Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Napisalem wczesniej, mam PC i kominek , dzisiaj zrobiłnym MNIEJSZA PC ze wzgledu na to ze mam kominek , dlaczego ? dlatego ze zuzyłbym mniej PRĄDU ktory przy WYTWORZENIU wypusci MNIEJ SOx/NOx/RTĘCI do powiterza.

 

Mnie martwi nie tylko koszula bliska ciału ale zdrowie tych z Bełchatowa, Rybnika itd ....

 

Ale niektorzy maja to w doopie przeciez :

 

A w mojej okolicy problemem jest rtęć ?

Jakieś dane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A TY nie preferujesz ? bo jednak jak widac powyzej masz w doopie że komuś spada na głowę rtęć bo przecież : "W mojej okolicy nie jest problemem rtęć"

 

Znowu zaczynasz sie mijać z prawdą.

 

Komu spada? Podaj dane. Skoro piszesz, ze spada to chyba wiesz gdzie i o ile są przekroczone normy?

 

Wcześniej sugerowałeś, że rtęć i inne metale ciężkie z węgla powoduje depresje i samobójstwa. Na poparcie tej tezy wklejałeś statystyki, bez uwzględnienia liczby mieszkańców w danym województwie (manipulowałeś - województwa z dużą liczbą mieszkańców wypadły najwyżej). Po uwzględnieniu liczby mieszkańców wyszło, że to w województwach 'czystych' jest najwięcej samobójstw. A śląskie gdzie jest komin wysoki jest na kominie wypada pośrodku stawaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wczesniej, mam PC i kominek , dzisiaj zrobiłnym MNIEJSZA PC ze wzgledu na to ze mam kominek , dlaczego ? dlatego ze zuzyłbym mniej PRĄDU ktory przy WYTWORZENIU wypusci MNIEJ SOx/NOx/RTĘCI do powiterza.

 

 

LOL :)

 

Mieszkam w śląskim. Do najbliższego wysokiego komina mam 4 km. Ma moc ok. 0.5 GW. W obrębie 12.5 km mam dwie duże elektrownie, a w obrębie 17 km 3 duże (o łącznej mocy elektrycznej ok. 3.5 GW ) + kilka mniejszych elektrociepłowni.

 

I doskonale wiem co zatruwa tutaj powietrze i jest to niska emisja. I bez problemów zgodziłbym się na kolejny wysoki komin, ale trujących, smrodzących niską emisją z chęcią bym ograniczył ustawowo. A ty fantazjujesz o spawach o których nie masz pojęcia, a znasz je najwyżej z nagłówków artykułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vvvv - urlop 2 tygodnie za ataki personalne.

 

Szkoda, że tutaj nie napisałaś to co mi, bo powód to "atak na moderatora". :lol2: Napisanie prawdy o moderatorze greengaz, to jest atak. Rozumiem. Mi się to podoba. Zresztą to on pierwszy się do mnie przyczepił i jak to potem pisał miał zły dzień, ale widać nie tylko wtedy.

@niktspecjalny miałeś rację, ale warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma, chłopina, czas na szukamie linka o obowiazku posiadania kominka w Norwegii

 

Rozumiem ty tak działasz. Piszesz bzdury, a potem szukasz ich potwierdzenia. Gratulacje.

Widze te "normy" po okopconej ścianie nad drzwiczkami.

No, ale moze Ty masz inne normy ;) ;)

 

 

A @vvvv nie potrafil udowodnic swojej tezy, wiec przebywa na zasłuzonym bananie. Oby moderacja dzialala tak częsciej.

 

 

Chłopie zapytaj moderatora dlaczego został usunięty wpis potwierdzający to co napisałem. Jak myślisz dlaczego?

Specjalnie dla ciebie wrzucę to jeszcze raz.

 

W Norwegii od dziesiątków lat nie można oddać budynków w użytkowanie, ...., o ile nie ma w nich kominka na drewno jako źródła rezerwowanego

 

Tu masz link.

