Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co to znaczy normalnie??? to co nawet nie 30% z ankietowanych uważa za dobre? reszta 70% większość jest nienormalna. Jedynym miarodajnym tu źródłem jest powyższa ankieta, czy jest zakaz/potrzeba, czy kto jakich ma sąsiadów/znajomych to drugorzędny problem, powyższa ankieta pokazuje, że osoby niepotrzebujące kominków są w wyraźnej mniejszości. Edytowane przez BCS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy normalnie??? to co nawet nie 30% z ankietowanych uważa za dobre? reszta 70% większość jest nienormalna. Jedynym miarodajnym tu źródłem jest powyższa ankieta, czy jest zakaz/potrzeba, czy kto jakich ma sąsiadów/znajomych to drugorzędny problem, powyższa ankieta pokazuje, że osoby niepotrzebujące kominków są w wyraźnej mniejszości.

.

LOL, miaraodajna ankieta :)

Ankieta na grupie 228 osób, z ktorych polowa kominka nie chce, albo ma wątpliwości.

W ktorej zapewne sporą czaśc glosów oddały osoby utrzymują sie z montaży/sprzedaży takowych (z czego przynajmniej jeden posiada dwa nicki: @dolby i @ dbx)

 

Natomiast ŻYCIE to właśnie nowopowstające osiedla, gdzie większość ludzi z niepotrzebnego klamota po prostu rezygnuje.

Wisły kijem nie zawrócisz....

 

A to "normalnie", odnosiło sie, jak mniemam, do poziomu wstawek @wg39070, ktore niewiele wnoszą do tematu

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy normalnie???

 

A to "normalnie", odnosiło sie, jak mniemam, do poziomu wstawek @wg39070, ktore niewiele wnoszą do tematu

Tak, do tego odnosił się mój wpis.

Do bezsensownej osobistej zaczepki nic nie wnoszącej do tematu.

Taki wpisy są niezgodne z zasadami FM i powinny być usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek mam i będę miał, używam i będę używał. Wielu moich znajomych budujących domy też wstawia do swoich salonów kominki. Gusta nie podlegają dyskusji, koniec i kropka. Adwersarze w tej materii polegli na samym początku.

 

Jeśli choć kilka osób po przeczytaniu tego wątku zastanowiło się, czy warto wydawać parę(naście) tysięcy na skrzynkę spalającą drewno w salonie i podjęło decyzję, że jednak nie warto, to watek przyniosł zakladany zalożycielowi cel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli choć kilka osób po przeczytaniu tego wątku zastanowiło się, czy warto wydawać parę(naście) tysięcy na skrzynkę spalającą drewno w salonie i podjęło decyzję, że jednak nie warto, to watek przyniosł zakladany zalożycielowi cel

 

Dlaczego?

A skąd wiesz że ktoś czytając to i zrezygnuje nie będzie później żałował?

Są za i przeciw i na tej podstawie inwestor powinien podjąć decyzje o inwestycji.

 

Ja tylko widzę że są dwie nachalne strony konfliktu.

Ja widzę więcej zalet niż wad Ty widzisz to inaczej i tyle jednak z regóły prawda leży po środku.

To aby ktoś mógł podjąć decyzję to kwestia spisania zalet i wad. Może cech bo dla jednego wada to może być zaleta.

Zresztą kominki są różne kozy, kominki z aku bez aku, dgp grawiacyjne wymuszone, PW. To wszystko ma swoje cechy które mogą być bardzie lujb mniej optymalne dla kogoś.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

A skąd wiesz że ktoś czytając to i zrezygnuje nie będzie później żałował?

Są za i przeciw i na tej podstawie inwestor powinien podjąć decyzje o inwestycji.

 

 

No i właśnie po to powstał wątek. Udzielają sie tu też miłośnicy atawistycznego wpartywania sie w płomienie i oni wyartykułowali tu swoje "za"

Czytający ten wątek na pewno wezmą te głosy pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli choć kilka osób po przeczytaniu tego wątku zastanowiło się, czy warto wydawać parę(naście) tysięcy na skrzynkę spalającą drewno w salonie i podjęło decyzję, że jednak nie warto, to watek przyniosł zakladany zalożycielowi cel

 

Miastowym dupeuszom co se dom zbudowali kominek potrzebny nie jest.

Zazwyczaj.

Bo?

To jak w przypowieści o włościaninie, chronometrze i ekskrementach...

Gówno chłopu - nie zegarek, jak go nakręcić nie umie!

Ale...

Dla kumatych, co palić w tym umieją - sens ma.

Palą czysto i suchym, sezonowanym.

No i chwalą sobie.

 

Czasy mamy takie, że ja wolę 100zł w złotej monecie jak banknot stuzłotowy.

No i zapas energii cieplnej na własnym podwórku...

Cały zapas potrzebny zimą.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram!

Kominek to spory wydatek i jak ma DZIAŁAĆ to trzeba go z głową w dom wkomponować.

I nie chodzi mi tu o estetykę a o pragmatyzm.

Taki czy inny system grzewczy - trzeba mieć, bo jeszcze się nie na tyle ociepliło, aby - nie mieć.

Od prawieków ludzie przy ogniu się grzali...

