Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

@ Piotrze

Z powodu posiadania kominka do celów rekreacyjnych głowa mnie nie boli. Mam i korzystam z rzadka.

Kocioł gazowy oglądam codziennie przechodząc przez kotłownię z domu do garażu. Na tym nasze kontakty się kończą.

 

Różnimy się tym, że ja Tobie nie odbieram prawa do wypowiedzi, co Ty /po raz kolejny/ starasz się robić w stosunku do mnie.

W przekonaniu o swoich racjach uważasz, że wątek o temacie /przypomnę ponownie/ "Nie róbcie kominków w domu" powinien z założenia być hymnem pochwalnym dla tezy wręcz odwrotnej i nikt poza zwolennikami nie powinien się wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@ Piotrze

Z powodu posiadania kominka do celów rekreacyjnych głowa mnie nie boli. Mam i korzystam z rzadka.

Kocioł gazowy oglądam codziennie przechodząc przez kotłownię z domu do garażu. Na tym nasze kontakty się kończą.

 

Różnimy się tym, że ja Tobie nie odbieram prawa do wypowiedzi, co Ty /po raz kolejny/ starasz się robić w stosunku do mnie.

W przekonaniu o swoich racjach uważasz, że wątek o temacie /przypomnę ponownie/ "Nie róbcie kominków w domu" powinien z założenia być hymnem pochwalnym dla tezy wręcz odwrotnej i nikt poza zwolennikami nie powinien się wypowiadać.

 

Nie filozofuj. Nic Ci nie odbieram...Płyta po prostu Ci przeskakuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, nazwę po imieniu. Upierdliwy jesteś. To kiepski mix w połączeniu z inteligencją...

 

Kocioł mam faktycznie w salonie, choć opis dotyczy piecokominka. Tenże kocioł sterowany jest elektroniką. Bezobsługowy poza załadunkiem drewna i wybieraniem popiołu raz na miesiąc - dwa...Ma jednak możliwość przestawienia sterownika na pozycję "goście" i palić "dla klimatu"....Ty zbudowałeś dla klimatu druga konstrukcję i boli Cie teraz głowa. No chyba, że chodzicie do kotłowni popatrzeć na piec gazowy...;)

 

Witam.

 

Wybacz ,że u ciebie skrobnę bo głupoty w inteligencji nie trzeba szukać.To widać.Wybacz nie do ciebie to było a tylko u ciebie w poście.Powiem z całą odpowiedzialnością ,że nie ma czegoś takiego jak kominek rekreacyjny .Ktoś wywala kupę kasy by potem rozwodzić się nad tym iż urządzenie ,które zakupił jest do bani i szuka niezdrowych już pokuszę się śmiało teraz ...........niestrawnych emocji.Żenujące jest to ,że z uporem maniaka dowodzi czemuś zabraniając tym samym obrony innym.Na FM nie ma pępków świata.Z chodzeniem do kotłowni w celu popatrzenia na KG po prostu odleciałem.:D:D:D. Mam jeszcze jeden argument przemawiający za maniem kominka.To nic innego jak odpowiedzialność i świadomość.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie filozofuj. Nic Ci nie odbieram...Płyta po prostu Ci przeskakuje.....

Nie przeskakuje, tylko co chwilę ktoś przyłazi i rozpieprza wątek. W tym także ty. Więc trzeba płytę włączać od początku. Ciekawe kiedy niektórym inteligencja pozwoli to w końcu zrozumieć o czym traktuje ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeskakuje, tylko co chwilę ktoś przyłazi i rozpieprza wątek. W tym także ty. Więc trzeba płytę włączać od początku. Ciekawe kiedy niektórym inteligencja pozwoli to w końcu zrozumieć o czym traktuje ten wątek.

 

Użyj więc swej inteligencji i nie zniżaj się do naszego poziomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odnośnie narzekania wszystko zostało powiedziane nic juz nie wymyślimy ciekawego. Więc lepiej się skupić na czymś nowym - np wrażenia z palenia w różnych kominkach.