 

IEO to Instytut Energetyki Odnawialnej, a autorem jest Grzegorz Wiśniewski szef tej instytucji. :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wczesniej, mam PC i kominek , dzisiaj zrobiłnym MNIEJSZA PC ze wzgledu na to ze mam kominek , dlaczego ? dlatego ze zuzyłbym mniej PRĄDU ktory przy WYTWORZENIU wypusci MNIEJ SOx/NOx/RTĘCI do powiterza.

 

Mnie martwi nie tylko koszula bliska ciału ale zdrowie tych z Bełchatowa, Rybnika itd ....

 

Ale niektorzy maja to w doopie przeciez :

A myślałem, że prąd to Ty z PV robisz a nie z Bełchatowa?

Twoja rezygnacja z paru MWh w skali roku mieszkańcom Bełchatowa nie zrobi totalnie żadnej róznicy, bo od tego elektrowni nie zamknął.

 

Ale rezygnacja z tony sfajczonego drewna bezpośrednio pod nosem sąsiadów, zrobiłaby im dramatyczną różnicę w ilości wdychanych pyłów, SOx czy rakotwórczych BePów.

 

No, ale Ty zawsze lubisz patrzeć tylko na wygodny Ci aspekt całości.

 

Bo niewielu wie ze prawidlowe (pełne) spalanie DREWNA NIE produkuje tej substancji, a wegiel TAK i to zawsze (jakość węgla tylko może zmniejszyć ale NIE WYELIMINOWAĆ)

Gdzie Ty widziałeś prawidłowo użytkowny kominek? Ja tylko w katalogu lub na plaży koło niktspecjalny.

Kominek prądem nie kopie i alarm się nie włącza gdy wkładasz do niego mokre drewno albo przykręcasz dopływ powietrza.

Jest to urządzenie grzewcze z definicji najbardziej podatne na zle użytkowanie.

 

To jest mentalność Kalego (do tego schizofreniczna) , którą to nie pierwszy raz już prezentujesz , już zapomniałeś ? przypomne :

 

 

Jak "mnie" nie dotycz rtęc to nie jest mój problem , jak to się ma do podejscia które zarzucasz innym :"preferowaniem spraw własnych.."?

 

A TY nie preferujesz ? bo jednak jak widac powyzej masz w doopie że komuś spada na głowę rtęć bo przecież : "W mojej okolicy nie jest problemem rtęć"

 

Jak nie jest problememm to mnie g****** obchodzi, tak ?

 

Znowu przypomnę (bo widac wiedzy niegdy za wiele) : "źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie ."

Ale Ty bzdury opowiadasz. Ja nie kupiuje prądu chłopie. Nie truje sąsiadów niską emisja i odciązyłem mieszkanców Bełchatowa.

Nie prezentuje postawy wybiórczej jak Ty: Bełchatów truje rtęcią, to ja mogę truć pyłami, SOx i BEpami moich sąsiadów jarająć w kominku.

 

Tak , to juz wielokrotnie podkreslales :
Czepiłeś się tej rtęci, jakby to był tylko JEDYNY problem. Bo tak Tobie wygodniej.

 

No własnie , czy mniej ? o kablach rozmawialismy , na 1MWh Bełchatow produkuje wiecej SOx niż 1MWh uzyskana z DREWNA (podkreslam DREWNA a nie odpadów) więc jak to faktycznie jest ?

Mieszkańcy bełchatowa maja w poiwiretrzu wiecej zanieczyszczeń z lokalnej niskiej emisji niż z elektrowni.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty widziałeś prawidłowo użytkowny kominek? Ja tylko w katalogu lub na plaży koło niktspecjalny.

Kominek prądem nie kopie i alarm się nie włącza gdy wkładasz do niego mokre drewno albo przykręcasz dopływ powietrza.

Jest to urządzenie grzewcze z definicji najbardziej podatne na zle użytkowanie.