 

No, ludzi jakby nieco za dużo się zrobiło, to czasem dymu za oknem sporo, ale nad tym już myślą ci od ONZ i szczepionek...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co chcą raz na jakiś czas okazyjnie popatrzyć na płomień niech sobie kupią biokominek. Taniej ich wyjdzie.

Zdecydowanie taniej :)

Szczególnie w przypadku gdy chcemy to robić tylko "dla klimatu wieczornej kolacji" :)

 

Popieram!

Kominek to spory wydatek i jak ma DZIAŁAĆ to trzeba go z głową w dom wkomponować.

I nie chodzi mi tu o estetykę a o pragmatyzm.

Taki czy inny system grzewczy - trzeba mieć, bo jeszcze się nie na tyle ociepliło, aby - nie mieć.

Od prawieków ludzie przy ogniu się grzali...

 

No, ludzi jakby nieco za dużo się zrobiło, to czasem dymu za oknem sporo, ale nad tym już myślą ci od ONZ i szczepionek...

 

Adam M.

Mnie jednak bardziej chodzi "o estetykę" :)

Alternatywnym źródłem energii (w razie kataklizmów), jest dla mnie odpowiedniej mocy i jakości generator :)

 

ps - sądzisz, że ONZ wprowadzi przymus szczepienia palących w kominkach ? ... szczepienia przeciwko ... ? :)

Jeszcze chyba takiej szczepionki nie wynaleziono ? :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ile macie teraz galon paliwka?

:lol:

U nas jakby drożej jest...

Też wolałbym nalać i guziczek wcisnąć...

Ale tu trzeba jak Krzysio Lis... Drewno zamiast benzyny... :lol:

 

Są już szczepionki na choroby, których jeszcze ni wynaleziono to pewnie i dla tych co kominki lubią lub nie lubią jakaś się znajdzie.

Choćby przeciw grypie, po której od razu czujemy się gorzej!

Na palenie/niepalenie w kominkach zupełnie dobra!

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek to spory wydatek i jak ma DZIAŁAĆ to trzeba go z głową w dom wkomponować.

I nie chodzi mi tu o estetykę a o pragmatyzm.

 

 

Trudno się z tym nie zgodzić, choć jak widać po forum wielu zrobiło to bez głowy (vide "owczy pęd") i teraz plują sobie w brodę. A wystarczyło to "z głową w dom wkomponować" :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ile macie teraz galon paliwka?

:lol:

U nas jakby drożej jest...

Też wolałbym nalać i guziczek wcisnąć...

Ale tu trzeba jak Krzysio Lis... Drewno zamiast benzyny... :lol:

 

Są już szczepionki na choroby, których jeszcze ni wynaleziono to pewnie i dla tych co kominki lubią lub nie lubią jakaś się znajdzie.

Choćby przeciw grypie, po której od razu czujemy się gorzej!

Na palenie/niepalenie w kominkach zupełnie dobra!

 

Adam M.

 

Napisałeś jasno swoją wizję szczepionki rozumiem ale manipulacja słowna Twego kumpla wyżej jest powalająca. Drwiny są jak widać dopuszczalne jest jednak ta ich odsłona którą trzeba dobrze interpretować.Ma znicz na spirt to i mającym kominki dopieka nie rozumiejąc co napisałeś.Ja zrozumiałem ,że chciałbyś wprowadzenia szczepionki (która nie pomoże) dla jednych jak i dla drugich.On tylko dla mających kominki.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt, drodzy forumowicze !

 

Dlaczego tu życzenia? Krótkie wyjaśnienie... Początkowo odbierałem ten wątek negatywnie. Założony przez człowieka skonfundowanego i nieszczęśliwego z powodu braku własnej przenikliwości czy mądrości w wyborach, od razu przyciągnął ludzi mu bliskich. Po czasie zrozumiałem, że cała ta rzesza frustratów, dając tu upust swoim emocjom i pielęgnując je miesiącami, ba....latami, robi doskonałą robotę dla branży. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś ich słucha lub czyta. Jeśli jest tak jak twierdzą, cieszę się niezmiernie, że choć jednego lub dwóch klientów tego pokroju da się uniknąć. Gdyby faktycznie było tak jak twierdzą ci wiecznie niezadowoleni z kominka zabawni ludzie, branża mogłaby poważnie zmniejszyć ilość budowanych urządzeń - pozbyć się bylejakości, przypadkowości i klientów z tzw worka owczego pędu. Wiem, wiem....pomarzyć dobrze jest. Ale co tam, mamy święta!

 

Pozdrawiam oczywiście wszystkich bez wyjątku! :)

DSC05995..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijem Wisły nie zawrócisz. Czy to ostatnie wpisy imrahila, czy BCS pokazują, że ludzie ze skrzynki rezygnują, coraz częściej wyżej stawiając np wentylację mechaniczną z rekuperacją (a pięć lat temu był to nikły promil instalacji w domach).

Nie wiem, ile masz lat i ile do emeryturki zostało, ale byś możę Ty jeszcze będziesz miał co robić - w przeciwnym razie już teraz powinieneś zgłębiać temat rekuperacji.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie rezygnują z coraz większej liczby rzeczy i rozwiązań.

Nie dziwne.

Żeby czegoś używać potrzebna jest jaka taka wiedza o urządzeniu czy procesie jaki w nim zachodzi.

Jak tej wiedzy brak - zostaje zrezygnować.

Spokojniej się wtedy śpi...

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...