 

Piotr Batura zaprezentował swój pieco kominek wraz z zapieckiem. Wygląda ładnie a palenisko wydaje się głębokie i wysokie. Mi się podoba. Czy na górze to są otwory wentylacyjne? Jak się pali w takim pieco kominku? Dużo ciepła uzyskujesz Piotrze?

 

Ja dziś rozpaliłem około 11, ale rozpalanie źle poszło. Ostatecznie grzać mi zaczęło o 12:30 a obecnie grzanie kończy się jednak dom solidnie mi nagrzało. Nabrałem wprawy i na jednym wkładzie mam 8 godzin solidnego grzania. Wentylator promieniowy o mocy 250W chodzi na połowie obrotów więc pewnie na mocy około 80W. Troche to robi szumu ale wywiew pod kominkiem (przez kratkę przez którą jednoczesnie jest zaciągane zimne powietrze) daje naprawdę dużo gorącego.

Oprócz tego na piętrze mam do łazienki wyprowadzoną rurę kanalizacyjną 100 i na końcu wiatrak od komputera 10-11cm. Podnosi to tempetaturę w łazience, ale to nie jest ten power który mam na dole.

Na parterze ogrzewam około 100m2 i w szczycie palenia mam 24,7C a teraz około 23,8C.

Rano będzie około 22,5 sprawdze jeszcze.

 

Pod względem ilości ciepła które uzyskuję jest naprawdę dobrze. To co jest nadal problemem kominka to zaciąganie do mieszkania dymu po otwarciu gilotyny oraz wybieranie popiołu co palenie. Niestety - odkurzanie ze 4x pod kominkiem na jedno palenie.

Przez te 10 godzin kiedy się pali ani razu nie dokładam. Spalanie od góry jest naprawdę świetne.

Niestety powiedzmy pod koniec palenia musze otworzyć po raz pierwszy szybę i zamieszać trochę brykiety aby dalej się paliło zamiast żarzyć. To czas kiedy dym wlatuje do domu i jest nieprzyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeskakuje, tylko co chwilę ktoś przyłazi i rozpieprza wątek. W tym także ty. Więc trzeba płytę włączać od początku. Ciekawe kiedy niektórym inteligencja pozwoli to w końcu zrozumieć o czym traktuje ten wątek.

 

Witam.

 

Czekaj o co ci chodzi???Wytłumacz ,spokojnie,powoli bez śrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie. Koniecznie chcesz drażnić ludzi na wyższym poziomie rozwoju?! :) Ok...Opowiem Ci o moim piecu....

 

To konstrukcja mieszana. Tzw. piec kombi. Palenisko HKD 4, z wmontowanym stycznikiem drzwiowym. Otwarcie drzwi resetuje komputer. Wkładam porcję drewna (2 razy na dobę), zamykam drzwi, co jest równoznaczne z wciśnięciem "enter" w komputerku. Ciąg dalszy palenia odbywa się automatycznie. Oczywiście palenie "rekreacyjne" jest tez możliwe, ale o tym było wyżej... We wnętrzu obudowy oprócz paleniska są kanały akumulacyjne z cegły. Obudowa składa się z 3 komór. Jednej (kaflowej) otwartej nieznacznie i dwóch zamkniętych na głucho. Pierwsza część obudowy ma najgrubsze ścianki (4 -5 cm), ta po lewej stronie z ławką ma ściany szamotowe grubości 3 cm. Po prawej widać część najcieńszą, o ściankach 1,5-2,0 cm. Takie zróżnicowanie jest podyktowane temperaturą, jaką osiągają poszczególne odcinki masy akumulacyjnej, przechodzącej przez kolejne komory obudowy pieca...Tak sobie to wymyśliłem i nieźle to się sprawdza....Są tam jeszcze różne tajne "przydasie". Choćby możliwość otwarcia grodzi między pierwsza i trzecią komorą, czy np to: http://blog.kominki-batura.pl/przydasie-i/ Piec ogrzewa 2/3 budynku o powierzchni ok 300 m2. Czyszczenie szyby w nim, robię raz w roku. Trzeba ja oczyścić z.... białego nalotu po sezonie ;) Pytaj co chcesz jeszcze wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten Twoj kominek to jakies arcydzieło funkcjonalne zduństwa;)