 

Po raz kolejny szukasz zaczepki.Jawnie powoli pchasz się w banana.Twoje uszczypliwości zresztą bezzasadne są nie na miejscu.:mad::mad::mad:.Znowu personalnie mnie atakujesz.Wytłumaczyłem skąd tam się to wzięło.Amen.Proszę dać mi spokój.Co do tych wypocin ,którymi traktujesz to zdrowy na umyśle ,świadomy i doświadczony palacz w kominku wie jakie ma paliwo i jak je użytkuje.Dysponent czyli palacz kominkowy albo ma szyber elektryczny co powoduje dostosowanie do prawidłowego spalania albo świadomie, fizycznie go przymyka zgadnie z instrukcja i zasadami palenia. Takie głupoty napisałeś ,że powinni się wszyscy kominkowcy obrazić.Ty jak zwykle wszystkich do jednego worka.:mad::mad::mad:

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponent czyli palacz kominkowy albo ma szyber elektryczny co powoduje dostosowanie do prawidłowego spalania albo świadomie, fizycznie go przymyka zgadnie z instrukcja i zasadami palenia.

 

I takie przymykanie powoduje znaczny wzrost emisji.

 

Dlaczego przymykasz? Bo nie chcesz większego ognia i żeby go ograniczyć odcinasz dostęp do tlenu i część toksycznych substancji pirolizy drewna idzie w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny szukasz zaczepki.Jawnie powoli pchasz się w banana.Twoje uszczypliwości zresztą bezzasadne są nie na miejscu.:mad::mad::mad:.Znowu personalnie mnie atakujesz.Wytłumaczyłem skąd tam się to wzięło.Amen.Proszę dać mi spokój.Co do tych wypocin ,którymi traktujesz to zdrowy na umyśle ,świadomy i doświadczony palacz w kominku wie jakie ma paliwo i jak je użytkuje.Dysponent czyli palacz kominkowy albo ma szyber elektryczny co powoduje dostosowanie do prawidłowego spalania albo świadomie, fizycznie go przymyka zgadnie z instrukcja i zasadami palenia. Takie głupoty napisałeś ,że powinni się wszyscy kominkowcy obrazić.Ty jak zwykle wszystkich do jednego worka.:mad::mad::mad:

Zgodnie z instrukcją? To w instrukcjach piszą jak przymykać dopływ powietrza żeby w komin więcej syfu leciało?

Dzięki za wyjaśnienie, tego nie wiedziałem!

 

A co do zaczepek.

Wymyśliłeś jak mi odpowiedzieć, dlaczego takie same zdanie wypowiedziane przez kolegę WG i mnie jest przez Ciebie traktowanie zupełnie inaczej?

Według mnie taka oczywista stronniczość to nic innego jak szukanie zaczepki.

Odpowiesz mi, to Ci wyśle linka do wojewódzki inspektoratu ochrony środowiska w Łodzi. Masz tam raporty o stanie powietrza w każdym możliwym wydaniu. Czytasz, wyciągasz wnioski.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie przymykanie powoduje znaczny wzrost emisji.

 

Dlaczego przymykasz? Bo nie chcesz większego ognia i żeby go ograniczyć odcinasz dostęp do tlenu i część toksycznych substancji pirolizy drewna idzie w komin.

 

Nie wiem nic na temat - to się wypowiem?!!!

 

Siadłbyś kiedyś przy jakim kominku i zobaczył JAK on się pali...

Bo głupoty wypisujesz...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic na temat - to się wypowiem?!!!

 

Siadłbyś kiedyś przy jakim kominku i zobaczył JAK on się pali...

Bo głupoty wypisujesz...

 

Adam M.

Ja Ciebie zawsze podejrzewałem o nadnaturalne zdolności, ale żeby w oczach mieć detektor tego co wylatuje z komina....

Dysponent siedzi z klasą, patrzy i zna skład spalin!

Supermen wymientka normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją? To w instrukcjach piszą jak przymykać dopływ powietrza żeby w komin więcej syfu leciało?

Dzięki za wyjaśnienie, tego nie wiedziałem!

