Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Jemu coś źle poszło to się tu wyżywa.Rozumiem każdy ma swoje racje.Chce coś zmienić ale on i inni tego typu adwersarze to ikony właśnie jak sam napisał bazujących na takich określeniach nie mając żadnych argumentów. pzdr.:yes:

 

Widocznie u ciebie w domu normą jest życzenie:

 

To ja Ci życzę, żebyś jadł warzywa nawożone szambem.

 

skoro nie widzisz w tym nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skąd wniosek że czegoś chce? Niczego od Ciebie nie chcę,a jeszcze mniej się spodziewam.

Zwykłe stwierdzenie faktów: wielokrotnie opisywałeś swoją motywację, do której definicja niktspecjalny pasuje jak ulał: "preferowaniem spraw własnych, [...], pominięcie spraw ogółu".

 

Co wtym złego? Nie mogę stawiać interesu obcych ludi choć by ich kilka milionów było ponad swoim.

Pomimo że miałem w tym sezonie (i na kilka następnych) darmowy opał kominkowy to drewno nie było głównym źródłem ogrzewania paliłem tyle ile chciałem a nie tyle ile "musiałbym".

Spaliłem ok 0,5mp i 50kg brykietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wtym złego? Nie mogę stawiać interesu obcych ludi choć by ich kilka milionów

 

I właśnie dlatego trzeba pewne sprawy załatwiać odgórnie - pod przymusem. Jak montaż katalizatorów w nowych samochodach, sprawdzanie czy dpf ciągle siedzi czy jakość oczyszczonych ścieków przemysłowych. Każdy chciałby trochę urwać w kosztach, a później wszędzie syf - nie ma czym oddychać, do wody nie wejdziesz, a w lesie śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym złego? Nie mogę stawiać interesu obcych ludi choć by ich kilka milionów było ponad swoim.

Dlaczego palacz który se chce w restauracji czy pociągu zapalić papierosa, ma stawiać interes innych ludzi nad swoim! Co w tym złego? Jakiś taki lewacki wymysł.

 

Jak pisze kolega wyżej, niektórzy muszą mieć paragraf.

 

Dyskusja o moralności i empatii to nie to forum.

Dyskusje o bezwględnym stawianiu swojego interesu ponad interes milionów i tego konsekwencjach to też raczej jakieś forum historyczne.

Choć spektakularnych sukcesów nie wróże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego palacz który se chce w restauracji czy pociągu zapalić papierosa, ma stawiać interes innych ludzi nad swoim! Co w tym złego? Jakiś taki lewacki wymysł.

 

Jak pisze kolega wyżej, niektórzy muszą mieć paragraf.

 

Dyskusja o moralności i empatii to nie to forum.

Dyskusje o bezwględnym stawianiu swojego interesu ponad interes milionów i tego konsekwencjach to też raczej jakieś forum historyczne.

Choć spektakularnych sukcesów nie wróże .

 

Papieros to nie jest interes. Tam niema pieniędzy jak już to strata. Poza tym niema zakazu papierosów sprzedają je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego trzeba pewne sprawy załatwiać odgórnie - pod przymusem. Jak montaż katalizatorów w nowych samochodach, sprawdzanie czy dpf ciągle siedzi czy jakość oczyszczonych ścieków przemysłowych. Każdy chciałby trochę urwać w kosztach, a później wszędzie syf - nie ma czym oddychać, do wody nie wejdziesz, a w lesie śmieci.

 

Kominek który mam był legalnie sprzedany w momencie sprzedaży spełniał wszystkie obowiązujące normy. I jeśli prawo będzie wymagało filtrów to osobiście uważam że koszt takiego filtra powinno pokryć państwo.

Tak samo uważam żę nakaz 5 klasy w kotłach węglowych również nie powinien działać wstecz chyba że prawodawca pokryje 100% kosztów.

Co innego zakaz produkcji i sprzedaży czasami zmiany trzeba wymusić ale nie działając prawnie wstecz.

 

Więc jesćli moja koza spełniała normy w czasie jej sprzedaży nikomu nic do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacząć gdy do umysłu nic nie trafia tylko jad.

