Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

 

3 TONY (słownie TRZY) tylko w 2018 roku, przez ostatnie 10 lat to mniej wiecej 30 TON , jak myślisz gdzie to spada ?

 

Nie wiem, napisz mi. Mieszkancom najblizszego miasta "na głowy" ?

Jestem bardzo ciekaw, jak wyglada opad rtęci.

Bo czytalem, ze wyemitowana rtec potrafi kilkanascie miesiecy utrzymywac sie i krążyć w atmosferze...

 

Bo korelacji - elektrownie --> wzrost liczby samobójstw w tych województwach nie udowodniłeś.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz piszesz, o mieszkańsach Bełchatowa, ze "rtęć spada im na głowy"

 

 

Tutaj ciekawe dane dot, śmiertelności (zwracam uwagę na dane z Łódzkiego) :

 

Lodzkie_zgony.jpg

 

 

Bo korelacji - elektrownie --> wzrost liczby samobójstw w tych województwach nie udowodniłeś.

 

 

Gdybys przeczytał ze zrozumieniem to bys wiedziale ze nie UDOWADANIAŁEM tego, no ale do smiertelnosci (tym razem na 100tys mieszkancow to co powyzej) w Łodzkiem mozesz sie odnieść

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw, jak wyglada opad rtęci.

 

 

Ja tez jestem bo w końcu :

 

"Rtęć jest toksyczna

 

Kiedy “Gazeta Wyborcza”, która ujawniła ten skandal, poprosiła PGE o komentarz, usłyszała od przedstawicieli spółki m.in., że “obecne przepisy prawa nie nakładają na polskich wytwórców energii elektrycznej limitu emisji rtęci i zaczną dopiero obowiązywać za trzy lata”. Spółka dopiero przygotowuje się do wprowadzenia zaostrzonych norm. Strach pomyśleć, ile rtęci do tej pory uleci w powietrze.

 

A rtęć jest jednym z najbardziej toksycznych pierwiastków. Jest niebezpieczna, bo może przekształcać się w związki organiczne: z gleby, wody włącza się w łańcuch pokarmowy, przenika do organizmu człowieka, powodując wiele chorób, może prowadzić do śmierci. Jest bardzo groźna dla kobiet w ciąży, bo może uszkadzać płód ludzki. Powoduje także uszkodzenia układu nerwowego człowieka.

 

– Rtęć wnika do mózgu, przenika przez barierę łożyskową, kumuluje się w nerkach, uszkadzając je. Może wywoływać niewydolność oddechową, niewydolność krążenia, zapalenie jelit, zapalenie błony śluzowej – powiedział dr hab. Leszek Pazderski."

 

http://www.wspolnymglosem.pl/2018/07/24/brudna-prawda-o-belchatowie-co-jeszcze-ukrywa-przed-nami-pge/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem bo w końcu :

 

 

Czyli nie wiesz, ale piszesz, ze w Bełchatowie spada na głowę :)

OK

 

Natomiast ja doskonale wiem (widzę) gdzie wiatr zawiewa dym znad komina sąsiada, kiedy ten wyłączy kocioł gazowy na rzecz kominka z płaszczem, wiem tez, co ma w skladzie jeded k drugi rodzaj spalin.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu zachorowalność nowotwory piersi :

 

[ATTACH=CONFIG]429527[/ATTACH]

 

To teraz wytlumacz, dlaczego zachodniopomorskie jest znacznie powyzej slaskiego.

Mozesz najpierw policzyc i podac nam informacje, ile elektrowni jest w śląskiem, a ile w zachodniopomorskiem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az zaplułem monitor , rozumiem ze TY wiesz gdzie spada rtęc ? :lol2:

 

 

....

 

Juz raz pisaleml ze nie wiem i to, ze glupkowatto tniesz moj cytat tego nie zmieni. Czekam, az dasz informacje, jak rozklada sie jej opad.

W koncu musiales miec jakąs wiedze, piszac, ze "w Balchatowie spada na glowy"

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz raz pisaleml ze nie wiem i czekam, az dasz informacje, jak rozklada sie jej opad.

W koncu musiales miec jakąs wiedze, piszac, ze "w Balchatowie spada na glowy"

 

Ale jak sadze TY doskonale juz to wiesz , podzielisz sie co sie dzieje z TONAMI rtęci ? moze krazy tak latami nie spadajac na ziemie a potem wciaga je czarna dziura ? no podpowiedz gdzie TONY rtęci spadają ... . Jeden taki juz napisal ze daleko od niego wiec ma to w doopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sadze TY doskonale juz to wiesz , podzielisz sie co sie dzieje z TONAMI rtęci ? moze krazy tak latami nie spadajac na ziemie a potem wciaga je czarna dziura ? no podpowiedz gdzie TONY rtęci spadają ... . Jeden taki juz napisal ze daleko od niego wiec ma to w doopie

 

Ty zacząles temat rteci, Ty twierdzisz, ze spada na glowy w Belchatowie, wiec od Ciebie oczekuje, ze to udowodnisz.

Ja z checia sie dowiem, aczkolwiek trace na to nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz czytac ?

 

[

 

https://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=429527&d=1556134151

Własnje te dwa mnie interesują.

Zachodniopomorskie i śląskie

Ile elektrowni jest w zachodniopomorskiem ?

 

 

Dlaczego w tabelce ze zgonami śląskie ma taki sam poziom, co lubelskie i jest lepsze, niz swietokrzyskie.

Ile elektrowni jest w świetokrzyskim ? Lubelskim ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liotści .... co mam udowodnic ze rtęć spada ? twierdzisz ze nie spada ? jak nie spada to co sie z nia dzieje ? rtęć jest lżejsza od powietrza ?

 

Udowodnij tylko to, co napisales. Ze spada "na glowy" mieszkancow miasta w w ktorym dziala elektrownia.

Bo to, ze w koncu spadnie spadnie to wiadomo.

Tylko gdzie i w jakim stezeniu ?

 

Bo ja wiem, jake stezenie PM ma powietrze pobierane przez moja czerpnie, jak sasiad uruchomi salonowy kociołek.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...