Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

No szok. Nie dziwie się, że wylewasz żale. Mój kosztował w całości kominy itd niewiele ponad 5tyś. Pełny żeliwny.

Ad1. Ja nie mam smrodu. Dobre sezonowane drewienko.

Ad2. Drewutnia na zewnątrz nie przy elewacji.

Ad3. Odkurzacz Starmix i tak kupiony na budowę. Zero syfu.

Ad4. Dobre drewienko. Pstryk i gotowe.

Ad5. Wszytko syfi.

...

Ja jestem mega zadowolony ze swojego kominka i dzisiaj też bym go zrobił. Żonka jak czasami zmarznięta wraca z pracy to się grzeje i piekę sobie ziemniaczki. Mega takie z masełkiem i solą. Fajny klimacik w domu. Uwielbiam go.

Bardzo ciekawe spostrzeżenia:

- gaz śmierdzi i syfi

- pelet nie śmierdzi i nie syfi

- kominek nie śmierdzi i nie syfi.

Zapalenie spojówek tylko od gazu który spalają sąsiedzi.

Od dymu ze spalania poeletu i spalania w kominku nie ma zapalenia spojówek.

Taki eko i prozdrowotny dym ze spalania "odnawialnych" i "bezemisyjnych" źródeł ciepła. :D

 

Dobre sezonowane drewienko - ja też używam dobrego sezonowanego gazu :D

 

5 tys. za kominek z kominem to trochę mało ale czasami cena czyni cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo ciekawe spostrzeżenia:

- gaz śmierdzi i syfi

- pelet nie śmierdzi i nie syfi

- kominek nie śmierdzi i nie syfi.

Zapalenie spojówek tylko od gazu który spalają sąsiedzi.

Od dymu ze spalania poeletu i spalania w kominku nie ma zapalenia spojówek.

Taki eko i prozdrowotny dym ze spalania "odnawialnych" i "bezemisyjnych" źródeł ciepła. :D

 

Dobre sezonowane drewienko - ja też używam dobrego sezonowanego gazu :D

 

5 tys. za kominek z kominem to trochę mało ale czasami cena czyni cuda.

 

Musisz nauczyć się czytać i rozumieć co czytasz, bo ty dalej nic nie kumasz, co mnie wcale nie dziwi. Nie rób dalej nic. Tak najlepiej. :yes:

Co do ceny kominka to już pisałem pseudo forumowemu omnibusowi.

 

Ruskiego gazu który magazynujesz na podwórku. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

Ale suchar. Pierwszy lepszy dzban, by lepiej napisał. Ynteligent z ciebie. Zresztą już nie raz pokazałeś. :lol2:

Pisze się "yntelygent" :)

Co pokazałem ? Jakieś przykłady "pokazywania" ? :)

 

"awaryjne źródło ciepła" do pieczenia ziemniaków :)

Często masz takie "awarie" ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pokazywałem jak byłem mały".

Wiesz takie ziemniaczki lepsze niż te krewetki.

 

Czasem mam wrażenie, że za oceanem znają tylko krewetki i steki. To taka tzw. bogata wielonarodowa kuchnia, bogata w doświadczenie wszystkich innych kuchni tylko nie ...swojej, bo takowej raczej nie posiadają.

 

Ziemniaczki pieczone w kominku ??

To może od tego to zapalenie spojówek a nie od spalania gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie, że za oceanem znają tylko krewetki i steki. To taka tzw. bogata wielonarodowa kuchnia, bogata w doświadczenie wszystkich innych kuchni tylko nie ...swojej, bo takowej raczej nie posiadają.

Oj Panie przecież tam hameryka. Musi być full wypas.

Ziemniaczki pieczone w kominku ??

To może od tego to zapalenie spojówek a nie od spalania gazu?

Super. Ziemniaczki palce lizać. Robię se przy okazji kilka razy w roku. Masełko, sól. Mniam.