Możesz zacząć od wytłumaczenia, dlaczego zdanie wypowiedziane przez wg39070 jest OK, a dokładnie takie same zdanie wypowiedziane przeze mnie, jest przez Ciebe uważane za niemerytoryczne i nie na temat.

 

Potem możesz napisać, dlaczego zadanie Ci tego pytania jest "jadem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek który mam był legalnie sprzedany w momencie sprzedaży spełniał wszystkie obowiązujące normy. I jeśli prawo będzie wymagało filtrów to osobiście uważam że koszt takiego filtra powinno pokryć państwo.

 

Na szczęście to tak nie działa, bo inaczej nic nigdy by się nie zmieniło.Przykład Krakowa pokazuje że można jednak zbanować legalnie kupione kominki czy insze piece wunglowe. I oby jak najszybciej to się stało w jak największej ilości miejsc. Zakaz instalowania pieców weglowych w nowych domów można wprowadzić od ręki. Cywilizowane kraje zakazują instlacji pieców gazowych(!!) w duzych miastach a my dopłacamy do węglowych. Żart tylko nie śmieszny zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma to do kominka?

 

Że też można zabronić ich używania w pewnych miejscach/sytuacjach (np w momencie przekroczenia danego stężenia PMow).

Wielu ludzi odpala kominki dla swojej fanaberii, majac inne, mniej zatruwajace srodowisko źródło ciepła.

Akurat Ciebie to nie dotyczy, bo grzejesz najgorszym mozliwym paliwem, :) ale sporo osòb mogłoby grzać czyściej

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty serio, czy udajesz, że nie widzisz analogii?

W imie interesów większości, zabroniono jednostce używania tychże papierosów w taki sposób jakby mu się chciało. Patrz Twój post o przedkładaniu interesu innych liudzi nad swoim.

 

Co ma papieros do kominka?

Papieros to luxus

A kominek to grzanie dupy czyli coś niezbędnego do przetrwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to tak nie działa, bo inaczej nic nigdy by się nie zmieniło.Przykład Krakowa pokazuje że można jednak zbanować legalnie kupione kominki czy insze piece wunglowe. I oby jak najszybciej to się stało w jak największej ilości miejsc. Zakaz instalowania pieców weglowych w nowych domów można wprowadzić od ręki. Cywilizowane kraje zakazują instlacji pieców gazowych(!!) w duzych miastach a my dopłacamy do węglowych. Żart tylko nie śmieszny zupełnie.

 

Ok jestem za zakazem węgla i gazu w nowych domach Ale nie zakazem kominka. Kominek (koze bo taniej) powinien mieć każdy kto trochę ma pod kopułą bo nie zawsze musi być tak pięknie jak jest teraz

Jednak prawo nie powino dziąłąć wstecz chyba że państwo ponosi 100% kosztów takich działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też można zabronić ich używania w pewnych miejscach/sytuacjach (np w momencie przekroczenia danego stężenia PMow).

Wielu ludzi odpala kominki dla swojej fanaberii, majac inne, mniej zatruwajace srodowisko źródło ciepła.

Akurat Ciebie to nie dotyczy, bo grzejesz najgorszym mozliwym paliwem, :) ale sporo osòb mogłoby grzać czyściej

 

Gdyby wszyscy palacze spalali tyle co ja to nie było by problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem za zakazem węgla i gazu w nowych domach Ale nie zakazem kominka. Kominek (koze bo taniej) powinien mieć każdy kto trochę ma pod kopułą bo nie zawsze musi być tak pięknie jak jest teraz

 

Wystarczy miec komin gotowy na podpięcie kozy w razie W.

Nie trzeba, w oczekiwaniu na W podpalac w niej 3x w tygodniu, majac gaz, czy pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem za zakazem węgla i gazu w nowych domach

Ale nie zakazem kominka. Kominek (koze bo taniej) powinien mieć każdy kto trochę ma pod kopułą bo nie zawsze musi być tak pięknie jak jest teraz

Jednak prawo nie powino dziąłąć wstecz chyba że państwo ponosi 100% kosztów takich działań.

Niech se będzie ta koza jak musisz mieć taki mebel (ja nie muszę wolę generator). Z zakazem palenia, po za przypadkami awarii gazu, prądu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...