Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Czy ta doskonała wiedza pomoze wyjasnic dlaczego w Krakowie zakazano spalania jakiekolwiek paliwa stałego z właczeniem kominków. Mniemam ze wiedza kol. gogush jest nieporównanie wieksza od naukowców których w Krakowie nie brakuje a którzy to naukowcy doradzali Radzie Miejskiej w podjeciu uchwały o tym zakazie. Mysle ze kol. gogush bardzo merytorycznie sie wypowie dlaczego zakazano równiez kominków.

 

70% to piece węglowe , do tego 80% to śmieciuchy, jaki z tego wniosek?

 

Przy okazji nie wierz we wszystko co usłyszysz od "naukowców" , takich " badań" w historii mieliśmy już wiele , ostatnio dieselgate, tam tez były badania. Czy nawet "naukowo" obliczana wielkość wypuszczanej rtęci przez elektrownię Bełchatów ( rzeczywistośc była zgoła osmienna od "badań" naukowcow).

Więc wystarczy postawić tezę a badania się znajdą :).

Inna sprawa że w kominkach ludzie palą nie tylko drewno o czym już było wcześniej (odpady drewnopodobne albo gorsze swinstwa) więc nie ma nad tym kontroli i to jest powód uchwały a nie to że "kominki truja" bo to taki argument jak " a u was biją murzynów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy zakres 3-5kW nie zawiera generatora 3kW ????? gdyby napisał 5 kW to byłoby 5kW ale napisał 3-5kW gdzie tu manipulacja ? Moge napisac 3,1kW to tez manipulacja ? a 3,5kW ? zmienia to coś w tej dyskusji ? ogarnij sie .....

naprawdę tego nie rozumiesz? Manipulacją, jest twoja wypowiedź. Przedmówca pisał wyraźnie o mocy 3-5kw, a ty od razu obcinasz to do tylko 3kw. To ewidentna manipulacja, bo sugerujesz, że taka moc to za mało i że to nie wystarczy. Gdybyś odniósł się do całego przedziałku (3-5kw) i dodatkowo miał wiedzę na temat projektowego obciążenia cieplnego, to nie pisałbyś takich rzeczy. To że u ciebie w domu to byłoby za mało, nie oznacza, że w nowym energooszczędnym domu będzie tak samo.

5kw to wystarczyłoby nawet do mojego "durszlaka" budowanego 10 lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70% to piece węglowe , do tego 80% to śmieciuchy, jaki z tego wniosek?

 

Przy okazji nie wierz we wszystko co usłyszysz od "naukowców" , takich " badań" w historii mieliśmy już wiele , ostatnio dieselgate, tam tez były badania. Czy nawet "naukowo" obliczana wielkość wypuszczanej rtęci przez elektrownię Bełchatów ( rzeczywistośc była zgoła osmienna od "badań" naukowcow).

Więc wystarczy postawić tezę a badania się znajdą :).

Inna sprawa że w kominkach ludzie palą nie tylko drewno o czym już było wcześniej (odpady drewnopodobne albo gorsze swinstwa) więc nie ma nad tym kontroli i to jest powód uchwały a nie to że "kominki truja" bo to taki argument jak " a u was biją murzynów"

 

Pytałem o faktyczny powód dołączenia kominków do zakazu, temat rteci w Bełchatowie to na inna dyskusję. Ale fakt calkowity brak kontroli jakosci spalanego opału jest jedną z przyczyn. Mozna iec tylko nadzieję ze wzorem Krakowa pojdą inne samorządy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zapomniales dodac ze 70% to "weglowce" wiec co "smierdoli" ?

 

P.S.

 

przeliczyles te SOx, NOx i pyly ze smieciuchow z okolicy (ktorych masz pewnie z 60% w okolicy)

W promieniu 2km nie ma ogrzewania na węgiel. Nowa zabudowa, odkąd tu mieszkam jest gaz, a MPZP zezwala na ogrzewanie niskoemisyje, bez paliw stałych. Ide ulicą, Na zawietrznej domu wali. Na na wietrznej nie. Dom 2 letni. Gaz i koiminek. Kominkiem wali zimą regularnie, prawie każego dnia.

U mnie trują kominki, no, ale Ty wiesz lepiej mimo że tu nie byłes.

