomyliłem sie gdzieś?) , tak przy okazji wlasnie komników z otwartą komora spalania i rekuperatorów :

 

"Dlatego też w domach wentylowanych mechanicznie stosować należy kominki z zamkniętymi komorami spalania, które powietrze niezbędne do procesu spalania pobierają niezależnym kanałem z zewnątrz. Dzięki temu w pomieszczeniach zachowana zostaje idea wentylacji mechanicznej: zrównoważona podaż i pobór powietrza."

 

http://termomodernizacja.pl/rekuperacja-11-rzeczy-o-ktorych-nalezy-wiedziec/

 

"W domu wyposażonym w rekuperator wskazane jest zastosowanie kominka z zamkniętą komorą spalania, tzn. takiego, który powietrze do spalania pobiera z zewnątrz."

 

https://www.rekuperatory.pl/zalecenia-dla-domu-wyposazonego-w-rekuperator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...