W lecie nie robię ziemniaków. W zimie wszyscy ogrzewamy domy. Ale w lecie. Kuźwa solary lub PV na dach, buforek i czyściutko. CWU jest. Spojówki nie cierpią. PLN w kieszeni zostają. Same korzyści. No ale się nie opłaci, bo gazrura w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie, że za oceanem znają tylko krewetki i steki. To taka tzw. bogata wielonarodowa kuchnia, bogata w doświadczenie wszystkich innych kuchni tylko nie ...swojej, bo takowej raczej nie posiadają.

Skąd u Ciebie ta nagła skromność ? :)

Przecież ogólnie wiadomo, że Ty nie masz "czasem wrażenia" :) Ty masz wrażenie nieustająco i bez jakichkolwiek przerw :) a Twoją wizytą w japońskiej restauracji do dziś się ktoś zachwyca :)

Rozumiem, że przedkładasz "pyry" (lub też "dzikiego królika" hodowanego w klatce) :) nad dobrym, organicznym stekiem czy świeżo łowionymi krewetkami, ale przecież to tylko kwestia gustu (a z gustami się nie dyskutuje) :) ... pozostanę więc przy swoim menu :) Panie Ekspercie w dziedzinie światowych kulinarii :)

 

Smacznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panie przecież tam hameryka. Musi być full wypas.

 

Super. Ziemniaczki palce lizać. Robię se przy okazji kilka razy w roku. Masełko, sól. Mniam.

W lecie nie robię ziemniaków. W zimie wszyscy ogrzewamy domy. Ale w lecie. Kuźwa solary lub PV na dach, buforek i czyściutko. CWU jest. Spojówki nie cierpią. PLN w kieszeni zostają. Same korzyści. No ale się nie opłaci, bo gazrura w domu.

 

Może wystarczy już im , i tak nie zrozumieją tej kul-turki kominkowej.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd u Ciebie ta nagła skromność ? :)

Przecież ogólnie wiadomo, że Ty nie masz "czasem wrażenia" :) Ty masz wrażenie nieustająco i bez jakichkolwiek przerw :) a Twoją wizytą w japońskiej restauracji do dziś się ktoś zachwyca :)

Rozumiem, że przedkładasz "pyry" (lub też "dzikiego królika" hodowanego w klatce) :) nad dobrym, organicznym stekiem czy świeżo łowionymi krewetkami, ale przecież to tylko kwestia gustu (a z gustami się nie dyskutuje) :) ... pozostanę więc przy swoim menu :) Panie Ekspercie w dziedzinie światowych kulinarii :)

 

Smacznie pozdrawiam :)

 

Proszę nie obrażać w wątku do zamknięcia, mojego kolegi.Skończy się to bananem. Mówi pan niemerytorycznie:mad: i nie ma pan kominka,Ma pan znicz.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie obrażać w wątku do zamknięcia, mojego kolegi.Skończy się to bananem. Mówi pan niemerytorycznie:mad: i nie ma pan kominka,Ma pan znicz.:mad:

Proszę wskazać w którym miejscu obrażam Twojego kolegę :)

Odniosłem się przecież grzecznie do Jego "merytorycznych" wypowiedzi :)

Czasem mam wrażenie, że za oceanem znają tylko krewetki i steki. To taka tzw. bogata wielonarodowa kuchnia, bogata w doświadczenie wszystkich innych kuchni tylko nie ...swojej, bo takowej raczej nie posiadają.

Ja tam wolę pyry pieczone w ognisku ale ...jak kto lubi.

Ponadto, ... mój "kominek" :) (czyli "znicz" - jak nazywają go wybitni specjaliści i eksperci zachwalający swe nowoczesne systemy grzewcze w salonach), spełnia funkcje dla których został zakupiony, nie będąc równocześnie "awaryjnym systemem ogrzewania", służącym także do pieczenia ziemniaków lub kiełbasek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój topik

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?246997-Wariacje-kulinarne-NS/page69

jest prywatnym blogiem i jest niezgodny z zasadami Forum.