 

Po za tym niczego nie musze przeliczać. Wiem żę węgiel jest gorszy od drewna. Wiem też żę gaz, jest dużo lepszy od drewna. Jeszcze lepsze jest produkcja energii bez spalania pali kopalnych, ale do tego droga daleka w tym kraju i z takim myśleniem. No, ae Ty jesteś spalaczem drewna bo tak Ci wygoeniej, więc wygodniej jest Ci winne zrzucać na innych i wyrywkowo traktować zaniezczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegnij do 70% swoich sąsiadów i tam nawracaj bo nie dosc ze truje kilka razy bardziej ten wungiel to jeszcze maja niska sprawność te kotły.

Dla przypomnienia :

 

""Z wyników badań opublikowanych w 2016 r. przez Instytut Ekonomii Środowiska w Krakowie wynika, że 70% domów jednorodzinnych w Polsce jest ogrzewanych kotłami na węgiel, z tego 80% stanowią najprostsze kotły zasypowe, tak zwane kopciuchy, które są tanie, ale za to charakteryzują się niską efektywnością i wysoką emisją zanieczyszczeń.""

 

Czekam na przeliczenia, liczby podalem wcześniej

Pogrzeb sobie po wątku. Ja wielokrotnie liczby podawałem w każdy możliwy sposób. Strzepił sobie języka nie będę dla Ciebie specjalnie. Niespodobają Ci się liczby to jescze mi powiesz żę śmierdzi bo usta otworzyłem. Kto go tam wiem, wysoka kultura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

Jeśli gdzies się pomyliłem proszę o korektę.

 

Biorąc pod uwagę "co było do udowodnienia" w niczym, się nie pomyliłeś!!

 

Wysztko policzyłeś "dobrze:"

- wziłąś pod uwagę tylko najgorszą polską elektrownie.

- porównałeś drewno do gorszego, pisząc o ile to razy węgiel jest gorszy od drewna, z czy rzecz jasna nie sposób polemizować.

- nie podałeś wartości dla gazu, które to według źródła danych które używałeś, jest lepszy od drewna, 3x, połowe, i 6900x (SOx, NOx, Pyły).

- martwisz się o katastroficzne kwaśne deszcze niszczące lasy, które w tym kraju dawno dawno nie widziano ale zapominasz o pyłach od których nie idzie zimą oddychać a trują nas, ludzi. Ale co tam, grunt żeby wybielić spalanie drewna odpowiednio dobierając liczby które się pokazuje.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu są i ekogroszkowcy i kominkowcy. Czuć tylko tych drugich - wędzonką. Widać ekogroszek spalany jest w wyższych temperaturach.

Ekogroszek we wmiare nowych piecach jet przede wszystkim spalony w miare optymalnie.

Do najnowszego kominka najlepszej klasy można i powszechnie sięto czyni, wsadzić niedokładnie wysuszone drewno, rozpalić od dołu, i przykręcić dopływ powietrza żeby "dłużej trzymało. I wtedy ta wyższość drewna na węglem idzie się .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodze tu tylko raz na jakiś czas zobaczyć ta piaskownice. Od 400 stron ciągle dwa fronty. Kominek to zło, zatrucie i zaparcia. Drugi front że bez kominka nie da się żyć. W sumie rownie dobrze mozecie sie klócic na temat zlewu w kuchni 1 komora kontra dwie. Dzieciaki

Jeśli nie widzisz różnicy pomiedzy czyimś wyborem ilości komór w zlewie a przymusowym wdychaniem syfu lecącego z komina sąsiada, tylko daltego że on ma taki kaprys pogapić się na ogień, no to masz całkowitą rację!!. Miałbyś dziecko chore na astmę, które musi brać leki zimą codziennie akurat tak koło 18-tej jak miłośnicy ognia do domu wracają i oddają się swoim przyjemnościom, to byś pewnie zdanie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek i drewno truje. Połowa rakotwórczego(!) B(a)P w Europie to sprawa kominków i pieców na drewno. Prawdy nie zakrzyczysz :).

Zamilcz!! Tylko SOx się liczą i tylko w porównaniu do węgla.

 

 

Prawdy nie zakrzyczysz :).