 

Podoba mi się akcja z nawilżaczem. ja juz u siebie tego nie wstawię ale pomysł fajny aby odparowywało wilgoć. Przy grzaniu podłogi mam 27% a jeszcze nie ma zimy. Dmuchawa kominka pewnie tez troche suchego powietrza dała. Szkoda ze nie mam otwieranego kominka bo bym pomyślał o tym.

 

Patrząc na wkład który posiadasz to cenowo 2x mój więc musi być dobry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie "zduńskie"

Mam komin systemowy typu Schiedel/Presto czyli pustak około 38cm kwadratowy z keramzytu a w nim rura ceramiczna owinięta wełną skałową.

Jakkolwiek moze to dobra izolacja to wszystko co wpada do komina leci w niebo.

Na piętrze mam ten komin w pokoju od podłogi do sufitu i potem trafia na strych i nad dach. Ogólnie ponad pokojem komin ma jeszcze około 2m.

 

Zastanawiam się czy miało by sens nastepujace działanie w pokoju na piętrze:

1. Rozcięcie kątówką komina na wysokości i wycięcie paska 10cm.

2. Wydłubanie wełny

3. Wypełnienie prrzestrzeni zaprawą murarską lub szamotową celem pozyskiwania ciepła z komina.

4. zatynkowanie całości, pomalowanie

 

Jak myslisz czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten Twoj kominek to jakies arcydzieło funkcjonalne zduństwa;)

 

Podoba mi się akcja z nawilżaczem. ja juz u siebie tego nie wstawię ale pomysł fajny aby odparowywało wilgoć. Przy grzaniu podłogi mam 27% a jeszcze nie ma zimy. Dmuchawa kominka pewnie tez troche suchego powietrza dała. Szkoda ze nie mam otwieranego kominka bo bym pomyślał o tym.

 

Patrząc na wkład który posiadasz to cenowo 2x mój więc musi być dobry:)

Tak było z 10 lat temu...Teraz mamy do dyspozycji bardzo podobną jakość za połowę ceny tego mojego...

 

Kominek łatwiej otworzyć niż komin systemowy. Stanowczo odradzam ingerencji w tą konstrukcję, bo skorupki szamotowe to kruche istnienia. Sporo kominów do dzisiaj się nie rozpadło, bo trzyma je wełna. Rury szamotowe po spękaniu, rozpadają się w kierunku zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greengaz rozpal w kotłowni i pokaż zdjęcia. Ja dziś palę jak na dzień wolny przystało.

 

Widzę, że wątek powoli przeradza się poradnik techniczno-handlowy.

 

Więc.....

 

Słowo ciałem się stało i płyta przeskoczyła.

 

Kliknij.

 

20161114_164354_resized.jpg

 

Paliło się ładnie przez 8 godzin na jednym wsadzie.

Zysk energetyczny w tym czasie ok. 1 kWh, wiec chałupy nie przegrzałem. Akurat tyle by podtrzymać temperaturę w salonie.

Tym razem udało się bez sprzątania przed i po, popiołu co kot napłakał - czyli nic, jak widać szyba czysta.

Naprawdę jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pali się ładnie ale 1kwh przez 8h palenia? coś ściemniasz. Ten ogień na oko ma 10kW. Ze 2-3kW na pewno wziąłeś z tego

 

Odkrywam całą tajemnicę.

 

Kliknij.

 

20161114_165546_resized.jpg

 

Pobór mocy 120 W i tym samym oddanej przez 8 h ok. 1 kWh.

Rozmiar kominka 65" po przekątnej, obraz w 4K i dźwiękiem trzaskających polan.

Do pełnego nastroju nie zabrakło wrażeń węchowych z hinduskich kadzidełek.

Czysto, schludnie, praktycznie bezkosztowo /0,6 zł/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...