 

Dalsze wywody pseudonaukowe i pseudopsychologiczne zostaw dla siebie.

...

Ależ, skądże znowu :) ... którz śmiałby negować wypowiedzi tak wybitnej osobowości i tej niebywałej "kul-turki" w jakże śmiałych i osobliwych wywodach pełnych pasji ... tej błyskotliwej riposty, tej chęci nauki by dogonić coś poza zasięgiem (zastępczo posługując się - zapewne tylko chwilowo - "koloryzowaniem" przaśnej rzeczywistości) :)

Byłyby to zacz "wulgaryzmy", "miauczenie", "piszczenie" i tym podobne określenia :)

 

Tak więc uprzejma prośba do moderatorów, by pozwolono nam do woli bawić się, pozostawiając bez ingerencji te posty, wnoszące tyle radości do codziennej "szarej rzeczywistości" :)

 

Pozostaję z radosnym pozdrowieniem, życząc (zapewne nie tylko sobie), dalszej tego typu twórczości rzeczonego autora, albowiem twórczość ta dodaje specjalnego i niezwykłego kolorytu tego forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim udzielisz odpowiedzi:

Musisz nauczyć się czytać i rozumieć co czytasz, ...

... abowiem chronologicznie wygląda to tak:

:rotfl:

Ale suchar. Pierwszy lepszy dzban, by lepiej napisał. Ynteligent z ciebie. Zresztą już nie raz pokazałeś.

... w odpowiedzi:

Pisze się "yntelygent" :)

Co pokazałem ? Jakieś przykłady "pokazywania" ? :)

 

"awaryjne źródło ciepła" do pieczenia ziemniaków :)

Często masz takie "awarie" ? ;)

... i Twoja odpowiedź:

"Pokazywałem jak byłem mały".

Wiesz takie ziemniaczki lepsze niż te krewetki.

Nie wiem co i komu "pokazywałeś jak byłeś mały" (i absolutnie mnie to nie interesuje) :)

W swej wypowiedzi piszesz "co ja pokazywałem" i poprosiłem o przykłady tegoż :)

Twoje ziemniaczki (pieczone w "awaryjnym źródle ciepła w domu"), mogą być dla Ciebie niedoścignionym smakiem potraw wszelakich :) ... nawet tych których nie znasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim udzielisz odpowiedzi:

 

... abowiem chronologicznie wygląda to tak:

 

... w odpowiedzi:

 

... i Twoja odpowiedź:

 

Nie wiem co i komu "pokazywałeś jak byłeś mały" (i absolutnie mnie to nie interesuje) :)

W swej wypowiedzi piszesz "co ja pokazywałem" i poprosiłem o przykłady tegoż :)

Twoje ziemniaczki (pieczone w "awaryjnym źródle ciepła w domu"), mogą być dla Ciebie niedoścignionym smakiem potraw wszelakich :) ... nawet tych których nie znasz :)

Poszukaj se w swoich wpisach. E

Może i nie znam. Nie potrzebuję. Nie muszę pokazywać jakie to niby są różnice w poziomie życia. Tutaj w Poslce mi odpowiada jedzenie. Lubię ziemniaki, ser biały, rzodkiewkę, kalarepę itp. Nie muszę wp...lac krewetek. Nie jest to moim marzeniem. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kominek, polecam.

Ładny mebel w salonie z możliwością grzania za 11 tys.

W końcu kto bogatemu zabroni oglądać własny ogień w kominku a nie w telewizorze.

Pozdrawiam

Dokładnie. Najlepiej na sofie na 7k i w TV za 5k. Sofa na parkiecie za 300pln/m2 itp. Szczególnie w lecie fajnie taki ogień ten TV daje. No i w TV super seriale lecą, polityków można se pooglądać :lol2:

Pewnie ze szkoda kasy na kominek. Zgadzam sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...