Ale podobno sumienie można. Choć to powtarzam z drugiej ręki, bo nie próbowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę tego nie rozumiesz? Manipulacją, jest twoja wypowiedź. Przedmówca pisał wyraźnie o mocy 3-5kw, a ty od razu obcinasz to do tylko 3kw.

 

 

Litości ........zapytam jeszcze raz czy w zakresie 3-5kW nie mieści się generator 3,0kW ?

 

 

To ewidentna manipulacja, bo sugerujesz, że taka moc to za mało i że to nie wystarczy. Gdybyś odniósł się do całego przedziałku (3-5kw) i dodatkowo miał wiedzę na temat projektowego obciążenia cieplnego, to nie pisałbyś takich rzeczy. To że u ciebie w domu to byłoby za mało, nie oznacza, że w nowym energooszczędnym domu będzie tak samo.

 

Powiedz jaki to musi być dom aby dało się go ogrzać GENERATOREM PRĄDU o mocy 3kW

 

 

5kw to wystarczyłoby nawet do mojego "durszlaka" budowanego 10 lat temu...

 

 

Hahahahaha jak podałem dolną granicę to miała być manipulacja , teraz podałes WYŁĄCZNIE górną granicę 5kW i co ? nie manipulacja ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodze tu

..

Dzieciaki

 

 

prosze tu nie wchodzic "psze pana"

 

a tak na marginesie widac ze wchodzisz tu sporadycznie i niewiele z tego co tu sie pisze rozumiesz. Tak sie sklada ze jestem jednym z niewielu (moze jesze 1 osoba na stale) pisza ze wskazywanie na kominki jako glowne zrodlo zaniczyszczeni jest absurdem a nie ze bez kominkow nie da sie zyc, wiesz ze mam PC ? wiesz ze mam PV ? mam tez generator (ale nie 3kW :lol: )

Wiec faktycznie nie zagladaj tu, bo po co ?

 

Zamilcz!! Tylko SOx się liczą i tylko w porównaniu do węgla.

.

 

 

Policzyles juz pozostale substancje ? możesz zaczac od pyłów ..... dasz radę ?

 

Dla przypomnienia Ekogroszek generuje 4900 % wiecej SOx niz to co kominek na drewno

 

. Miałbyś dziecko chore na astmę, które musi brać leki zimą codziennie akurat tak koło 18-tej

 

odpowiem klasykiem w oczekiwaniu na liczby ile to np. pyłów wypuszcza kominek i ile taki kopciuch "wunglowy" co teraz w wiekszosci ,

 

A tu klasyk :

 

"Milicjant z drogówki: A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie? Więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!" :lol:

 

 

 

 

 

moze jednak wrocmy do tego co uzywasz w domu do grzania co ? czym grzejesz

 

Co się stało z tym forum? Co się stało z ludźmi w tym kraju ?

:-(

 

"smierdoli" wędzonką , "się rzucili wędzieć kiszki" , "chore dziecko na astme" itd ...... kojarzysz ? spojrz w lustro

 

a przy okazji jesli tam marwtisz sie zatruciem to zobacz jak wyglada zatrucie rtęcią (3 t tego wspalaniego pierwiastka wypuscił Bełchatów) :

 

http://www.national-geographic.pl/ludzie/tu-dzieci-rodza-sie-z-wadami-dorosli-choruja-wojsko-i-policje-zzera-korupcja-wszystko-z-powodu-zlota

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te twoje wpisy traktuje jak codzienną porcję śmiechu, generator 3kW jako alternatywa do grzania domu? Czajnikiem będziesz grzać?

Gazu nie mam

 

Mój dom przy -20C ma obciążenie 3.6kW

Więc generator 3-5kW (polecam jednak czytać dokładniej) spokojnie go ogrzeje. Nawet nieco większy - tak do 140m2, wybudowanych w podobnym standardzie.

Twojego nie, ale budując większy dom wszystko jest w nim droższe - m.in źródło ciepła (te zapasowe też).

 

Do tego - jeśli nie będzie prądu ale będzie ciśnienie w rurze z gazem, to nawet braku prądu nie odczuję.

Ty będziesz po ciemku grzał (przegrzawał) jedno pomieszczenie, niedogrzewał inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...