 

A co do zaczepek.

Wymyśliłeś jak mi odpowiedzieć, dlaczego takie same zdanie wypowiedziane przez kolegę WG i mnie jest przez Ciebie traktowanie zupełnie inaczej?

Według mnie taka oczywista stronniczość to nic innego jak szukanie zaczepki.

Odpowiesz mi, to Ci wyśle linka do wojewódzki inspektoratu ochrony środowiska w Łodzi. Masz tam raporty o stanie powietrza w każdym możliwym wydaniu. Czytasz, wyciągasz wnioski.

 

Proszę zaprzestać ataków personalnych na moją osobę.Proszę także udowodnić to bez odwoływania mnie do linków.Jest mi to niepotrzebne. Proszę to samemu udowodnić i pokazać nawet wasze tabelki ,wykresy ,że konkretnie Mieszkańcy Bełchatowa mają więcej zanieczyszczeń z lokalnej niskiej emisji.Tylko tyle i aż tyle.

 

 

Mieszkańcy bełchatowa maja w poiwiretrzu wiecej zanieczyszczeń z lokalnej niskiej emisji niż z elektrowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta rzecz - elektrownia pracuje cały rok, a przekroczenia jakości powietrza są tylko zimą, kiedy odpala się kociołki i skrzynki na paliwa stałe.

Oczywiście - najwiecej doklada sie wegiel, ale tym bardziej trzeba piertować postawy, że ktoś wyłącza kocioł gazowy, odpala kominek i dorzuca się PMami do emisji na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr jeśli to czytasz proszę pomóż ich naprowadzić na tą odpowiednia drogę w prawidłowym świadomym,poprawnym paleniu w kominku.Ja nie znajduje już sposobu.Oni traktują przymykanie szybra jak jakieś zło konieczne.Przecież do prawidłowego spalania prawidłowym paliwem trzeba zdrowego rozsądku,świadomości,wiedzy i praktyki.Przymykanie szybra ma służyć dobrej współpracy odpowiedniej ilości powietrza do spalania.:sick:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tutaj nie napisałaś to co mi, bo powód to "atak na moderatora". :lol2: Napisanie prawdy o moderatorze greengaz, to jest atak. Rozumiem. Mi się to podoba. Zresztą to on pierwszy się do mnie przyczepił i jak to potem pisał miał zły dzień, ale widać nie tylko wtedy.

@niktspecjalny miałeś rację, ale warto było.

 

Brawo Ty.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie przymykanie powoduje znaczny wzrost emisji.

 

Dlaczego przymykasz? Bo nie chcesz większego ognia i żeby go ograniczyć odcinasz dostęp do tlenu i część toksycznych substancji pirolizy drewna idzie w komin.

 

 

[h=1]Do czego służy szyber w kominku?[/h]szyber-200x200.gifCzęść wkładów kominkowych posiada wbudowany szyber. Jest to stalowa lub żeliwna część, znajdująca się w czopuchu urządzenia lub tuż nad nim. Dzięki niemu możemy regulować siłę ciągu i tym samym kontrolować wydajność kominka.

Gdy szyber jest otwarty – ciąg kominowy jest największy, powoduje szybkie spalanie drewna i zwiększa moc kominka. Żeby zmniejszyć prędkość spalania wystarczy przymknąć szyber.

Możemy spotkać się z szybrami regulowanymi ręcznie lub szybrami automatycznymi, których działanie polega na automatycznym zamykaniu się szybra w momencie zamykania drzwiczek oraz otwieraniu szybra w momencie otwierania drzwiczek.

Jeśli nasz komin nie jest narażony na podmuchy silnego wiatru (nie mieszkamy w okolicy o wysokiej częstotliwości podmuchów silnego wiatru) do prawidłowej pracy kominka nie jest konieczne wyposażenie w szyber. Wówczas wystarczy regulacja siły ciągu kominowego poprzez doprowadzanie odpowiedniej ilości świeżego powietrza do paleniska.

 

i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...